Otelde beraber kalma prosedürü hk

Lyanna Mormont

Halaybaşı
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2018
11.289
40.580
34
Hanımlar merhaba,

Birkaç hafta sonra erkek bir arkadaşımla beraber başka bir şehre gezmeye gideceğiz. Aynı odada kalmayı planlıyoruz ama evli olmayan bir kadın ve erkeğin aynı odada kalmasında otellerde sorun çıkabilir mi? Daha önce evlilik cüzdanı olmadan falan kalınmadığını okumuştum ama halen bu uygulama yürürlükte mi? Gerçi düşününce millet sevgilisiyle tatillere gidiyor, öyle olsa gidemezdi ama ne bileyim her şey olabilir :deli:

Yani öyle resepsiyonun dünyadan haberinin olmadığı veya her şeye göz yumduğu ara sokak otellerinden bahsetmiyorum, üç yıldız dört yıldız büyük otellerden bahsediyorum.

Otelleri arayıp da sorabilirim tabii ama genelgeçer bir uygulama varsa tek tek aramak istemiyorum, ona göre otel bakarım diye düşündüm.

Teşekkürler şimdiden.

2 yıllık evliyim. 2 kez gittik tatile. Evlilik cüzdanımıda alıp gittim ikisindede. Soran olmadı. Ama tabi soyisim aynı ondanda sormamış olabilirler.

Hanımlar merhaba,

Birkaç hafta sonra erkek bir arkadaşımla beraber başka bir şehre gezmeye gideceğiz. Aynı odada kalmayı planlıyoruz ama evli olmayan bir kadın ve erkeğin aynı odada kalmasında otellerde sorun çıkabilir mi? Daha önce evlilik cüzdanı olmadan falan kalınmadığını okumuştum ama halen bu uygulama yürürlükte mi? Gerçi düşününce millet sevgilisiyle tatillere gidiyor, öyle olsa gidemezdi ama ne bileyim her şey olabilir :deli:

Yani öyle resepsiyonun dünyadan haberinin olmadığı veya her şeye göz yumduğu ara sokak otellerinden bahsetmiyorum, üç yıldız dört yıldız büyük otellerden bahsediyorum.

Otelleri arayıp da sorabilirim tabii ama genelgeçer bir uygulama varsa tek tek aramak istemiyorum, ona göre otel bakarım diye düşündüm.

Teşekkürler şimdiden.
sorulmaz emin olun rahat olun.iyi tatiller

Ben de görmedim şimdiye dek sorulduğunu. Tabi nolur nolmaz arayıp sorabilirsiniz bu durumu. Onun dışında ben şimdiye dek hiç karşılaşmadım.

Bir zamanlar böyle laflar dönüyordu sanki
Ama sanırım artık Yok öyle birşey
Kalınır diye düşünüyorum sorunsuz şekilde
Gitmeden bir kaç otel arayıp sorun

Yas kac ve gitmek istenilen yer neresi ?
Mesela Eskisehirde pansiyonlarda soruyorlar.Buyuk oteller sormuyordur diye dusunuyorum.

Bence kalsın tabii ama daha önce evlilik cüzdanı laflarını duyduğum için emin olamadım. Yukarıda bir üye kendilerinden istediğini söylemiş ama otele göre değişiyor herhalde talepleri.
Evet otele gore degidir ama nadirdur yani. Buarada erkek bir arkadas mi erkek arkadas mi:)

Yas kac ve gitmek istenilen yer neresi ?
Mesela Eskisehirde pansiyonlarda soruyorlar.Buyuk oteller sormuyordur diye dusunuyorum.
29-36.
Birkaç şehir gezeceğiz ama pansiyon düşünmüyorum. Ben de tam tersini düşünmüştüm biliyor musunuz, öyle bir olay varsa pansiyon tarzı küçük yerler gözardı eder de oteller daha hassas davranır diye :KK53:

Hanımlar merhaba,

Teşekkürler şimdiden.

Evlilik cüzdanı değil, kimlik soruyorlar ve bu zorunlu bazı yerlerde.
Büyük turistik yerlerde belki uygulama farklı olabilir biz nereye gittiysek sordular, evli olup olmadığımızla ilgilenmediler.
Evlendiğimiz ilk hafta daha kimliğimiz değiştirmeden ve nüfus bilgilerimiz değişmeden kalmıştık otelde. Nikah cüzdanı falan sormadılar sadece kimliklerimizi gösterdik. Otel de 5 yıldızlı bir oteldi.
Polis evi öğretmen evi tarzı yerlerde bekar çiftlere aynı oda vermiyorlar.
Muhafazakar otellerde de mümkün olmayabilir.

X