Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Anlayamadim dediginizi sosyalesmemis derken
İki cevap birbirine karışmış . Yani çocuğunuz pandemiden dolayı zaten gerektiği gibi sosyalleşememiş, bu durum sadece çocukları değil , yetişkinleri bile olumsuz etkiledi. Ama siz çok baskı uyguluyorsunuz çocuğa ve olumsuzluğu artırır. Eşiniz çocuğunuzun davranışları hakkında ne diyor, ona göre bir gerilik var mı? Si çok abartıyor oalbilir misiniz?

İki cevap birbirine karışmış . Yani çocuğunuz pandemiden dolayı zaten gerektiği gibi sosyalleşememiş, bu durum sadece çocukları değil , yetişkinleri bile olumsuz etkiledi. Ama siz çok baskı uyguluyorsunuz çocuğa ve olumsuzluğu artırır. Eşiniz çocuğunuzun davranışları hakkında ne diyor, ona göre bir gerilik var mı? Si çok abartıyor oalbilir misiniz?
Esime göre biseu yok ama yasitlarinu görunce oda farki anliyor yasitlari cin gibi benim oglum onlara gore sakin agir kaliyor hemen yoruluyor sanki 2 kere oynuyo sikilip oturuyor

Bu kaygı bozuklugu hepimizde var ben otizm oldugunu anladıgımda oglumu nekadar zorluyodum kızıyodum aglıodu2. Oglum olduktan sonra ve eğitime basladıktan sonra bi rahatladım gelişimde görünce. Evet bizim rahat olup iletişim halinde olmamız gerekio canlı aktif anne lazım onlara

Merhaba anneler ben de gelişmeleri paylaşmak istedim. Kızım şu an 4.5 yaşında otizm belirtilerimizin çoğu kayboldu. Şu an dil gelisimimiz 3- 3,5 yaş civarında onu destekliyoruz. Anlamsız Ses çıkarmalar, anlamsızca kosmalar, oyuncak dizmeler hepsi bitti. Özel eğitime devam ediyoruz. Bizim şansımız kızımın çok gayretli olması eğitimciler hep bunu söylüyorlar. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Merhaba anneler ben de gelişmeleri paylaşmak istedim. Kızım şu an 4.5 yaşında otizm belirtilerimizin çoğu kayboldu. Şu an dil gelisimimiz 3- 3,5 yaş civarında onu destekliyoruz. Anlamsız Ses çıkarmalar, anlamsızca kosmalar, oyuncak dizmeler hepsi bitti. Özel eğitime devam ediyoruz. Bizim şansımız kızımın çok gayretli olması eğitimciler hep bunu söylüyorlar. Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Maşallah koşmaları nasıl bitirdiniz

Maşallah koşmaları nasıl bitirdiniz
Özel birşey yapmadık. Kendini ifade etmeye başlayınca azalmaya başladı. Başka şeylere odaklanıyor ondan sanırım. Oyuncak oynamaya başladı. Kitaplarla ilgilenmeye basladi. Sonrasinda sorunlu davranışlar azaldı. Bir de kreşte çevresinde hep normal gelişim gösteren çocuklar var. Onların arasına katılmaya çalışıyor. Onun da etkisi olduğunu düşünüyorum.

Masallah gercekten bu dediklerinizibitirmek öyle zor ki ekolalisi varmıydı

Bizim ögretmende basladı 3.5 yas ama cevap vermek yok şuan söylenwmi tekrar etme var 2kelime ve nadir 3kelime var. 5n1k ya gecerken cevap veriyomuydu sorularınıza
Çok cevap vermiyordu umursamıyor gibiydi. Çok şükür şuan neden kim ne aldın niye gittin gibi sorulara başladı. Çok olmadı bunları söylemeye başlayalı. Şuan tek sorunu Okula gitmiyor başka çocukları istemiyor bizimle konuştuğu gibi başka insanlarla konuşmuyor kapatıyor kendini

Özel birşey yapmadık. Kendini ifade etmeye başlayınca azalmaya başladı. Başka şeylere odaklanıyor ondan sanırım. Oyuncak oynamaya başladı. Kitaplarla ilgilenmeye basladi. Sonrasinda sorunlu davranışlar azaldı. Bir de kreşte çevresinde hep normal gelişim gösteren çocuklar var. Onların arasına katılmaya çalışıyor. Onun da etkisi olduğunu düşünüyorum.
Teşekkür ederim

Çok cevap vermiyordu umursamıyor gibiydi. Çok şükür şuan neden kim ne aldın niye gittin gibi sorulara başladı. Çok olmadı bunları söylemeye başlayalı. Şuan tek sorunu Okula gitmiyor başka çocukları istemiyor bizimle konuştuğu gibi başka insanlarla konuşmuyor kapatıyor

Çok cevap vermiyordu umursamıyor gibiydi. Çok şükür şuan neden kim ne aldın niye gittin gibi sorulara başladı. Çok olmadı bunları söylemeye başlayalı. Şuan tek sorunu Okula gitmiyor başka çocukları istemiyor bizimle konuştuğu gibi başka insanlarla konuşmuyor kapatıyor kendini
Sosyallesmesi kalmıs bu sürecte kres anaokulu denedinizmi belki bi çocuk etkilemiş olabilir oyuzden istemeyebilir

Sosyallesmesi kalmıs bu sürecte kres anaokulu denedinizmi belki bi çocuk etkilemiş olabilir oyuzden istemeyebilir
Evet tek sosyalleşme kaldı çok şükür. Geçen sene gitti bu sene devlet anaokuluna verdim etkinlik fln yapsa çok güzel yapıyor ama hiç gayret yok istemiyor uyum sağlayamadı almak zorunda kaldım şimdide hiç gitmek istemiyor inşallah şu sosyalleşmede hallolur geçer

Sizin çocuklarda da heyecanlanınca veya mutlu olunca kanat çırpma veya ellerini sıkma huyu var mı?Ve ya ne zaman geçiyor

X