Özgüven ve annem

schlalle

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2016
398
242
Kızlar merhaba. Öncelikle ben annemi çok seviyorum, ama bazı davranışları beni çok ama çok üzüyor. Aşırı derecede korumacı ve herşeye müdahale ediyor. Ayrı şehirlerde yaşıyoruz , dün beni ziyarete geldi, bugün sinirimden ağladım. Sürekli bişeyler söylüyor özgüvenimi kırıyor. Mesela araba mevzusu var. 18 yaşında ehliyet aldığım halde beni arabadan korkutmasıyla özgüvenimi kırmasıyla yıllarca araç kullanamadım. Yaklaşık 7 8 ay önce kendi aracımı alıp kullanmaya başladım ve 10000 km yol yaptım, allaha şükür kaza falan da yapmadım . Bugün dedim ki seni gezmeye bi yerlere götüreyim arabayla, gitceğimiz yerde 1 saat uzaklıkta, hih diyor nasıl gitcez arabayla ya bişey olursa sen kullanabilir misin ki dolmuşla gidelim bi sürü bişey , halbuki biliyor kullandığımı da, dedim neden böyle yapıyorsun beni üzüyorsun özgüvenimi kırıyorsun . O da bana diyor ki sende hemen sinirleniyorsun . Bu sadece bir örnek hemen herşeyde benim özgüvenimi sarsıcı şeyler yapıyor ben çok üzülüyorum ve sinirleniyorum bunu ona söyleyince o da üzülüyor ama onu üzmek de istemiyorum söylemekten de dilim de tüy bitti artık ne yapıcam ben .
 

kendinehas

Kadrolu Cadı
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
11.175
31.429
Huyları böyle bazı annelerin.
Araba mevzusunda güvenemiyordur çok emin olmadan.Haklıdır kendince ama diğer mevzularda da böyle yapıyor oluşu huy.
Benim annemde de var hıh diye o ağzı burnu bir kıvırır,yaşamaktan soğursun :KK70:
Takma çok.
 

in vino veritas

in aqua sanitas
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
23.967
63.771
Yapamazsın dediğinde "yaparim bebişim sen kızını tanımamışsın, her işin altından kalkarım ben" de geç. Hem gurur duyar hem zamanla vazgeçer bu huyundan. Alıngan olmayın.
 

Berrin 90

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2017
414
316
31
Boyle anneler degismiyor hic kendini yorma..... Elinden geldigince etkilenmemeye calis
 

poga

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2012
2.179
1.979
benim annemde aynısını yapıyor 31 yaşına geldim hala benim kullandığım arabaya binmez binse bile onla en fazla 2 dk yol alırsın bir panikler bir bağırmalar eşime bir daha araba kullanmasına izin verme diye söylenmeler. açıkçası korkuyorlar sana birşey olmasından korkuyor. ben buna bağlıyorum araba konsunda özgüven sorunu şimdilerde yaşıyorum annemin değil eşimin yüzünden. anneler çocuklarına zarar gelsin istemez annelik duygusuna ver bunları sıkma canını
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 957 gün geçti.