Panik Atak sorunu olanlar....

şuanda tamda bu şurubu araştırıyordum :KK1:
uçuş fobim var ve bu şurubu tavsiye edenler olmuş bilgisi olan varmı etki edermi az da olsa...

ben de sınav stresi yüzünden ve başka üzücü olayların etkisiyle kullanmaya başladım da ama düzenli kullanamıyorum bir türlü :26: tadı çok kötü ama sakinleştiriyor kalp atışlarını falan..

kızlar yaz aylarından nefret ediyorum ya ben bugünlerde hiç iyi değilim bir mutluyum bir mutsuzum siz nasıl geçiriyorsunuz
sanki bedenimde iki kişi yaşıyor biri ben hedefleri olan neşeli eğlenceli hayatdolu inci diğeri kendinden herkesden sıkılan ölümü isteyen bir inci ALLAH kimseyi pskolojik hastalıkla sınamasın hepinize tekrardan geçmiş olsun

canım sorunlu değilsin üzme kendini anlattığın herşey hatta daha fazlası bende var bende bu saydıkların devamlı değişir birgün rahat yaptığımı ertesi gün yapamam mesala
anlattıklarından anladığım kadarıyla hem panikatak hemde ankseyite hastalığında var bendede öyle aslında hemen hemen bütün panikatak hastaları nakseyite hastası oluyor

nefret ediyorum bu hastalıktan. bir yerde duruyor olsa koparıp atsam. ben ilaçları bırakalı 5 ay oldu. ilk 3 ay falan fena değildim. ufaktan dürtüyordu ama idare ediyordum yani. sonra gittikçe arttı arttı, son 3 haftadır kendimde değilim gibi. ortada fol yok yumurta yokken düşen uçaktan kurtulmaya çalışan kurban triplerinde gün geçirmek iğrençç. bir dönem cipram kullanmıştım sonra dozu duble yaptı dr. işe yaramadığı için. paniğe iyi gelmişti. sonra depresyon başladı. lustral e geçtim. o da depresyonu yok etti ama panikler vardı. şu an komple temizim, bedenen...

nefret ediyorum bu hastalıktan. bir yerde duruyor olsa koparıp atsam. ben ilaçları bırakalı 5 ay oldu. ilk 3 ay falan fena değildim. ufaktan dürtüyordu ama idare ediyordum yani. sonra gittikçe arttı arttı, son 3 haftadır kendimde değilim gibi. ortada fol yok yumurta yokken düşen uçaktan kurtulmaya çalışan kurban triplerinde gün geçirmek iğrençç. bir dönem cipram kullanmıştım sonra dozu duble yaptı dr. işe yaramadığı için. paniğe iyi gelmişti. sonra depresyon başladı. lustral e geçtim. o da depresyonu yok etti ama panikler vardı. şu an komple temizim, bedenen...

panik atagınız hala devam ediyormu

panik atagınız hala devam ediyormu

daha ziyade genel anksiyete devam ederken zaman zaman atağa çeviriyor. yani durduk yerde bir anda atak geçirmiyorum ama sürekli endişeleniyorum, elimde değil ve tavan yaparak atakla final buluyor.

kızlar yaz aylarından nefret ediyorum ya ben bugünlerde hiç iyi değilim bir mutluyum bir mutsuzum siz nasıl geçiriyorsunuz
sanki bedenimde iki kişi yaşıyor biri ben hedefleri olan neşeli eğlenceli hayatdolu inci diğeri kendinden herkesden sıkılan ölümü isteyen bir inci ALLAH kimseyi pskolojik hastalıkla sınamasın hepinize tekrardan geçmiş olsun

doğru. sıcak havalar da tetikliyor biraz. valla klima başında dikilmek ve beklemek dışında bir şey gelmiyor aklıma. eskiden yaz mevsimini çok severdim ben. şimdi o kadar değil.

daha ziyade genel anksiyete devam ederken zaman zaman atağa çeviriyor. yani durduk yerde bir anda atak geçirmiyorum ama sürekli endişeleniyorum, elimde değil ve tavan yaparak atakla final buluyor.

bende yaşıyorum anksiye bana birandada gelebiliyor yada geliceginin sinyallerini veriyor bu hastalıgın kalıcı tedavisi olsa keşki çünkü yarın düzelsek 5 ay sonra yine yaşıycaz biliyoruz nüksediyor

doğru. sıcak havalar da tetikliyor biraz. valla klima başında dikilmek ve beklemek dışında bir şey gelmiyor aklıma. eskiden yaz mevsimini çok severdim ben. şimdi o kadar değil.

canım bende sağlıklı değil diye klima taktırmadım ama bütün gün durmadan duştayım sonra vantirotörün önündeyim yazı bende çocukken severdim ama zaten yapısal olarak serin havaları seven bir tiptim
babamdada var bu hastalık oda yazı sevmez

bende yaşıyorum anksiye bana birandada gelebiliyor yada geliceginin sinyallerini veriyor bu hastalıgın kalıcı tedavisi olsa keşki çünkü yarın düzelsek 5 ay sonra yine yaşıycaz biliyoruz nüksediyor

bencede kalıtsal bir hastalık hatta kişilik yapımız bu vallahi ben bile bazen kendimden sıkılıyorum bir ömür nasıl çekilirki bu hastalık
bazen keşke suratsız ,sakin, sorumsuz tembel bir tip olsaydım diyorum

canım bende sağlıklı değil diye klima taktırmadım ama bütün gün durmadan duştayım sonra vantirotörün önündeyim yazı bende çocukken severdim ama zaten yapısal olarak serin havaları seven bir tiptim
babamdada var bu hastalık oda yazı sevmez

bencede kalıtsal bir hastalık hatta kişilik yapımız bu vallahi ben bile bazen kendimden sıkılıyorum bir ömür nasıl çekilirki bu hastalık
bazen keşke suratsız ,sakin, sorumsuz tembel bir tip olsaydım diyorum

:)) hani vurdumduymaz, rahat tiplerden mi? ben de öyle olmak isterdim. böyle soğukkanlı, etkilemeyen, takmayan, korkmayan.. gerçi böyle insan tipi gerçekten var mı yoksa rol mü yapıyorlar bilemiyorum. mesela benim de yüzümden çok anlaşılmaz duygularım ama içimde kaynıyor olurum:)

aslında kalıcı tedavisi var. doğru piskiyatrı bulmak, davranış terapisi, ilaç bir arada olunca tedavi olabiliyor. biraz zaman alıyor ama oluyor işte. bir yerde okudum, olayı ciddiye alıp mümkün olduğunca çabuk tedaviye başlamak gerekiyormuş kronikleşmeden. kısaca, nörotransmitter lar bu kalıpları ezberleyip hep aynı tepkiyi vermeye başlayınca kronikleşiyormuş.
bu yüzden erken tedavi en iyisi. ama tabi saptamak da zor ilk zamanlarda. az dr dolaşmadım kalbim atmıyo, kriz geçiryorum, beynim durdu..vs diye. eh dr. a gidip her yerini kontrol ettirdin mi illa bir yerde birşey çıkıyor ve hooop başlıyor panik. hatta bir şey bulamayınca 'kesin bende çok acayip bir hastalık var, ölünce adımı koyucaklar bu hastalığa' fln diyordum.

Canım benim en güzel tedavi yönetmi beyninde herşeyi halletmen. Korktuğun şeylerin üzerine gitmen ve olumlu düşünmen. Olumlu düşünce panik-atağı çoğu zaman yok ediyor. Panik olduğun anda durmayıp devam etmen ve vücudunun verdiği tepkiyi normal olarak görmen gerekir. Yine de doktora gitmeni tavsye ederim. Geçmiş olsun..

Her zaman olumlu düşün :)

arkadaşlar şu herşey beyinde biter lafına uyuz oluyorum:KK1: herkesin ağzında sakız gibi..panikatak öle küçümsenecek hafife alınacak bi hastalık değildir bu arada senin için sölemiyorum arkadaşım yanlış anlama.. ama tedavi şart ilacını al düzenli kullan nasıl başımız ağrıyınca ilaç alıyorsak psikilojik bir bozukluk ta da alıcaz okadar! buraya kadar tamam sonrasında tabiki iş bitmiyor insan aciz bir varlık tanımadığı bir hastalıkla tanışmışsa çare arar haliyleheleki çağın hastalığı olan p.ataksa bu...önce hastalığı tanıyalımki beyinde bitsin... p.atak olumlu düşünmeyle falan geçmez zaten hastalık olumlu düşünmeye izin vermez, uzun lafın kısası önce uuuzun bir ilaç tedavisi beyindeki nöronları iyileştirmek adına ki her ne kadar psikolilojik olsa da patak beynin hastalanmasıdır en basit haliyle.. sonrasında gerekirse terapi ama bilinçli ellerde kendi kendimize deil sonrasında da bazı şeylere dikkat ederek hayattan keyif almak.saygı ve sevgilerimle...

arkadaşlar şu herşey beyinde biter lafına uyuz oluyorum:KK1: herkesin ağzında sakız gibi..panikatak öle küçümsenecek hafife alınacak bi hastalık değildir bu arada senin için sölemiyorum arkadaşım yanlış anlama.. ama tedavi şart ilacını al düzenli kullan nasıl başımız ağrıyınca ilaç alıyorsak psikilojik bir bozukluk ta da alıcaz okadar! buraya kadar tamam sonrasında tabiki iş bitmiyor insan aciz bir varlık tanımadığı bir hastalıkla tanışmışsa çare arar haliyleheleki çağın hastalığı olan p.ataksa bu...önce hastalığı tanıyalımki beyinde bitsin... p.atak olumlu düşünmeyle falan geçmez zaten hastalık olumlu düşünmeye izin vermez, uzun lafın kısası önce uuuzun bir ilaç tedavisi beyindeki nöronları iyileştirmek adına ki her ne kadar psikolilojik olsa da patak beynin hastalanmasıdır en basit haliyle.. sonrasında gerekirse terapi ama bilinçli ellerde kendi kendimize deil sonrasında da bazı şeylere dikkat ederek hayattan keyif almak.saygı ve sevgilerimle...

cidden 'olay tamamen kafada itiyor, bence gayet iyisin yaa' falan diyen birine daha denk gelirsem kafasını patlatıcam. zamanında çok dinledim bunları ve gaza da geldim, al sonuç ortada.
evet herkes stres yaşar, endişelenir, üzülür, korkar..vs. sorun zaten aynı durumlarda ve hatta ortada böyle bir durum yokken bile hastanın üzerine on kaplan geliyormuş ve beyni patlamak üzereymiş gibi korkması, dehşete kapılması ve bunu kontrol edememesi. olay beyinde mi gerçekleşiyor, evet. düşünceyle vs onarmak mümkün mü? düşüncelerinizi ve duygularınızı full kontrol edebilen super zen masterıysanız evet. ama aramızda öyle olmayanlar da var.. oh be rahatladım

cidden 'olay tamamen kafada itiyor, bence gayet iyisin yaa' falan diyen birine daha denk gelirsem kafasını patlatıcam. zamanında çok dinledim bunları ve gaza da geldim, al sonuç ortada.
evet herkes stres yaşar, endişelenir, üzülür, korkar..vs. sorun zaten aynı durumlarda ve hatta ortada böyle bir durum yokken bile hastanın üzerine on kaplan geliyormuş ve beyni patlamak üzereymiş gibi korkması, dehşete kapılması ve bunu kontrol edememesi. olay beyinde mi gerçekleşiyor, evet. düşünceyle vs onarmak mümkün mü? düşüncelerinizi ve duygularınızı full kontrol edebilen super zen masterıysanız evet. ama aramızda öyle olmayanlar da var.. oh be rahatladım

aynen size katılıyorum bence bu hastalıgı sadece yaşayan anlar olay tamamen kafada bitiyor rahat ol diyen sistematik kafaları boşvericeksiniz hangi insan duygularını düşüncelerini 100de 100 kontrol edebilir bizi yöneten bilinçaltımızdır sonuçta bu hastalıksa gerçekten azap

canım senden güç alarak bende birşeyler yazmak istiyorum
bişeyin yok numara yapma
delimisin sen
ay yine deliriyor
bak işte amma abartıyorsun
tarzı yorumlar yapanlardan nefret ediyorum ALLAH'ta onlara yaşatsın dememek için kendimi zor tutuyorum bazen
örnek vereyim dün akşam yürüyüşe çıktım kadının köpeği vardı bide köpeği seven başka bayanlar vardı neyse akıcı yolda kaldırımı kaplamışlardı köpeğin sahibinden geçmek için izin istedim köpekten çekiniyorum rice etsem geçebilirmiyim dedim kadın birşey demedi ama diğer kadınlardan biri başladı bana söylenmeye sen neden çekiniyorsun da bilmem nede kızı annesine sus sanane anne olabilir dedi bende kadına sizine ne falan diyecekken eşim beni elimden tuttu götürdü akşam akşam densiz biri yüzünden canım çok sıkıldı
ne yapabilirim elimde olmayan duygular keşke bende cesur korkusuz olsam diyorum ama elden ne gelir

canım senden güç alarak bende birşeyler yazmak istiyorum
bişeyin yok numara yapma
delimisin sen
ay yine deliriyor
bak işte amma abartıyorsun
tarzı yorumlar yapanlardan nefret ediyorum ALLAH'ta onlara yaşatsın dememek için kendimi zor tutuyorum bazen
örnek vereyim dün akşam yürüyüşe çıktım kadının köpeği vardı bide köpeği seven başka bayanlar vardı neyse akıcı yolda kaldırımı kaplamışlardı köpeğin sahibinden geçmek için izin istedim köpekten çekiniyorum rice etsem geçebilirmiyim dedim kadın birşey demedi ama diğer kadınlardan biri başladı bana söylenmeye sen neden çekiniyorsun da bilmem nede kızı annesine sus sanane anne olabilir dedi bende kadına sizine ne falan diyecekken eşim beni elimden tuttu götürdü akşam akşam densiz biri yüzünden canım çok sıkıldı
ne yapabilirim elimde olmayan duygular keşke bende cesur korkusuz olsam diyorum ama elden ne gelir

yok canım aslında onlar öle demek istemiyor elbette biz moral vermek için sölenen sözler ama bu kadar basit bir hastalık olsa keşke olumlu düşünmek mümkün olsa atak anında değil olumlu ananı babanı gözün görmüyor...yaşamayanlar bunu bu şekilde söleyerek bizi motive ettiğini ümitsizliğe kapılmamamız için uğraşıyor ama duurm okadar basit değil maleseff..herneyse yine hortladı bu hastalık aşırı sıcaklardan sanırım midem bulanıor üstüne ishal oldum çarpıntı vss:KK43:(ALLAH HEPİMİZE ŞİFA VERSİN HERKES BİRBİRİNE DUA ETSİN ARKADAŞLAR..MÜMİNİN MÜMİNE DUASI KABUL OLURMUŞ..BÖLELİKLE HEPİMİZ İYİLEŞEBİLRİZ:).SAĞLIKLA KALIN...İNŞ HEPİMİZ ÇOK DAHA İYİ OLCAZ.BU HASTALIĞI YENCEZ....AMİN.

beinmde en büyük düşmanım panikatak..evet gerçektende öyle herkesin söylediği söz aynı abartma,takma,büyütme,,acillik olduğumda bile öyleydi..bu bizim elimizde olan bişey değilki..kim kendine hastalık yakıştırırki..umarım şifamızı buluruz

arkadaşlar bu panik atağın bi tedavisi var mı?tedavi olabilen duydunuz mu hiç? bende de aynı durum söz konusu,van depremini yaşadım ve o günden beri bir türlü düzelemiyorum.bazen iyi oluyorum ama bu çok kısa sürüyor,hep bir korku,kötü bişey olacak,ölücez korkusu v.s...

X