Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Muhtamelen saglikli cocugum olsun hayaliyle 3 cocuk yapmistir ama malesef olmamis benim oglan otizmin kiyisinda dolaniyo en en hafifi bunu da yeni farkettik hep konustugu icin bu yuzden ikinciyi dogurdum suan kafayi yiyorum kizimda da var gibi o tani koyamayan doktorlari bogmak istiyorum.
Bnm kizimda kiyisinda kosesinde deniliyor konusuyor ama sohbet edemiyorum sacmaliyor Olaylari anlatmada kelime secmede skntilari var akademik cok iyi 5n1k cevap veriyor ama gelin gorun sohbete giremedim sacma konusmalarindan iletisimi bilmiyor gibi nasil desem eksik olan kisimlari var duygulari tam oturmus degil ben aglarim mesea o bana bakar guler gibi gibi..uyaran eksikligii dediler iyi bir uzman hafif otizm dedi ama egitimde ise yaramiyor sanki bizde cubku egitimde kavram ogretiyorlar onlari zaten biliyor ne yaacagimi sasirdim sizin cocugunuzun durumu nasil acaba egitim
aLiyor mi..

Bnm kizimda kiyisinda kosesinde deniliyor konusuyor ama sohbet edemiyorum sacmaliyor Olaylari anlatmada kelime secmede skntilari var akademik cok iyi 5n1k cevap veriyor ama gelin gorun sohbete giremedim sacma konusmalarindan iletisimi bilmiyor gibi nasil desem eksik olan kisimlari var duygulari tam oturmus degil ben aglarim mesea o bana bakar guler gibi gibi..uyaran eksikligii dediler iyi bir uzman hafif otizm dedi ama egitimde ise yaramiyor sanki bizde cubku egitimde kavram ogretiyorlar onlari zaten biliyor ne yaacagimi sasirdim sizin cocugunuzun durumu nasil acaba egitim
aLiyor mi..
Aynen kızınız gibi eğitim almıyo canım hiç almadı hep ben evde uğraştım herseyi biliyo ama takıntılar. Streotipi var da var sadece sosyal nasıl diyeyim ybancıyla falan çok güzel konuşuyo beni şaşırtan ve doktorların tanı koyamama sebebi hep bu oldu

aLiyor mi..
Benim oğlumda aynı anlattiginiz gibi herşeyi bilio ama sohbete gecemiyoruz.3bucuk yaş 1senedir eğitim aliyo.bi öğretmeni böyle olduğu için grupta bakalım nasıl diye grup eğitimine baslicaz

Mrb kizlar bana bi konuda uardim edebilirmisiniz benim.oglum sürekli bi sarkiya takmis onu soyluyor..yapma doyorum birakiyor sonra gene soyluyo..ne yapacagimi sasirmis durumdayim

Özel eğitimde görüyorum aileler diğer çocuklarında da olan var cok zor Allah saglik versin ama cok zor gunler gecirdim aglayan bebek sesine bile tahammulum.yok yasadiklarim agirdi bebeklik evresi cok zordu
Çok zor gerçekten ben oğlumun durumunu bilmediğim sırada kızıma hamıleydim hatta hamıleyken öğrendim oğlumun durumunu.
Şimdi ama arada ıkı yaş var kızım oğluma iyi geliyor. Hatta bir doktor bey yakında oğlunuzun en faydalı terapisti kardesı olucak demıştı. Kardeş iyi geliyor olabilir . Ama sizi anlıyorum mesela ben 3. Bu durum olmasa düşünebilirdim ama bu durumdan sonra hiç düşünemıyorum.

Biri kız ikisi erkek
Kız şuanda liseye gidiyor çocuklar egitime cevap v
Çok zor gerçekten ben oğlumun durumunu bilmediğim sırada kızıma hamıleydim hatta hamıleyken öğrendim oğlumun durumunu.
Şimdi ama arada ıkı yaş var kızım oğluma iyi geliyor. Hatta bir doktor bey yakında oğlunuzun en faydalı terapisti kardesı olucak demıştı. Kardeş iyi geliyor olabilir . Ama sizi anlıyorum mesela ben 3. Bu durum olmasa düşünebilirdim ama bu durumdan sonra hiç düşünemıyorum.
Oyledir muhakkak ama yine aynısını ya yaşarsak risk ben bi tiyatrocu ile tanıştım oğlumu fark etti özel eğitimci sandım abisi otizim imiş yıllarca uğraşmışlar vede çok seviyor bi cümlesi su oldu konuşmada ben cocukluk yasamadim hersey abim icindi diye ikinciyi yada daha fazla yapanlara saygim var ama Rabbim yarattigini bizden cok düşünür Allahima emanet dularim hepimizle

Kız şuanda liseye gidiyor çocuklar egitime cevap v

Oyledir muhakkak ama yine aynısını ya yaşarsak risk ben bi tiyatrocu ile tanıştım oğlumu fark etti özel eğitimci sandım abisi otizim imiş yıllarca uğraşmışlar vede çok seviyor bi cümlesi su oldu konuşmada ben cocukluk yasamadim hersey abim icindi diye ikinciyi yada daha fazla yapanlara saygim var ama Rabbim yarattigini bizden cok düşünür Allahima emanet dularim hepimizle
İkinci bebek çok isteniyorsa evlat edinilebilir aslında hem kimsesiz bi çocuğa aile olunur

Ben 2.yi yaptım hamileyken o nasıl acaba inşallah oğluma iyi gelir die dua ettim hep doğumda .şükür gerçekten iyi gelip arada birbirlerine kiziyolar bazen sariliolar bazen aşırı zorlanıyorum.ama benden daha çok kardeşiyle iletişimi arttiriyo

Konusmada gelecek insallah Allahin izniyle benim bebegim ismine bakmiyor 11 aylik bu duruma cok uzuluyorum bi de sevindiginde ellerini cirpiyor ama bu durum onceden beri var sonradan gelismedi bazn bise yok diyorum bazen kesin bi sorun var diyorum.bu ilk bebegim cok tecrubesizim hayirlisi olsun hakkimizda
Merhabalar buna benzer durumları oğlumda yaşıyorum, size mesaj gönderemiyorum bana yazmanız mümkün mü rica etsem, çok geçmiş üzerinden ama ben de takıntılı bir kişiliğim ve bir girdabın içinde boğuluyorum bir süredir 😔

Merhabalar buna benzer durumları oğlumda yaşıyorum, size mesaj gönderemiyorum bana yazmanız mümkün mü rica etsem, çok geçmiş üzerinden ama ben de takıntılı bir kişiliğim ve bir girdabın içinde boğuluyorum bir süredir 😔
Canm oğlum atipik otizmin en hafifiymiş sonuç bu ama ben senin bebeğin ne durumda bilmiyorum biraz bahset istersen

Yaşı büyük atipik otizmli anneleri varmı acaba.cocuklarimiz bizi anlicak mi.oglumla tatismak istiyorum Sohbet etmek istiyorum artık.

X