Pandemi Süreci ve Bayram

Bayrama gelene kadar herkes hala ailesine ona buna gidip geliyor, iftara gidiyor, misafirliğe gidiyor, çocuk görmeye gidiyor ben görüyorum hep sosyal medyada. Sokaklar insan dolu, dün akşam bizim burda sitenin bahçesinde komşuculuk yaptılar resmen oturup yiyip içtiler kaç kişi. Bizden başka herkes dışarda. Karantina karantina diye fotoğraf atıp arkadaşlarıyla görüşmeye devam ediyorlar. Onlar gibilere değil de bizim gibi aylardır evde kalıp psikolojisi bozulanlara bulaşır kesin, olan yine bize olur.
Giriş çıkış yasağı uygulanmayan illerdeki insanlar hele aşırı rahat, bizde yok zaten diyorlar. Vallahi ne diyeyim bizi vurdu bu karantina.
biraz özen gösterilse ben karantinadayken dışarı en fazla dört kere çıktım oda zorunlu olduğum için bitmesi için çabalamak zorundayız bu olağandışı bir durum

Özel günlere anlam yüklemeyen biri olarak sırf büyüklerin gönlü olsun diye bayramlaşırdım. Şimdi onların gönlü benim canımdan kıymetli değil, kimse kusura bakmasın. Umarım sokağa çıkma yasağı gelir yoksa sizin kayınvalideniz gibi çok insan bayramlaşma hevesinde

Kayinpederinizin emniyet mensubu olması diyelim ki tüm kapalı yolları açtı kendilerine bu acilan kapılardan biride mezar olabilir bunu hatırlatmakta fayda var sanırım. Virüs emniyet mensubu, başbakan, zengin,fakir dinlemiyor.

X