Konuşma Problemleri Özgüvenini kaybetmek üzere......

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

antika

ilk meleğim benim.
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2008
642
11
arkadaşlar,benim bir tanıdığım var 11 yaşında kız.okulda heyecanlandığı,sevindiği zamanlarda kekeliyor.arkadaşları da dalga geçip,gülüyorlarmış.aslında çok zeki bir çocuk ama,derslere katılmama,okulda hiç konuşmama kararı almış.ağzını kapatıyormuş yanlışlıkla olsa bile konuşmamak için.yavaş yavaş kabuğuna çekilmeye başladı.bu duruma çok üzülüyoruz.
bu 6 yaşından beri olan bir sorun olayın çıkış sebebi belli değil.fizyolojik bir sebebi yok.
bu konuda neler yapabiliriz.bu güne kadar bir çok yol denendi.ben internetten konuşma merkezlerini araştırdım,faydası olabilir belki diye düşünüyorum.tecrübelerinizi,fikirlerinizi bekliyorum.
çocuk psikolojik olarak çökecek yoksa.yardım etmek istiyorum.

Bu konuda eğitimler alarak, tamamen kekemelikten kurtulabilir. İyi bir araştırma yapıp, konuyla ilgili merkezlerle iletişime geçilmesi gerekli.

biz de bu konularda araştırma yapıyoruz.umarım,iyi bir eğitim merkezi bulabiliriz.

biz de bu konularda araştırma yapıyoruz.umarım,iyi bir eğitim merkezi bulabiliriz.

merhaba. benim kardeşim de 14 yaşında ve şuan kekemelik tedavisi görüyor. İstanbulda özel bir merkezde. Sonuç alacağımızı umuyoruz çalışmalar iyi gidiyor. Merkezin ismini vermem sorun olur mu bilemiyorum. özelden de yazamazsınız sanırım çünkü daha yeniyim burada ama daha ayrıntılı bilgi isterseniz özelden mail adresinizi yollayın bana yardımcı olmaya çalışırım.

X