Otomobil Kullanan Bayanlar Kulübü

offf yaa bende kullanabilcek mym araba acaba:gitme:bugün babamla biras çıktık çalışalım diye daha önce 5gün direksiyon dersi almıştm babamın arabasına binince bocaladm değişik araba bide daha seri,adam sana hiç bişi öğretmemiş sen hayatta ehliyet alamazsın falan ddi acayip moralimi bozdu yaa halbuki hoca iyisin diyodumafoldumbenbide u dönüşü yaparken durmadan döndüm,arkaya da bakmadım araba varmış vurmadm ama teğet geçti yani adam direksiyonu kırdı Allahtan..babamda niye bakmıyosun yol bi tek senin mi tarlada mı sürüyon arabayı başladı söylenmeye halbuki sen söle o zaman demi uyar dikkat et araba gelio diye yoook hiç bişi demiyo sen nası biliosan kullan diyo,ben bilsem zaten kullanırım senin yanımda oturmana gerek yok..alsanaalsanasmilebi öğrensem bende alsam şu ehliyeti herkes gbi:Saruboceq:

bütün babalar aynı değil kıslar yapmayın bana babam öğretti okadar sabırlıdırki anlatamam... hatta trafikte nadir bulunan sabırlı ve gurur yapıpta vay öndekini geçiyim vay bu benim önüme nasıl atlar diyenlerden asla olmadı...

harikadır benim babam beni araba konusunda cesaretlendirende odur trafiğe ilk çıkaranda..

seni çok seviyorum baba :lepi::lepi::lepi:

benim araba sürmekle ilgili hiç bir derim yok...
ama arabam beni biraz uyus ediyor.
aslında çok seviyorum ,çok alıştım ama .
sanırım korktuğum için yani başıma bişiy gelmesin diye bütün kötü enerjileri üzerime topluyorum.
yeni sorunum.
kısa mesafelerde değilde,uzun yollarda ,uzun yol dediğimde işte avrupa yakasından anadoluya geçiyorum.
trafik sıkışsın hemen ötmeye başlıyon.
hani belediye otobüsleri yaparya fren yaparken öyle.
servis baktı hiç bişiy yok dedi.
ama ben deli oluyorum.
artık valla yola çıkmak dahi istemiyorum.
dün ayrı bir melodi vardı,bu sefer sesi değiştirmiş.
1 ve 2 viteste oluyor genellikle hızlanmaya başlayınca gidiyor.
ama sanırım çıldırtacak beni...

benimde 5 senelik ehliyetim var.
4 aydır araba kullanıyorum.
heyecan korku falan kalmadı. çok alıştım ve çok keyif alıyorum
ancak yokuşlar beni geriyo ve hala çok iyi değilim yokuşlarda.
bundan dolayı bazı yerlere hala arabayla gitmeyi tercih etmiyorum.
bunu nasıl atacağım üzerimden bilmiyorum gerçekten.

banada eşim öğretti araba kullanmayı 1.5 yıldır ehliyetim var
bendeki sorun arabada tek olmaktan korkuyorum ozaman rahat süremiyorum ama yanımda arkadaşım varsa çok güzel kullanırım nasıl aşarım bu sorunu bilmiyorum

benimde 5 senelik ehliyetim var.
4 aydır araba kullanıyorum.
heyecan korku falan kalmadı. çok alıştım ve çok keyif alıyorum
ancak yokuşlar beni geriyo ve hala çok iyi değilim yokuşlarda.
bundan dolayı bazı yerlere hala arabayla gitmeyi tercih etmiyorum.
bunu nasıl atacağım üzerimden bilmiyorum gerçekten.

oyy oyy gelde bana sor sen o yokuş illetini.
resmen kabusum benim.
ilk zamnlar hele resmen gideceğim yerde yokuş var mı yok mu önceden sorup soruşturuyordum.
geçti mi ...
yapabildiğim şu anda sorun olmadığı halde ,ödüm kopuyor.
huy kaldı işte.
geçmiyor ,geçmiyor...

o vitesi üçe taktımmı herşey değişiyo elim ayağıma dolaşıyo hep ikide gitsek ne güzel olur :)))

off kullanıyorum yeni yeni hergün bir yerini çiziyorum güzelim arabanın bugündee çizdim çok moralim bozuk pes edicem galiba :a015:

off kullanıyorum yeni yeni hergün bir yerini çiziyorum güzelim arabanın bugündee çizdim çok moralim bozuk pes edicem galiba :a015:

ah canım benim yaa . yeni başladığın dönem niye daha eski bi arabayla acemiliğini çıkarmadın... yeni arabalara çok acıyorum ben vallahi :gitme: ben ilk doğanda öğrendim :))) sonra tipo. :))) usta yaptı beni bu arabalar vallahi... ama kaydirigubbakcemile2ne halt ettimse onlara ettim valla... hiçte acımadım.:lepi:

benim araba sürmekle ilgili hiç bir derim yok...
ama arabam beni biraz uyus ediyor.
aslında çok seviyorum ,çok alıştım ama .
sanırım korktuğum için yani başıma bişiy gelmesin diye bütün kötü enerjileri üzerime topluyorum.
yeni sorunum.
kısa mesafelerde değilde,uzun yollarda ,uzun yol dediğimde işte avrupa yakasından anadoluya geçiyorum.
trafik sıkışsın hemen ötmeye başlıyon.
hani belediye otobüsleri yaparya fren yaparken öyle.
servis baktı hiç bişiy yok dedi.
ama ben deli oluyorum.
artık valla yola çıkmak dahi istemiyorum.
dün ayrı bir melodi vardı,bu sefer sesi değiştirmiş.
1 ve 2 viteste oluyor genellikle hızlanmaya başlayınca gidiyor.
ama sanırım çıldırtacak beni...

iş kendine güvende bitiyo ama karalahana... yaparım ben bu işi diyerek başlamışsın işte daha ne.. hızlı araba sürmenin keyfi hiç bişide yok.. en usta erkek şoförlere taş çıkartırım evelallah:lepi: çapraz giderim bide tek bi şeritte gitmek hiç bana göre değil...a.s.

alışırsın iyice ama DESTEK OLALIM DİMİ HANIMLAR KADIN DAYANIŞMASI...:lepi:

evet destek olalım burada.....

karalahana benim yokuş fobim gitmezse durum kötü.
bursa da yaşıyorum ve bu şehirde çok fazla yokuş var. biran önce atmam gerekiyo üzerimden. aslında hergün eve giderken dik bir yokuşu çıkıp arabayı otoparka sokmam gerekiyo. onda sorunyok. ama şehir içinde dur kalk yapamıyorum yokuşta. korktuğum için üzerinede gidemiyorum. ee yapmayıncada öğrenilmiyo.

bursa da yaşıyorum ve bu şehirde çok fazla yokuş var. biran önce atmam gerekiyo üzerimden. aslında hergün eve giderken dik bir yokuşu çıkıp arabayı otoparka sokmam gerekiyo. onda sorunyok. ama şehir içinde dur kalk yapamıyorum yokuşta. korktuğum için üzerinede gidemiyorum. ee yapmayıncada öğrenilmiyo.

dik yokuşlarda el freniyle kalkın kızlar inanın otomatik vitez gibi oluyo... çok rahat kalkış yapabiliyosun ozaman ...

iş kendine güvende bitiyo ama karalahana... yaparım ben bu işi diyerek başlamışsın işte daha ne.. hızlı araba sürmenin keyfi hiç bişide yok.. en usta erkek şoförlere taş çıkartırım evelallah:lepi: çapraz giderim bide tek bi şeritte gitmek hiç bana göre değil...a.s.

alışırsın iyice ama DESTEK OLALIM DİMİ HANIMLAR KADIN DAYANIŞMASI...:lepi:

araba çok şükür güzel kullanıyorum.
yani bir çok erkek izlediğim kişiden dahada iyyim bunun farkındayım.
havari heveslerim yok hiçte olmadı.
iyi derecede bileyim yeter yada en iyi şekilde yapabileyim.
ama arabamda bir sorun var.
bir an önce halletmem lazım beni çok gerdi.
kendine güven konusunda haklısın canım.
ben mecazi anlamda sölüyorum haşa 'dağlarda yaratsam' yine kendime güvenmem ,yine güvenmem.
:KK1:

ay evet bursayı duymuştum.Allah yardımcın olsun.
keşke otomatik alsaydın yaşadığın yeri düşünüp ,ben ilk zamnlarda çok pişman oldum valla,şimdi alışsamda sadece yokuşlar için sölüyorum o rahatlık varken neden bu kadar sıkıntı çekiyoruz ki.
patronumun oto vites aracını sürmüştüm.
aman ya rabbim o ne keyifti öyle.
dik yyokuşta hiç umursamadan kalkmak,kalbinin çarpmaması:)
dediğin gibi kullandıkça atacaksın korkuyu ama inş bir an önce geçer o zamnlar...

Yer yer katıldım okurken:)) Özellikle ineklere selektör yapıp, çukurlara korna çalan arkadaş konusunda sempatiksalakcinni
Ben ehliyeti beş yıl önce aldım ve kursa sadece para yatırdım.Yazılı sınavları geçtim, sıra sürüşe gelince (bizde de araba yoktu, hatta şöför koltuğuna oturmuşluğum da yoktu) kurstan hoca aradı, bari direksiyon nedir yakından gör dedi.O gün 2 saat çalıştık, iyi olduğumu söyledi.Eve dönerken arabayı bana verdi, dedi evine kadar sen sür.Arabayı verdiği yerle, ev aradı kassan 300 metre.Adama sürekli soruyorum "Şimdi nereye? Nereye döneceğim?" Adam diyor "Ne bileyim evin nerdeyse oraya götür, muhtar mıyım?" En son dayanamadı "Yeni mi taşındınız?" dedi.4 yıldır oturuyorum diyemedim,"hıhı" dedim.Ve o 300 metrenin 100 metresinde falan durdurup "geldik, işte benim ev burası "dedim alakası olmayan bir bina önünde kaydirigubbakcemile3 Acaip panikledim ve tam bir rezillikti, işin acı tarafı yol tek yön, yani geri geri gitmek gibi moron bir düşünceye sahip olmadığım sürece tek istikamet ileri delikafadulden
Bir gece de eşimle cumartesi pazarında araba çalışıyoruz, o zaman nişanlıyız daha.Büyük bir alan ve tüm acemiler konvoy yapmışız dip dibe gidiyoruz, arada solluyorum (20km hızla falan sollama deyince büyük düşünmeyin) eğleniyoruz falan.Neyse konvoydan sıkıldım, pazarın ortasında dur, kalk yapıyorum, o sırada çevredeki köpekler geldi 6-7 tane.Hepsi ben kadar büyük Bobiler.Ezicem diye zınk diye arabayı durdurdum, kapıları açarlar diye kilitledim de kafamçokkarıştı Hepsi arabayı çembere aldı mı? Eşimle inip yer değiştiremiyoruz, o da köpeklerden tırstı.Arabayı zaten çalıştıramam ezerim birini diye.Orda 2 saat kalmıştık, bu sırada da millet evine gitti, pazar alanı ıssızlaştı.Sonra devriye gezen bir polis arabası gelip "Gençler, bu saatte ne yapıyorsunuz pazar alanında? " deyinceye kadar. :lepi: Allahım ne utançtı :kedi: Adamlara anlattık böyle böyle diye. "Hıhı" dediler inanmayarak.
Özetle konu arabaysa en umulmadık şeyler beni bulabiliyor.%100 garanti.
Kazasız günler dilerim.

Son düzenleme:

araba çok şükür güzel kullanıyorum.
yani bir çok erkek izlediğim kişiden dahada iyyim bunun farkındayım.
havari heveslerim yok hiçte olmadı.
iyi derecede bileyim yeter yada en iyi şekilde yapabileyim.
ama arabamda bir sorun var.
bir an önce halletmem lazım beni çok gerdi.
kendine güven konusunda haklısın canım.
ben mecazi anlamda sölüyorum haşa 'dağlarda yaratsam' yine kendime güvenmem ,yine güvenmem.
:KK1:

ay evet bursayı duymuştum.Allah yardımcın olsun.
keşke otomatik alsaydın yaşadığın yeri düşünüp ,ben ilk zamnlarda çok pişman oldum valla,şimdi alışsamda sadece yokuşlar için sölüyorum o rahatlık varken neden bu kadar sıkıntı çekiyoruz ki.
patronumun oto vites aracını sürmüştüm.
aman ya rabbim o ne keyifti öyle.
dik yyokuşta hiç umursamadan kalkmak,kalbinin çarpmaması:)
dediğin gibi kullandıkça atacaksın korkuyu ama inş bir an önce geçer o zamnlar...

Ben de ilk zamanlar otomatik vites almadığıma pişman olmuştum ama şimdi iyiki otomatik almamışım diyorum artık her türlü arabayı sürebilirim, eğer otomatik de öğrenseydim vitesli arabaları süremeyecektim.Normal vites de öğrenmek daha iyi kızlar. Yokuş olayına gelince boş bir arazide yokuşta çalışın dur kalk yapın eğer yokuş çok dikse el freni en garantilisi, yokuşu geri geri çıkmayı da çalışın mutlaka, belli mi olur belki birgün yokuşta geri gitmek zorunda kalabilirsiniz.Ben de bigün çok dik bir yokuşa 2. vitesle girdim arabada da 5 kişiyiz ful dolu, araba yavaşladı yavaşladı sonra kaldı el frenini çektim ama hala geri geri kaçıyo araba el freni çekik aynı zamanda frene de basıyorum öyle durdurdum derin bi nefes alıp kalp çarpıntılarıyla kaldırdım arabayı.Allahtan ki kimse yoktu yolda yoksa kesinlikle kalkamazdım :KK1:

Ben de ilk zamanlar otomatik vites almadığıma pişman olmuştum ama şimdi iyiki otomatik almamışım diyorum artık her türlü arabayı sürebilirim, eğer otomatik de öğrenseydim vitesli arabaları süremeyecektim.Normal vites de öğrenmek daha iyi kızlar. Yokuş olayına gelince boş bir arazide yokuşta çalışın dur kalk yapın eğer yokuş çok dikse el freni en garantilisi, yokuşu geri geri çıkmayı da çalışın mutlaka, belli mi olur belki birgün yokuşta geri gitmek zorunda kalabilirsiniz.Ben de bigün çok dik bir yokuşa 2. vitesle girdim arabada da 5 kişiyiz ful dolu, araba yavaşladı yavaşladı sonra kaldı el frenini çektim ama hala geri geri kaçıyo araba el freni çekik aynı zamanda frene de basıyorum öyle durdurdum derin bi nefes alıp kalp çarpıntılarıyla kaldırdım arabayı.Allahtan ki kimse yoktu yolda yoksa kesinlikle kalkamazdım :KK1:

kesinlikle katılıyorum sana ceku daha öncede yadığım gibi el freni çok rahat oluyo.. yokuşlar okadarda korkulcak yollar değil aslında .. arkandaki araba gelipte sana yapışmazsa tabi.heleki benimki gibi külüstür bi araban varsa.. yokuşta bekleyeceksem eğer direk arkamdaki arabada gözüm. çok yakın değilse daha rahat kalkıyorum bende..

şimdilik bende el freniyle kalkıyorum.
ama işte şu debriyaj kavraması olayını bir türlü çözemedim. benim arabamı kavramıyo nedir.
bende normal viteste öğrenmek istedim.
otomatikte alışırsam normal vitese dönmek daha zor gelir diye düşündüm.
iyiki böyle yapmışım. başlarda zorlandım ama vites aslında sıkıntı yaratacak birşey değil.
şu yokuşlara da alışsam daha doğrusu korkmasam yokuştan çok iyi olacak

Yer yer katıldım okurken:)) Özellikle ineklere selektör yapıp, çukurlara korna çalan arkadaş konusunda sempatiksalakcinni
Ben ehliyeti beş yıl önce aldım ve kursa sadece para yatırdım.Yazılı sınavları geçtim, sıra sürüşe gelince (bizde de araba yoktu, hatta şöför koltuğuna oturmuşluğum da yoktu) kurstan hoca aradı, bari direksiyon nedir yakından gör dedi.O gün 2 saat çalıştık, iyi olduğumu söyledi.Eve dönerken arabayı bana verdi, dedi evine kadar sen sür.Arabayı verdiği yerle, ev aradı kassan 300 metre.Adama sürekli soruyorum "Şimdi nereye? Nereye döneceğim?" Adam diyor "Ne bileyim evin nerdeyse oraya götür, muhtar mıyım?" En son dayanamadı "Yeni mi taşındınız?" dedi.4 yıldır oturuyorum diyemedim,"hıhı" dedim.Ve o 300 metrenin 100 metresinde falan durdurup "geldik, işte benim ev burası "dedim alakası olmayan bir bina önünde kaydirigubbakcemile3 Acaip panikledim ve tam bir rezillikti, işin acı tarafı yol tek yön, yani geri geri gitmek gibi moron bir düşünceye sahip olmadığım sürece tek istikamet ileri delikafadulden
Bir gece de eşimle cumartesi pazarında araba çalışıyoruz, o zaman nişanlıyız daha.Büyük bir alan ve tüm acemiler konvoy yapmışız dip dibe gidiyoruz, arada solluyorum (20km hızla falan sollama deyince büyük düşünmeyin) eğleniyoruz falan.Neyse konvoydan sıkıldım, pazarın ortasında dur, kalk yapıyorum, o sırada çevredeki köpekler geldi 6-7 tane.Hepsi ben kadar büyük Bobiler.Ezicem diye zınk diye arabayı durdurdum, kapıları açarlar diye kilitledim de kafamçokkarıştı Hepsi arabayı çembere aldı mı? Eşimle inip yer değiştiremiyoruz, o da köpeklerden tırstı.Arabayı zaten çalıştıramam ezerim birini diye.Orda 2 saat kalmıştık, bu sırada da millet evine gitti, pazar alanı ıssızlaştı.Sonra devriye gezen bir polis arabası gelip "Gençler, bu saatte ne yapıyorsunuz pazar alanında? " deyinceye kadar. :lepi: Allahım ne utançtı :kedi: Adamlara anlattık böyle böyle diye. "Hıhı" dediler inanmayarak.
Özetle konu arabaysa en umulmadık şeyler beni bulabiliyor.%100 garanti.
Kazasız günler dilerim.

:KK1::KK1:
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
ay öldüm bittim gülmekten.ne tatlı anlatmışsın yav...
insan sonradan hatırlyınca başına gelenleri gülüyor gerçekten ama o zamn öyle komik gelmiyor insana.
cumartesi pazarı dediğinde sanırım bakırköy pazarı.
bende çok yakın olduğum için arada bir giderdim çalışmaya.

evet herkes öyle söylüyor .
tabiki normal vitesi öğrendim için şu anda mutluyum ama ilk zamnlar hiç öle düşünmüyordum.
çok ağlamıştım çünkü acemiliği atlatana kadar.
benim sanırım yokuş takıntım şundan;
bana eniştem veriyorsu dersi,en son park ve yokuş çalışmalarında ben istifa ettiğim için onları kendi başıma öğrenmek zorunda kalmıştım.
yokuşta geri geri olayına gelince kesinlikle çalışın kızlar karşımıza çıkmaz demeyin...
örnek 1
ilk zamnlar bildiğim bir sokağa yokuş diye yukardan girdim hani dedim yokuşu çıkmayayım kalırım falan,üstten yokuş aşağı gireyim.
bir girdim sokağa aşağıdanda araba geliyor.
tabi o yokuş çıkmaya çalışıyor olduğu için ben geri geri almak zorunda kaldım arabayı.
aynen yokuşu çıkmaya çalışmakta,yokuşta geri geri gitmekte aynı mahareti istyor.
birinde geri birinde ileri vites.
sadece fark bu...

kesinlikle katılıyorum sana ceku daha öncede yadığım gibi el freni çok rahat oluyo.. yokuşlar okadarda korkulcak yollar değil aslında .. arkandaki araba gelipte sana yapışmazsa tabi.heleki benimki gibi külüstür bi araban varsa.. yokuşta bekleyeceksem eğer direk arkamdaki arabada gözüm. çok yakın değilse daha rahat kalkıyorum bende..

en sinir olduğum şey.
her zaman ne olursa olsun bir mesafe bırakılmalı.
ben önümdeki kim olursa olsun yokuşta ara bırakırım.
yani çok iyi sürücüymüş bilmem neymiş öenmli değil ki.
insanlık hali herşey olabilir...

insanın aklına konuştukça geliyor...
yeni zamanlarımda dedim el freniyle kalkmayı öğrendim yokuşta yapabilirim ilk denememi yapayım yolumu uzatmayayımda kısadan çıkıvereyim.
geldim yokuşun en üsttüne.içindede kardeşlerim ablamlar falan var tabisi yiğenlerimde ...
neyse en üst noktaya çıktım giriş yapcam yola.ama nce durmak zorunda kaldım tabi.
arkamada oı sırada bir araba geldi.kalkmaya çalışıyom araba kayıyor,tekrar deniyorum yine kayıyo.
arkamdaki araba tam arkamdaydı dikiz aynasından baktım ki yokuşun sonuna inmiş korkudan ,anlamış kalkamayacağımıkaydirigubbakcemile3
neyse sonra yoldan eşiyle bir abi geçiyor.
olacağı yok bu işin.indim arabadan abi nolur karşıya çıkarıver arabayı dedim.hemen geldi geçirdi arabayı.bizimkiler içinde ,abinin karısı kaldırım kenarında ,ben tostos arabanın arkasında takipte.
teşekkür falan ettim ama gelin bendeki cilt rengini görün ...
ne rezaletti yav...
sonradan düşün düşün ben neden kalkamadım diye sebebi buldum tabi...
telaş korku endişe sen vites boştayken yokuşta kalkmaya çalışırsan tabiki geri kayar araba ve kalkamazsın..

:lepi::lepi:

insanın aklına konuştukça geliyor...
yeni zamanlarımda dedim el freniyle kalkmayı öğrendim yokuşta yapabilirim ilk denememi yapayım yolumu uzatmayayımda kısadan çıkıvereyim.
geldim yokuşun en üsttüne.içindede kardeşlerim ablamlar falan var tabisi yiğenlerimde ...
neyse en üst noktaya çıktım giriş yapcam yola.ama nce durmak zorunda kaldım tabi.
arkamada oı sırada bir araba geldi.kalkmaya çalışıyom araba kayıyor,tekrar deniyorum yine kayıyo.
arkamdaki araba tam arkamdaydı dikiz aynasından baktım ki yokuşun sonuna inmiş korkudan ,anlamış kalkamayacağımıkaydirigubbakcemile3
neyse sonra yoldan eşiyle bir abi geçiyor.
olacağı yok bu işin.indim arabadan abi nolur karşıya çıkarıver arabayı dedim.hemen geldi geçirdi arabayı.bizimkiler içinde ,abinin karısı kaldırım kenarında ,ben tostos arabanın arkasında takipte.
teşekkür falan ettim ama gelin bendeki cilt rengini görün ...
ne rezaletti yav...
sonradan düşün düşün ben neden kalkamadım diye sebebi buldum tabi...
telaş korku endişe sen vites boştayken yokuşta kalkmaya çalışırsan tabiki geri kayar araba ve kalkamazsın..

:lepi::lepi:

ay süpermiş ya. :lepi:

ben yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum eşimle çalışıyoruz bazı akşamlar, çok sinirlenip bağırıyor:mymeka: sinir oluyorum başka öğretçek kimse de yok off off:çok üzgünüm: kurstayken çok güzel kullanmıştım hocaların yanında daha rahattım ama eşim geriyor beni. frene bas diye bağırır basıncada niye bastın biraz ileride basçaktın der daha çok heyecanlanırım şehir içinde çok heyecanlanıyorum stop ettiyorum arabayı herkez bana bakıyor sanki:kedi: bi kullanabilsem bi cesaret edebilsem

X