Park yapamamak zamanla alışılır mı?

Maddiyatınız varsa hoca bulun. Şimdiki öğretmenlerin çok güzel teknikleri var. Youtube da çok güzel park videoları oluyor izleyin derim

Park ede ede pratik yapa yapa alisirsiniz dar yerlere kafadan giremezsiniz zaten panik yapmayin arkada araba olur korna çalar arkaniz dolar sakin olun e tabi
felcde etmeyin trafiği arkadan oda ayrı konu ama İstanbulda yasiyan herkes gidecegim yerde arabayı nereye koyacağım diye düşünüyor bu normal yani

aslinda en kolay otoban yaya yok pisiklet yok isik yok ada yok dakka basi durmak yok genelde daha tenha hiz korkunuzu yenerseniz cok basit oldugunu goreceksiniz.
Hep böyle söylüyorlar aslında doğru da. Eşim olacak kişi başta beni öğrenmem için yanımdayken otobanda kaza olursa ölümle sonuçlanır şehir içinde sadece maddi hasar olur demişti( şehir içi yavaş gidildiği için) ondan etkilendim sanırım. Birde ben instada direksiyon hocalarını takip edeyim derken kaza vidiolarını daha çok görmeye başladım, onlarda biraz etkiliyor. Ama artık öğrenmem gerekiyor her şeyini

Ocak ayında ehliyetimi ve aracımı aldım sürerken trafikte vs şükür hiçbir sorunum yok ama park etmede sorunum var henüz yeni sürücüyüm zamanla alışır mıyım bilmiyorum öyle ki bir yere gideceksem ben oraya park edebilir miyim kafasıyla gider olduğumu farkettim. İstanbulda yasamanın dezavantajı da var tabi sağ sol heryer araç dolu. Biraz birine sürterim korkusu da var tabi. Lütfen benim gibi olup alışan varsa ve usta kadın sürücülerimiz bana akıl verin nasıl güzel park yapabilirim
Iyi Park Eden Biri varsa destek alin , teknikleri bilmeden düzeltemezsiniz

Ben Youtubetan videolar izledim hala izlerim. Küserek park, paralel park diye aratırsanız bulursunuz. Faydalı oluyor epey bi deneyin.
Hala endişe ettiğim için ben tam çözemedim ama çözümü pratik yapmak. Bi tık üstüne gitsem çözülecek de, bakalım🙏
Çok iyi fikir teşekkür ederim hemen izleyeceğim

Bende aynı sizin gibiyim🥲 hatta otobana giremiyorum hızlı olduğu için sadece şehir içinde kullanabiliyorum. Yorumları okuyup kendimi motive etmeye çalışacağım 😅
Otoban çok daha kolay dümdüz yol şehir işinde sürmek çıldırma sebebi resmen büyük sabır gerekiyor 😂

2016 da aldım ehliyetimi benim avantajım evimin onu ve gideceğim yerlerde hep geniş alana park ediyordum..

Bu yıl okulda öğrenci-ogretmen-veli sayısı arttıkça park sorunu oluşmaya başladı

Zamanla alışıliyor. zamanla iki araç arasına da park etmeye başladım.
evet zor oluyor bazen yokuş yukarı bir alanda park ediyorsun bazen gözüne küçük bir yer gibi geliyor park edeceğin alan ama denedikçe denendikce oluyor .ilk parkimi riske atmayıp komşudan rica etmiştim zamanla alışırsın sende :)
Sürekli yaparak çözeceğim anladığım kadarıyla bizimle iş yerinin otoparkı çok yoğun bakalım umarım zamanla çözerim işe daha kolay gideyim diye araç aldım bu sefer park etcek yer için erken gitmem gerekiyor 🤷‍♀️

Ben nasıl olduysa park konusunda daha iyiyim.Bir yıldır şoförüm.İki araç arasına I şeklinde park ederken öncelikle yan aynalardan bakarak iki aracı tam ortalıyor musunuz kontrol edin,ortaladiginizda direksiyonun düz pozisyonda olduğundan (yani tekerlerin düz olduğundan)özellikle emin olun ve hafifce frenden ayağınızı çekerek geri geri gidin.Direksiyonu çevirmeden göz ucuyla aynadan bakarak ilerleyin.Mumkunse kendinize güveniniz gelinceye kadar düz zeminde uygulayın ve birkaç kez gir çık yapin.Hocam böyle çalıştırmı beni.Bana bu şekilde geri geri park en kolayı gibi geliyor.

Paralel parkta öndeki arac ile kapılarıniz aynı hizada olacsk şekilde yan yana gelin.Durdugunuz yerde direksiyonu eğer öndeki araç sagdaysa geri viteste tam sağ yapin ve sağ aynadan kontrol ede ede frenden ayağınızı hafifçe çekerek en sağa yanastirin,sonra durdugunuz yerde direksiyonu tam sol çevirip frenden ayağınızı hafif kaldırarak geriye doğru ilerleyin.Arac duzlesecek.Ondeki araç soldaysa tam tersi manevralar yapın.
Otomatik vites arabaya göre anlattım.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bol bol video izleyeceğim derslerde öğrenirken yeterli olmuyormuş anladım ki

16 yıldır İstanbul'da hala geriliyorum. 😀 Pratik ve park sensörü şart.

Park sensörüyle kendi başınıza öğrenebilirsiniz. Ben ilk zamanlar hep otoprakların en üst veya en alt katına park ederdim. Çünkü genelde az da olsa daha boş oluyorlar. Acele etmezdim arka koltukta bebek olduğu halde gerekirse 10 manevra yapar yine de park edebilirdim. Sensörler çok yardımcı oluyor, yoksa taktırın. Önemli bir ayrıntı, paralel veya geri park ederken manevra mesafesini uzun tutun. Yani hemen park yerine girmeye çalışmak yerine daha ileriye sürün, yavaş yavaş direksiyonu hizalayarak geri geri gelin. Bir önemli nokta da sabırsız korna çalan sürücüleri dikkate almamak. Kendileri park etsin diye acemi sürücüyü sıkıştırıp kaçırıyorlar.
Park sensörüm ve kameram arkada var öne de şart ama taktırmak lazım onu

Sürekli yaparak çözeceğim anladığım kadarıyla bizimle iş yerinin otoparkı çok yoğun bakalım umarım zamanla çözerim işe daha kolay gideyim diye araç aldım bu sefer park etcek yer için erken gitmem gerekiyor 🤷‍♀️
Tanıdıklarına söylediğinde sana çözüm ureteceklerdir mesela apartman önünde komşular bana en geniş yeri bırakıyorlardi. okulda da eşim anlatıyordu şurası daha rahat girilir çıkılır falan diye .püf noktaları ogren yani kısacası :)

Ocak ayında ehliyetimi ve aracımı aldım sürerken trafikte vs şükür hiçbir sorunum yok ama park etmede sorunum var henüz yeni sürücüyüm zamanla alışır mıyım bilmiyorum öyle ki bir yere gideceksem ben oraya park edebilir miyim kafasıyla gider olduğumu farkettim. İstanbulda yasamanın dezavantajı da var tabi sağ sol heryer araç dolu. Biraz birine sürterim korkusu da var tabi. Lütfen benim gibi olup alışan varsa ve usta kadın sürücülerimiz bana akıl verin nasıl güzel park yapabilirim
öğrenebilirsiniz tabii ki. pratik lazım bol bol. benim 2 kez park yüzünden sınavdan kalan arkadasim su an kimsenin park etmeye cesaret edemediği yerlere park edebiliyor😂 biraz cesaret, kendine güven ve bolca pratik. kendi kendinize dubalarla deneyebilirsiniz. zamanla alışacaksınız

Tanıdıklarına söylediğinde sana çözüm ureteceklerdir mesela apartman önünde komşular bana en geniş yeri bırakıyorlardi. okulda da eşim anlatıyordu şurası daha rahat girilir çıkılır falan diye .püf noktaları ogren yani kısacası :)
Sitenin otoparkı var Allahtan her dairenin yeri belli yoksa inan hiç uğraşmazdım herhalde bir yere gideceğiz üç mahalle öteye park ediyorum bazen diyorum ki yürüyerek daha mı hızlı varıyordum acaba :) inşallah bende iyice öğrenirim de normal insanlar gibi pratik sürerim 🥲

Sitenin otoparkı var Allahtan her dairenin yeri belli yoksa inan hiç uğraşmazdım herhalde bir yere gideceğiz üç mahalle öteye park ediyorum bazen diyorum ki yürüyerek daha mı hızlı varıyordum acaba :) inşallah bende iyice öğrenirim de normal insanlar gibi pratik sürerim 🥲
Kısa mesafeler için o geçerli evet :KK70: arac her sokaktan geçemiyor (bazi yollar tek yon oldugu zaman )mesafe yakın olsada yaya her yerden kestiryirosun yolu 😄park yeri aramak da cabası:)

öğrenebilirsiniz tabii ki. pratik lazım bol bol. benim 2 kez park yüzünden sınavdan kalan arkadasim su an kimsenin park etmeye cesaret edemediği yerlere park edebiliyor😂 biraz cesaret, kendine güven ve bolca pratik. kendi kendinize dubalarla deneyebilirsiniz. zamanla alışacaksınız
Bende pararlel parktan kalmıştım sınav öncesi sürekli pratik yaparak paralel parkı çözmüştüm ama şuan daha çok l park ve öne doğru girerek park gibi şeylerde zorlanıyorum eğitimlerde l parkta sıkıntı yaşamamıştım çünkü zaten duba var ezber yaptırıyorlar. Avmde falan şuan zorlanıyorum mesela. Küstüm park vs varmış onları izleyip deneyeceğim esimle.

Bende pararlel parktan kalmıştım sınav öncesi sürekli pratik yaparak paralel parkı çözmüştüm ama şuan daha çok l park ve öne doğru girerek park gibi şeylerde zorlanıyorum eğitimlerde l parkta sıkıntı yaşamamıştım çünkü zaten duba var ezber yaptırıyorlar. Avmde falan şuan zorlanıyorum mesela. Küstüm park vs varmış onları izleyip deneyeceğim esimle.
güvenin kendinize ya hu😂 sizin isteyip de yapamayacağınız ne olabilir. zaten bu işte ustalaşanların çoğu artık motor becerileri bu şeylere alıştığı kadar usta olabiliyorlar.

Kısa mesafeler için o geçerli evet :KK70: arac her sokaktan geçemiyor (bazi yollar tek yon oldugu zaman )mesafe yakın olsada yaya her yerden kestiryirosun yolu 😄park yeri aramak da cabası:)
Henüz üc ayda istanbul trafiği beni benden aldı :) geçen kartaldan kadıköye gittim sabah trafiğiydi birde keske metroya binseydim dedim işin birde bu tarafı varmış metrolarda sürünürken kendim sürerken rahat edeceğimi hayal ettiren neydi bilmiyorum 😂 bari bulaştım şu parkı öğreneyim illaki lazım olur 😂

X