Paralel yapıya ilk operasyon

bulca

Nirvana
Pro Üye
28 Ocak 2009
31.627
41.445
Paralel devletle ilgili ilk arama ve gözaltılar Adana'da başladı. Aralarında bir emniyet müdür yardımcısı ve şube müdürü olmak üzere 8 emniyet personelinin evinde başlatılan aramalar sürüyor.

Eski istihbarat şube müdürleri İsmail B. Ertuğrul Y. ile 8 emniyet mensubu gözaltına alındı.

Paralel yapıya yönelik ilk arama ve gözaltılar Adana'da başladı. Aralarında bir emniyet müdür yardımcısı ve şube müdürü olmak üzere 8 emniyet personelinin evinde aramalar yapılıyor.

http://www.takvim.com.tr/Guncel/2014/04/08/paralel-yapiya-ilk-operasyon
 

hezyaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2013
241
29
31
Chp eski genel başkanı Deniz Baykal ın kaset görüntülerinin Adana da bir emniyet merkezinde montajlandığını söylüyordu Turgay Güler,acaba bu operasyon yapılan yer orası mı?
 

bulca

Nirvana
Pro Üye
28 Ocak 2009
31.627
41.445
[h=1]Adana'da yasa dışı dinlemelere ilk operasyon[/h][h=2]Adana'da yasa dışı dinlemelere yönelik soruşturma kapsamında bazı adreslerde arama yapıldığı öğrenildi.[/h]


Adana'da 2 eski istihbarat şube müdürü ile 8 emniyet mensubunun evlerinde ve makamlarında arama yapıldı. Yasa dışı dinlemelerle ilgili olduğu iddia edilen operasyonda, 8 kişi gözaltına alınırken, bazı dokümanlara da el konuldu.
Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince eski istihbarat şube müdürleri İ.B., E.Y. ile 8 emniyet mensubunun bugün sabah ev ve makamlarında arama yaptı. Emniyet mensuplarının evlerinde aramaların tamamlandığı öğrenildi. Yasa dışı dinlemelerle ilgili olduğu iddia edilen operasyonda, 8 kişi gözaltına alınırken bazı dokümanlara da el konuldu.
Aramalar sonrası gözaltına alınan emniyet mensupları sağlık raporu için Adana Adli Tıp Birimi'ne getirildi.
EYLEMCİYE 50 LİRA VERMİŞTİ
İstihbarat ve Terörle Mücadele Şubelerinden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken, 20 Ocak'ta Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Müdür Yardımcılığı'na getirilen İ.B., Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksek Okulu'na atanmıştı. İ.B. Gezi Parkı eylemleri sırasında kulağına gelen taşla yaralanmış, ayrıca bir protestocunun 'Siz bizim vergilerimizle maaş alıyorsunuz" demesi üzerine "Benim maaşımdan senin payına 50 lira" diyerek cebinden çıkardığı 50 lirayı eylemci gence uzatmıştı.
Evinde ve makamında arama yapılan E.Y. de Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan döneminde Asayiş Şube Müdürlüğüne görevine getirilmiş, mahkeme kararıyla tekrar istihbarat şube müdürlüğü görevine dönmüştü. 17 Aralık'tan sonra E.Y. Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü görevine atanmıştı.
Kaynak: Ajanslar

http://www.haber7.com/guncel/haber/1145196-adanada-yasa-disi-dinlemelere-ilk-operasyon
 

bulca

Nirvana
Pro Üye
28 Ocak 2009
31.627
41.445
[h=1]Paralele yönelik operasyon Ankara'ya sıçradı[/h]Ankara Emniyet İstihbarat Dairesi'nde 4 polis müdürü gözaltına alındı.

Paralel yapıya yönelik operasyonda sabah saatlerinde Adana'da 9 polis gözaltına alınmıştı.

http://www.takvim.com.tr/Guncel/2014/04/08/paralele-yonelik-operasyon-ankaraya-sicradi