Para para para...

Belkide patron arka cikar esinize iyi dusunun.hem mesele sadece para gibi durmuyo esiniz destek degil size.atilip baska bi ise de girse ayni olur tahminim.kisaca ya bu adama katlanacaksiniz ya da ayrilacaksiniz baska turlu bir yol göremedim.

Darp raporu acil alman gerek. Patrona değil de önce patronun annesine söyleme fikri bana da uygun gibi gözüktü. Kadın kadının halinden anlar. Sen darp raporunu da alırsan hikaye anlatıyormuşsun gibi gelmez. Bir müdahale ederler. Olmuyorsa da olmuyordur zaten zorlamazsın.

Anneye umreye gitmesi icin 5000,teyzeye mobilya icin 5000 diger teyzelere adak adamış 25000 tl para verecekmis. Bu paralar 4500 lira maas alıp 1500 ünü ev kirasi ve faturalara veren yani cebinde 3000 tl kalan bir adamin yapacağı isler degil .
Sigarasi icin aylık 300 tl diyorum,10 tllik icse,size de 200 veriyormus etti 500 tl cebe kaldı 2500
Yani esiniz muhtemelen daha fazla kazaniyor,ya da borsa kagitlarindan yolunu buluyor .
Benim esimde borsacı,ayni zamands bitcoin madenciligi yapiyor
Az evel yine ağlıyordu. (Mecazi anlamda)
Para kazanamiyorumm diye..
Kartimi ödememiş,ama s..... s.... ödeyecekmiş ve ödedikten sonra geri alacakmış benden bende olunca kapanmiyormus sunlari söyledim kendisine
"Ben senin karınım ve bu evin ihtiyaclari karşılanıyor o karttan kendime ne almisim ayakkabi krem aldim onlarda su su kadar tuttu dedim
Aşkım hesap yapma yaaa dedi
Bende hayir söylüyorum sana yani gerisi a101 migros ne sacmaliyorsun sen dedim . Citini çıkaramadı
Biraz disli olmalısınız. bazi erkekler karısından para saklar gizler. muhtemeleen esinizde bunu yapıyor. Araba arabadir satsa iyi olacak ya da size 200 lira vermeyecek cok sacma. 200 lira neye yetecek ben saçımı boyatiyorum birde kas aldırıyorum 200 veriyorum her ay. Her ay kiyafet alışverişi yapmasamda yapiyorum baska seyler. evde köpek var mamasina gidiyor para. sizin bebeginiz varmış 200 tl cok sacma bir para yani. Bir cafeye gitseniz biseler yeseniz bu parayi verirsiniz nerdeyse
Lütfen saglam bir kavga edin ya da işinize donebiliyorsaniz dönün
Altınlarınız da gitmiş
Keske vermeseydiniz cok mu hakediyor bu vurdumduymaz aile
Salon takiminiz bile yok.yeni evlisiniz esiniz soytari arkadaslarina araba veriyor o arabada suyla çalışmıyor zaten. Bir dolap alamiyorsunuz evinize. Boyle sacmalik olamaz
Durumuna üzüldüm
Bizim evimizde kira
Cocuk yok.esyalar tam bizde ama bana boyle muamele yapsa affedersiniz de ağzına.....
Siz haklısınız. Yumruk olayı icin de cok sinir oldum.bosanmayi dusunuyor musunuz

Iyi fikir. Peki patronlarıyla da konuşayım mı sizce? Iki ortak bunlar çünkü. Arabayı diğer patronu aldı. Ona daha fazla nazi geçiyor.
Bindiğiniz dalı kesiyorsunuz.Gidip insan kocasını ekmeğini yediği patronuna şikayet eder mi?

Ya kocanızı karısı bizi rahatsız ediyor,zırt pırt gelip bize kocası ve ma ailesinin yediği paraları anlatıyor diye işten çıkarsalar.

Bir de işsiz , bunalımda ki kocayla mi uğraşacaksınız. .Yapmayın etmeyin..

Ama eşinizin size vurmasına izin vermeyin ve karı-koca iyi bir aile terapistiyle görüşün. Belki ikiniz de kendinizi düzeltirsiniz.

Yani kapının önündeki arabayla benim yaşadığım hayatin alakası yok. Bunu eşime söyle söyledim: bu arabaya binen kadınların kollarında marka çanta, o avm senin bu nişantaşı benim geziyorlar,

Yukaridaki alinti size ait
100 bin liralik arabasi olanlar mi yapiyor bunu
Siz 100 binlik arabayi gozunuzde cok buyutmussunuz

Anneye umreye gitmesi icin 5000,teyzeye mobilya icin 5000 diger teyzelere adak adamış 25000 tl para verecekmis. Bu paralar 4500 lira maas alıp 1500 ünü ev kirasi ve faturalara veren yani cebinde 3000 tl kalan bir adamin yapacağı isler degil .
Sigarasi icin aylık 300 tl diyorum,10 tllik icse,size de 200 veriyormus etti 500 tl cebe kaldı 2500
Yani esiniz muhtemelen daha fazla kazaniyor,ya da borsa kagitlarindan yolunu buluyor .
Benim esimde borsacı,ayni zamands bitcoin madenciligi yapiyor
Az evel yine ağlıyordu. (Mecazi anlamda)
Para kazanamiyorumm diye..
Kartimi ödememiş,ama s..... s.... ödeyecekmiş ve ödedikten sonra geri alacakmış benden bende olunca kapanmiyormus sunlari söyledim kendisine
"Ben senin karınım ve bu evin ihtiyaclari karşılanıyor o karttan kendime ne almisim ayakkabi krem aldim onlarda su su kadar tuttu dedim
Aşkım hesap yapma yaaa dedi
Bende hayir söylüyorum sana yani gerisi a101 migros ne sacmaliyorsun sen dedim . Citini çıkaramadı
Biraz disli olmalısınız. bazi erkekler karısından para saklar gizler. muhtemeleen esinizde bunu yapıyor. Araba arabadir satsa iyi olacak ya da size 200 lira vermeyecek cok sacma. 200 lira neye yetecek ben saçımı boyatiyorum birde kas aldırıyorum 200 veriyorum her ay. Her ay kiyafet alışverişi yapmasamda yapiyorum baska seyler. evde köpek var mamasina gidiyor para. sizin bebeginiz varmış 200 tl cok sacma bir para yani. Bir cafeye gitseniz biseler yeseniz bu parayi verirsiniz nerdeyse
Lütfen saglam bir kavga edin ya da işinize donebiliyorsaniz dönün
Altınlarınız da gitmiş
Keske vermeseydiniz cok mu hakediyor bu vurdumduymaz aile
Salon takiminiz bile yok.yeni evlisiniz esiniz soytari arkadaslarina araba veriyor o arabada suyla çalışmıyor zaten. Bir dolap alamiyorsunuz evinize. Boyle sacmalik olamaz
Durumuna üzüldüm
Bizim evimizde kira
Cocuk yok.esyalar tam bizde ama bana boyle muamele yapsa affedersiniz de ağzına.....
Siz haklısınız. Yumruk olayı icin de cok sinir oldum.bosanmayi dusunuyor musunuz

Dediginiz gibi muhtemelen al sat yapıyor ama müşterilerin ekran işlerini de o yaptığı için bilemiyorum. Bana acik acik su kadar kazandim, sunu harcadim demiyor. Bir de bu borsa işinden zerre anlamıyorum. Keşke anlasam da belki kendim birikim yapardim. Ikinci üniversite bölümü olarak açıktan menkul kıymetler ve sermaye piyasası okumak istedim evden ekran başında çalışmak icin, esip gütmeyip engel oldu ona da. Varmış öyle karılar da ....meyen kalmiyomus onlari iş yerinde. Çok değişik bir düşünce sistemi var.

Boşanmayı düşünüyorum ama çocuklu ve boşanmış bir kadın olarak yaşamak da çok zor olacak benim için. Sadece maddi olarak değil manevi olarak da. Insanların bir bakışı var ya boşanmış kadına, işte ondan çok korkuyorum.

Dediginiz gibi muhtemelen al sat yapıyor ama müşterilerin ekran işlerini de o yaptığı için bilemiyorum. Bana acik acik su kadar kazandim, sunu harcadim demiyor. Bir de bu borsa işinden zerre anlamıyorum. Keşke anlasam da belki kendim birikim yapardim. Ikinci üniversite bölümü olarak açıktan menkul kıymetler ve sermaye piyasası okumak istedim evden ekran başında çalışmak icin, esip gütmeyip engel oldu ona da. Varmış öyle karılar da ....meyen kalmiyomus onlari iş yerinde. Çok değişik bir düşünce sistemi var.

Boşanmayı düşünüyorum ama çocuklu ve boşanmış bir kadın olarak yaşamak da çok zor olacak benim için. Sadece maddi olarak değil manevi olarak da. Insanların bir bakışı var ya boşanmış kadına, işte ondan çok korkuyorum.
Töbe estagfirullah simdi bişey diyecegim eşinize banlanıcam

Kurum adina çalışıyorsa maaşlı çalışıyordur kurum adina çalışmıyorsa ya kendinin sermayesini degerlendiriuordur ya da ortagi falan vardir kendi firmasi varsa 3 5 kisinin fon unu yonetiyordur.borsaci adam kazansa da onu baska bir hisse senedine yatırır. Esiniz uyanık bir insan bence. Parasi da var bence size söylemez benim esimde soylemez. Neymis efendim hangi kadin esinin kazandığı parayi biliyormus böyle birseu varmıymış.. valla bilen biliyor kocasi polis olan asker olan biliyor.
Birde boyle sorunca da şımarıyorlar. Gizem yapiyorlar akılları sıra.
Bosanmis olmak evet,beraberinde pek cok zorluğu da getiriyor ama calisan ya da en azindan parası olan insan icin hic zor degil daha az zor
Hem o eski usul seyler kalmadı gerçekten
Güçlü olmak zorundasiniz en azindan cocugunuz icin
Esinizin boyle bir durumu olmasa ondan cok para alın onun parasiyla onu boşayın derdim ama adam varyemez misali..

Evinizde eşya olmadigini bilen, size kullanmadigi koltuk takimini veren , 4500 lira maas veren patron 100 bin liralik araba almaz
Baska birsey var

Patronuyla mesajlasmasini okudum whatsappta araba hakkında, o aldı. Bir akşam yemeği düzenlemişlerdi şirket olarak, ona esimin eski 3 kapılı teneke Corsa'siyla gitmiştik. Kapisi boydan boya vuruktu. Herkesin arabasi son modelken bir de bebekle o arabadan cikinca adamlar acidi herhalde halimize. Bir hafta geçmeden araba geldi kapının önüne. Sıkıntı onlardan gelen yardim ya da yardımın boyutunda değil, eşimin kaynakları çekirdek ailesi için kullanmak istememesinde. It kopuk dediğim arkadaşları benden daha çok biniyor o arabaya. Akşam bir mesaj geliyor, hop, balkondan anahtarı atıyor esim.

Yani kapının önündeki arabayla benim yaşadığım hayatin alakası yok. Bunu eşime söyle söyledim: bu arabaya binen kadınların kollarında marka çanta, o avm senin bu nişantaşı benim geziyorlar,

Yukaridaki alinti size ait
100 bin liralik arabasi olanlar mi yapiyor bunu
Siz 100 binlik arabayi gozunuzde cok buyutmussunuz
Aynen benim minik micram bile 80 kusur olmuş. .100 liralık araba da bir tıktır yani:işsiz:

Aynen benim minik micram bile 80 kusur olmuş. .100 liralık araba da bir tıktır yani:işsiz:

Araba büyük sükse yaptı. Söyleyeyim bari markasını: ikinci el Tiguan . Arabadan fazla anlamam ben, ehliyetim de yok zaten ama dışarıdan bakınca zengin gösteriyor onu söyleyebilirim. Gelin arabası olur yani.

Emin olun sizin bu Türkçe ve imlâ bilgisiyle öğretmen oluşunuzdan daha ütopik bir durum değil o hediye. Diğer durum için de herkesin kendi görüşü diyelim.
Imla hatalarım olur evet.Bazen çok hızlı yaziyorum zaten telefonum bozuk.
Ama konumuzun ogretmenlikle ne ilgisi var onu anlamadım ben..bi birakin ogretmenlerle ugrasmayi onlari robot sanmayi ya tiksindim sizlerden! Mustehak size hersey!!

Eşiniz bir aracı kurumda mı çalışıyor? Aracı kurumda çalışan kişilerin aldığı maaş sabittir, kurumu için müşteri bağlar, kendisine kalabalık bir müşteri portföyü oluşturursa en fazla alacağı maaşına zam veya primdir ama sıraladığınız masrafları yapmasına imkan sağlayacak düzeyde bir geliri olmaz, eşinizin sizden gizlediği bir birikimi olabilir, o birikimle endekse oynuyor, hisse senedine giriyor olabilir, ki onda bile iyi kokular almadım, çünkü aylardır borsada dişe dokunur bir kazanç olmadı, en azından küçük yatırımcının kazanabileceği bir ortam yok şu anda, bir hisseye girip ağırlık ortalaması için paçallama yapmakta iyi bir sermaye gerektirir, kredili işlem yapıyorsa bilemem, ki o da çok büyük bir risktir, batarsa ana sermayesi gider üstüne bir sürü de borcu olur.

Eşiniz beyefendi borsa yapan kadınlar için ağzını toplasın bir zahmet, gizli kapaklı işlerini anlamayın diye okumanızı istememiş, çirkinliğini o kadınlara mal etmesin, azıcık borsadan anlarsanız yediği naneleri anlayacaksınız, ondan korkmuş.

Imla hatalarım olur evet.Bazen çok hızlı yaziyorum zaten telefonum bozuk.
Ama konumuzun ogretmenlikle ne ilgisi var onu anlamadım ben..bi birakin ogretmenlerle ugrasmayi onlari robot sanmayi ya tiksindim sizlerden! Mustehak size hersey!!

Buraya samimiyetle bir yorum yaziyorum, en derin üzüntümü paylaşıyorum, siz kendinizce bir mantik hatasindan yola cikarak benim konumun sahte olduğunu yazıyorsunuz. Telefon basinda yazilan her yorumu bir umut isigi gibi gorup heyecanla okuyor olabileceğimi dusunmeyerek kendinizce yazdiklarimi hafife alıyorsunuz. Bu yaptığınız intihar tesebbusunde bulunan birine blöf yapiyo demekle aynı şey.

Diyelim ki yazdıklarım sahte, bundan size ne ve sahte olduğunu yazmak size ne kazandırır? Koca bir hiç. Ego tatmin ediyorsunuz burada. Ya da diyelim ki yazdıklarım gerçek, o zaman da zaten dertli bir insanın yarasına tuz ekmekten başka bir şey yapmamış oldunuz. Her türlü siz kaybediyorsunuz. Peki bunu neden yapıyorsunuz?

Siz bu sekilde negatif yaklasirsaniz pek tabii ki benim de gözümün önünde duran bir mantık hatasını paylaşmak en dogal hakkım. Bu arada kendim de bir öğretmenim. Ve degil sizin kadar zerre imlâ hatası yapmayıp derece sahibi olup atanamayan arkadaşlarım var, onları animsadim ben de.

Eşiniz bir aracı kurumda mı çalışıyor? Aracı kurumda çalışan kişilerin aldığı maaş sabittir, kurumu için müşteri bağlar, kendisine kalabalık bir müşteri portföyü oluşturursa en fazla alacağı maaşına zam veya primdir ama sıraladığınız masrafları yapmasına imkan sağlayacak düzeyde bir geliri olmaz, eşinizin sizden gizlediği bir birikimi olabilir, o birikimle endekse oynuyor, hisse senedine giriyor olabilir, ki onda bile iyi kokular almadım, çünkü aylardır borsada dişe dokunur bir kazanç olmadı, en azından küçük yatırımcının kazanabileceği bir ortam yok şu anda, bir hisseye girip ağırlık ortalaması için paçallama yapmakta iyi bir sermaye gerektirir, kredili işlem yapıyorsa bilemem, ki o da çok büyük bir risktir, batarsa ana sermayesi gider üstüne bir sürü de borcu olur.

Eşiniz beyefendi borsa yapan kadınlar için ağzını toplasın bir zahmet, gizli kapaklı işlerini anlamayın diye okumanızı istememiş, çirkinliğini o kadınlara mal etmesin, azıcık borsadan anlarsanız yediği naneleri anlayacaksınız, ondan korkmuş.

Şu yazdiklarinizi anlamak için neler vermezdim. Hakikaten benim bu konudaki cahilliğimi kullanıyor. Keşke kararının arkasında durup okusaydım açıktan

Şu yazdiklarinizi anlamak için neler vermezdim. Hakikaten benim bu konudaki cahilliğimi kullanıyor. Keşke kararının arkasında durup okusaydım açıktan
Endekse oynamak: borsa yükselirken borsa çıkacak deyip yükseliş yönünde, düşerken düşecek deyip düşüş yönünde işlem yapmaktır.
Örneklendireyim, vereceğim rakamlar tümüyle hayalidir, konuyu kavramanız için verilmiştir, mesela duyarsınız bugün borsa endeksi 98.700'e gelerek günü %5 yükselişle kapadı denir, yatırımcı endekse oynar, endeks 96.000'ken bu endeks çıkar en az 98 bin olur der ve endeks çıkacak yönünde borsaya para yatırır, endeks gerçekten çıkarsa yatırımcı kar eder, düşüşe oynuyorsa 99 bin endeks 96 bine düşecek der, işlemini düşüş için yapar, endeks düşünce kar eder.

Hisse senedinde paçallamaysa, atıyorum bir hisse alacaksınız hisse 10 lira, siz elinizdeki paranın bir kısmıyla 10 liradan o hisseyi alırsınız, sonra o hisse diyelim 9,5 liraya düştü, biraz daha alırsınız, 8 liraya düştü biraz daha alırsınız, böylece elinizde çeşitli kademelerden hisseniz olur, kademelerden hisse topladığınız için maliyetiniz 10 liranın altına düşer, aldığınız fiyat aralıklarının ağırlık ortalamasını hesaplarsınız çıkan sonuç sizin hisse senedini alış maliyetiniz olur.

Kredili işlemse elinizde 10 bin lira sermayeniz var diyelim, aracı kurumunuz size, ki her aracı kurumda oran değişkendir, neyse aracı kurumunuz sizin 10 lira sermayenize karşılık der ki 10 bin lirada kredi veriyorum sana yani borç veriyorum der, siz 10 bin kendi sermayeniz, 10 binde aracı kurumun size verdiği krediyle borsa oynarsınız, eğer yatırımınızdan kar elde ederseniz ne ala ama kar yerine zarar ederseniz, elinizdeki ana sermayeniz dışında birde kuruma verdikleri kredi yüzünden borçlanırsınız.

Kredili işlem bu sebeple risklidir çünkü bazen atıyorum 10 bin ana sermayenize 100 bin kredi veren bir kurumsa, sizde o kredinin hepsini kullanırda batarsanız ödeyemeyeceğiniz bir borcun altına girersiniz, sermaye piyasası dalgalıdır, kazanç kadar kaybetmek de vardır, bu işi en bilenlerin bile trilyonlar kaybedip intihar ettiğini gördüm, batan aracı kurumlar oldu, eşiniz beyefendi batan aracı kurumları da, intihar edenleri de iyi bilir, kaç senedir bu işle meşgul bilmiyorum ama ben yaklaşık 20 yıldır dolaylı olarak borsadayım, çok havalanmamak gereken bir piyasadır, risk ve sermaye yönetimini iyi yapmayan herkes batar.

Endekse oynamak: borsa yükselirken borsa çıkacak deyip yükseliş yönünde, düşerken düşecek deyip düşüş yönünde işlem yapmaktır.
Örneklendireyim, vereceğim rakamlar tümüyle hayalidir, konuyu kavramanız için verilmiştir, mesela duyarsınız bugün borsa endeksi 98.700'e gelerek günü %5 yükselişle kapadı denir, yatırımcı endekse oynar, endeks 96.000'ken bu endeks çıkar en az 98 bin olur der ve endeks çıkacak yönünde borsaya para yatırır, endeks gerçekten çıkarsa yatırımcı kar eder, düşüşe oynuyorsa 99 bin endeks 96 bine düşecek der, işlemini düşüş için yapar, endeks düşünce kar eder.

Hisse senedinde paçallamaysa, atıyorum bir hisse alacaksınız hisse 10 lira, siz elinizdeki paranın bir kısmıyla 10 liradan o hisseyi alırsınız, sonra o hisse diyelim 9,5 liraya düştü, biraz daha alırsınız, 8 liraya düştü biraz daha alırsınız, böylece elinizde çeşitli kademelerden hisseniz olur, kademelerden hisse topladığınız için maliyetiniz 10 liranın altına düşer, aldığınız fiyat aralıklarının ağırlık ortalamasını hesaplarsınız çıkan sonuç sizin hisse senedini alış maliyetiniz olur.

Kredili işlemse elinizde 10 bin lira sermayeniz var diyelim, aracı kurumunuz size, ki her aracı kurumda oran değişkendir, neyse aracı kurumunuz sizin 10 lira sermayenize karşılık der ki 10 bin lirada kredi veriyorum sana yani borç veriyorum der, siz 10 bin kendi sermayeniz, 10 binde aracı kurumun size verdiği krediyle borsa oynarsınız, eğer yatırımınızdan kar elde ederseniz ne ala ama kar yerine zarar ederseniz, elinizdeki ana sermayeniz dışında birde kuruma verdikleri kredi yüzünden borçlanırsınız.

Kredili işlem bu sebeple risklidir çünkü bazen atıyorum 10 bin ana sermayenize 100 bin kredi veren bir kurumsa, sizde o kredinin hepsini kullanırda batarsanız ödeyemeyeceğiniz bir borcun altına girersiniz, sermaye piyasası dalgalıdır, kazanç kadar kaybetmek de vardır, bu işi en bilenlerin bile trilyonlar kaybedip intihar ettiğini gördüm, batan aracı kurumlar oldu, eşiniz beyefendi batan aracı kurumları da, intihar edenleri de iyi bilir, kaç senedir bu işle meşgul bilmiyorum ama ben yaklaşık 20 yıldır dolaylı olarak borsadayım, çok havalanmamak gereken bir piyasadır, risk ve sermaye yönetimini iyi yapmayan herkes batar.

Evet, sizin anlattiklarinizdan yola çıkarak kredili işlemle uğraşıyor diyebilirim galiba. Bir birikimi oldugunu sanmiyorum. Oyle olsa annesinin ev kredisini kesin oderdi.

Evet, sizin anlattiklarinizdan yola çıkarak kredili işlemle uğraşıyor diyebilirim galiba. Bir birikimi oldugunu sanmiyorum. Oyle olsa annesinin ev kredisini kesin oderdi.
O zaman çalıştığı aracı kurum kendi çalışanları diye imtiyaz kullanıp eşinize verebileceği en yüksek kredili işlem yapma hakkını veriyor olabilir, kurumun parasıyla oynuyordur, patronların kendine ait sermayelerini de yönetiyorsa aldıkları arabayı açıklar bu durum, yalnız şimdi herşey iyi giderken iyi olur herkes ama kötü giderse bir anda kendini yüzbinlerce lira borca batmış olarak ve patronları yakasına yapışmış halde bulabilir, para yönetimi şakaya gelmez çünkü, hele de kurumun sermayesini kullanmak çok büyük bir risk.

Yorumlarınıza teşekkür ediyorum. Tek tek okudum. Toptan cevap vereyim: isten ayrıldıktan sonra bir sene boyunca iş aradım, Iskura kayıt oldum, hâlâ daha iş ilanı mesaji gelir oradan. Yanında staj yaptığım hocam iş buldu, is görüşmesine gittiğimde orasi erkek lisesiymis calisamazsin diye ana avrat küfür ederek burnumdan getirdi. Üniversitede asistanlığını yaptığım hocam tekrar beni yanına istedi, çalışma saatlerini beğenmediği icin onu da engelledi.

Parayı söyle buluyor:dediğim gibi patronları çok cömert insanlar. Iyi bir al sat olduğunda-ki çok oluyor- çalışanlarına da bu paradan pay veriyorlar. Adamlar dunyaligini yapmış zaten. Paylaşıyorlar kazançlarını. Iyi bir kazanç dediğim 300-500 değil, milyonla kazanıyorlar.

Evime utancimdan kendi ablam dışında kimseyi davet edemiyorum. Ayiplarlar, bahane bulurlar ya da aciyip yardim etmek isterler diye. Evde 6 kisilik catal kasik var. 7. Kisi gelse eliyle yiyecek. 6 kisilik yemek takimi almistim ucuza, oglum kira kıra 3 kisilige indirdi. Yani kapının önündeki arabayla benim yaşadığım hayatin alakası yok. Bunu eşime söyle söyledim: bu arabaya binen kadınların kollarında marka çanta, o avm senin bu nişantaşı benim geziyorlar, çocuklara bakıcı bakıyor, ev işlerine yardimcilari var dedim. Böyle yaşayan bir arkadaşım da var hakikaten. Bana verdiği cevap, o karılardan birini de ben alicam oldu. Yalniz o parayı kocaları veriyor, ellerini sıcak sudan soguk suya sokturmuyor dedim. Ya ya diye ağzını eğip kalktı gitti.

Boşanmayı düşünüyorum tabii ama şu anki halimden ıyi olur muyum diye düşünüyorum. Boşanmış bir kadın olmaktan deli gibi korkuyorum. Insanların bakış açısı çok farklı oluyor size, kadını erkeğiyle. Keşke olmasa ama oluyor. Çalışsam çocuğuma kim bakacak? Daha 18 aylık. Bensiz bir odadan diğerine gitmiyor, hâlâ emiyor da. Bilemedim işte.

Tekrar teşekkür ederim yorumlariniz destekleriniz için.
Boşanmış kadın olmaktan korkmak mı? Ne denir ki bu laftan sonra?

Ayrıca eşine söylediğin "Hem ayranım dökülmesin ..." lafı da çok çirkin.

Eşin kredi borcunu kapatmış , o zaman sesini çıkartmamışsın.Belki de hoşuna bile gitmiştir.İşte bu yüzden kadınlar bir erkeğe muhtaç olmamalı.

İş bulmuşsun erkek lisesi diye küfürlerle engel olmuş çalışmana.O anda bırakmalıydın bu insanı sen.

Üstüne evlenip bebek yapmışsın.Şimdi de evde eşyam yok diye şikayet ediyosun.Senin sorunun evde eşya olmamasından çok daha büyük.

Adam seni sahipsiz görmüş ezdikçe eziyor.

Görümcenin yaptığı alışveriş ve yalnız yaşaması seni ilgilendirmez.Beraber oturmayı sen de kabul etmeseydin keşke.

Bu saatten sonra eşinle kavga etmenin anlamı yok.İşin içine şiddet de girmiş.Çocuğunun beslenmesine ve kendi beslenmene dikkat et.Eşya için bu adamla kavga etme.Canına yazık.Bebeğin büyüyünce de işe girmeye bak.

Yine de söylüyorum Ayrılabiliyorsanız ayrılmak en temizi.Böyle adamlar düzelmez.2. çocuğu yapma bari.

X