ovulasyon testi hakkında bilgisi olanlar yardım

_BERAY_

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2007
1.571
33
46
kızlar meraba ovulasyon testi hakkında bilgisi olan var mı?
ben şimdi ovulasyon testi aldım yapanlar ya da kullananlar varsa
bilgilerinizi bekliyorum

merhaba arkadaşlar ben 2 aydır kullanıyorum. testi genelde alışveriş sitelerinden rahatça elde edebilirsiniz. adet tarihinizden itibaren sayın ve 10. günden itibaren teste başlayın. yumurtlama kişiden kişiye değişir. kimisi 13. 14. günde kimiside beni gibi 19 günde yumurtlayabilir. çift çizgi çıktığı zaman o gün ve ertesi gün ilişkiye girmek şart. çift çizgi demek yumurtlama 24-48 saat içinde olacaktır anlamına gelir. bu test sayesinde sürekli ilişkiye girmekden kurtuluyor ve en doğru zamanda ilişkiye giriyorsunuz.sırnaşık şey başka sorularınız olursa bana özelden yazabilirsiniz kızlar aklıma gelen bunlardı :1hug:

:asigim:

:teytey::dance::dance::dance::dance:

canım ovulasyon testleri sabah ilk idrarla yapılmaz öğleden sonra veya akşama doğru yapmak lazım ve hep aynı saatte üzerinde yazıyor olmalı bu

Kızlar,

Bende ovulasyon testi kullanıyorum. (Medi Smart marka)
Sabahtan yapmayın diyorlar, gün içinde ve en az 4 saatlik idrarla.
Biraz zor oluyor ama :KK43: birde o süre içinde normalden fazla sıvı tüketilmemesi lazım.
Çıkan ikinci çizginin en az ilki kadar koyu olması gerekiyor.

merhaba arkadaşlar ben 2 aydır kullanıyorum. testi genelde alışveriş sitelerinden rahatça elde edebilirsiniz. adet tarihinizden itibaren sayın ve 10. günden itibaren teste başlayın. yumurtlama kişiden kişiye değişir. kimisi 13. 14. günde kimiside beni gibi 19 günde yumurtlayabilir. çift çizgi çıktığı zaman o gün ve ertesi gün ilişkiye girmek şart. çift çizgi demek yumurtlama 24-48 saat içinde olacaktır anlamına gelir. bu test sayesinde sürekli ilişkiye girmekden kurtuluyor ve en doğru zamanda ilişkiye giriyorsunuz.sırnaşık şey başka sorularınız olursa bana özelden yazabilirsiniz kızlar aklıma gelen bunlardı :1hug:

:asigim:

:teytey::dance::dance::dance::dance:
arkadaşım bu ovolasyon testinin maliyeti ne kadar? her ay bir tane mi kullanmak gerekiyor ve nasıl birşey? ben burda bulamadım...

arkadaşım bu ovolasyon testinin maliyeti ne kadar? her ay bir tane mi kullanmak gerekiyor ve nasıl birşey? ben burda bulamadım...

ben bir internet sitesinden alıyorum. içinde 8 tane ovulasyon 1 tanede gebelik testi hediye şeklinde geliyor bana sırnaşık şey 25 ytl tutuyor.:teytey: ama kesin sonuç alıyorum. bu ara kızlar asla sabah idrarıyla yapmayın. gebelik testi gibi değil yani. 4 saat beklemeye gerek yok 2 saat aşırı sıvı tüketmeden ve yemek yemeden yaparsanız çıkıyor. ben genelde akşam yemeğinden önce yapıyorum.
:kahve: ayrıca adetinin ilk gününden itibaren sayıyorsun ve 10. gün yapmaya başlıyorsun. testlerde pozitifi görene kadar devam edeceksin. pozitif olduğu zaman o gün ve ertesi gün ilişkiye giriyorsunuz. çift çizgi demek 24-48 saat içinde yumurtlama olacak demek ben baya araştırdım :)

bende kullaniorum kizlar ama dogru bir sonuc alamadim sadece bugün yaptim ikiinci cizgi de belirginlesti ama sonradan bu ne demek oluor ayrica bugün adetimin 17. günüydü labilirmi daha önceleri 18. 19 . gününe kadar yapmistim sonuc alamamistim acaba sorun kimde bana yazarsaniz sevinirim yardiminiza ihtiyacim var

Canım eğer ikinci çizgi birincisi kadar koyu veya daha koyu çıktıysa yumurtan 24-36 saat içinde çatlayacak demektir bu aralar sıkı çalışma olmalı yani. Hayırlısı olsun. Gebelik testlerindeki gibi 5-10 dk
dan sonraki okumaları dikkate alma.

cok saolu yardimlariniz icin bisey daha sorucam bu testler sayesinde hamile kalan varmi varsa buraya yazsin lütfen merak ediorum bende dr ruma sordum ben almanyada yasiorum bu testler gercektende yardimci olur sana dedi bunla belirlyebilirsin dedi hade bakim hayirlisi cvplarinizi BEKLIYORUMMMMM.....

hayatım sen onu nerden aldın yaa bulamıyorum ben o testten?

canım ben kullandım olumlu sonuç aldım, benden öğrenen başka bir arkadaşımda olumlu sonuç aldı. arkadaşların dediği gibi mantık gebelikle aynı çift çizgi çıkınca ondan sonraki 12-24 saat arasında ilişkiye giriyosunuz. 2 ay denedim ikisindede yumurlama 11. gün çıktı. yumurtlama dönemi meğerse bendede 11. günmüş... ben hep 5-6 gibi düşünüyodum daha önce.. bu bakımdan testin çok yarını gördüm. .. .

X