Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon testine bakarmısınız

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Meraba eşimde sperm sorunu var en son birliktelik bir gün önce oldu dün olmadı bugünmü degerlendirmeli yoksa çatlamayı görüncemi tecrübeli bilgili arkadaşlarım yardımcı olurmusunuz
En koyu gün bugün. Bugünü değerlendir. Yarın tekrar yap silikleşmeye başladıysa değerlendirme oluşan yapı bozulmasın. Yumurta 1 gün yaşıyor çünkü. Ama lh ın vücutta azalması zaman alıyor

canım önceklikle bu ovulasyon testi hergün yapılması gerekir gbelik testi gibi ovulasyon testinde de kontrol çizgisi hep vardır. Ve ovulasyon testinde sürekli çift çizgi çıkar fakat çizgiler silikse dikkate alınmaz negatiftir ama o demiş olduğum kontrol çizgisi kadar koyu yada daha koyu ise o zaman yumurtlama başlıyor demektir. ve test yapmaya devam etmek gerekir. Çünkü daha çatlamayı görmek var o dediğim iki koyu çizgiyi gördükten sonra tekrar test silikleşmeye başlar işte o da çatlama olduğunu gösterir... yani pik çift eşit çizgidir... çatlama ise çift çizgiden sonra gördüğümüz silik çizgidir. inşallah detaylı anlayabildiğiniz şekilde anlatabilmişimdir.
Benimde hep çift çizgi devam ediyor ilk kez yapıyorum yumurtlamayıda gördüm

Catlamayi gordunuz mu catlamadan sonra yani cift cizgiden sonra siliklesme basladida mi koyulasma oldu tekrar yoksa hep mi koyu gidiyor? Pik gibi mi?
Böyle canım 6 7 de daha az belliydi sonra 8 yumurtlama oldu t hep vardı

Eklentiler

• EC52DF36-DD50-4FF7-BAE0-C38B0296206B.jpeg
    EC52DF36-DD50-4FF7-BAE0-C38B0296206B.jpeg
    64,3 KB · Görüntüleme: 15
Böyle canım 6 7 de daha az belliydi sonra 8 yumurtlama oldu t hep vardı
bence teste devam edin bir gebenin günlüğünde bugün gördüm biri paylaştı bi kadın 9 gün boyunca pik olmuş 9. gün sonunda silikleşmeyi görmüş yani çatlamayı belki sizinde öyle olabilir birde bu bu şekilde değilde testleri her gün yaptığınızda o ilk 10 dk olduğu hali ile fotoğraf çekip saklarsanız bu şekilde kuruma çizgileri yanıltabiliyor kurudukça koyulaşma olabiliyor çizgilerde bu seferde kafa karıştırıyor... siz gün aşırı ilişkiye devam edin bence 5. 8. ve 11. pik gibi duruyor ama dediğim gibi kuruduğu için doğru yorum yapmak olmaz 1 yazan gibi silik olması bekleniyor çatlamada siz doktora göründünüz mü belki o bu durumla alakalı sizi bilgilendirebilir... bişey diyebilir yumurtlama oluyor yada olmuyor diye

bence teste devam edin bir gebenin günlüğünde bugün gördüm biri paylaştı bi kadın 9 gün boyunca pik olmuş 9. gün sonunda silikleşmeyi görmüş yani çatlamayı belki sizinde öyle olabilir birde bu bu şekilde değilde testleri her gün yaptığınızda o ilk 10 dk olduğu hali ile fotoğraf çekip saklarsanız bu şekilde kuruma çizgileri yanıltabiliyor kurudukça koyulaşma olabiliyor çizgilerde bu seferde kafa karıştırıyor... siz gün aşırı ilişkiye devam edin bence 5. 8. ve 11. pik gibi duruyor ama dediğim gibi kuruduğu için doğru yorum yapmak olmaz 1 yazan gibi silik olması bekleniyor çatlamada siz doktora göründünüz mü belki o bu durumla alakalı sizi bilgilendirebilir... bişey diyebilir yumurtlama oluyor yada olmuyor diye
Evet dediğiniz gibi Ebru ablaya atmıştım iki kez yumurtlama gördğn dedi bana 10 gün çatlama oldu yapma artık testi dedi ben sana şimdi hepsini atarsan ayıp olur dedim yoksa hepsini çektim ilkinde canım toplu olarak tek resim atayım dedim
Doktora muane oldum kasım ayında hatta kanamam oldugu zaman gittim aşırı bir şey mi oldu diye şüphelenip ultasyonla baktı bir şey yok dedi alttaj muane etti kamera gibi bir şeyle baktı yine öyle proklatin 16 tsh 1.8 çıkmıştı
Bir de yumurtlama olduğunu beyaz akıntım olduğunda anlıyordum sonra geçiyordu bu testte yumurtlamayı görünce o gün beyaz akıntılarım ilişki sırasında daha yfogun oluyordu Ebru abla ya da sordum t normal olur dedi bana başları d pco felan normal degil deyince doktora mı gitsem diye düşündüm

Evet dediğiniz gibi Ebru ablaya atmıştım iki kez yumurtlama gördğn dedi bana 10 gün çatlama oldu yapma artık testi dedi ben sana şimdi hepsini atarsan ayıp olur dedim yoksa hepsini çektim ilkinde canım toplu olarak tek resim atayım dedim
Doktora muane oldum kasım ayında hatta kanamam oldugu zaman gittim aşırı bir şey mi oldu diye şüphelenip ultasyonla baktı bir şey yok dedi alttaj muane etti kamera gibi bir şeyle baktı yine öyle proklatin 16 tsh 1.8 çıkmıştı
Bir de yumurtlama olduğunu beyaz akıntım olduğunda anlıyordum sonra geçiyordu bu testte yumurtlamayı görünce o gün beyaz akıntılarım ilişki sırasında daha yfogun oluyordu Ebru abla ya da sordum t normal olur dedi bana başları d pco felan normal degil deyince doktora mı gitsem diye düşündüm
canım bencede normal yumurtlama döneminde bi doktora görünmen daha iyi olur en azından yumurtlama zamanını test yaparsan yine çatlama da testle aynı zaman da mı oluyor onu öğrenirsin...

Bugün yaptım olmadı

Eklentiler

• 00D8FE16-0FC1-4BBC-A615-CDD5F542858C.jpeg
    00D8FE16-0FC1-4BBC-A615-CDD5F542858C.jpeg
    49 KB · Görüntüleme: 12
  • 04514CEF-64DF-4600-BBEB-E7249B20E7B6.jpeg
    04514CEF-64DF-4600-BBEB-E7249B20E7B6.jpeg
    61 KB · Görüntüleme: 11
X