Özel sektörde çalışanlar, işinizi nasıl buldunuz...

gulsen88

bekle beni kızım.. :-)
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2011
451
42
Merhabalar,
28 yaşımdayım. 4 yaşında bir kızım var. 3 yıldır çalıştığım iş yerimden çalışma şartlarından memnun olmadığım için yaz başında ayrıldım.

Yaklaşık 2 aydır da iş bulma sitelerinden bir çok iş başvurusunda bulundum. 2-3 kez iş görüşmesi de yaptım fakat sonuç olumlu olmadı. Artık ümitsizliğe kapılmaya başladım ve bu konu beni üzmeye başladı.

Devlette çalışmayı kesinlikle düşünmediğim için, Sadece özel sektörde çalışanlara seslenmek istiyorum... İşinizi nasıl buldunuz. nereden başvurularda bulundunuz ? Özelden internet sitelerinin ismini bile yazarsanız çok sevinirim. Sizin olumlu. pozitif iş deneyimlerinizi okumak beni motive edecektir. Şimdiden teşekkür ederiim... ( yaşımı yanlış yazmışım şimdi düzelttim )

Son düzenleme:
Yaklaşık 7 sene özelde 2 sene devlette çalıştım. Oteldeki işlerimi hep kariyer.net ten buldum ama bu ara linkedin çok revaçta

Ben malum iş bulma sitesinden başvurmuştum. Daha öğrenciyken girdim. Aralık'ta 4 yıl olacak. Çok memnunum iş yerimden . Biraz şans biraz kısmet gibi görüyorum buraya girişimi.Çünkü tek mesleğimle alakalı başvurduğum yerdi :)

1 yılı geçti,tam zamanlı ev hanımıyım.
İş bulamıyorum.
Piyasa berbat dedikleri kadar var,tam bana uyan işlerde bile ya aranmıyorum,ya da randevuları iptal ediyorlar.
Her işe de başvurmuyorum tabi ki .
Bulduğum diğer işleri de internetten,iş arama sitelerinden bulmuştum.
Hiç de pozitif olmadı ama durum bu :işsiz:

deneyiminiz tanıdığınız ve en önemlisi de tanımı olan mesleğiniz var mı

yani çalıştığım ofislerde örneğin sekreterleri yahut santral çalışanlarını müşterilerin sekreterleri aracılığı ile bulurlardı

iş ilan siteleri ile gelenlerden pek verim alınmazdı

muhasebe elemanlarını da mali müşavir tanıdıklar aracılığı ile bulurlardı ya da çalışanlar

ama mühendis vs gibi bir mesleğiniz varsa iş ilanlarına bakmaya devam lakin ara kademe eleman iseniz tanıdık gücü her zaman daha fazladır

Ben de çok iyi bir üniversiteden mezunum, işimde deneyimim de var, çalışmayı çok seviyorum, çok istekliyim. Büyük bir şirkette çalışıyordum ama aşırı derecede yoğun, cumartesi çalışması da vardı. Küçük çocuğum olduğu için sırf haftasonu tatili olan bir iş bulabilmek adına, açıkçası çok kolay olacağını düşünerek, tazminatımı bile almadan istifa vererek çıkmıştım. ama düşümdüğüm gibi olmadı henüz :-) ufaktan ufaktan üzülmeye başladım. Bir yandan da hayırlısı diyorum : " hayırlısı hangisiyse o olsun " ... ben de her işe başvurmuyorum ama alanımda bile o kadar çok iş ilanı varken henüz iş bulamamış olduğuma şaşırıyorum. Elbet olacaktır allahın izniyle ama ne zaman.... çok uzun mu sürer :KK43: :KK43:

ben ilk işimi staj yerimden, ikinciyi teklifle bulmuştum. 3. için 6-7 ay kariyer sitelerinde gözlerimi kanatıp yaklaşık 30 iş görüşmesine gittikten sonra yine eski yöneticimin yeni kurduğu şirkette işe başladım.
ama sanırım yılbaşından önce yeni bir iş arama sürecine gireceğim...
tek söyleyebileceğim iş arayan herkese kolay gelsin, hayatta sağlık sorunlarından sonra en zor süreç sanırım bu.

not: yüksek lisans mezunuyum, yabancı dillerim, sertifikalarım, bolca referansım, sağlam iş deneyimlerim var, ama olmayınca olmuyor, hatta bu kez cv mi iyice hafifletip öyle başvurmayı düşünüyorum, çünkü yeni nesil ik cılar kariyerli değil, daha kabullenici çalışan aramaya yönlendiriliyorlar.

Iktisat mezunuyum..... ürün yöneticisi olarak çalışıyordum....

deneyiminiz tanıdığınız ve en önemlisi de tanımı olan mesleğiniz var mı

yani çalıştığım ofislerde örneğin sekreterleri yahut santral çalışanlarını müşterilerin sekreterleri aracılığı ile bulurlardı

iş ilan siteleri ile gelenlerden pek verim alınmazdı

muhasebe elemanlarını da mali müşavir tanıdıklar aracılığı ile bulurlardı ya da çalışanlar

ama mühendis vs gibi bir mesleğiniz varsa iş ilanlarına bakmaya devam lakin ara kademe eleman iseniz tanıdık gücü her zaman daha fazladır

Linkedin de iş ilanları oluyor mu ben sadece iş dünyasına özel sosyal medya ve paylaşım uygulaması diye düşünüyordum. Orda üyeliğim yok henüz ama bugün hemen bir üyelik açacağım kariyerdeki ilanlara da 1 ilana 500 1000 kişi vs başvuruyor haliyle ordan geri dönüş çok zor alınıyor deneyimlediğim kadarıyla....

Yaklaşık 7 sene özelde 2 sene devlette çalıştım. Oteldeki işlerimi hep kariyer.net ten buldum ama bu ara linkedin çok revaçta

Çok ballıymışsınız, başarı dolu bir iş hayatı dilerim....
Ben malum iş bulma sitesinden başvurmuştum. Daha öğrenciyken girdim. Aralık'ta 4 yıl olacak. Çok memnunum iş yerimden . Biraz şans biraz kısmet gibi görüyorum buraya girişimi.Çünkü tek mesleğimle alakalı başvurduğum yerdi :)

Tanidik araciligiyla buldum gerci suan ara verdim. Kariyer sitelerinden ben de bulamamistim

Resmen Her gün 5 internet sitesinden yüzlerce ilana bakıyorum en az iki saatimi iş aramak için harcıyorum bu kadar azimliyken 2 aydır işe başlayamamış olmak diye düşünürken siz 1 yıldır arıyormuşsunuz Allah sizin de yardımcınız olsun
1 yılı geçti,tam zamanlı ev hanımıyım.
İş bulamıyorum.
Piyasa berbat dedikleri kadar var,tam bana uyan işlerde bile ya aranmıyorum,ya da randevuları iptal ediyorlar.
Her işe de başvurmuyorum tabi ki .
Bulduğum diğer işleri de internetten,iş arama sitelerinden bulmuştum.
Hiç de pozitif olmadı ama durum bu :işsiz:

İşkura internet üzerinden kayıt açın cv nizi doldurun ve mesleğinizi aradığınız pozisyonu belirtin. Size uygun işler telefonunuza mesaj olarak geliyor.

Bir başka seçenekte; yenibiris.com diye bir site var. Oraya üye olup cv oluşturun. Çok iş ilanı oluyor o sitede.

Linkedin de iş ilanları oluyor mu ben sadece iş dünyasına özel sosyal medya ve paylaşım uygulaması diye düşünüyordum. Orda üyeliğim yok henüz ama bugün hemen bir üyelik açacağım kariyerdeki ilanlara da 1 ilana 500 1000 kişi vs başvuruyor haliyle ordan geri dönüş çok zor alınıyor deneyimlediğim kadarıyla....
Head Hunter diye tabir edilen hem bağımsız hem de belli bir firmaya bağlı çalışan insan kaynakları personelleri var. Ya kendileri ilana çıkıyorlar ya da bağlantılardan sana uygun iş olursa sen başvurmadan seninle iletişime geçiyorlar. Cv oluştur orada eski iş arkadaşlarını ünv arkadaşlarını vs ekle bağlantı oluştur.

secret cv den basvuru yapin birde arkadas cevresi lazim biraz artik eskisi gibi degil ozel sektor ben 5yil oncrki ucreti alamiyorum mesele is yuku cok ama para az veriliyor artik

Kariyer, yenibiriş, secretcv, elemannet ve elemanonline. buralardan düzenli bakıyorum :KK43: :KK43: umarın kısa sürede yüzümüzü güldürecek gelişmeler olur. Evde kalıp ev hanımı olmak da kesinlikle benlik değil :cry:

Selam gulsen88 canım.Bende yaklaşık 3 ay olacak iş arıyorum 3 yıllık bir tecrübem var sekreterlik pozisyonunda.Kariyer.net teki ilanlara çok başvuru oluyor ve belirli kişileri görüşmeye çağırıyorlar ben 4 5 iyi bilinen firmaya gittim ama maalesef ikinci görüşmeye çağrılmadım.Büyük firmaların insan kaynakları departmanı çok seçici oluyorlar en nitelikli elemanı alıyorlar.Secretcv ve yenibiriş den dönüş biraz daha fazla kariyer.nete göre.Elemanonline ve eleman net deki firmaların şartları diğer sitelere göre kıyasla daha az.CV benim diye bir iş bulma sitesi var ona da başvuru yapabilirsin.Bir yere girmek zor çünkü onlarca kişiyle görüşüyorlar ve alacakları bir kişi ben de sıkılmaya başladım evde durmaktan ama zamanı var umarım en yakın zamanda bulursun.Bir de haftasonu çalışmak istemiyorum çalıştığım iki yerde de akşam ctesi 6 7 ye kadar çalıştığım için artık bıkıyorsun ve kendine zaman ayıramıyorsun.

X