Doğuma Hazırlık Park yatak, büyüyen beşikli karyola, karyola?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

mutsuztazegelin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2017
102
77
Merhaba 5 aylık hamileyim. Bebek alışverişi için araştırma yapıyorum. Evim müsait olduğundan bebek odası düşünüyorum. Hatta Çilek mobilyada beğendim. Büyüyen beşikli karyolayı ileride de kullanırım diye almayı düşünüyordum. Ancak bu beşikler dönüştürüldüğünde enlerinin çok dar olduğunu farkettim. Ölçüleri tek kişilik yataktan biraz daha küçük. Benim beğendiğim modelin ölçüsü 75 160. En genişleri ise 80 180. Oysaki çocuk ve genç odası modellerinin en küçüğü 100 200.

Bir de ben ayrıca park yatak da almayı düşünüyorum. En başlarda bebeğimizi odamızda yatırmak için ve ailelerimiz şehir dışında olduğundan taşınabilir olması avantajı olduğundan. Aslında görünüş olarak beğenmesem de saydığım avantajlardan ötürü park yatak almak daha mantıklı geliyor. Ee zaten park yatak da olunca mobilyanın beşik kısmını çok da kullanmayabilirim diye düşünüyorum. Belki sadece gündüzleri yatırabilirim. Kısa bir zaman sonra ise beşiği artık kullanamayacak, dönüştürmem gerekecek. Dönüştürdüğümde de eni dar olacak, çok kullanışlı olmayacak. Dolap ve şifonyer almam gerektiğinden (bebek eşyaları koymaya yerim yok) almışken takım olarak alayım diyorum. Takımı 100 200 ölçüsünde karyola ile alsam direkt nasıl olur? Sizce ne yapmalıyım?

Bu arada tek kişilik karyolalara ekstra korkuluk da alınabiliyor. Bebek ve genç odası takımları ise aynı dolap ve şifonyere sahip. Yani artık kendi yatmaya başlayabildikten sonra takımı rahatlıkla kullanabilecek. Bir de kaç yaşındayken korkuluklu karyolaya yatabilir?

büyüyen beşikleri öneren pek görmedim. fuzuli yer kaplıyormuş. İlk başta mantıklı gelmişti ama ben de vazgeçtim.
Normal bebek odası bir de anne yanı beşiği öneriyorlar. Tecrübem yok sadece araştırma aşamasındayım

Park yatak aldım , içine de ince yün döşek yaptırdım. Senelerce kullandım :)
Tatilde oda degisikliginde bire bir.

Ben de oda icin dolabini aldim, park yatak aldim bir de ilerde odasina gececgi zaman dolaba uyumlu yatak alacagim zaten dolabi beyaz aldim, kime sorduysam buyuyen yataklardan alma dedi ben de guzel bir park yatak aldim

X