Otizm şüphesi...

Nanelimonokaliptus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2017
11
3
35
Merhaba..6 aylik oglum giz temasi kurmuyor..adina bakmiyor...dalgin ve sakin bir yapisi var..odadaki golgelere cok bakiyor.disari ciktigimizda etrafta birden cok uyaran varken yerdeki golgelerimize takili kalıyor...esimle ve doktorumla paylastigimda herseyin normal oldugunu soyluyorlar.fakat icimi kemiren bu durtuyu goz ardi edemiyorum.bebegi henuz aylikken farkeden ve kuskularinda hakli cikan anneler varsa aramizda lutfen bilgi verin..

6 aylikken ismine dönmesini beklemek fazla acimasizca degil mi? :KK14:
Otizm tanisi 24-36 aylarda konur en erken. Çünkü artik 2 yasindan sonra bir cocuk tam anlamiyla sosyallesir. Zeka testi yapilabilir.
6 aylik bebeginizi rahat birakin. 6 aylik bir bebek zaten amaçsızca yasar. 9 aydan sonra daha cok sosyallesmeye baslayacaktir. Nörolojik gelisimini zamaninda tamamlıyorsa, bir sorun yoktur büyük ihtimalle.

Otizm tanisi 24-36 aylarda konur en erken. Çünkü artik 2 yasindan sonra bir cocuk tam anlamiyla sosyallesir. Zeka testi yapilabilir.
6 aylik bebeginizi rahat birakin. 6 aylik bir bebek zaten amaçsızca yasar. 9 aydan sonra daha cok sosyallesmeye baslayacaktir. Nörolojik gelisimini zamaninda tamamlıyorsa, bir sorun yoktur büyük ihtimalle.
Norolojik gelisim dediginiz el kol hareket uzanma vesaire ise onlar iyi..fakat ellerim patlayana kadar alkisliyorum bazen bakmasi zaman aliyor..ve insss ben kuruntu yapiyorumdur..inss saglikli bi cocuk olur

Norolojik gelisim dediginiz el kol hareket uzanma vesaire ise onlar iyi..fakat ellerim patlayana kadar alkisliyorum bazen bakmasi zaman aliyor..ve insss ben kuruntu yapiyorumdur..inss saglikli bi cocuk olur

Evet. Oturuyor mu, kafasini tutuyor mu, elini kullaniyor mu vs vs. 18 aya kadar bu tarz motor becerileri daha onemli. 18 aydan sonra sosyal zeka giderek onemli bir hal alir.
6 ay bir bebek size bakabilir ya da bakmayabilir. Telefon, televizyon gibi seylerden uzak tutun. 9. Aydan sonra bu sosyal becerileri inanilmaz hizlanacak. O zaman rahatlarsiniz.

Yan komusmuzun oglu dogdugu gunden beri sadece agliyordu . 3 .5 yasinda suan sanirim otizim tanisini ve raporunu almislar . Bence cok vesvese yapmayin . Baslarda aglarken annesi gazi var falan diyordu hzursuz diyordu fazla yakin olmaidgimizdan hani detayli bilmiyorduk ara sira denkg elince konusuyorduk . Ama yani diger arkadadlarinda dedigi gibi suan sadece buyumesine yogunlasin umarim hic bi sıkıntı cikmaz sagliklcia büyür insallah

Evet. Oturuyor mu, kafasini tutuyor mu, elini kullaniyor mu vs vs. 18 aya kadar bu tarz motor becerileri daha onemli. 18 aydan sonra sosyal zeka giderek onemli bir hal alir.
6 ay bir bebek size bakabilir ya da bakmayabilir. Telefon, televizyon gibi seylerden uzak tutun. 9. Aydan sonra bu sosyal becerileri inanilmaz hizlanacak. O zaman rahatlarsiniz.
Oturttugumuzda oturuyor icgudusel olarak ayaklarina eğiliyor bu durumda yasi itibariyle normal.fiziksel ilerlemesi yolunda.inssss dediginiz gibi olur

O dönemde daha yeni ellerini, ayaklarını görüyor. Onlarla oynuyor mu, ellerini ağzına sokuyor mu, kaldırıp bakıyor mu ellerine, tek ya da çift taraflı dönmeler başladı mı? Destekli oturuyor mu? Bunlar önemli 6. Ayda.

Kız benim bebeğim de 6aylik ve ismi söylenince bakmıyor kendi kendine bişeyleri takip ediyor ama bunlar otizm olduğu anlamına gelmiyor evham yapma en güzel günlerini zehir etme kendine ben de senin gibiydim ve su an panik atak hastasiyim bebekle ilgili herşeyi kafaya taka taka kendime yazık ettim yapma sen de bu kötülüğü kendine dr normal diyosa dr guven

O dönemde daha yeni ellerini, ayaklarını görüyor. Onlarla oynuyor mu, ellerini ağzına sokuyor mu, kaldırıp bakıyor mu ellerine, tek ya da çift taraflı dönmeler başladı mı? Destekli oturuyor mu? Bunlar önemli 6. Ayda.
Ellerini agzina sokuyor...ayaklarini gordugu zaman bakiyor..oturur pozisyondayken ozellikle...donemeler var evet..herzaman donmuyor ama donuyor.destekli oturuyor.evhamin yersiz diyorsunuz yani

Çoğu yeni anne böyle endişelere kapılır. Ne mutlu ki çoğunun endişesi yersiz çıkıyor. Böyle şeyleri düşünmemeye çalışın, endişeniz çocuğa da yansır. Bu günlerin tadını çıkarın. Allah oğlunuza sağlık sıhhat versin.

X