Oyun terapisti.. deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Mavilerinicinden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2020
162
141
Arkadaşlar selam.. Daha önce çocuğunu oyun terapistine götürüp olumlu sonuç alan var mı?
Oğlumda (3.5yaş) öfke problemi var ve bazı iletişim sorunlarımız. Yarın oyun terapistine başlıyoruz ama eşim aşırı inançsız bu yönteme karşı. Deneyimlerinizi paylaşırsanız okuyup umutlanmak istiyoruz🌸

Şöyle ki 4-5 ay haftalik oyun terapisi aldirmistik 4,5 yas civari. Benzer sorunlar vardi. Duygu yonetimi, ofke yonetimi, kural ve sinir kabul etmeme. Terapi cocukta pek fazla davranis degisikligi yaratmadi. Ama asil degisiklik aile seanslarinda esim ve beni yonlendirmesi sonucu kendi davranislarimizi duzenlememezi sagladi. Asil faydayi bu sekilde gorduk.

Şöyle ki 4-5 ay haftalik oyun terapisi aldirmistik 4,5 yas civari. Benzer sorunlar vardi. Duygu yonetimi, ofke yonetimi, kural ve sinir kabul etmeme. Terapi cocukta pek fazla davranis degisikligi yaratmadi. Ama asil degisiklik aile seanslarinda esim ve beni yonlendirmesi sonucu kendi davranislarimizi duzenlememezi sagladi. Asil faydayi bu sekilde gorduk.
Zaten sanırım oyun terapistinin asıl yöntemi bu değil mi? Çocuğun davranışının altında yatan sebebi öğrenip ebeveynleri buna karşı bilgilendirip çözüm sağlamak. Doğru değil mi?
Ne kadar zamanda sonuç aldınız siz ve kalıcı oldu mu acaba?

Evet bizim surecimiz de o sekilde ilerledi. Mukemmel sosyallikte cocugum var diyemem ama buyudukce karsilikli birbirimizi anladikca cok daha iyi bir noktadayiz. Suan 6 yasinda.

Peki
Peki ne gibi şeyler onermisti

X