Özgü Namal ve bebeğinin babası ilk kez görüntülendi

Turkiye'nin laik devlet olmasi,evlilik disi cocuk yapmayi serbest mi kiliyor,iyi medeni kanun da kaldirilsin o halde,nikah resmiyet vs.de kalmasin.Özgurluk,istedigini yapabilme farkli seyler.Ama anormal olaylarin normal gibi gosterilmesi kabul edilmesi tuhaf cok tuhaf!

Turkiye'nin laik devlet olmasi,evlilik disi cocuk yapmayi serbest mi kiliyor,iyi medeni kanun da kaldirilsin o halde,nikah resmiyet vs.de kalmasin.Özgurluk,istedigini yapabilme farkli seyler.Ama anormal olaylarin normal gibi gosterilmesi kabul edilmesi tuhaf cok tuhaf!
tercih denen şeyi yokmu ediyor peki. tercih edemez ne demek.
kim bu emri veriyor birilerine..
kişinin tercihi. nokta

ha bundan bunu savunduğum anlaşılmasın.
demek istediğim
kimse kimsenin tercihine olmaz yasak kardeşim diyemez. sana göre yanlıştır ok. ama bu tercihi yapamaz derseniz orada dur bakalım derim bende. sana ne

ve evet serbest kılıyor. evlilik dışı çocıuk yapanı hapse atmıyorlar.mahkemeye vermiyorlar.

Ama’sız demokratlık...
Ama
demeden demokrasiyi savunmak...
Askeri darbelere karşı çıkmak...
Sivil darbelere karşı çıkmak...
Hiç ama demeden hukukun üstünlüğünü savunmak...
Özgürlükleri savunmak...
Hiç ama demeden, görüşlerini hiç paylaşmadığın kişilerin ifade özgürlüğünü sonuna kadar savunmak...
Hiç ama demeden, inançlarına hiç katılmadığın kişilerin inançlarını özgürce yaşamalarını savunmak...
Hiç ama demeden, siyaseten mücadele ettiğimiz kişilerin, siyaseten karşımızda olan kişilerin siyasal hak ve özgürlüklerini sonuna kadar savunmak...
Kolay mı?
Hayır değil.
Hiç de kolay olmadı.
Dün de öyleydi, bugün de öyle.
hasan cemalin bugünkü yazısından bir bölüm. umarım kendimizce birşşeyler çıkarabiliriz bundan
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...atlik-ya-da-hic-birimiz-masum-degiliz.782023/

Nikahsız çocuk larla doldu heryer.bunları insanlara nekadar kolay aşıladılar.ne kadar rahat normal karşılıyosunuz bu durumu.böyle bir konuda kendi tercihi diye birşey olamaz.müslüman bir ülkede yaşıyoruz.Rabbimiz zinayı üç büyük günah arasına koymuş.vede zinadan meydana gelen bir çocuk.Allah böyle ahlaksızca yaşayanları ıslah etsin.bunun gibiler yüzünden geliyor başımıza ne geliyorsa.

örf adetlerimizi bitirdiler valla...nekadar genişlik böyle...

Biri size tercihlerinizden dolayı karışmaya kalksa neden türban takıyorsun, neden kapalısın, neden namaz kılıyorsun, neden müslümansın gibi şeyler söylese dünyayı ayağa kaldırırsınız, mağduruz da mağduruz diye ağlarsınız, beddualar yağdırırsınız.

Size uymayan, yakın gelmeyen görüşte insanlar alışılagelmişin dışında bir şey yapınca vay nasıl yapar, oldu olacak nikahı da kaldırın, müslümanız biz, çocuklarımız örnek alıyor, toplum yozlaşıyor diye yine ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz. Hiç mi empati yeteneğiniz yok sizin yahu? Siz çocuğunuzu öyle yetiştirmeyin, evlilik dışı çocuk yapmayın ama yapana bu lafları söylemeyin. Size ne? Size karışılırken hoş muydu?

Ne zaman bitecek acaba bu herkese kendiniz gibi yapmaya çalışmanız, yaşam tarzlarına saygısızlığınız ve kronik mağduriyetiniz...

Benim inancıma,hayata bakışıma,yaşam tarzıma ters bir durum bu evlilik dışı ilişki ve helede evlilik dışı çocuk sahibi olmak.Bana yanlış gelen bir durum yani.Bana böyle geldiği içinde forumlarda bunun eleştirisini yapabilirim,yoksa kimsenin Özgü Namal'ın kapısına gidip taşladığı,"neden böyle yapıyorsun,bu durumu değiştirmelisin" dediği yok.Kaldıki o camiada birliktelikler genelde bu şekilde yürüyor zaten.

Nikahsız çocuk larla doldu heryer.bunları insanlara nekadar kolay aşıladılar.ne kadar rahat normal karşılıyosunuz bu durumu.böyle bir konuda kendi tercihi diye birşey olamaz.müslüman bir ülkede yaşıyoruz.Rabbimiz zinayı üç büyük günah arasına koymuş.vede zinadan meydana gelen bir çocuk.Allah böyle ahlaksızca yaşayanları ıslah etsin.bunun gibiler yüzünden geliyor başımıza ne geliyorsa.
başkasının ahlakı sana uymayabilir. senin dinine göre yaşamak zorunda da değil kimse. birinin yaptığı herhangi bir şeyden dolayı senin eline çöp batmaz. korkma yani.

Sana göre bana göre veya tercih meselesi değil bu.elhamdulillah müslümanım.ALLAH;u teala zinayı yasaklamış.varmı ötesi.bunun üzerine söz söylenemez.yoksa banane herkesin günahı kendine.ama bunu magazin adı altında çocuklarımıza aşılıyorlar.çocuklarımızın beynini yıkıyorlar.gelecek nesillerden korkuyorum ALLAH;ı PEYGAMBERİ;KURAN;ı kerimi bilmiycekler.

Ciftler es olduklarini insanlara duyurduklari zaman evlidir nikahin amaci bunu insanlara duyurmaktir nikah akdi ise sozlesme gibi dusunun zayif tarafi koruyan bir sozlesme bir nevi guvence yani bu insanlar cift olduklarini duyurmuslar o halde bence sorun yok

allah katında resmi nikah mı var :))) dini nikah yeterli değil mi :)))) siz nasıl insanlarsınız yaaa, ahlaksızca yaşayan sensin ki böyle düşünüyorsun. böyle düşünenler yüzünden oluyor ne oluyorsa. müslüman bir ülkede yaşıyorsak dini nikah bile yeterli şekerim :) daha çok şey derdim de neyse. sen ben vs resmi nikahımız var diye başımız göpe eriyor sanki :) kocanın seni aldatmayacağının garantisi var vs :) neyse hadi bye

Valla ne diyeyim ama bazen erkek milleti damızlık için lazım bir yaratıklar diye geçirmiyor değilim aklımdann.. :KK53::KK53::KK53:bana ters değil herkes istediğini yapar ben yumurtalıklarını satanlara karşıyım o çok yanlış sebebi ortalık kardeş kaynayacak çocukmu yaptın babası belli olacak ha siz aranızda ister nikah kıyın ister kıymayın o sizin özgürlüğünüz..

Çocuk olmasını istiyorsan , sözleşmeyle bile evlilik yapılmalı. Hangi kafada olursa olsun o kişi o çocuğun sorumluluğunu bilmeli.
Sanatçı olunca , çocuğun sorumluluğu olmuyor mu ?
Her doğurmak isteyen doğurmamalı evet. Bu öyle kolay olmamalı. Maddi imkanı varsa herşey mübah mı ?

atı alan üsküdarı geçmiş :))))))))))))))))))))))) tasası kk düşmüş :)) kadın ikinciyi yapacak nerde ise

X