Panik atak kaygı bozukluğu yardım

Asenaasena96

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2020
1.799
786
Ben 24 yaşındayım bu rahatsızlığı çok küçük yaştada yaşamıştım sonra bi 10 sene sonra tekrar buldu beni bu sefer depresyonla karışık hatta ne yemek ne dişarı çıkmak ne uyuyabilme hatta sürekli ağlıyordum ilk 8 ay böyle geçti Rabbim birdaha yaşatmasın inşallah. Panik atak arada uğruyor ama kaygı bozukluğu hep var arkadaşlar inanın çok yoruldum tedaviye başladım ama henüz doktor bana antidepresan önermiyor ama eğerki antidepresan gibi bi ilaca başlayacak olursam bu kaygılar ve şu akla gelen her hangi kötü düşünceler baya azalıyormu bunu çok merak ediyorum ?
Bu arada tekrar o eski dönemleri yaşama korkusu var içimde yani çok ağır yaşamıştım panik atağı bi gün olsun huzurum yoktu tekrar bulacak diye insan korkuyor 😢

Geçmiş olsun
Bişey mi yaşadınız tetiklendi acaba?
İlaç tabiki en son çare. Öncesinde güzel insanlarla güzel vakitler geçirmeye çalışın. Bol bol dua edin. Olumlamalar yapın. bi takım teknikler var günümüzde (theta healing gibi) araştırın mutlaka.

Geçmiş olsun
İlaç tabiki en son çare. Öncesinde güzel insanlarla güzel vakitler geçirmeye çalışın. Bol bol dua edin. Olumlamalar yapın. bi takım teknikler var günümüzde (theta healing gibi) araştırın mutlaka.
Babamin hastalığından sonra böyle oldum malesef..
Ben Allaha şükür evde kalmadığım dönemler eşle dostla aileyle vakit gecirince kendimi iyi hissediyorum çok düşünmüyorum ama genelde evde olduğum dönemler akşamları hep kaygı oluyor huzursuz oluyorum evdede kendimi meşgul edecek bişey bulamıyorum ev işi dahi yapsam huzursuzluk oluyor aklımı dağitamiyorum kötü düşünceler geliyor aklıma ataklarım tutuyor bazen 😞 böyle ömür geçmez ki.. bilmiyorum artık her normal insan gibi kaygılanmadan stresten uzak zamanlar geçirmek istiyorum normal olarak

Babamin hastalığından sonra böyle oldum malesef..
Ben Allaha şükür evde kalmadığım dönemler eşle dostla aileyle vakit gecirince kendimi iyi hissediyorum çok düşünmüyorum ama genelde evde olduğum dönemler akşamları hep kaygı oluyor huzursuz oluyorum evdede kendimi meşgul edecek bişey bulamıyorum ev işi dahi yapsam huzursuzluk oluyor aklımı dağitamiyorum kötü düşünceler geliyor aklıma ataklarım tutuyor bazen 😞 böyle ömür geçmez ki.. bilmiyorum artık her normal insan gibi kaygılanmadan stresten uzak zamanlar geçirmek istiyorum normal olarak
Ben de iyiydim 3 gün önce teyzem yoğun bakıma girdi ondan sonra yine kötü oldum 😪 tam iyi oluyorum diyorum bişey çıkıyor ve ben yine başa sarıyorum 3 hafta önce terapiye gitmiştim ilacım da var çok iyiydim ama şuan 2 gündür nefesim kesiliyor her an ölecekmişim hissi geliyor 😪çok zor dün akşamdan beri çok yoğun yaşıyorum korona dolayısıyla annemlere de gidemiyorum evde yalnız burda vakalar çok dışarı çıkmaya korkuyorum evde duruyorum bu sefer atak arttı Allahım yardımcımız olsun yaşamayan anlamaz 😪

Geçmiş olsun
Bu theta nın cidden faydası var mı merak ediyorum özellkle biz depresyon yada panik ataklılar için gidicektm fkt korktum gidemedim 😒

Daha çok kafamın karışmasından 😒 çünkü çok derinlere iniliyormuş giden arkadaşlarım oldu onlara sormuştum.
Bilemiyorum ki etrafınızda tecrübe edenler varmış sizin gibi olup faydasını görmüşler mi? Görenler var mı araştırmak lazım. Bir çok hastalıkta/sorunda/sıkıntıda nedenini kökenini bulmak önemlidir. Korkunuzla yüzleşmemiş gerekiyordur belki de.
Birde eğer bu ve benzeri yöntemlere yönelecekseniz işinin ehli birini bulmalısınız.

X