Özelde öğretmenlik?????

Özel okul sizi çok zorlar. Zaten çoğu 5 gibi bitiyor.cocuklariniz da var.dil okulu ,yada tercümanlık yapabilirsiniz.kitap çevirisi olabilir.yada meb de ogretmenlik
Tesekkurler
Benim oğlumun okulunda paydos 17.00da zaten. Öğretmenlere servis ücretsiz. Çoğu özel sektör iş o saatte paydos edemiyor. Hatta dil okulları falan akşam 22.00a kadar çalışıyorlar iş çıkışı gidenler için. O size daha zor olur. Her kademe sınıf için ayrı ingilizce öğretmeni geliyor derslere. Tek bir sınıftan sorumlu olursunuz işiniz kolay olur. Aplikasyonlardan ödev oluyor,kontrolü kolay,çocuklar canavar gibi konuşabiliyor sorun yaşamıyorsunuz.
Tesekkurler
Ben öğretmen değilim ancak çevremden bildiğim kadarıyla az maaşa çok iş istiyorlar. Ki birde meb'i gördükten sonra sizi ne kadar tatmin eder bilmiyorum
Tesekkurler
Herkes başvuruların geç başlayacağını söylemiş ama sirkülasyon nedeniyle şu an bile alım var. Atanmak için tekrar kpss'ye girilmesine şaşırdım. HAni memurların istifa hakkı oluyordu?

Özel ders verin, çeviri yapın eminim asgari kadar kazanırsınız.
Tesekkurler
İstifa hakkı eskidendi başka alanda var mı sanmıyorum ama öğretmenlikte yok hatta duruma göre 1-3 yıl arası tekrar atanması da yasak. O nedenle çok ciddi bi karar

Özelde öğretmenim, yoğun tempoyu bünyeniz kaldırabilirse çalışın derim. Yorgunluk kronik hale geliyor,hasta vs olmak bile çoğu kez lüks.
Ücret konusu yaşadığınız il ve tecrübeye göre değişir. İngilizce öğretmeni olarak avantajlısınız,ücret konusunda geri adım atmayin
40 saat mi giriyorsunuz.ne kadar ucret aloyorsunuz. Haftasonlari cok yogun mu?Ilk yildan, ilk bastan ucret konusmak sorun olusturmaz mı?
Kisiye gore degisir ama bence ozel okulda öğretmenlik bekarlara göre.
Ben yapamazdım.
Esim vasitasiyla ozel okuldan is teklifi aldim birkac ay once (İngilizce öğretmeni olarak) ve hic görüşmeye gitmeden reddettim.
Muhtemelen asgari ucret vereceklerdi. Üzerine bir de beni satin aldığını sanan velilerle ugrasacaktim.
Evet bir de veli meselesi ...
Konuyla kismen alakali olacak ama ben mutercim tercumanlik mezunu olarak imt mezunun “ayy gidiyim ogretmenlik yapiyim biraz” demesini cok yanlis buluyorum. Ayni sekilde bir ogretmene de “ayy git tercumanlik yap kitap fln cvr” yaklasimini dogru bulmuyorum. İnsallah gonlunuze gore bir okulda cok guzel ogrenciler yetistirirsiniz.
Tesekkurler

Konuyla kismen alakali olacak ama ben mutercim tercumanlik mezunu olarak imt mezunun “ayy gidiyim ogretmenlik yapiyim biraz” demesini cok yanlis buluyorum. Ayni sekilde bir ogretmene de “ayy git tercumanlik yap kitap fln cvr” yaklasimini dogru bulmuyorum. İnsallah gonlunuze gore bir okulda cok guzel ogrenciler yetistirirsiniz.
Gönül ister ki, herkes alanında iş bulsun ama iş yok. Sebebi bu.

Dil okullarında saat ücretli çalşın derim. Sabah ve öğle kurlarını talep edin. Ücreti az olur ama harçlık olur. Özel okullar eğer çok isim yapmış birkaç kurumdan biri değilse tavsiye etmem. 1 sene kolejde çalıştım. Öğretmenlik dışında da angaryası çok hazla. Veliler çok problemli. İdare ayrı sorun çünkü veliyi memnun etme derdinde. Mesai saatin dolmadan hiç işin kalmamış olsa bile çıkamazsınız. İçerikten ziyade vitrin süslemek diyorum ben orda yapılanlara. Benim mesai arkadaşım ameliyat olduğu için izin kullanınca idare surat asmıştı. Geçmiş olsun demek bile yok. Mantık bu yani.

40 saat mi giriyorsunuz.ne kadar ucret aloyorsunuz. Haftasonlari cok yogun mu?Ilk yildan, ilk bastan ucret konusmak sorun olusturmaz mı?
Seneye 39la başladım ama şu an 33 giriyorum. Hafta sonu yoğun maalesef, evet.
Ücret konuşmak en doğal hakkınız sonucta bizim ülkemizde geçim çok zor bu nedenle yorucu bir tempoya istemediğiniz rakamla girmemelisiniz.

Özelde öğretmenim. Eşimde yıllardır özel sektörde.
MEB rahatlığını ve maaşın karşılığını almanın tadını bildiğiniz için çok zorlanacağınızı düşünüyorum.
Onun haricinde branşa göre etüt talepleri değişebilir ama haftasonu ve akşam çalışmaları konusunda netlik talep edebilirsiniz. Kimisi olmayacak deyip yığınlarca iş yaptırabiliyor.
Onun dışında öğretmenliğiniz noktasında tedirgin olacak bir durum yoktur.
Her okulun da kendine göre beklentisi, prensipleri farklıdır.
Branşınız ne bilmiyorum ama özel ders daha karlı olabiliyor bazı durumlarda.

CV hazırlamak en kolay iş
Eğer hazırlayamıyorsanız yardımcı oluruz ( kendi adıma )

Özelde çalışmak devlette çalışmak kadar avantajlı olmasa da asla kötü bir şey değil
Hem öğretmensiniz
Belli saatlerde gidersiniz muhtemelen

Özelde çalışmak devlette çalışmak kadar avantajlı olmasa da asla kötü bir şey değil
Hem öğretmensiniz

Özel sektörde öğretmenlik maalesef öyle olmuyor. Dersiniz olmasa dahi okulda olmak durumundasınız. Şahsım adına anlaşmayı farklı yaptım. Belirli günler gidiyorum ücretli öğretmenlik gibi sigortamı da o saatler karşılığında yatırıyorlar. Bunun haricinde veli toplantısı, okulun programları, etütleri, deneme sınavları hazırlama, soru hazırlama, gözetmenlikker, aşırı veli memnuniyeti için garip garip idarelerin çıkardığı işler oluyor bir de.. Tabiri caizse kpssden atanamamanın ceremesini çekiyoruz.

Özel sektörde öğretmenlik maalesef öyle olmuyor. Dersiniz olmasa dahi okulda olmak durumundasınız. Şahsım adına anlaşmayı farklı yaptım. Belirli günler gidiyorum ücretli öğretmenlik gibi sigortamı da o saatler karşılığında yatırıyorlar. Bunun haricinde veli toplantısı, okulun programları, etütleri, deneme sınavları hazırlama, soru hazırlama, gözetmenlikker, aşırı veli memnuniyeti için garip garip idarelerin çıkardığı işler oluyor bir de.. Tabiri caizse kpssden atanamamanın ceremesini çekiyoruz.
Üzüldüm sizin adınıza
Yine bir işiniz var
Sigortanız ödeniyor
Kpss den de atanırsınız inşallah 🙏
Tez zamanda

Merhabalar
İngilizce ögretmeniyim.5 yil kadar meb de calistim. Sonra birakmak durumunda kaldim.2 cocuğum var.kucuk olan ana sinifina gidiyor,buyuk 2. Sınıf. Cocuklar biraz buyusun diye acele etmedim. Ama seneye kucuk ilkokula baslayacak. Ben de bir ozel kurumda calismak istiyorum. Ama ne benim ne bir yakinimin ozel tecrubesi olmadi. Yani soylemesi ayip bir cv bile hazirlamisliğim yok. Simdiye kadar gerek olmamisti.
Simdi is basa dustu.
Nerden nasil baslayacağim?
Hangi konulara dikkat etmeliyim?
Aklimda birsuru soru.
Ozelde calisan öğretmen arkadaslar bana ne önerirsiniz.
Ne zaman ,nasil basvurayim?
Ne taleb edeyim? Neye hayır diyeyim? Neye dikkat edeyim?
Herbir mesajiniz benim icin cok kıymetli.
Simdiden yardimci olan herkese tesekkürler ❤
açıkcası özelde şartların kötü olduğunu duymuştum özellikle maddi yönden yıpranan çok arkadaşım var

Kuzenim özel okulda 10 yıllık öğretmen 7bin alıyor bu yıl ve cumartesi günleri de yarım gün gidiyor. Siz bence dil kurslarına fln başvurun.
10 yillik ogretmene7000 mi.cok acimasizca. Bransi nedir?

Dil okullarında saat ücretli çalşın derim. Sabah ve öğle kurlarını talep edin. Ücreti az olur ama harçlık olur. Özel okullar eğer çok isim yapmış birkaç kurumdan biri değilse tavsiye etmem. 1 sene kolejde çalıştım. Öğretmenlik dışında da angaryası çok hazla. Veliler çok problemli. İdare ayrı sorun çünkü veliyi memnun etme derdinde. Mesai saatin dolmadan hiç işin kalmamış olsa bile çıkamazsınız. İçerikten ziyade vitrin süslemek diyorum ben orda yapılanlara. Benim mesai arkadaşım ameliyat olduğu için izin kullanınca idare surat asmıştı. Geçmiş olsun demek bile yok. Mantık bu yani.

Seneye 39la başladım ama şu an 33 giriyorum. Hafta sonu yoğun maalesef, evet.
Ücret konuşmak en doğal hakkınız sonucta bizim ülkemizde geçim çok zor bu nedenle yorucu bir tempoya istemediğiniz rakamla girmemelisiniz.

Özelde öğretmenim. Eşimde yıllardır özel sektörde.
MEB rahatlığını ve maaşın karşılığını almanın tadını bildiğiniz için çok zorlanacağınızı düşünüyorum.
Onun haricinde branşa göre etüt talepleri değişebilir ama haftasonu ve akşam çalışmaları konusunda netlik talep edebilirsiniz. Kimisi olmayacak deyip yığınlarca iş yaptırabiliyor.
Onun dışında öğretmenliğiniz noktasında tedirgin olacak bir durum yoktur.
Her okulun da kendine göre beklentisi, prensipleri farklıdır.
Branşınız ne bilmiyorum ama özel ders daha karlı olabiliyor bazı durumlarda.

Hem öğretmensiniz

açıkcası özelde şartların kötü olduğunu duymuştum özellikle maddi yönden yıpranan çok arkadaşım var

Cevaplarınız icin cok tesekkurler ❤

8 sene kolejde çalıştım ben de ingilizce öğretmeniyim. Şu an meb'teyim. Özel okul mesleki doyum anlamında daha avantajlı bizim branşta. Parmak kadar çocuklar şakır şakır ingilizce konuşur, materyaller kalitelidir, sınavına ödevine kadar genel merkez gönderir, projeler etkinlikler bitmez.. Meb'te ders saati az, mevcut fazla, dil öğretmek sıkıntı. Siz hangi şehirdesiniz? Kurumların sitelerine girip ik bölümünden başvuru yapabilirsiniz, kariyer net gibi sitelerden cv hazırlayıp ilanlara başvurabilirsiniz. Özelde kurumdan kuruma çok değişiyor şartlar. Arkadaşım çok köklü bir kurumda 20bin net maaş alıyor. Ayrıca özel üniversitelerden ücretsiz yüksek lisans imkanı özel sağlık sigortası ıvırı zıvırı oluyor. Ha canını çıkarıyorlar o ayrı. Özelde haftalık ders saati 40 biliyorsunuzdur. Genelde de ek ders falan yok. Her zaman İngilizce öğretmenine ihtiyaç var özelde. Mülakatlar genelde İngilizce oluyor. Sınıflarda Türkçe konuşmanız istenmiyor falan filan.. Dediğim gibi kurumdan kuruma değişiyor.
Merhaba hangi kurumda 20 bin maaş alıyor yazar mısınız özelden bende iş arama sürecinde bi İngilizce öğretmeniyim 🙏

X