Otobüs teyzeleri

Sizden yaşça büyüklere yer verir misiniz ?

• Ankete Katılan
    173

Yinebirben

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2018
399
329
31
Az önce bayağı sinirlendim otobüsle eve geliyorum uckuyular baya kalabalık oluyor 3 teyze bekliyor başımda kendi aralarında konuşmaya başladılar ay bu gençler şöyle böyle diye en son bana sardı siz de yaslanacakainiz size de böyle davranışlar filan kalkmadim en son taktım kulak ligi bu sefer bana sanki yanlışlıkla üstüme düşüyor çok sinir bozuyor ya

Yer verebilirdiniz. Verilmesi gerekir diye düşünüyorum çok yorgun değilseniz.
Ancaaak, yer vermediniz diye kimsenin tepenizde konuşmaya hakkı yok. Böyle vir vir konuşup yer isteyen teyzelere yer falan verilmesin de. Mecburmuşum gibi yer verdiğimde bir teşekkür etmeyen insanlardan nefret ediyorum. Kalksanız güzel olur ama kalkmak zorunda değilsiniz.

Gençler hiç hasta ya da yorgun olamaz diye düşünüyor yaşı büyük insanlar. Belki hasta, belki çok yorgun, belki o yolu her gün gidip gelmek zorunda .Yer vermek zorunda değil kimse. İçinden gelirse zaten kimse söylemeden verir yerini.ben bir doğu bölgesinde çalışmıştım bir süre. Orda yaşli insanlar genç bayanlara yer veriyordu ki taciz falan olaylarından korumak için .

Ya ben de ameliyat olmusum kolum sarili ama uzerine panco gibi bir sey giymistim. Tek kisilik koltuga da oturdum az ileride bi teyze bindi, yanima sikismaya calisiyor :KK70: teyze napiyosun dedim e ben oturayim gibi biseyler soyledi dedim git baskasindan yer iste ben zaten ayakta gidemem. Kimin ne icinde oldugunu bilmeden yer istiyorlar.

Ben kadinlardan yer isteyen teyzelere de gicigim git kazik kadar adamlar var oturan onlardan iste.

Gençlere yazık değilmi .bikere şahit oldum otobuste hastaneden gelirken (karı koca"yaslı") adam kolunda serum bantları var zavallı ayakta duramıyo karısıda oturdu adam ayakta kaldı .Sırf genlerin yer vereceğini bildikleri için bunu fırsata çevirenlerde var .Kadın sapa saglam oturdu kocasıda ayakta duracak halı yok oylece kaldi adam sonra bı genç yer verdi

Ay ben ögrenciyken hastaydim bak, baya yüzümün rengi atmis okula gidiyorum iste derslerden geri kalmiyim diye ama durumum hic iyi degil yatsam yeridir. Oturdugum yerden bir teyze geldi beni öyle bir kaldirdi ki hicbirsey anlamadan kendimi ayakta buldum. Resmen beni tuttu kaldirdi bir baktim ayaktayim, hastayim da kafam da yerinde degil.
Sen gencsin yavriiim kalk sen gibi birsey dedi. Fakat dipdiri bir kadin, tayze iste yasli olsa zaten beni o sekil kaldiramazdi galiba.
Hala düsünürüm tutup mu kaldirdi, nasil kaldirdi ben nasil oturdugum yerden kalktim hic bilmiyorum. Ayakta oldugumu biliyorum. minyonum da.
Hakkim helal degil sana teyze ben o gün ayakta zor duruyordum.
Kadinin dügmeli bir sügeteri vardi üzerinde bir onu hatirliyorum nasil kaldirdin beni ya..
Sonrasinda acillik oldum fazla dayanamadim o hastaliga da.
Her genc olan senden iyi olacak bir durum yok deyzee, elim yakanda öteki tarafta. Evet cok kinciyim.

Tepenizde dırdır ettiği yetmedi bir de üstünüze mi düştü ay bu otobüs teyzelerinden korkulur :KK70:

Ben olsam eğer o gün çok yorgun ya da hasta değilsem yer verirdim. Tabi bunun için yer vereceğim kişinin de benden kötü durumda olduğunu düşünmem gerekiyor. Hamile kadınlar, çok yaşlı teyzeler amcalar, ayakta durmakta zorlandığını gördüğüm insanlara yer veririm. Ama tepemde dırdır eden teyzelere yer vermek istemezdim bu davranıştan sonra. Nazikçe sorsa zaten kalkarım.

Ay ben ögrenciyken hastaydim bak, baya yüzümün rengi atmis okula gidiyorum iste derslerden geri kalmiyim diye ama durumum hic iyi degil yatsam yeridir. Oturdugum yerden bir teyze geldi beni öyle bir kaldirdi ki hicbirsey anlamadan kendimi ayakta buldum. Resmen beni tuttu kaldirdi bir baktim ayaktayim, hastayim da kafam da yerinde degil.
Sen gencsin yavriiim kalk sen gibi birsey dedi. Fakat dipdiri bir kadin, tayze iste yasli olsa zaten beni o sekil kaldiramazdi galiba.
Hala düsünürüm tutup mu kaldirdi, nasil kaldirdi ben nasil oturdugum yerden kalktim hic bilmiyorum. Ayakta oldugumu biliyorum. minyonum da.
Hakkim helal degil sana teyze ben o gün ayakta zor duruyordum.
Kadinin dügmeli bir sügeteri vardi üzerinde bir onu hatirliyorum nasil kaldirdin beni ya..
Sonrasinda acillik oldum fazla dayanamadim o hastaliga da.
Her genc olan senden iyi olacak bir durum yok deyzee, elim yakanda öteki tarafta. Evet cok kinciyim.
:KK70:

Ben sunu anlayamiyorum , otobuste ayakta duramayacak kadar yasliysan nereye gidiyorsun? Hastaneye desem zaten cok yaslilar icin bedava nakil araclari var , eve yakin saglik ocaklari var vs vs
Yani gezerim tozarim yorulmam ama otobustr ayakta durmam nasil bir mantiktir?
Cok nadir toplu tasima kullanirim , bi kere 8 aylik hamileyken binmek zorunda kaldim kendimi zor tasiyordum kimseden de yer istemedim
Bi kere kanamam basladi bebegimi dusuruyordum esim beni almaya grlrnr kadar vakit kaybi olacagindan minibise bindim o halde sanci icinde ayakta gittim yine kimseden yer istemedim
Bana cok tuhaf geliyor toolu tasimada birinden yer istemek
Sadece bebegimle binmek zorunda kalirsam onun emniyeti acisindan yer isterim ki eminim onu da utana utana yaparim

Ayyyy. Deli olurum.
Daha araca binerken gözleri fıldır fıldır dönerek kendilerini içeri fırlatırlar, resmen ağızları sulanarak genç kim var kaldırabileceğim diye bakınırlar.
Bütün yaşlı insanlardan bahsetmiyorum tabi ki, bunu artık yüzsüzlüğe ve saygısızlığa vurmuş teyzeler :işsiz: Saygının karşılıklı bir şey olduğunu biliyorlar mı acaba? Sadece benden büyük diye kimseye saygı göstermem ki.
Gerçekten yaşlı insanlar olunca yer veririm, onun dışında pek oralı olmuyorum.

Ay ne anlatacağım.
Öğrenci şehrindeyim ben. Tramvayda gidiyorduk, ayakta duruyorum ben kendi halimde. Yaşlılar var gençler var öyle gidiyoruz. Bir amca konuşmaya başladı birden sesli sesli "gençler yer vermiyor, yarın öbür gün biri gelir hakaret eder yüzlerine, ben etmem de biri eder" falan mık mık konuştu. Oradan ondan daha yaşlı bir amca seslendi. 85 yaşında mıydı 90 mıydı ne, yaşını da söyledi. Ben bu yaştayım, öğlen 11'e kadar yatıyoruz biz emekliler. Bırakın da gençler oturarak gitsin sabahın köründe kalkıp okula gidiyorlar gibi bir şeyler söyledi. Diğer amca kem küm etti cevap veremedi. Biz gençlerin içinin yağı eridi orada :KK70:Ha bir de "hakaret et de görelim" gibi bir şey de söyledi. Dedem sen ne güzel bir detaysın diye elini öpesim geldi o an.

Bir 5-10 dakika sonra bu huysuz amca "O konuşan nasıl emekli olmuş çalışmadan mı" diye bir şeyler söyledi ama hiç ilgi görmedi.

E adam, ayakta duramasan anlarım da maksimum yarım saatlik yolculukta (yarım saat bile değil en fazla 15-20 dakika gidiyorlar) ayakta durdun diye kimseyi huzursuz etmeye hakkın yok. Yani hiç mi yürümüyorsunuz hiç mi hareket etmiyorsunuz gün içinde. Bu konuda aşırı doluymuşum ben :kahve:

Ben yaşlılara,hamilelere,bebekli olanlara yer veririm.Ama şu tipler var erkeklerden yer istemeyip te kızlardan yer isteyenler var.Kendi kızı torunu olsa acaba yer verdirttirirler mi o kalabalikta.Bunlara gıcık oluyorum.
Bide kaç sefer denk geldim suriyeliler hem kendileri hem çocukları oturuyor.Çocuk için kart filan basmiyorlar.Ayakta olan yaşlılar oluyor ama suriyelilere hiçbirşey diyemiyorlar.

Son düzenleme:
Benim evim hastane yolunda hastane saatleri oturmam bile ama cumartesi pazar yer vermem kimseye

Hamileligimin 7. ayinda falan annemle biryere gidiyorduk. Karnim hic yok gibiydi. Otobuse bindik bir koltuk var. Annem sen otur dedi oturdum. Arkadan bir amca bagirdi.
Hanim hanim sen otursana niye gencecik kizi oturtuyosun:KK45:

Ben hic bakmadim, annemde olsun dedi sadece.
Insanlarin durumunu bilmeden boyle bik bik konusanlara uyuz oluyorum:KK11:

X