Özensiz davranan eş

Dün eşimin akrabalarına uğradık dönüştede eşimle güzel bir yere gittik başbaşa. İlk defa böyle canlı müzikli farklı bir yere gittik. Foto çektirmek istedim, yemek gelsin sonra dedi. Karşımda oturuyor elinde telefonla oynuyor yüzüme bile bakmıyor hiç sohbet falan yok. Genel tavrı böyle artık eve geliyor yemek yerken bile telefonda dizi açıyor. Birlikte bir ortama girdiğimizde aynı şekilde benle konuşmuyor hiç yüzüme bakmıyor. Neyse ben istiyorum ki böyle birbirimize biraz özen gösterelim. Eşimde hiç özen göremiyorum, beni kaybetmekten hiç ama hiç kormuyor gibi. Sanki kırk yıllık evliyiz zaten moduna girmiş bu genel tavrı. Bazen kendimi onunla bacı gardaşmışız gibi hissediyorum. Konuyu dağıttım biraz belki ama bunları söyleyeyim ki anlayın diye… konuya dönüyorum, programlı bir yer olduğu için yemeğin gelme zamanı var ama ne zaman geleceğini bilmiyoruz bende heves ettim tekrar söyledim resim çektirmek istediğimi diye bana bağırdı tersledi ısrar etme dedi. Bağırmasına kırıldım. Bana zehir ettin geceyi, resim bir yere mi kaçıyor, bana bir şeyi bir kez söyle ısrar etme, ısrar eden anam da olsa karım da olsa kim olursa olsun yapmam dedi. Tartıştık moralim bozuldu bu sefer de niye gülmüyorsun hep böyle mi olacaksın kapat konuyu diye kızdı. O beni düşünmüş oraya götürmüş ama yinede kıymetini bilmiyormuşum. Eve geldik birlikte olmak istedi. Gönülsüz yapacaksan git allah aşkına ya dedi bende tekrar giyindim dışarı çıkmak istedim yürümek kafamı dağıtmak için. Saat geç olmuştu izin vermedi halbuki aşağı inip sitenin içinde tur atacaktım. Şimdi yorumlarınızı bekliyorum artık bende güç kalmadı ben mi abartıyorum gerçekten o mu ? Kafam çok karışık allak bullak oldu. İletişim kuramıyoruz artık. Ben birbirimize gösterdiğimiz özeni kaybetmeyelim diye korkarken onun umrunda değil bu. Bu bir foto ile olmaz belki ama elini tutmak, yanyanayken ufaktan sarılmak hani yanında olduğunu hissettirmek vardır ya ben bunları görmek isterim açıkçası hevesimiz ölmesin diye uğraşırken onun böyle şeyler umrunda değil. Bazı şeyleri yapıyorsa bile benim zorumla yapıyor gibi. Konuşmalarına dikkat etmiyor bunu dersem acaba kırılır mı demiyor. Kırıldığımda da iki saçma lafla gönlümü alacağını sanıyor. Eskiden birlikte aile akraba ortamına girdiğimizde beni incitecek şeyler söylerdi herkesin içinde yaptığım yemeklerin ve temizliğin kusurlarını anlatırdı. Ciddi ciddi uyardıktan sonra artık yapmıyor bunları mesela. Ama artık böyle en ufak resim olayında bile kendimde tartışacak gücü bulamıyorum. Yorumlarınıza çok ihtiyacım var karışık yazdıysam lütfen kusura bakmayın çünkü kafam çok karışık

Eşiniz kaba biri ; verdiğimle yetin haline şükret, bunu bulamayanlar var, bak seni gezdiriyorum modunda
En tahammül edemediğim erkek tipi, ben sana nimetim sende bunun kadrini kıymetini bil
Yerinizde olsam bu davranışa karşılığım kötü olurdu, o yemeğe de devam etmezdim.
Genel olarak yazdıklarınıza bakılırsa sadece iletişimsizlik değil derdiniz, çocuğunuz da yokken bu evliliği tekrar gözden geçirmekte fayda var bence

Fotograf icin yemegi beklemek neden? Yemek olmadan kari koca cekilemiyor mu?
Taş atıp eli mi yorulacak, alti ustu yarim agiz gulumseyecek yahu. Bu kadar basit seyleri mevzu haline getiren bu adamdan arkana bakmadan kaç.

Akraba icinde yemek temizlik kusuru konusmasi zaten fiyasko.

Paylasiminiz yok, iletisiminiz yok, cift terapisi kabul eder mi?

Eşiniz kaba biri ; verdiğimle yetin haline şükret, bunu bulamayanlar var, bak seni gezdiriyorum modunda
En tahammül edemediğim erkek tipi, ben sana nimetim sende bunun kadrini kıymetini bil
Yerinizde olsam bu davranışa karşılığım kötü olurdu, o yemeğe de devam etmezdim.
Genel olarak yazdıklarınıza bakılırsa sadece iletişimsizlik değil derdiniz, çocuğunuz da yokken bu evliliği tekrar gözden geçirmekte fayda var bence

Haklısınız eşim kaba biri evlenmeden önce hiç böyle değildi halbuki evlendik ilk zamanlarımızı zehir etti. Sonra konuşarak hallettik çoğu şeyi zannediyordum belkide yanılmışım…

Yemek gelince çekilirdiniz diyenleri anlamıyorum. Yemek gelmeden çekilince ne oluyor? İnsan bunun için ısrar ettirilir mi ya? Yemek gelince de başka bir şeyi bahane edecekti. Güzel bir mekana gidilmiş telefonun içine düşmek nedir. Gencecik karın gözünün içine bakıyor sohbet etsen ölür müsün?
Bir de eve gelince birliktelik yaşamak istemesi hepten fiyasko. Bu birliktelik yatakta başlamıyor erkekler bunu anlamıyor. Birliktelik kadının kafasında o güzel mekandaki jestlerle, duyguların uyandırılmasıyla başlıyor. Dışarıda köpek gibi davran, yatak odasına girince soyun diye emir ver. Çok kaba çok twrbiyesiz bir eşiniz var. Lütfen kendinizi tutun bu adamın gözünün içine bakmayın, uzak durun en az altı ay kadar. Yontulmadıkça da sıcak davranmayın. Çocuk falan da yapmayın sakın ha.

fotoğraf konusunda katılıyorum eşinize. dunya artık devasa bir fotoğraf makinesine dönmuş herkes her dakika fotoğrafçektirelim istiyor. ben sevmemeyi geçtim artık eş dost yuzunden nefret ediyorum fotoğraf çektirmekten. sosyal medyayı çıkaranlara bela okuyorum iyi vakit geçirme fırsatımızı elimizden aldıkları için. yemek için buluşuyoruz tak telefon çıkıyor, resmimi çek, öyle değil böyle, az daha poz vereyim falan.

diğer meselelerde gerçekten eşiniz eş gibi değil de huzursuz gıcık bir ev arkadaşı gibi.

Ayy bende çok severim fotoğraf çekilmeyi, hem yemekten önce, hem yemekten sonra cekilseymis.
Onun gönlü yok geçinmeye gibi :/

Toplum içinde beni aşağılayan adam canlı müzik degil konser salonu kapatsa benim için degeri olmaz hatıra kalsın diye fotoğraf bile çekilmem.
Eşiniz böyle biri kabul etmekten başka yolun var mı?var.umursamayın tlf elinden bırakırsa siz eline verin toplum içinde onunla degil insan(larla)ilgilenin adamın poposunu kaf dagına kaldırmanın alemi yok

Dün eşimin akrabalarına uğradık dönüştede eşimle güzel bir yere gittik başbaşa. İlk defa böyle canlı müzikli farklı bir yere gittik. Foto çektirmek istedim, yemek gelsin sonra dedi. Karşımda oturuyor elinde telefonla oynuyor yüzüme bile bakmıyor hiç sohbet falan yok. Genel tavrı böyle artık eve geliyor yemek yerken bile telefonda dizi açıyor. Birlikte bir ortama girdiğimizde aynı şekilde benle konuşmuyor hiç yüzüme bakmıyor. Neyse ben istiyorum ki böyle birbirimize biraz özen gösterelim. Eşimde hiç özen göremiyorum, beni kaybetmekten hiç ama hiç kormuyor gibi. Sanki kırk yıllık evliyiz zaten moduna girmiş bu genel tavrı. Bazen kendimi onunla bacı gardaşmışız gibi hissediyorum. Konuyu dağıttım biraz belki ama bunları söyleyeyim ki anlayın diye… konuya dönüyorum, programlı bir yer olduğu için yemeğin gelme zamanı var ama ne zaman geleceğini bilmiyoruz bende heves ettim tekrar söyledim resim çektirmek istediğimi diye bana bağırdı tersledi ısrar etme dedi. Bağırmasına kırıldım. Bana zehir ettin geceyi, resim bir yere mi kaçıyor, bana bir şeyi bir kez söyle ısrar etme, ısrar eden anam da olsa karım da olsa kim olursa olsun yapmam dedi. Tartıştık moralim bozuldu bu sefer de niye gülmüyorsun hep böyle mi olacaksın kapat konuyu diye kızdı. O beni düşünmüş oraya götürmüş ama yinede kıymetini bilmiyormuşum. Eve geldik birlikte olmak istedi. Gönülsüz yapacaksan git allah aşkına ya dedi bende tekrar giyindim dışarı çıkmak istedim yürümek kafamı dağıtmak için. Saat geç olmuştu izin vermedi halbuki aşağı inip sitenin içinde tur atacaktım. Şimdi yorumlarınızı bekliyorum artık bende güç kalmadı ben mi abartıyorum gerçekten o mu ? Kafam çok karışık allak bullak oldu. İletişim kuramıyoruz artık. Ben birbirimize gösterdiğimiz özeni kaybetmeyelim diye korkarken onun umrunda değil bu. Bu bir foto ile olmaz belki ama elini tutmak, yanyanayken ufaktan sarılmak hani yanında olduğunu hissettirmek vardır ya ben bunları görmek isterim açıkçası hevesimiz ölmesin diye uğraşırken onun böyle şeyler umrunda değil. Bazı şeyleri yapıyorsa bile benim zorumla yapıyor gibi. Konuşmalarına dikkat etmiyor bunu dersem acaba kırılır mı demiyor. Kırıldığımda da iki saçma lafla gönlümü alacağını sanıyor. Eskiden birlikte aile akraba ortamına girdiğimizde beni incitecek şeyler söylerdi herkesin içinde yaptığım yemeklerin ve temizliğin kusurlarını anlatırdı. Ciddi ciddi uyardıktan sonra artık yapmıyor bunları mesela. Ama artık böyle en ufak resim olayında bile kendimde tartışacak gücü bulamıyorum. Yorumlarınıza çok ihtiyacım var karışık yazdıysam lütfen kusura bakmayın çünkü kafam çok karışık
Çekse ne olacak elimi kopacak? Çok şey bir insanmış. Karısısın sonuçta ilgili alakalı olması lazım. Umarım evleneceğim adam böyle olmaz.

Bence esiniz sizi sevmiyor. Hadi resim cekilmeye her an her saniye hazir olmayabiliriz onu geciyorum. Ama bu diger anlattiklariniz korkunc. Adam sizin duygusal ihtiyaclariniza karsilik vermiyor. Siz romantizm ve ilgi seven bir kadinsiniz (ki cogu kadin sever) ama bu adam size istediklerinizi vermiyor yada veremiyor, icinden gelse neler neler yapar o ayri.
Bana sanki adam sizi cepte görüyor gibi geldi, yani ona katlanicaginizdan o kadar emin ki. Size tavsiyem onun size davrandigi gibi davranin, siz de alin telefoni elinize oyun oynayin, birseyler izleyin, ilgilenmeyin onunla hic, yokmus gibi davranin. Kendimi sizin yerine koydum da, ne kadar kendinizi degersiz hissetmissinizdir. :KK43:
Bence sevmese evlenmez Bence erkekler evlendikten sonra fabrika ayarlarına geri dönüyor elde edene kadar heyecan isteklerini fazla kadın ruhuna hitap ediyor sonrası işte bu hele çocuktan sonra romantizm daha da ölüyor

Aynı şeyleri sen de ona yap. Seni orda kırmış mesela, akşam birlikte olmak istemiş. Hem kabul etmişsin hem de eşinden trip yemişsin. Dışarı çıkacağım demişsin göndermeyince gitmemişsin. Böyle durumlarda seni çantada keklik görür elbette. Bir sıkıntın varsa ona göre davranmalısın. Akşam üzüldüysen gece farklı bir tavır takınabilirdin

Aynı şeyleri sen de ona yap. Seni orda kırmış mesela, akşam birlikte olmak istemiş. Hem kabul etmişsin hem de eşinden trip yemişsin. Dışarı çıkacağım demişsin göndermeyince gitmemişsin. Böyle durumlarda seni çantada keklik görür elbette. Bir sıkıntın varsa ona göre davranmalısın. Akşam üzüldüysen gece farklı bir tavır takınabilirdin

Haklısınız ben böyle şeylere önem verdiğim için aramızdaki sevgi bağlılık hiç kopmasın eksik olmasın düşüncesinde biri olduğum için akşam onu kırmak istemedim. Yalnız o benim onunla ilgilenmemi isteyince orada sorun oluştu bende ondan bekledim ilk ilgi. Ben hep güleryüzlü davranırım kapıyı açar hoşgeldin der sarılırım onunla gülmek eğlenmek isterim ama demekki o böyle şeyleri pek önemsemiyor. Gönlümü alma şekli de mesela hadi öp barışalım diyor böyle mi olur bu iş. Dahası eskiden tepki verebilen ben şimdi neden veremiyorum susuyorum

Bence sevmese evlenmez Bence erkekler evlendikten sonra fabrika ayarlarına geri dönüyor elde edene kadar heyecan isteklerini fazla kadın ruhuna hitap ediyor sonrası işte bu hele çocuktan sonra romantizm daha da ölüyor
Yaniliyorsunuz, her erkek böyle degil. Üstelik konu sahibinin henüz cocugu bile yok. Adam muhtemelen asosyal, elinde sürekli telefonla mesgul olmasi normal degil. Insan tabii ki her daim esiyle ilgilenemez ama bu konudaki ilgisizlil belli ki rahatsiz edici boyutlarda.

Bazı konularda yontmuşsun bunda da yontarsın eğer eşini gerçekten seviyorsan söylediklerine alınma ve küsme derim sürekli konuş anlat çek teli elinden sırnaş konuş gerginlik olacak baktın ver hemen teli öp Saçma sapan da olsa bi konuda konuş yada çay koy kahve koy Konuş bir yerden sonra ayak uydurur telde neye bakıyor bak koy ortaya bereber bakalım de ister istemez bir yerden sonra ayak uydurur size ve bence eşiniz sizin üzülmenizi istemiyor değer de veriyor öyle vurdumduymaz değil niye somurttun falan sormuş
Birde hep gerginlik olunca erkekler bir yerden sonra kopuyor artık o gerginlik ortamına alışmamalı bende bazı sorunlar yaşadım bir kere kavga edip tartışınca devamı hep geliyor bir gün düşündüm ve dedim ki sen bu adamı seviyorsan bazen haklı da olsan sus alttan görmezden gel yeri gelince o da yapar diyorum sinirlendiğim zaman bile onun açısından bakmaya çalışıyorum o da artık öyle birde şöyle bir örnek vermek istiyorum ilk evlendiğim zaman eşime hoşgeldin vs diyip öpüyordum her akşam bana saçma bulduğunu söyledi bende sen öpme sana beni öp diyen mi var bana saygı duy yeter ben kocamı öpüyorum dedim şimdi kendisi eve gelince direk sarılır ben sormadan günün nasıldı der sonra kendi gününü anlatır
İşin özü eğer kocanı seviyor ve onun sevgisine de güveniyorsan kendince düzenlemeler yap çünkü erkekler kültürden mi yaratılıştan mı yoksa yetiştirme tarzından Mı bilmiyorum ama böyle yontmak şart her konuda olmasa da zamanla oturtursun bazı şeyleri

Seni avucunun içine almış
Kaybetme korkusu niye olsun ki?
Bırakıp gitmeyeceğine göre

Erkekler sevmese de evlenir valla
Dediğiniz gibi olsa bu kadar çok aldatma olmaz
Çoğu erkek mantığına uygun biriyle evlenir zaten
Aşk evliliği yapan çok az

Bide tavrımı devam ettirdiğim zaman üstüne suçlu oluyorum konuyu uzatıyorsun diye kızıyor

Erkekler sevmeden evlenir gayet. Hazır yemek temizlik çocuk sosyal statü ve bedava seks kazandırıyor evlilik onlara. Türk erkekleri için müthiş olay yani. Ve bunları hepsini de sevmeden yapabiliyorlar biz kadınlar yapamıyoruz asıl.

Erkekler sevmeden evlenir gayet. Hazır yemek temizlik çocuk sosyal statü ve bedava seks kazandırıyor evlilik onlara. Türk erkekleri için müthiş olay yani. Ve bunları hepsini de sevmeden yapabiliyorlar biz kadınlar yapamıyoruz asıl.
Kadınlar da yapıyor maalesef. Karşı tarafla parası için evlenen kadınlar var. Cinsiyet ayrımı yapmak mantıklı değil

X