Ovulasyon testi ile gebelik

Almila0606

Hayata inat gülümse 😊
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2022
144
85
32
Kızlar merhaba ovulasyon testi hep kırmızı çıkan var mı ilk kez yaptım bes gün hep ikiside kırmızı çıktı. Hic anlamadığım bir konu yardımcı olursanız sevinirim. Birde yumurtlama günü normalde kasık ağrım olur bu sefer o gün olmadı iki gün sonra oldu. uygulama var hem ondan bakıyor hemde kasık ağrım olduğunda anliyorum yumurtlama olduğunu.Hep aynı gün olur yumurtlama ve ağrılı olur yani bugün sabahtan beri hafif ağrıyan ve karın altında dolgunluk şeklinde bir belirti var gebelik olabilir mi regl 12 gün var

IMG20240202145150.jpg

Yani bana biraz garip geldi. Çünkü her ay aynı günlerde yumurtlama olması imkansız gibi geliyor. Sonuçta vücudumuz standart bı isleyis içinde değil 🤷🏻‍♀️ bilemedim

Bu şekilde testler
Yani bana biraz garip geldi. Çünkü her ay aynı günlerde yumurtlama olması imkansız gibi geliyor. Sonuçta vücudumuz standart bı isleyis içinde değil 🤷🏻‍♀️ bilemedim
Aynı oluyor dediğim şu şekilde uygumadan bakıyorum günü geldi gi zaman yumurtlama oluyor ağrılı ilk kez ovulasyon la takip ettim yumurtlama günü ağrım olmadı iki gün sonra yani bugün başladı ağrım bende anlamadım

İlk kez yaptığım için anlayamadım bana öyle geldi peki köyü olursa mi yumurtlama oluyor
Valla ben hic yapmadım burdan okuduklarımdan öğrendiğim bilgiler sadece daha bilen biri cevap versin 😂 yanlıs yonlendirmiyim. En koyu olduğu tarihler yumurtlama ve o gunu değerlendirmiş olmanız gerekiyor hatta bi gün öncesi ve sonrası da değerlendirmiş olsanız daha da iyi.

Valla ben hic yapmadım burdan okuduklarımdan öğrendiğim bilgiler sadece daha bilen biri cevap versin 😂 yanlıs yonlendirmiyim. En koyu olduğu tarihler yumurtlama ve o gunu değerlendirmiş olmanız gerekiyor hatta bi gün öncesi ve sonrası da değerlendirmiş olsanız daha da iyi.
Değerlendirme adetten itibaren gün aşırı oldu tahmini yumurtlama günüme kadar ama ağrım olmayınca ilk kez acaba gebelik mi var dedim kendimi çok dinliyorum birde her ay hüsran 😔

Yani pik demek yumurtlama günü demek. Testte t çizgisi c çizgisinden daha koyu veya aynı koyulukta olduğu zaman yumurtlama sayılıyor ya işte o güne pik deniyor.
Pik gördüğünüz günden sonraki üç günü degerlendirmeniz gerekiyor. Tabi eşinizde sprem sorunu varsa birer gün arayla üç gün olacak şekilde değerlendirin. Sprem sorunu yoksa üç günü degerlendirmeniz doğru olacaktır. Umarım gebelikle sonuçlanır 🌱

30ocak 31 ocak bu tarihlerden birinde olduysa ne mutlu umarım gebelik gerceklesir bundan sonra adet tarihine kadar sabırla beklemek var :)

Pik gördüğünüz günden sonraki üç günü degerlendirmeniz gerekiyor. Tabi eşinizde sprem sorunu varsa birer gün arayla üç gün olacak şekilde değerlendirin. Sprem sorunu yoksa üç günü degerlendirmeniz doğru olacaktır. Umarım gebelikle sonuçlanır 🌱
Bak bilen daha doğeu yorum yapan biri bem de cok bilmiyorum hangi tarihler değerlendirilmeli 👏🙂

Eşimde sorun yok tüplerde tıkanık lık vardi benim ameliyat oldum laparoskopi biri rahim filmiyle açılmış tı digerine uğraşmışlar acamamislar tek tüple olur dedi doktorlar bi ümit bende işte nasip

Eşimde sorun yok tüplerde tıkanık lık vardi benim ameliyat oldum laparoskopi biri rahim filmiyle açılmış tı digerine uğraşmışlar acamamislar tek tüple olur dedi doktorlar bi ümit bende işte nasip
Yani tek tüple hamile kalan o kadar çok kişi var ki. Umudunuzu kaybetmeyin. Rabbim size o evladı nasip etmiş olsun yeter ki. İmkansızı mümkün kılan yaradanin vardır elbet bir bildiği. Demişler ya kahverengi dallardan rengarenk çiçek açtığına göre ümitsizliğe yer yok 🌱♥️

Yani tek tüple hamile kalan o kadar çok kişi var ki. Umudunuzu kaybetmeyin. Rabbim size o evladı nasip etmiş olsun yeter ki. İmkansızı mümkün kılan yaradanin vardır elbet bir bildiği. Demişler ya kahverengi dallardan rengarenk çiçek açtığına göre ümitsizliğe yer yok 🌱♥️
Aynen öyle dua edin nolur o kadar çok ihtiyacım varki duaya o duyguyu bende yaşamak istiyorum rabbim isteyen herkeze hayırlısını versin inşallah 🙏

X