Ovulasyon testi

badmjj

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2022
223
69
30
Arkadaşlar herkese merhaba. Geçen yıl bir bebek kaybettim. Bir yıl aranın ardından tekrar bebek denemeye karar verdik. İlk gebe kaldığım zaman ovülasyon testiyle hamile kalmıştım. Yaklaşık 3 aydır ovülasyon testi yapıyorum ama hala bebiş yok. Ayrıca istediğim koyuluğu göremiyorum sanki. Geçen ay ovülasyon testimin görselini bırakıyorum. Bu ay 18. Gündeyim ama hala pozitif göremedim..

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-21-15-57-53-269_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-02-21-15-57-53-269_com.miui.gallery.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 112
Arkadaşlar herkese merhaba. Geçen yıl bir bebek kaybettim. Bir yıl aranın ardından tekrar bebek denemeye karar verdik. İlk gebe kaldığım zaman ovülasyon testiyle hamile kalmıştım. Yaklaşık 3 aydır ovülasyon testi yapıyorum ama hala bebiş yok. Ayrıca istediğim koyuluğu göremiyorum sanki. Geçen ay ovülasyon testimin görselini bırakıyorum. Bu ay 18. Gündeyim ama hala pozitif göremedim..

Yaklaşık 6 ay önce doktora gitmiştim rahimsel bir sıkıntım olmadığını söyledi doktor. Başka neler yapmalıyım? Akıl verirseniz çok sevinirim kızlar.:)

Testler çok hassas olmayabilir bence 18. günde yumurtlama olmuş. Bazen çok koyu çıkar bazen de silik

Testler çok hassas olmayabilir bence 18. günde yumurtlama olmuş. Bazen çok koyu çıkar bazen de silik
Cevabınız için teşekkür ederim. Geçen ay denedik fakat maalesef sonuç negatif. Bu ay 18. Gündeyim fakat hala yumurtlamam olmadı negatif. Her ay aynı gün yumurtlama olmayabilir diye biliyorum. Fakat her ay stres oluyorum ister istemez..

Cevabınız için teşekkür ederim. Geçen ay denedik fakat maalesef sonuç negatif. Bu ay 18. Gündeyim fakat hala yumurtlamam olmadı negatif. Her ay aynı gün yumurtlama olmayabilir diye biliyorum. Fakat her ay stres oluyorum ister istemez..
Bu ay ovülasyon yapıyor musunuz peki? Görseli varsa atabilirsiniz yorumlamaya çalışırım

Bu ay ovülasyon yapıyor musunuz peki? Görseli varsa atabilirsiniz yorumlamaya çalışırım

Evet yapıyorum.
Fark ederseniz 14.gün biraz koyu gibi ama aşırı koyuluk yok. Bu durumu anlayamıyorum ben de. Bazı yerlerde idrar fazla kaçmış ama onlar da silik zaten tam koyuluk yok.

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-21-16-10-58-065_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-02-21-16-10-58-065_com.miui.gallery.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 101
2 damla damlatın yeterli fazla idrar kayma yaptırıyor. Evet 14'te olmuş gibi. Kaç günde bir adet oluyorsunuz peki?

2 damla damlatın yeterli fazla idrar kayma yaptırıyor. Evet 14'te olmuş gibi. Kaç günde bir adet oluyorsunuz peki?

2 damla damlattım aslında ama enteresan bir biçimde sonuç çıkmadı mecbur 3. damlayı damlatmak zorunda kaldım.
30 günde bir oluyordum normalde ama geçen ay 32 güne sarktı adetim.
Sizce baktirmam gereken bı hormon var mıdır? Ben sadece tsh baktirdim

2 damla damlattım aslında ama enteresan bir biçimde sonuç çıkmadı mecbur 3. damlayı damlatmak zorunda kaldım.
30 günde bir oluyordum normalde ama geçen ay 32 güne sarktı adetim.
Sizce baktirmam gereken bı hormon var mıdır? Ben sadece tsh baktirdim
Adetin 2. veya 3. günü hormon testi verin tsh dışında başka hormonlarda önemli (fsh, lh, prolaktin gibi) yine de ovülasyona bağlı kalmayın adet bittikten sonra 2 günde bir ilişki yaşayın illa ki denk geliyor.

Adetin 2. veya 3. günü hormon testi verin tsh dışında başka hormonlarda önemli (fsh, lh, prolaktin gibi) yine de ovülasyona bağlı kalmayın adet bittikten sonra 2 günde bir ilişki yaşayın illa ki denk geliyor.

Tamamdır. Çok teşekkür ederim yardımınız için :)
Peki bu ay ovülasyon testine devam edeyim mi bırakayım mı. 14.gün yumurtlamis olabilir miyim sizce?

IMG_20240221_164330.jpg
en sondaki bugünkü testim canım yumurtlama gozukuyo t c den koyu olucak ,2ay önce de ovüyle gebe kaldım ama kimyasal oldu inşallah bunda sıkıntı olmaz

Evet biliyorum canım ama sanki benim testler bu kadar koyu değil anlamıyorum ben de bu durumu.
Rabbim inşallah nasip eder ❤️
Canım senin testin ne benimki artı Med 5 tane var içinde 12 sinde başladim yapmaya 1 tane arttı bile onu dene istersen

Artı Med kullanmıştım canım onda da aynısı oldu evet biraz koyulaşiyor ama mesela seninkisi gibi bir koyuluk olmuyor.
Labquick markası kullanıyorum şuan.

Ben de bu durumdan şüpheleniyorum. Tam anlamıyla olgunlaşmadan atılıyor olabilir mi yumurta acaba..
Canım senin testin ne benimki artı Med 5 tane var içinde 12 sinde başladim yapmaya 1 tane arttı bile onu dene istersen

Artı Med kullanmıştım canım onda da aynısı oldu evet biraz koyulaşiyor ama mesela seninkisi gibi bir koyuluk olmuyor.
Labquick markası kullanıyorum şuan.

Ben de bu durumdan şüpheleniyorum. Tam anlamıyla olgunlaşmadan atılıyor olabilir mi yumurta acaba..
22mm olması gerekirken 18 mm de atıyor mesela olgunlaşmadan

Canım ben bunu görmedim bunda yumurtlaman olmuş 18 nde 💜

X