Özensiz davranan eş

Soguk durun kaybetme korkusunu hatırlasın veya anlasin. Evliyken bile olmasi gereken bişey bence. Tripten laf sokmaktan falan bahsetmiyorum. Ondan bu davranislari nedeniyle sogumaya başladığınızı görsün. Lafla anlatilabilcek bisey degil, davranislarinizla farketmesi gereken bişey. Kendinizle ve yeni uğraşlarla ilgilenin. Bu kadar üstüne düşmeyin. Üstüne düşmeyin, mesafe alın biraz.

Erkekler sevmeden evlenir gayet. Hazır yemek temizlik çocuk sosyal statü ve bedava seks kazandırıyor evlilik onlara. Türk erkekleri için müthiş olay yani. Ve bunları hepsini de sevmeden yapabiliyorlar biz kadınlar yapamıyoruz asıl.
DüZenler olsun diye de evleniyorlar evet ama hiçbirsey hissetmediği biriyle de evlenmez herhal aşk evliliği yapan da ölen biten de gerçekten ilgisi kaybolabiliyor kuzenim 9 sene çıktı sevdiği kızla evlendi en son ne oldu kız ilgisizlikten 2 sene de ayrıldı dedi evlenmeden önce böyle değildi

Erkekler sevmese de evlenir valla
Dediğiniz gibi olsa bu kadar çok aldatma olmaz
Çoğu erkek mantığına uygun biriyle evlenir zaten
Aşk evliliği yapan çok az
Aldatmalar tek aşksız evlendikleri içim değil ki sırf cinsellik için de aldatan çok sözde karımı seviyorum diyorlar

Aldatmalar tek aşksız evlendikleri içim değil ki sırf cinsellik için de aldatan çok sözde karımı seviyorum diyorlar
Cinsellikte aşkın bir parçası
Hem fark eder mi ki
Başka bir kadını arzulamış işte
Bunun neresinde sevgi var?
Gerçek sevgi ihaneti kabul etmez

Dün eşimin akrabalarına uğradık dönüştede eşimle güzel bir yere gittik başbaşa. İlk defa böyle canlı müzikli farklı bir yere gittik. Foto çektirmek istedim, yemek gelsin sonra dedi. Karşımda oturuyor elinde telefonla oynuyor yüzüme bile bakmıyor hiç sohbet falan yok. Genel tavrı böyle artık eve geliyor yemek yerken bile telefonda dizi açıyor. Birlikte bir ortama girdiğimizde aynı şekilde benle konuşmuyor hiç yüzüme bakmıyor. Neyse ben istiyorum ki böyle birbirimize biraz özen gösterelim. Eşimde hiç özen göremiyorum, beni kaybetmekten hiç ama hiç kormuyor gibi. Sanki kırk yıllık evliyiz zaten moduna girmiş bu genel tavrı. Bazen kendimi onunla bacı gardaşmışız gibi hissediyorum. Konuyu dağıttım biraz belki ama bunları söyleyeyim ki anlayın diye… konuya dönüyorum, programlı bir yer olduğu için yemeğin gelme zamanı var ama ne zaman geleceğini bilmiyoruz bende heves ettim tekrar söyledim resim çektirmek istediğimi diye bana bağırdı tersledi ısrar etme dedi. Bağırmasına kırıldım. Bana zehir ettin geceyi, resim bir yere mi kaçıyor, bana bir şeyi bir kez söyle ısrar etme, ısrar eden anam da olsa karım da olsa kim olursa olsun yapmam dedi. Tartıştık moralim bozuldu bu sefer de niye gülmüyorsun hep böyle mi olacaksın kapat konuyu diye kızdı. O beni düşünmüş oraya götürmüş ama yinede kıymetini bilmiyormuşum. Eve geldik birlikte olmak istedi. Gönülsüz yapacaksan git allah aşkına ya dedi bende tekrar giyindim dışarı çıkmak istedim yürümek kafamı dağıtmak için. Saat geç olmuştu izin vermedi halbuki aşağı inip sitenin içinde tur atacaktım. Şimdi yorumlarınızı bekliyorum artık bende güç kalmadı ben mi abartıyorum gerçekten o mu ? Kafam çok karışık allak bullak oldu. İletişim kuramıyoruz artık. Ben birbirimize gösterdiğimiz özeni kaybetmeyelim diye korkarken onun umrunda değil bu. Bu bir foto ile olmaz belki ama elini tutmak, yanyanayken ufaktan sarılmak hani yanında olduğunu hissettirmek vardır ya ben bunları görmek isterim açıkçası hevesimiz ölmesin diye uğraşırken onun böyle şeyler umrunda değil. Bazı şeyleri yapıyorsa bile benim zorumla yapıyor gibi. Konuşmalarına dikkat etmiyor bunu dersem acaba kırılır mı demiyor. Kırıldığımda da iki saçma lafla gönlümü alacağını sanıyor. Eskiden birlikte aile akraba ortamına girdiğimizde beni incitecek şeyler söylerdi herkesin içinde yaptığım yemeklerin ve temizliğin kusurlarını anlatırdı. Ciddi ciddi uyardıktan sonra artık yapmıyor bunları mesela. Ama artık böyle en ufak resim olayında bile kendimde tartışacak gücü bulamıyorum. Yorumlarınıza çok ihtiyacım var karışık yazdıysam lütfen kusura bakmayın çünkü kafam çok karışık
Ya bence erkekler evlenince genel bu moda giriyorlar.Bende saniyodum mesela evliliği güzel bişey eşimle sevgili gibi güzel vakit geçirecez aynı evde birbirimize özen göstericez çok seviyoruz çok aşığız diyorum. Önemli olan beraber olmak diyorum.Ama bence bunu kadınlar daha çok düşünüyor.erkekler evlendikten sonra monotona bagliyo bizde fark ediyoruz biseyler yapmak istiyoruz ama odunlarada ne yaparsan yap kıymet bilmiyor.Ben evlendikten sonra aşk böceği gibi yasayani görmedim.evet çok kolay aslında bu.O kadar az şey bekliyoruz özenli davransın arada yakınlık göstersin.Bunu sevgiliyken nisanliyken yapabiliyorlar 4 donuyolar evlenince de anası yerine koyup ne sohbet ne muhabbet ne ilgi alaka gösteriyorlar.en azından ben ve genel olarak rastladigim herkes bunu yaşıyor.İstislar varsa da ben daha şahit olmadım. Ama adamlar resmen kendi elleriyle öldürüyorlar aşkı.

Evdeki yemekte bile cep telefonundan dizi izleyen adamla aranızda normal bir iletişim olduğunu sanmıyorum, konu kaba ve özensiz olmaktan daha büyük bence.

Ek olarak ısrarı, tekrar tekrar birşeyler istenmesini ben de sevmem, o konuda haksız bulamadım.

Kadınlar da yapıyor maalesef. Karşı tarafla parası için evlenen kadınlar var. Cinsiyet ayrımı yapmak mantıklı değil
Şöyle diyeyim kadınların para için evlendiği çok net belli oluyor bence. Ve evlendiğinde değişmiyorlar kimse kimseyi kandırmıyor. Erkeklerde durum farklı oynuyorlar evlenene kadar. Sonra dumur oluyor kadınlar. Tabi bu benim gözlemim ve genellemem herkes böyledir demiyorum. Ama erkeklerle kadınları aynı bulmuyorum bu konuda.

Üzgünüm ama kocanız düzelmez. En ufak birşeyde bağırdığına göre size artık saygısı kalmamış. Ve yine üzülerek söylüyorum ki erkekler bu gibi durumlarda cinsel birliktelik yaşamak için eşine böyle bir güzellik yapar sonra da niyetini belli etmiş zaten

Bir fotoğraf için karısını kıran gitsin kafasını kırsın . Bu ne kabalık insan eşi ile bir fotoğraf çektirecek mi bu kadar zor bir şey mi ?yazfıklarınızdan eşinizin genel tavırları da çok kaba geldi bana ne demek yemek yerken dizi açıp onu izlemek siz necisiniz orada

Beklerdim tabi aslında evet iletişim sağlamaya çalışıyorum telefondan kafasını kaldırsın biraz birbirimizle ilgilenelim diye
Bunun yolu adamın şu vakitte yapacam biraz bekle dediği şeyde ısrar etmek değil ki
Açın bir konu adamı muhabbete çekin olsun bitsin
Biri karşıma geçip hadi konuş hadi benle ilgilen dese bende alır telefonla takılırım ama güzel bir sohbet açsa telefonu bırakır eşlik ederim

Bunun yolu adamın şu vakitte yapacam biraz bekle dediği şeyde ısrar etmek değil ki
Açın bir konu adamı muhabbete çekin olsun bitsin
Biri karşıma geçip hadi konuş hadi benle ilgilen dese bende alır telefonla takılırım ama güzel bir sohbet açsa telefonu bırakır eşlik ederim
Öyle olmuyor ki, çok ilgi çekici bir muhabbet de açsan karşındakinden sürekli "hmm, evet, aynen" cümlelerini duyarsan yürümüyor o muhabbet.

Fazla ustune titremissin simarmis.
Kendini biraz geri cek, ustüne dusme. Sen de ac telefondan dizi izle, kendine baska mesgaleler bul.
Ozel istekleri oldugunda geri cevrilmemek veya soguk davranilmamak istiyorsa zamanla akli basina gelir.
Yemekte azarla, hödüklen sonra yatakta istek bekle. O isler oyle olmuyor.

Ya bence erkekler evlenince genel bu moda giriyorlar.Bende saniyodum mesela evliliği güzel bişey eşimle sevgili gibi güzel vakit geçirecez aynı evde birbirimize özen göstericez çok seviyoruz çok aşığız diyorum. Önemli olan beraber olmak diyorum.Ama bence bunu kadınlar daha çok düşünüyor.erkekler evlendikten sonra monotona bagliyo bizde fark ediyoruz biseyler yapmak istiyoruz ama odunlarada ne yaparsan yap kıymet bilmiyor.Ben evlendikten sonra aşk böceği gibi yasayani görmedim.evet çok kolay aslında bu.O kadar az şey bekliyoruz özenli davransın arada yakınlık göstersin.Bunu sevgiliyken nisanliyken yapabiliyorlar 4 donuyolar evlenince de anası yerine koyup ne sohbet ne muhabbet ne ilgi alaka gösteriyorlar.en azından ben ve genel olarak rastladigim herkes bunu yaşıyor.İstislar varsa da ben daha şahit olmadım. Ama adamlar resmen kendi elleriyle öldürüyorlar aşkı.

Cevrenizde gordugunuz olmamasi gereken, sacma sapan evlilikleri kendinize ornek almaya, normali bu gerisi istisna demeye devam edip beklentiyi bu kadar dusururseniz sizde oyle bir evlilik yaparsiniz.

7 yillik evliyim. Tabi ki 7/24 aşk bocegi olmuyoruz veya 7/24 birbirimizin gozune bakarak oturmuyoruz. Bu 7 yil icinde kavga, tartismada oldu, anlasamadigimizda oldu ama genel olarak evde, disarda sohbet muhabbet edebilen, birlikte eglenen gülen insanlariz.
İlgi, alaka, hediye, ince dusunceler hala devam ediyor.
Hala koltukta sarilarak film izliyoruz, evin icinde birbirimizin yanindan gecerken bile birbirimize dokunuyoruz ufak tefek.

Övünmeye yazmiyorum ama bilin ki bir adamin dokunmak istememesi, elini tutmamasi, ilgi alaka gostermemesi NORMAL DEGİL.

X