Ovülasyon testi bilgisi olan bakabilir mi

BUSSU_

Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2023
115
16
Kızlar merhaba, bu ay ilk kez ovülasyon testi deniyorum.
Reglim yeni bitti 6. Günüm bugün fakat ovülasyon testinde yumurtlama gözüküyor sanırım bilgisi olan yardım edebilir mi?
Daha önce hiç kullanmadım kafam karıştı regliden hemen sonra yumurtlama normal mi

Döngün kaç gün oluyor
Bide yumurtlama herkese göre degişebılıyor bnde 29. Gün yumurtladım mesela adetten 1gün önce
Yani seninkinde gayet normal canım

Reglim yeni bitti 6. Günüm bugün fakat ovülasyon testinde yumurtlama gözüküyor sanırım bilgisi olan yardım edebilir mi?
Daha önce hiç kullanmadım kafam karıştı regliden hemen sonra yumurtlama normal mi
Fotoğraf atabilir misin
Kişiden kişiye değişiyor yumurtlama bazı insanlar hemen oluyor bazıları da geç

Döngün kaç gün oluyor
Bide yumurtlama herkese göre degişebılıyor bnde 29. Gün yumurtladım mesela adetten 1gün önce
Yani seninkinde gayet normal canım
Döngüm 28 gün canım 3 aydır deniyoruz pco var bende onun dışında kan tahlillerimde bi problem çıkmadı adetlerim de düzenlidir bu ay ovülasyon testi denemek istedim reglim bitti 5. Gün ovülasyon testi yaptım 2 çizgide koyu çıktı yani reglimden hemen sonra yumurtlamış mı oluyorum bugün ki test sonucuda biraz silik çıktı düne göre anlamadım kafam karıştı

Fotoğraf atabilir misin
Kişiden kişiye değişiyor yumurtlama bazı insanlar hemen oluyor bazıları da geç
5cfb8e63-736b-4e7a-991b-4d81c7b6c02e.jpeg

Test varsa elinizde devam edin çünkü pcos olanlarda çift çizgi çok çıkıyor yumurtlamayi saplamak zor diye biliyorum ama bir çok bayan his edebiliyo yumurtladigini servikal mukus değişiminden tek taraflı kaşık ağrısı sizde bunları takip edin bazı bayanlar göğüs ağrısı çeker yumurtlama zamani

Test varsa elinizde devam edin çünkü pcos olanlarda çift çizgi çok çıkıyor yumurtlamayi saplamak zor diye biliyorum ama bir çok bayan his edebiliyo yumurtladigini servikal mukus değişiminden tek taraflı kaşık ağrısı sizde bunları takip edin bazı bayanlar göğüs ağrısı çeker yumurtlama zamani
Evet bende de oluyor yumurtlama zamanı normalde hiç test yapmamıştım yaptım reglimden sonra koyu çıktı şimdi de devam edicem dediğiniz gibi belki tekrar bi pik görürüm inşallah.
Çok teşekkür ederim ☺️

Merhaba arkadaşlar son regl 20 kasım 25 kasım klomen kullanmaya başladım 5 gün. 4 aralıkta döngünün 14. Günü ovulasyon testi yaptm ekliyorum resmini testi aldığım sayfaya attım test çok iyi 3 gün değerlendir teste devam et dedi. Ama 5 aralıkta tekrar test yptım silikleşti acaba ayın 4. Öncemi yumurtlama oldu son gününü yakaladım sanırım sizde bakar msnz pik mi oluyor bu.

Eklentiler

• IMG_4213.jpeg
    IMG_4213.jpeg
    77,2 KB · Görüntüleme: 95
İki kere peak görünüyor. Çarşambayı değerlendirdik sadece. Şuan devam etmek gerekir mi acaba

Eklentiler

• IMG_2627.jpeg
    IMG_2627.jpeg
    74,5 KB · Görüntüleme: 98
Bu arada testleriniz pik değil ikisi de. T çizgisi c çizgisi kadar koyu renkte ya da daha koyu olunca piktir ve de pik olduktan sonra silikleşme olduğunda çatlama olmuş, yumurtlama gerçekleşmiş demektir. Sizin testler daha pik değil ve yumurtlama olmamış. Yyukarıda yanlış bilgilendirilmişsiniz. Yakından bakınca t çizgisinin silik olduğu gözüküyor.

Merhaba arkadaşlar son regl 20 kasım 25 kasım klomen kullanmaya başladım 5 gün. 4 aralıkta döngünün 14. Günü ovulasyon testi yaptm ekliyorum resmini testi aldığım sayfaya attım test çok iyi 3 gün değerlendir teste devam et dedi. Ama 5 aralıkta tekrar test yptım silikleşti acaba ayın 4. Öncemi yumurtlama oldu son gününü yakaladım sanırım sizde bakar msnz pik mi oluyor bu.
Klomen iğnesinin etkisi kaç günde geçiyor bilmiyorum fakat eğer çabuk geçmiyor ise iğne etkisi de olabilir. Çünkü içinde lh hormonu var. Eğer iğne etkisi geçti ise de resimdeki pik. Silikleşme oldu ise de çatlama olmuş demektir. Yani dedikleri gibi birkaç gün daha değerlendirmenizde fayda var. Yumurtanın canlılık süresi genel olarak 12-24 saat ve yine genel olarak en fazla 48 saat.

Bu arada testleriniz pik değil ikisi de. T çizgisi c çizgisi kadar koyu renkte ya da daha koyu olunca piktir ve de pik olduktan sonra silikleşme olduğunda çatlama olmuş, yumurtlama gerçekleşmiş demektir. Sizin testler daha pik değil ve yumurtlama olmamış. Yyukarıda yanlış bilgilendirilmişsiniz. Yakından bakınca t çizgisinin silik olduğu gözüküyor.
Merhaba bana ilki biraz koyu geldi ama dediğiniz gibi tam pik olmamış olabilir şuanda test yapmaya devam ediyorum reglimin 1. Gününden sayarsak 9. Günüm bugün sürekli çift çıkması kafamı karıştırdı. İlk yapıp baktığımda sanki hem T hem C çizgisi aynı koyulukta gibi görüyorum
bilgim yok ve ilk defa deniyorum çok zorlanıyorum

Eklentiler

• IMG_7862.jpeg
    IMG_7862.jpeg
    64,5 KB · Görüntüleme: 94
Testler easy home marka. O kadar çok grupta soruluyorki. Siz testleri yğklemiyormusunjçuz. Yestlerin appleri oluyor. Bu mor olan easy home marka. Türkşye de yaşamıyorum ama şu kırmızı olan Türkşyede var o uygulama. Diğerine de bakın bence o daha iyi

Eklentiler

• IMG_2628.png
    IMG_2628.png
    169,9 KB · Görüntüleme: 80
Testler easy home marka. O kadar çok grupta soruluyorki. Siz testleri yğklemiyormusunjçuz. Yestlerin appleri oluyor. Bu mor olan easy home marka. Türkşye de yaşamıyorum ama şu kırmızı olan Türkşyede var o uygulama. Diğerin
Bence değerlendirin ☺️
Hangi uygulama bu bilgi verirseniz çok sevinirim
aşağıya yorum bıraktım herkes için

X