Panik atak anksiyete Allah rızası için yardım

1 buçuk sene yoğun bir şekilde yaşadım o kadar kötü bir dönemdi ki. Ben de araştırma yaptığımda bu durumu yaşayan o kadar insan olduğuna çok şaşırmıştım. En ufak şeyde doktora gitmek istedim sırf bir şeyim olmadığını duymak için. Yemek yiyemedim uyuyamadım dışarı çıkamadım. Yaklaşık 10 kilo vermiştim. Hep evimde olmak istedim başka yerde hep huzursuzdum kalamadim. Benim de kalp ritm bozukluğu ve reflü oluşmuştu her bir baskıda carpintida kriz geçiriyorum sanıyordum her gece aha ölüyorum falan oluyordum. Ama çok şükür kendimi telkinle nefes egzersiziyle ama en çok bir şey olmayacağına her şeyin tamamen benim kuruntularim olduğuna içten inanarak atlattım.
Bana da sakinleştirici tarzda ilaçlar verdiler ama kullanmak istemedim. Yalnızca ritm bozukluğu ilacı kullandım çok iyi geldi. Böylelikle atlattım emin ol senin de geçici ve geçecek.
Aynılarını yaşıyorum dışarı çıkınca aşırı huzursuz hissediyorum kendimi . Birileri ile konuşunca rahatlıyorum kabullenemedim sanırım çünkü panik atak ve anksiyete fizyolojik bu kadar belirti yaşatır mı diyorum hemen hastalık hastası en kötüsünü düşünüyorum aklım da bir sürü şey nefes egzersizini deniyorum onu bile yaparken panik oluyorum çok daraldım artık .

Ya gerçekten mi inşallah bidaha tekrarlamazsın ben 2 haftadır neler çekiyorum dayanamıyorum bazen sürekli düşünüyorum . Sag tarafımın üzerine yatıyorum sürekli sağ tarafım uyuştu iyicene ensemle birlikte şimdi ona taktım kafayı niye uyuşuk beyin kanaması falan mı geçiricem falan diye düşünüyorum gözlerimi bile oynatmaya korkar oldum kendimi vücudumu rahat bırakamıyorum bırakınca kontrolden çıkıyorum gibi hissediyorum sakin olmaya çalışıyorum ama tek başıma atlatamıyorum ilaç kullanmam gerektiğinin farkındayım pazartesi nöroloji falan gidicem inşallah bi şey çıkmaz
Bir şey çıkmaz merak etme, bahsettiklerin hep anksiyete ve panik atak belirtileri birebir yaşadığım için çok net söyleyebiliyorum bunu. Serotoni’ni arttıracak besinler tüket doktora gidene kadar. “Kabak çekirdeği, bitter çikolata vs. İnternette daha detaylı yazar. İlaç kullanmaya başlayınca bir haftada belirtiler kayboluyor :)

Arkadaşlar hepinize merhaba hemen konuya girmek istiyorum biraz uzun olucak ama neolur yardım edin . bana yoğun anksiyete tanısı konuldu gelecek kaygım vardı ve hasta olma korkusu 6 aydır terapi alıyorum bunun için sonra toparladım kendimi gurbet yerdeyiz ve tek kalıyorum cogu zaman eşimin iş durumundan dolayı . Kendim bu süre de üstesinden geliyordum hep taki 2 hafta öncesine kadar sabah hiç bir şey yokken kafamı ani döndürünce başım döndü ve ben o sıra baya panik geçirdim yataktan kalkamadım sürekli kendimi dinledim gecesi tekrar başım dönecek mi dönmicek mi derken gecesi panik atak yaşadım ve başım döndü o gün hastaneye gittim hiç bir şey çıkmadı kan EKG falan panik atak dediler . Ve o gün bugündür hemen hemen her gün hastaneye gidiyorum başım dönecek ya da kötü bi şey var kesin hastayım diye düşünüyorum üzerimde bi sersemlik başım dönmüyor ama içime korku giriyor kalbim hızlı hızlı atmaya başlıyor ve o an öyle hissediyorum uyuşma ensem omuzlarım kafam kas katı kesildi kendimi kasmaktan gevşeyemiyprum sürekli kafam da kötü düşünceler oluyor ölüm korkusu vs atlatamıyorum bunu doktora gitmeye korkuyorum ya kötü bi şey söylerse diye . Şuan yazarken bile dişlerimi sıkıyorum . Herşeyden uzaklaştım artık kalabalık yerlere gitmek istemiyorum evim de eşimle olmak istiyorum sadece hiç bi şey tat vermiyor herkese boş bakıyorum gibi hissediyorum uyumaya bile korkuyorum bazen aranızda böyle olan var mı
Fiziksel olarak kontroller yapılıp birsey cikmazsa psikolojiktir. Nette bunla ilgili cok fazla psikolog videolari ve kitaplar var. Satinalip okuyabilirsiniz.

Agrı gibi degil de aşırı kasıyorum kendimi ensem ve kafam uyuşuyor geriliyor baya bi yani sizde agrı mı oluyor
Benim panik ataklarim az'da olsa tekrar basladi bundan 1 ay once maalesef.. bendede sersemlik, bas donmesi, gozlerimde bunalti, kafa agrisi, migde bulantisi, beyinde az'da olsa uyusma hissi seklinde basladi bu sefer..

Testleri yaptirdim birsey yok.. ama doktorlara hala inanmiyorum..

Bir dönem ben de sizin gibi hissediyordum.Bunlar hep bos durup kendimizi dinlemekten oluyor.Çalisip ureten kisinin kafasi mesgul oldugu icin boyle vesveselere kapilmiyor.Tavsiyem calisma imkaniniz yoksa bile elinizin altinda internet var.Online kurs,egitim vs ile gununuzu doldurun.Konu komsu varsa iletisime gecin.Disarda bir hayat akıyor esinizle kucuk dunyaniza yeni umutlar,planlar ekleyin.Bol bol şukredin dua edin icinizi ferah tutmaya calisin.

Benim panik ataklarim az'da olsa tekrar basladi bundan 1 ay once maalesef.. bendede sersemlik, bas donmesi, gozlerimde bunalti, kafa agrisi, migde bulantisi, beyinde az'da olsa uyusma hissi seklinde basladi bu sefer..

Allah hepimize şifa versin gerçekten çok zor bi durum yaşamayan anlamaz

Allah hepimize şifa versin bu saydıklarınızın hepsini yaşıyorum gerçekten çok zor bi durum hayatımızı fazlasıyla etkiliyor düşünmemeye çalışan bile düşünebiliyorsun

Bir dönem ben de sizin gibi hissediyordum.Bunlar hep bos durup kendimizi dinlemekten oluyor.Çalisip ureten kisinin kafasi mesgul oldugu icin boyle vesveselere kapilmiyor.Tavsiyem calisma imkaniniz yoksa bile elinizin altinda internet var.Online kurs,egitim vs ile gununuzu doldurun.Konu komsu varsa iletisime gecin.Disarda bir hayat akıyor esinizle kucuk dunyaniza yeni umutlar,planlar ekleyin.Bol bol şukredin dua edin icinizi ferah tutmaya calisin.
Kesinlikle öyle kendimi sürekli dinliyorum zaten . Hiç bi şey yapasım gelmiyor sorun orda zaten sadece dua ediyorum Allah’a sığınıyorum başka türlü rahatlayamıyorum

Geçmiş olsun hiç sıkmayın canınızı bu bir rahatsızlık ve tedavisi olunduğunda geçip gidiyor. Ben de yaşadım oradan biliyorum. Doktorunuz ilaç verirse hiç çekinmeden kullanın. Bizim gibi insanların kaygı hissine çok aşırı bir duyarlılığı var. Sanki ölümcül bir şeymiş gibi tepki veriyor beynimiz korku/kaygı yaşatacak herhangi bir şeye. Conta gevşemiş sıkılması gerekiyor diyebiliriz :) Bence kaygı/korku hissinin normal bir his olduğunu kendinize telkin etmekle başlayabilirsiniz. Kaygı korku, sevgi nefret gibi hisler gibi sadece. Kendinizi kaygılı hissettiğinizde “tamam kaygılıyım bir şeyden ötürü vücudum fazla bir tepki veriyor ama bu his normal bir his biraz sonra geçer ve gider” şeklinde komutlayın kendinizi. İzzet güllü’nün videolarını da izleyin aynı mantık. Bana çok iyi geldi bu yaklaşım. Şuan hiç kaygılanmıyor muyum tabii ki kaygılanıyorum ama bu hissi felaketleştiemiyorum “eyvah yine kaygılı hissediyorum bak kaygı bozukluğum devam ediyor durup dururken niye böyle oluyor” şeklinde düşünmüyorum. Öyle düşünseydim iyileşemezdim.
Bu kıstırıldığım kapandan tedavi ile kesin bir çıkış olabiliyor mu ?

B12 eksikliğiniz için beyaz lahana turşusu (evde hazırlarsanız daha ıyı olur)tuketın cok fayda gorursunuz.
Psikolog değiştirme?
değiştirmedim hiç ilk zamanlar da faydasını gördüm destek olarak konuştukça rahatlıyordum ailemin yanında aldım terapiyi ilk 2 ay o zaman toparlamıştım kendimi baya ama sonrası olmadı çok çünkü tekrar gurbet yere dönmek zorundaydım ve çoğu zaman tek kalıyorum bu yüzden bu beni daraltıyor

değiştirmedim hiç ilk zamanlar da faydasını gördüm destek olarak konuştukça rahatlıyordum ailemin yanında aldım terapiyi ilk 2 ay o zaman toparlamıştım kendimi baya ama sonrası olmadı çok çünkü tekrar gurbet yere dönmek zorundaydım ve çoğu zaman tek kalıyorum bu yüzden bu beni daraltıyor
gerçekten ilaca ihtiyacınız varsa tek başına terapi yeterli gelmiyor. çünkü fiziksel semptomları azaltıyor yokediyor ilaç.

kötü bir durum gerçekten. ben sizi anlıyorum. 6 sene önce ilk atağımı yaşadım. aman Allahım felaketti. bir de bilmiyordum böyle bi rahatsızlıktan olduğnu. ay neyse bahsetmiyim.
ilaç kullandım, ilk bir kac ay toparlanma sürecim oldu, sonrası mis. getirdiği kiloları saymazsak.
ne zamandır böyle bişey yaşamıyodum. ama hamileyim 7.aya kadar bişeyim yoktu. geçen gün aksam tansiyonum çktı bacaklarım falan titredi acile gittim. sanki o günleri tekrar yaşadım. neyse serum merum kan tahlilleri bişey çıkmadı. ama o günden beri kafam hala acabalarla dolu. yine olacak mı? falan diye arada devamlı yokluyor huzursuzluklar. hamile olmasam doktora gidip antidepresana başlardım. ama bu illetle başetmesi ilaçsız çok zor. eşinizin ve sizin imkanınız varsa ve gerekli durumda kendinize daha fazla eziyet etmeden psikiyatr görünmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
acaba başım döncek mi? tansiyonum çıkcak mı? diye düşünmekten bazen yoktan yere kendi başımı döndürüyorum.
size bol huzur diliyorum. aklınızda bulunsun tavsiyede bulunan muhtemelen olmuştur ama öyle bir durumda ilk yaptığım şey odağımı değiştirmek oluyor. nefes egzersizi öneriyorum. çoğu zaman Allahtan kısa sürüyor. yeter ki başetmesini bilelim. geçmiş olsun.

benzer bir konu vardı bunu yazmıştım aynısını buraya gönderiyim dedim. umarım bir nebze yardımcı olabilmişimdir.

Sanki kötü bi şey diyeceklermiş gibi hissediyorum beynim de tömür mu var diye kafama taktım sürekli onu düşünüyorum her gün ağlıyorum ağladıkça rahatlıyorum ama sonra yine aynı baş dönme hissiyatı oluyormuydu sizde de
Bu hastalıkta çoğu insan sizin hissettiğiniz tarzda hissediyor.Tedavi olun,ilaçlarınızı güzel kullanın zamanla geçiyor.Bende yaşadım aynı süreçleri Hatta ben psikiyatrın verdiği ilaçları bile alamıyordum ilk zamanları daha kötü olacağım diye.Yürüyüş yapın,duş alın iyi gelir.

X