Ovülasyon testi mi? Ateş ölçme yöntemi mi?

balbademlinuga

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2013
358
201
Kızlar bu ay ovülasyon testi yaptım. Çift çizgiyi gördüğüm gün ve ertesi gün münasebette bulundum ( doktorumun deyimiyle :KK1: ) aynı zamanda bu ay ateş ölçme yöntemini de paralel olarak takip ettim ki aynı zamana denk gelecek mi diye... ateş ölçme yöntemine göre arasında neredeyse 10 gün var ve ben malesef ateş ölçme yöntemine göre yumurtlama günümü kaçırdım :KK5:

Sizce ovülasyon testine inanıp heycanla mı beklesem... yoksa ateş ölçme yöntemine inanıp üzülsem mi? bilemedim....
benim gibi olanlar bu konuda tecrübe yaşayanlar ya da bu konuda fikri olup bana yardımcı olabilecekler var mı?...:2:

Son düzenleme:
Canım hepsini denedim hepsi hikaye. Benim sana tavsiyem nonstop çalışma :) adetim bitti 1hafta sonra basladik gun aşırı calistik .gercekten zor bi surec ama sıkıldım yoruldum diye vazgecerseniz olmuyo işte. Allah tez zamanda sana bi bebis versin inşallah...

fikri olan yok mu ? :KK43:

Cnm bunlar inan kafa yorucu.seyler bende kullandm ovulasyon testi ovulasyon testi kullancksn sana bi marka solim onu kullan galenik diye
25 tl eczanede 5 adet cikiyo ben internetten lacboquck de getrdim ama inan ck fark var 12.gn baslmsdm adetten 15.gun koyuydu 16.gn silik snra otekiyle devam edim dedim bi koyu bi silik kotuydu adi olunca ama bak suan hamileyim ve gec döllenme olms ovulasyn tutmams demek :)
2 hafta geriden gidio bebisim
En önemli takmicaksn ben 3 ay hep.dsndum olmadi bir ay hc düşünmedim aklma gtrmdm başka syke mesgl oldm hamile oldgmu öğrendm pskoloji ck etkilo ben hamile kalmadan önce strestten adetm 8 gn gecmsdi pskljk olrk gelmesin glmesn diorz etkiliyo yani en önemli dyeblicgm sana takma ve yapabliosn hergn iliski olsn ben ole yapdim :))) su gün bu gün dye Endeksleme herksn bünyesi ayni degl heran olablr

Canım hepsini denedim hepsi hikaye. Benim sana tavsiyem nonstop çalışma :) adetim bitti 1hafta sonra basladik gun aşırı calistik .gercekten zor bi surec ama sıkıldım yoruldum diye vazgecerseniz olmuyo işte. Allah tez zamanda sana bi bebis versin inşallah...

amiiin cnmm inşallah... dediğin gibi takmamak lazım çok haklısın ama ikimizde çalışan insanlarız bazen okadar yorgun oluyoruz ki :) dediğin gibi gün aşırı herzaman olmuyor... sonrada regl dönemine kadar düşün dur =)

Cnm bunlar inan kafa yorucu.seyler bende kullandm ovulasyon testi ovulasyon testi kullancksn sana bi marka solim onu kullan galenik diye
25 tl eczanede 5 adet cikiyo ben internetten lacboquck de getrdim ama inan ck fark var 12.gn baslmsdm adetten 15.gun koyuydu 16.gn silik snra otekiyle devam edim dedim bi koyu bi silik kotuydu adi olunca ama bak suan hamileyim ve gec döllenme olms ovulasyn tutmams demek :)
2 hafta geriden gidio bebisim
En önemli takmicaksn ben 3 ay hep.dsndum olmadi bir ay hc düşünmedim aklma gtrmdm başka syke mesgl oldm hamile oldgmu öğrendm pskoloji ck etkilo ben hamile kalmadan önce strestten adetm 8 gn gecmsdi pskljk olrk gelmesin glmesn diorz etkiliyo yani en önemli dyeblicgm sana takma ve yapabliosn hergn iliski olsn ben ole yapdim :))) su gün bu gün dye Endeksleme herksn bünyesi ayni degl heran olablr

cnm ben de galenik kullandım bakalım... ayy inşallah dediğiniz gibi tutmustur da her ay kafa yormaktan kurtulurum . ister istemez insan takılıyor malesef...

canım ben de geçtiğimiz 2 ay kullandım ovulasyon testi olmadı. bu ay bıraktım kullanmayacam sıkıntı geldi yaa:KK53: üstelik 50li sipariş etmiştim 30dan fazla duruyo yapmıycam bakalım bu ay koyuverdim ne olacak bakalım. nasip... olacak olduktan sonra oluyo her türlü nasip meselesi. rahat olmak lazım.. tabi nekadar yapabilirim bilm,yorum ama:KK50:

canım ben de geçtiğimiz 2 ay kullandım ovulasyon testi olmadı. bu ay bıraktım kullanmayacam sıkıntı geldi yaa:KK53: üstelik 50li sipariş etmiştim 30dan fazla duruyo yapmıycam bakalım bu ay koyuverdim ne olacak bakalım. nasip... olacak olduktan sonra oluyo her türlü nasip meselesi. rahat olmak lazım.. tabi nekadar yapabilirim bilm,yorum ama:KK50:

aynen etrafımda herkes kızıo bırak su testleri ateş ölçmeleri fln diye ama elden gelmiyor ki kafam hep orda... allahtan çalışıyorum :) yoksa bütün gün bütün yöntemleri uygulardım :KK70:

amiiin cnmm inşallah... dediğin gibi takmamak lazım çok haklısın ama ikimizde çalışan insanlarız bazen okadar yorgun oluyoruz ki :) dediğin gibi gün aşırı herzaman olmuyor... sonrada regl dönemine kadar düşün dur =)

öyle de canım bende çalışıyorum hatta eşim nöbetli çalışıyor bi gece var bi gece yok ama bir ay dişinizi sıkın nolacak :KK70:

aynen etrafımda herkes kızıo bırak su testleri ateş ölçmeleri fln diye ama elden gelmiyor ki kafam hep orda... allahtan çalışıyorum :) yoksa bütün gün bütün yöntemleri uygulardım :KK70:

ben de çalışıyorum. işten gelene kadar tuvaletimi tutardım koştura koştura gelirdim eve test yapmaya:KK9: çişle pek uğreaştım sıkıntı bastı koyuverdimi:KK9: inşaallah seninki hayırlısıyla hemen olur da olmazsa eğer insan sıkılıyor hayal kırıklıklarından:KK50: hevesi kaçıyor:KK43: yine düşünüyorum düşünmüyorum desem yalan olur (keşke düşünmesem) ama ovulasyonmuş falan uğraşacak hevesim kalmadı valla:KK50: sadece hedefim düzenli ilşki:KK55::KK53:

kızlar selam 8 sene ugrasmıs biri olarak su kadarını söyleyebilirim ovulasyton testleriyle strese girmeyin adet bitimini takiben 3 gün ilişkiye girin yüzüstü yatın ve ilşkiden 3 4 saat önce eşinize türk kahvesi icirin

kızlar selam 8 sene ugrasmıs biri olarak su kadarını söyleyebilirim ovulasyton testleriyle strese girmeyin adet bitimini takiben 3 gün ilişkiye girin yüzüstü yatın ve ilşkiden 3 4 saat önce eşinize türk kahvesi icirin

aa ilk kez duydum bu yöntemi inan 4 aydır arastırıyorum :) 3 günde 1 mi olması lazımmm :KK53:

aa ilk kez duydum bu yöntemi inan 4 aydır arastırıyorum :) 3 günde 1 mi olması lazımmm :KK53:

yok cnm adetin bitince hemen ilişkiye gir 3 gün yumurtlamayı beklemeden yüzüstü bide ben senelerce ovulasyon takip ettim ama artık tüp bebege gecicem die bırakmıstım adet bitiminde ilişki oluyordu hemen ve bir teyzemiz yüzüstü yat demişti onu dinledim ve o ay hamile kaldım

yok cnm adetin bitince hemen ilişkiye gir 3 gün yumurtlamayı beklemeden yüzüstü bide ben senelerce ovulasyon takip ettim ama artık tüp bebege gecicem die bırakmıstım adet bitiminde ilişki oluyordu hemen ve bir teyzemiz yüzüstü yat demişti onu dinledim ve o ay hamile kaldım

aaa önümüzdeki ay denicem yüz üstü yatmayı :26:

yüz üstü yatmak,ayakları havaya kaldırmak vs.ben bunların hiç birine inanmıyorum,hem adet bitiminden 3,5,yada 6 gün sonra yum.olucak diye bişey yok kişiden kişiye deyişir bu durum,kimiisi adetten 20 gün sonra bile yumurtlayabilir,bu yüzden en dogru ilişki aralıgı 2 günde yada gün aşırı olandır,

Arkadaşlar merhaba,

Ben 27 günde bir adet oluyorum , adetlerim genelde düzenlidir. Mayıs 2014 de bebek çalışmalarına başlamadan önce jinekoloğa gidip genel bir muayne oldum , doktor hiç bi sıkıntımın olmadığını söyledi, o günden beri de Folic1 kullanıyorum. Ancak 4 aydır denemelerimiz neticesinde başarılı bir sonuç alamadık, benimde iyice psikolojim bozuldu, sorun olduğunu düşünmeye başladım. Forumlardan ClearBlue yu araştırdım , sonunda dayanamadım dün aldım , içinde 10 adet test çubuğu bulunuyor. 139 liraydı.

Bugün adetimin 7.günündeyim, 10. günde çubukları denemeye başlayacağım , umarım bende gülen yüzü görürüm. Ve umarım bende bu ay müjdeli haberi alırım, sonuçları gün gün paylaşmaya devam edeceğim.

Bu arada eşim 2 gündür keçiboynuzu kürü nü uyguluyor, bende bu akşam soğan suyu kürü ne geçiyorum

Bol bol da dua ediyorum , Rabbim artık bizede nasip etsin..

Hayırlı günler..

X