Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon testi nasıl kullanılır

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Mervikk59

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2022
2
2
25
2 Aydır hamile kalmayı deniyorum ama başaramadım 🤦🏻‍♀️ ovulasyon testi nedir nasıl kullanılır yardımcı olur musunuz 🙏🏻

Her gün aynı saatlerde olmak üzere mesela 14-16 aradı ve 20-22 arası saatlerde idrarla yapacaksın birde yapmadan 2 saat öncesinden sıvı alımını keseceksin su çay vs .C çizgisi sabit koyu olur ama eğer T çizgisi de c çizgisi kadar koyu veya daha koyu olursa yumurtlamışsındır. Yumrtladıktan sonra t çizgisi silinmeye başlarsa yumurtan çatlamıştır .
Eğer t çizgisi c kadar koyu çıkmazsa daha yumurtlama Yok demektir

Her gün aynı saatlerde olmak üzere mesela 14-16 aradı ve 20-22 arası saatlerde idrarla yapacaksın birde yapmadan 2 saat öncesinden sıvı alımını keseceksin su çay vs .C çizgisi sabit koyu olur ama eğer T çizgisi de c çizgisi kadar koyu veya daha koyu olursa yumurtlamışsındır. Yumrtladıktan sonra t çizgisi silinmeye başlarsa yumurtan çatlamıştır .
Teşekkür ederimm gerçekten çok yardımcı oldunuz 😊🥰 adetime 5 gün var gebelik testi yaptım pozitiiiifff 🤗

Merhaba rica etsem bana da yardımcı olabilir misiniz 🙏😌 bende ilk defa kullanıcam bu ay adetim dün bitti ne zaman başlamalıyım teste ve ikisi koyu olduğu günü yumurtlama günü oluyor o gün mü birliktelik gerekiyor önceki ve sonraki günde mi oluyor bilgi verebilir misiniz

Merhaba ben de bu ay ilk defa kullandım ovulasyon testi bakabilir misiniz bugün yumurtlama günü mü

Eklentiler

• IMG_4271.jpeg
    IMG_4271.jpeg
    42,1 KB · Görüntüleme: 22
İkisi de koyu renk bugün diğer günlerden daha koyu t çizgisi belki fotoğraf ta tam net değil
ozaman yumurtlama olmus canım devam et,çatlamısmı diye bak.bende yaptım da kendime hayrım yoık olmuşmu diye anlamadım:)
Merhaba sizin baktığınız sabah yapmıştım akşam tekrar yaptım bakabilir misiniz aynı koyulukta iki çizgide
Evet canım olmuş bugün ve yarın mutlaka değerlendir

Merhaba ben de bu ay ilk defa kullandım ovulasyon testini az koyu olduğu ve tam koyu olduğu günleri değerlendirdim ama silikleşmeye başladığı zamanları değerlendiremedim yanlış mı yaptım o günleride mi değerlendirmem gerekiyordu yardımcı olabilir misiniz kafam çok karıştı 🙏

Merhaba ben de bu ay ilk defa kullandım ovulasyon testini az koyu olduğu ve tam koyu olduğu günleri değerlendirdim ama silikleşmeye başladığı zamanları değerlendiremedim yanlış mı yaptım o günleride mi değerlendirmem gerekiyordu yardımcı olabilir misiniz kafam çok karıştı 🙏
T çizgisinin koyu olduğu günleri değerlendirmişsiniz inşallah tutar :)
Yanlış değil yaptığınız

Merhaba rica etsem bana da yardımcı olabilir misiniz 🙏😌 bende ilk defa kullanıcam bu ay adetim dün bitti ne zaman başlamalıyım teste ve ikisi koyu olduğu günü yumurtlama günü oluyor o gün mü birliktelik gerekiyor önceki ve sonraki günde mi oluyor bilgi verebilir misiniz
Adet biter bitmez başlamalısınız ikisi koyu olduğunda değerlendirin yumurtlama günü o gündür.silikleşmeye başlayınca da çatlamadır o günü de değerlendirmekte fayda var

Adet biter bitmez başlamalısınız ikisi koyu olduğunda değerlendirin yumurtlama günü o gündür.silikleşmeye başlayınca da çatlamadır o günü de değerlendirmekte fayda var
Merhaba birşey sorabilir miyim benim 25 inde silikti değerlendirdim 26 sında hafif koyulaştı 27 sınde tam koyuydu bu 3 günde değerlendirdim 28 sabahı silikleşti o günden sonra değerlendiremedim fırsat olmadı , bazı yerlerde silikleştiği zaman da değerlendirmem gerektiği yazıyor sizce olma ihtimali nedir adetime 9 gün var kaç gün kala test yapmalıyım

X