PANDEMİ SÜRECİNDE MEME BÜYÜTME AMELİYATIM

Merhaba;
Gerçekten yaptırmak istiyorsanız, kararınız netse, doğru doktoru bulup size uygun implant kullanıldıysa ben pişman olacağınızı sanmam. Kendi adıma iyi ki yapmışım diyorum ki sonuçta hala iyileşme sürecindeyim tamamen oturması anlamında. Ama şu anki haliyle bile gerçekten iyi hissediyorum.Yabancı bir cisim varmış gibi hiç hissetmiyorum.11 Ocak’ta iki ay olacak şu an ameliyat öncesindeki gibiyim. Herhangi bir ağrım, kas gerilmesi vs hiç bir acım yok. Sadece daha yumuşamasını bekliyorum.
Merhaba masallah yaaa ben neden toparlanamadim kombin ameliyat oldum tam karın lipo göğüs büyütme ama sadece göğüsler çok zorladı beni 25 ocakta 2 ay olacak ama hala ağrım aslında ağrıda değil baskı batma oluyor 😔 dıştan bakınca bi sorun yok dr sorunca normal diyor. Özellikle sol gogusum dikişlerim geriliyor gibi sırt üstü yatarken yan donerken biseyler kayar gibi alışamadım mi ondan mi bilmiyorum ama sol gögusumde baskı hissi çok fazla gerilme hissi tamda adını koyamıyorum ki 😔😔😔

Merhaba masallah yaaa ben neden toparlanamadim kombin ameliyat oldum tam karın lipo göğüs büyütme ama sadece göğüsler çok zorladı beni 25 ocakta 2 ay olacak ama hala ağrım aslında ağrıda değil baskı batma oluyor 😔 dıştan bakınca bi sorun yok dr sorunca normal diyor. Özellikle sol gogusum dikişlerim geriliyor gibi sırt üstü yatarken yan donerken biseyler kayar gibi alışamadım mi ondan mi bilmiyorum ama sol gögusumde baskı hissi çok fazla gerilme hissi tamda adını koyamıyorum ki 😔😔😔
o his bi süre devam edecek sanırım.4ay oldu benimde sağ göğsümdeki gerginlik tam geçmedi araara hala yanma ve gerginlik hissediyorum.sizinde dediğiniz gibi arada bir bakıyorum acaba şeklinde bi farklılık varmı diye dış görünüm gayet normal.6 ile 1 yıl arasında değişiyormuş içten iyileşme burdan yazılanlardan okuduğum kadarıyla..

o his bi süre devam edecek sanırım.4ay oldu benimde sağ göğsümdeki gerginlik tam geçmedi araara hala yanma ve gerginlik hissediyorum.sizinde dediğiniz gibi arada bir bakıyorum acaba şeklinde bi farklılık varmı diye dış görünüm gayet normal.6 ile 1 yıl arasında değişiyormuş içten iyileşme burdan yazılanlardan okuduğum kadarıyla..
Bugün fark ettim göğüs dikiş yerleri kizarik ama onun dışında bir şey yok dr kontrole gideceğim bakalim ne diyecek 😔

• Beğen
Reactions: FyL
Merhaba yanma geçti mi acaba benimde bugün 10. Gün ama gece uykumdan uyanıyorum sol mememdeki yanma yüzünden. Gün içinde çok iyiyim ama sizin nasıl süreciniz?
Canım daha 10. Gündesin. Çok normal. Benim 11 Ocakta tam 2 ay oldu. Şu an kolumu aktif kullanabiliyor, ağırlık kaldırabiliyorum. Herhangi bir acım yok. 1. Aya kadar o kas gerilmesini vs hissetmen normal bence . 1. Aydan sonra daha rahat olacaksındır.

Canım öncelikle geçmiş olsun. Benimde 2 ay doldu. Ağırlık vs kaldırabiliyorum, yanma batmam acı yok. Sadece ben hep yüzüstü uyurdum. Bazen yüzüstü yattığım oluyor kısa süreli ya da yan yatarken mememin üstüne baskı yapıyorum. O zamanlar benimde sızı oluyor. Ama bu normal diye düşünüyorum. 6 aya kadar bu tarz şeyler yaşayacağızdır. Deri salacak kendini,protez oturacak bunlar hep sabır...Ama tabii anormal bir durum hissedersen doktoruna sormaktan çekinme...

Merhaba yanma geçti mi acaba benimde bugün 10. Gün ama gece uykumdan uyanıyorum sol mememdeki yanma yüzünden. Gün içinde çok iyiyim ama sizin nasıl süreciniz?
Merhaba geçmiş olsun sizede. Evet aazaldıyanma batma ama hala arada sırt üstü yatarken ağırlık ve batma oluyor

Merhaba geçmiş olsun sizede. Evet aazaldıyanma batma ama hala arada sırt üstü yatarken ağırlık ve batma oluyor
Teşekkür ederim, peki ödem oldu mu sizde benim karnım hamile gibi sürekli bitki çayı ödem attırıcı tarifleri yapıyorum ama henüz istediğim gibi inmedi bugün 14. gün

Canım daha 10. Gündesin. Çok normal. Benim 11 Ocakta tam 2 ay oldu. Şu an kolumu aktif kullanabiliyor, ağırlık kaldırabiliyorum. Herhangi bir acım yok. 1. Aya kadar o kas gerilmesini vs hissetmen normal bence . 1. Aydan sonra daha rahat olacaksındır.
Çok teşekkür ederim

Kızlaaaaaar Merhabaaaa;

Silikon protez ile meme büyütme operasyonu gerçekleştirmek isteyenlere fikir vermesi adına yaşadıklarımı bu başlıkta yazmak istedim.

Öncelikle bu form bana çok yardımcı oldu, çok tatlı insanlarla tanıştım. Hepsine buradan da teşekkür etmek isterim:)

(Uzun bir yazı oldu konulara başlık attım,ilgilendiğiniz bölüme başlıklardan da ulaşabilirsiniz .)

Ameliyat öncesi...

31 yaşında 170 boyunda 54 kg biriyim. Memem küçük,dokusu çok az ve simetrisi olmayan bir şekildeydi. (Sağ memem sol memeden yaklaşık 1/1.5 cm yukarıda,boyutu daha küçüktü)

Yıllarca dolgun bir memem olmadığı için hep üzüldüm. Sütyencilere girip kabinde denediğim dolgulu sütyende bile boşlukları görünce ya da çok güzel dantelli,kapsız sütyenleri görüp bana olmayınca kaç kere buralardan ağlayarak çıktığımı bilirim 😢.

Zamanında da bu ameliyatı olsam mı olmasam mı diye çok düşündüm . Fakat çok yapay durur mu,erkekler elleyince garip bulur mu, rahatsız eder mi gibi sorularım olmuş ve bu sorular beni bu ameliyatı olmam noktasınca vazgeçirici olmuştu.

Ancak Ameliyata karar verdiğim dönemin az öncesinde hızlı bir 4-5 kg verince memem iyice küçülmüş ve yine takıntılarım gün yüzüne çıkmıştı. Aslında bu benim kapattım sanıp kaptamadığım bir deftermiş. Bende artık “yeter” deyip kendi mutluluğum için bu ameliyatı yapmaya karar verdim ve araştırmaya koyuldum.

Burada en önemli nokta doğru doktoru bulmak. Güvendiğiniz doktoru bulamıyor ya da bulup ücreti denkleştiremiyor iseniz naçizane tavsiyem ameliyatı ötelemeniz olur.

Çünkü uzun vadede vücudunuzda yer edicek , görselliği önemli olacak olan yabancı bir maddeden bahsediyoruz.

Doktorunuzun eğitim geçmişi, ameliyat geçmişi,size olan yaklaşımı, ameliyatı yapacağı hastane, varsa önceki hastalarının yorumları, enerjinizin tutması ,görüşmede size yeterince bilgi vermesi gibi kriterler hekiminize karar vermede önemli noktalar olacaktır.

Ben bu süreçte 6 doktor ile görüştüm. 6. Görüşmede güven duygusu ile beraber aklımda sıfır soru işareti ile kapıdan çıkarken ameliyatı kime olacağıma karar vermiştim.

Kasım’ın ortasına doğru ameliyat tarihi belirledik. Öncesinde meme cerrahına da muayene oldum ve meme ultrasonuda çektirdim.Ameliyattan 2 gün öncede hastaneye gittim. Kan tahlillerim,ekg,akciğer filmim ve korona testim yapıldı. Değerlerim normal çıkınca 2 gün sonra sabah saatlerinde ameliyat için hastaneye doğru yol aldım.

Ameliyat Günü...

Daha önceden ameliyat tecrübem olduğu için başıma gelecekleri biliyordum ve bu sebeple korku hissetmedim. Bir de gerçekten çok istediğim bir operasyon olduğu için bir an önce olayım kafası ile büyük bir motivasyon ile hastaneye gittim.Hastane gerçekten çok konforluydu,otel gibi. Ama ben yine de sprey dezenfektan almıştım. Odada elle temas kuracağım neredeyse her yüzeye bu spreyi boca ettim. Maskemi hiç çıkarmadım. Refakatçimde sadece annemdi.

Ameliyat öncesi damar yolumu açtılar. Anestezi doktoru sonuçlarımı son bir değerlendirdi,yeme içme durumumu teyit etti.Sonra bekleme sürem oldu az. Ameliyat saatim yaklaşınca doktor bey üzerimde çizim yaptı. Tahmini cc’ler üzerine, istediğim görüntü üzerine son bir görüştük. Bu aşamanın devamında ameliyat kıyafetlerini giyip yatakla ameliyathaneye indirildim.Ameliyathane katının bir odasında sakinleştirici yapıldı ve devamında ameliyathaneye alındım. Ne ara bayıldım hatırlamıyorum:) sonra ameliyat odası katında bekleme bölümünde ayıldığımı hatırlıyorum. Hemşireler beni konuşturmaya ayıltmaya çalışıyorlardı. Birde sıcaklık verdiler. Orada takibim yapıldıktan sonra odaya çıkarıldım. Ameliyatım uzun sürdüğü için annem , telefonda haberimi bekleyen babam baya bir panik yapmışlar :) o noktada sizi bekleyen sevdikleriniz için zaman zor geçiyor...

Gelelim memeye yapılan işleme ve takılan implanta...

Doktor bey sadece silikonu taktım bitti gitti kafasında davranmamış ne mutlu ki. Sol memem büyük olduğu için gözüne iyi gelmedi diye düşünüyorum, büyük olan mememden doku alıp küçüğe eşitleyip silikonu öyle takmış. Bunu iyi ki yapmış çünkü şu anda bile eskiye göre memem daha düzgün ve orantılı görünüyor .Silikonum meme altından takıldı. Kas altı ameliyat oldum. İmplantım ise MENTOR Siltex Round High Profile Xtra Gel 325 cc .

Normalde kullanılan mentor implantların çoğu %70-80 silikonla dolu. Benim derim ince olduğu ve dokum az olduğu için %100 silikon ile dolu olan bu implantı tercih etti doktorum.

Ameliyat sonrası...

İlk gün tuvalet ihtiyacım için annemden yardım aldım. Ama akşam yemeğimi kendim yiyebildim. Gece uyku ilacı yazmıştı doktor ama onu bile almadım.Genel olarak bütün süreçte ağrım sızım gerçekten “ah-vah-öldüm-bittim” boyutunda kesinlikle olmadı. 15 dakikalık Buz kompresi yaptım ve ameliyat sonrası verilen triflo ile nefes egzersizi yaptım.Drenlerim 3 gün kaldı. Bu 3 günde sadece gece yatarken sürekli aynı pozisyonda olduğum için sabahları uyandığımda kalkmakta zorlandım fakat gün içinde bir sıkıntım olmadı.

Ben ameliyattan 7-8 gün önce memelerime çatlak yağı sürdüm günde iki kez çatlak riskine karşı, ameliyat sonrasıda dikişli bölgeye getirmeden az miktarda sürdüm.

3 gün sonra drenlerimi çıkarmak için muayeneye gittiğimde doktor beye “acaba bir büyüğü denediniz mi?”, “ödem gidince çok küçülür mü?” Gibi sorular sordum:) tatmin edici cevaplar aldım. Mesela bir büyüğünü taksa göğüs kafesimden dolayı implantın çapı büyüdüğünden memelerim ortaya doğru bitişik oluyormuş. Bu da güzel bir görüntü olmazdı. “Önemli ve güzel olan büyük meme değil,sana uygun meme” dedi ve bence de çok doğru dedi:)

Birde bir internet sitesi önermek isterim .
https://www.realself.com

Burada merak ettiğiniz implantın adını yazıp öncesi sonrası fotoğrafları,bazı bilgileri görebiliyorsunuz.Soru soran hasta ve cevaplayan doktorlar var. Bu anlamda fikir verebilir diye eklemek istedim

Dilerim yazım size yardımcı olmuştur. Bugün 13. Günüm. Memelerim ilk güne göre daha rahatlamış durumda ama hala sertler. Yan yatamıyorum henüz. Ama hareket kabiliyetim gayet iyi, ağrım sızım yok. Yürüyüşlerime devam etmeye başladım bile.Dün bantlarımı çıkardım. Dikiş izim incecik ve tam meme katlanır bölgemde. Bu sebeple iyileştikten sonra beni rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Her zaman aktif olmayabilirim ama sorunuz olursada cevaplamaya çalışırım. 3. Ay /6.ay ve 1. Yılımda da gelip burada güncellemelerde bulunmaya çalışacağım.

Doktorum ve Hastane

Doktorum;
Doç.Dr. ERDEM GÜVEN

Hastane:
Acıbadem Maslak Hastanesi-İstanbul

Hepinizi öpüyorum
😽
merhaba ben de ilk ameliyat olmaya karar verdiğimde Erdem Bey ile görüşmüştüm. 3 boyutlu deneme yapmıştık. Gerçekten alanında çok iyi bir doktor ve o denemeden sonra yaptırmaya kesin karar vermiştim :) Ancak söylediği fiyat bana göre bir hayli yüksek olduğu için Dr. Hakan Gence'ye yaptırdım. Haziran 2020 de gerçekleşti ameliyatım ve o kadar mutluyum ki iyi ki yaptırmışım diyorum. Doktorum gerçekten çok iyi ve ilgili tam istediğim ölçülerde görünümde yaptı ameliyatımı. Ancak izlerim çok geç iyileşiyor. Hatta kremleri düzenli kullanmama ragmen hala kızarık ve hafif kabarık. sanırım yapısal bir durum. izlerle ilgili neler yapıyorsunuz hangi kremi kullanıyorsunuz bilgilendirirseniz sevinirim :) (ben scarex kullanıyorum)

Merhabalar,yaziniz oldukça detaylı olmuş.Ben de yaptırmayı düşünüyorum,olculerimiz çok yakın.Kisin mi yoksa yazın mi ameliyat daha kolay geçiyor iyileşme açısından.Suan ne durumdasınız?nasıl hissediyorsunuz?
Bir de benim memem hiç yok denecek gibi 75 a cup.Doktorum bir beden buyuturum dedi,göğüs kafesim sarmış.Vucudum darmis.275 CC dedi en fazla.Kas altı bı şekilde olursa altta ayrı üste ayrı iki meme gibi durur mu?

Arkadaslar her gogus buyutmede de diren takiloyor mu aman Allahm bu kadar ciddi bir operasyon demek ki bende dusunuyorm istiyorum ama cesaret edip dr bile gidemedim henuz kas ustu operasyon daha kolay diye biliyorum

Merhaba;
Gerçekten yaptırmak istiyorsanız, kararınız netse, doğru doktoru bulup size uygun implant kullanıldıysa ben pişman olacağınızı sanmam. Kendi adıma iyi ki yapmışım diyorum ki sonuçta hala iyileşme sürecindeyim tamamen oturması anlamında. Ama şu anki haliyle bile gerçekten iyi hissediyorum.Yabancı bir cisim varmış gibi hiç hissetmiyorum.11 Ocak’ta iki ay olacak şu an ameliyat öncesindeki gibiyim. Herhangi bir ağrım, kas gerilmesi vs hiç bir acım yok. Sadece daha yumuşamasını bekliyorum.
Merhaba, fiyat bilgisi verebilir misiniz özelden"?

merhaba ben de ilk ameliyat olmaya karar verdiğimde Erdem Bey ile görüşmüştüm. 3 boyutlu deneme yapmıştık. Gerçekten alanında çok iyi bir doktor ve o denemeden sonra yaptırmaya kesin karar vermiştim :) Ancak söylediği fiyat bana göre bir hayli yüksek olduğu için Dr. Hakan Gence'ye yaptırdım. Haziran 2020 de gerçekleşti ameliyatım ve o kadar mutluyum ki iyi ki yaptırmışım diyorum. Doktorum gerçekten çok iyi ve ilgili tam istediğim ölçülerde görünümde yaptı ameliyatımı. Ancak izlerim çok geç iyileşiyor. Hatta kremleri düzenli kullanmama ragmen hala kızarık ve hafif kabarık. sanırım yapısal bir durum. izlerle ilgili neler yapıyorsunuz hangi kremi kullanıyorsunuz bilgilendirirseniz sevinirim :) (ben scarex kullanıyorum)
Canım çok geçmiş olsun sana da. Benden daha ileridesin:) 6 ayı devirdiğin için daha iyisindir diye düşünüyorum. Meme yumuşaman nasıl? 6. ayda ilk aylara göre değişim oldu mu? Ben dikişler için dermatix silikon jel ve kantaron yağı kullanıyorum. Dikiş izini doktor bir arkadaşıma sormuştum. 1 yıla geçer demişti o yüzden daha iyileşme devam ediyordur diye düşünüyorum. İsterseniz kreminizi değiştirin. 6 aydan sonra değişik kremde iyi gelebilir. (tabii doktorunuza danışarak)

Merhabalar,yaziniz oldukça detaylı olmuş.Ben de yaptırmayı düşünüyorum,olculerimiz çok yakın.Kisin mi yoksa yazın mi ameliyat daha kolay geçiyor iyileşme açısından.Suan ne durumdasınız?nasıl hissediyorsunuz?
Bir de benim memem hiç yok denecek gibi 75 a cup.Doktorum bir beden buyuturum dedi,göğüs kafesim sarmış.Vucudum darmis.275 CC dedi en fazla.Kas altı bı şekilde olursa altta ayrı üste ayrı iki meme gibi durur mu?
Merhaba,
Bu tarz ameliyatların iyileşme süresi 1 yılı buluyor. İstediğiniz yumuşaklıkta olması,dikiş izleri vs.
Bu sebeple ben Ekim-Kasım-Aralık-Ocak o civarlarda yapılmasını tavsiye ederim yaz tatili düşünüyorsanız.
Şu an 2. aydayım ve memem henüz sert. Bende 75a idim b oldum kapsız dolduruyor. Göğüs kafesimde hesaba katıldığı için bana da en uygun cc buydu. Şuan boyutundan memnunum bence doğal duruyor. Bir kaç doktorla görüşüp fikir almanızı öneririm. Çoğu aynı cc'leri önerirse zaten sizin için uygun olan o cc'dir. Bazen ameliyatta prova protezler deneniyor. Bir büyük cc göğsünüze uyarsa doktor onu kullanıyor. Burada bazen okuyorum cc ne kadar taktırayım diye konuşuluyor. Ama herkesin meme yapısı farklı. CC seçimi meme çapına, göğüs kafesine göre seçiliyor. Natural bir görüntü beklentisindeyseniz bu anlamda doktorunuz zaten size uygun cc yi kullanacaktır.

Arkadaslar her gogus buyutmede de diren takiloyor mu aman Allahm bu kadar ciddi bir operasyon demek ki bende dusunuyorm istiyorum ama cesaret edip dr bile gidemedim henuz kas ustu operasyon daha kolay diye biliyorum
Merhaba,
Her doktor kullanmıyor. Ama ben 3 gün kullandım.
Benim bildiğim ağrı olmaması ve kapsül riskini azaltmak için kullanılıyor. FDA da dreni öneriyormuş diye duymuştum.
Açıkçası çıkan kanı görünce memede birikip belki ağrıya sebep olmasındansa çıkmasını daha mantıklı buldum.
Biraz sızı gerginlik hissi veriyor,çıkartırken de saniyelik acıyor ama dayanılmayacak bir şey değil.
Kas üstü kas altı meselesi ise sizin meme yapınız ile ilgili. Eğer meme dokunuz az ise altta yapılıyor.
Kas üstü yapacak olanlar varsa subfacial yöntemi araştırmalarını öneririm. En azından zar içine alınıyor protez.

X