Özel Ders Vermeli mi? Vermemeli mi?

ShinSeGi

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2015
19.106
26.519
Merhabalar, ben 6 yillik öğretmenim. 6 yıldır özel bir okulda çalışıyordum ama çalışma saatleri cok fazlaydı. Akşam 9 lara kadar etüdler, haftasonlari hatta bazen resmi tatillerde bile etüdler....

Üstelik hamile kalabilmek icin tedavilere baslayinca hastaneye giderken izin almalarim sorun oldu mecbur işi bıraktım.

Çok rahatladim aslında, üstümden büyük bir yük kalkti sanki. Evimle, eşimle, ailemle rahatca ilgilenebiliyorum artik. Bebegim olup 2 yaşına gelene kadar tekrar özel sektörde calismayi düşünmüyorum. Devlete atanma ihtimalim de cok zor 5 sene eşimden ayri doguda kalamam :KK43: Yani şu an zorunlu ev hanimiyim.

Maddi durumuz fena degil cok şükür, esimin maaşı giderlerimizi karsilamaya yetiyor. Sağolsun eşim maddi konuda bana hic sıkıntı yaşatmadi. Aramizda parasal sorunlar olmaz. Yani ekonamik özgürlük gibi bir derdim yok. Sadece ek gelir olsun ve de ben hepten öğretmenlikten kopmayayim diye özel ders vermeye niyetlendim ama sadece 1 öğrenci bulabildim. Oda sadece haftaiçi akşamları musait oluyormus. Tam eşimin eve geldiği, yemek yedigi saatte gelmek istiyor. Eşim genelde eve koşarak gelir. Evinde huzur bulan biridir. Tam eve gelip yemek yiyip, tv karşısında çay keyfi yapacağı, benle muhabbet edeceği vakitte evde öğrenci olmasi fikrine pek sıcak bakmıyor. Yine de karari bana bıraktı. Benim de kafam karıştı. Ne yapmaliyim sizce? Eğer kabul edersem haftada 2 aksam gelecek ve ayda 300-400 lira civari bir gelir sağlayacak bu iş. Ben daha çok gündüz oyalanmak icin düşünüyordum, akşam olmasi benim de pek içime sinmedi. Kabul etmeliyim yine de?

Eğer kabul etmezsem de velime ne diyeyim? Kırmak istemedigim sevdiğim bir veli, bu durumu kibarca nasil anlatmali? Ben başta çok olumlu konuşmuştum ama simdi saat olayi bozdu işi.

Not: Bir akrabamizin çocuğu haftaiçi gündüz bazi günler geliyor onu da calistiriyorum ama ücret almıyorum. Ayrıca özel ders icin öğrenci bulamayinca gündüz oyalanmak, sosyallesmek icin spor salonuna yazildim.

Not 2: Küçük bir ilcedeyim. Özel ders almak isteyen öğrencileri sene başında başka bir öğretmen arkadaşıma yönlendirmistim. Onun maddi yönden daha çok ihtiyaci vardi ama seneye o burdan taşınacak. Yani seneye özel ders icin daha cok öğrenci bulma şansım var ama umarim seneye bi bebek sahibi olmuş olurum da ona bakmakla meşgul olurum :)

Eğer madden ve ruhen acil ihtiyacınız yoksa bence almayın.Sonuçta gündüzünzü değerlendirmek istemiştiniz ders vermekle direk ilgilenmiyorsunuz.Velinize de akşamları ders için uygun olmadığınızı gündüz düşünürlerse yardımcı olmaktan mutluluk duyacağınızı belirtebilirsiniz. Bu arada nickiniz beni maziye götürdü :) Çok sevdiğim bir karakterdi ayrıca Ji Sung da çok beğendiğim bir oyuncudur..

Eğer madden ve ruhen acil ihtiyacınız yoksa bence almayın.Sonuçta gündüzünzü değerlendirmek istemiştiniz ders vermekle direk ilgilenmiyorsunuz.Velinize de akşamları ders için uygun olmadığınızı gündüz düşünürlerse yardımcı olmaktan mutluluk duyacağınızı belirtebilirsiniz. Bu arada nickiniz beni maziye götürdü :) Çok sevdiğim bir karakterdi ayrıca Ji Sung da çok beğendiğim bir oyuncudur..
tavsiyeniz icin teşekkürler :) nickimi cok seviyorum :) cok sevdigim dizilerdendi. bayaga kore fani var sanirim kk de. bunun için ayri bi topic açmak lazim :)))

tavsiyeniz icin teşekkürler :) nickimi cok seviyorum :) cok sevdigim dizilerdendi. bayaga kore fani var sanirim kk de. bunun için ayri bi topic açmak lazim :)))

Kore dediniz canimi yediniz <3

Oncelikle allah en kisa zamanda hayirlisi ile evlat nasip etsin :)

Hafta ici sabah saatlerinde ogrenci bulmak biraz zor olmaz mi? Malum okullar kurslar dershaneler oluyor 7'ye kadar. Esiniz bu duruma kesinlikle yanasmiyorsa baska ogrenci baksaniz?

Kore dediniz canimi yediniz <3

Oncelikle allah en kisa zamanda hayirlisi ile evlat nasip etsin :)

Hafta ici sabah saatlerinde ogrenci bulmak biraz zor olmaz mi? Malum okullar kurslar dershaneler oluyor 7'ye kadar. Esiniz bu duruma kesinlikle yanasmiyorsa baska ogrenci baksaniz?
ooo Goblin de gelmis hosgelmis :) Korecanlar olarak nereye topic acsak ki? dizi önerileri filan yapar eski dizileri yaad ederiz :))

Devlet okuluna giden öğrenciler genelde aslinda sabahci oluyor yani öğleden sonra boş oluyorlar. Bana öyle bi öğrenci lazim sanirim. Neyse artik kismet. O kadar emek verdim okudum ama simdi ev hanimi olmak zorunda kaldim :KK43: insallah bebişim daha fazla bekletmez güzel dileklerin icin sağol

Çalışan kadinlar olarak pek çok akşam eşimizle ailemizle yemek bile yiyemiyoruz. Siz de abartmissiniz tam eşimin eve gelip huzur bulacağı vakit öğrenci gelecek olayı nedir? Bence o öğrenciye yazık olur başka bir öğretmen bulsunlar.

saat 6 ile 8 arasi. tam esimin işten gelip yemek yedigimiz saatler :işsiz: pek gönlü olmadi ama karari yine de bana bıraktı
Ben yapmazdım şahsen. Başka da öğrenci bulursunuz, hiç olmazsa seneye gelme ihtimali olan öğrenciler var. Sonuçta sizin uygun olmadığınız bir zamanda gelmek istiyor. Siz hayır derseniz onlar büyük ihtimah programlarına bir daha bakarlar diye düşünüyorum.

Çalışan kadinlar olarak pek çok akşam eşimizle ailemizle yemek bile yiyemiyoruz. Siz de abartmissiniz tam eşimin eve gelip huzur bulacağı vakit öğrenci gelecek olayı nedir? Bence o öğrenciye yazık olur başka bir öğretmen bulsunlar.

Tabı çünkü biz öğretmenler sizlerin çocukları için yaşıyoruz. Hamile kalma gibi kararları bile sizin çocuklarınıza göre almalıyız değil ki eşiyle vakit geçirmek! Ne münasebet!

Benim tum hocalarim bize geliyordu. Biz ders calisirdik bitince ailemle kek cay keyfi yaparlardi. Aile gibi olmustuk. Belki esin sever diyecegim ama belki ile olmaz bu is. Sonra gelmesin demek daha zor. Bastan esinle ilgili durumu soyle en iyisi.

Ben kabul ederdim esim de desteklerdi her gun olsa belki olmayabilirdi ancak iki gun sorun degil benim icin ogrenci de belki sekizden sonra evine gecip yemegini yiyecek ailesiyle vakit gecirecek ders calisacak sabahta erken kalkacak gunu de okulla doludur buyuk ihtimal.

ben zaten senelerce o sekilde calistim aksam 9lara 10lara kadar. bu evde olduğum ilk yil. ilk defa bu sene düzenli bi ev hayatim aile hayatim oldu o yuzden abartmis olabilirim :)

haftada sadece 2 gün için fazla kasmışsınız bence. ben olsam alırdım. ama sonra alıp bırakma şansınız yok. iyi düşünün.

almayacaksanız da söylemenin yolu basit. o saat için uygun değilim dersiniz. kırılacak bişey yok bunda.

Tabı çünkü biz öğretmenler sizlerin çocukları için yaşıyoruz. Hamile kalma gibi kararları bile sizin çocuklarınıza göre almalıyız değil ki eşiyle vakit geçirmek! Ne münasebet!
6 sene o zihniyetle çalıştım zaten :KK43: nisanlandigim icin bi velimden azar işitmişliğim bile var, bizim cocuklari sinava sokup mezun edip ondan sonra nişan yapsaydın diye adam resme fırça kaymıştı bana. okul müdürüm hamile kalirsan işten çıkarırım diye tehdit etti senelerce :KK43:

haftada sadece 2 gün için fazla kasmışsınız bence. ben olsam alırdım. ama sonra alıp bırakma şansınız yok. iyi düşünün.

almayacaksanız da söylemenin yolu basit. o saat için uygun değilim dersiniz. kırılacak bişey yok bunda.
evet alıpta sonra olmuyor diye yarı yolda birakmak olmaz. ondan zaten tereddüte kaldim. biraz daha erken saatte olsa değil 2 gün 5 gün bile alırdım. yorumunuz icin tesekkurler :)

X