özel hastanelerde gebe muayene ve tedavi ücretsiz mi?

Nese030286

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2007
85
0
38
Giden bilen var mı...
10 şubat 2012 de yeni yasaya göre gebelere ücretsiz olduğu haberlerde söylemiş doğru mu?
Işin aslını bilen var mı?

Giden bilen var mı...
10 şubat 2012 de yeni yasaya göre gebelere ücretsiz olduğu haberlerde söylemiş doğru mu?

süper bir haber inşallah öyledir :KK8:
benim konuyla ilgili bilgim yok ama eğer öyleyse çok güzel olur canım ya :122:

Giden bilen var mı...

Giden bilen var mı...

yasaya göre öylemiş evet.

ama umarım öyle olmaz. en azından her hastahanede olmasa iyi olur.
ne kalite kalır hastahanelerde, ne işini iyi yapan doktor.

ben ilk defa duydum. eşim özel de calışıo aksam sorucam ona

çok iyi olur öğrenirseniz işin aslını öğrenelim neymiş öyleyse doğruysa muhakak bir şartı vardır merakla bekliyorum, bu haberi çok kişi duymuş bende araştırıyorum bilgiye ulaşan olursa haber verirmisniz

arkadaşlar ben sgk ya gittim onlar bana 170 sağlık ihbar hattını arayıp ya da bölge sgk sağlık birimine gidip bu konu hakkında bilgi alabileceğimi söylediler 170 i aradık böyle bir yasa yokmuş hala sağlık uygulama tebliği uygulanıyormuş. her özel hastane %30 ile %70 arasında tahlil farkı alma inisiyatifine sahipmiş girişte fatura kesilmeyen muayane ücreti ise devlet adına aldıkları için vergi ödememek için fiş kesmiyorlarmış haberiniz olsun bilgi almak ya da ihbarlar için alo 170 i arayabilirsiniz

öyle birşey oldugunu hiç sanmıyrum.olsa haberim olurdu eşim ssk da çalışıyor.benim bilgisi olurdu yane

Bu haber sadece Fox'ta çıktı sanırım.
Böyle bir şey olsaydı daha fazla ilgi görürdü diye düşünüyorum.
Bugün internetten araştırdım biraz.
Sağlık Bakanı, sosyal güvencesi olmayan hamileler için böyle bir şey söylemiş, onu bulabildim sadece.
Olsa güzel olurdu, ama çok zor bir ihtimal.
Neticede dokuz aylık bir süreç bu ve hastanenin bir şekilde bu işten kazanç sağlaması lazım ki iyi hizmet versin.
Hastadan olmazsa devletten hakkını alması gerekir.

Bende duydum bunu. nitekim internette biraz araştırdım. Ali Tezel bu konu ile ilgili bir soruyu cevaplamış onu gordum. Orda yazdigina gore ozel hastanelerin hamilelerden aldıkları bazı ücretler yasa dısı . Tabi ben hiçbir hastanenin bu yasadışı biz bu Parayı almıyoruz dediğini gormedim.

X