Partnerim Annesine çok düşkün

Merhabalar herkese umarım iyisinizdir. Ben düşünmekten kendimi inanılmaz strese sokuyorum.
Şuanda evlilik öncesi partnerimle bir süreçteyim. Sözlendik. Ama şunlar var: öncelikle annesi ilk tanıştığımızdan beri inanılmaz meraklo, sürekli merak ediyor kendine göre analiz ediyor ve eleştiriyor.
Misal, geçen sene ayda bir güzel bir lokantada kendimizi şımartalım dedik, hemen gereksiz harcama yapıyorsunuz diyip kısıtladı. Partnerim de o tecrübeli düşüncesiyle uyuyor onun fikirlerine, beni gereksiz harcama yapan ve evlilikte de yaparsa nasıl geçim sağlayacak kafasında eleştirmeye başladılar. Benim gereksiz harcamam olmadı, 6 ayda bir kıyafet alırım. Genellikle dışarı çıkarsam yemeğimi dışarda da yerim. Ayrıca bu benim param. Bunu bir şekilde çözdük felan ama annesine her şeyi anlattığını ya da annesinin anlattırdığını anladım. Bu yüzden de annesi her şeye karışma hakkı buluyor kendinde.
Partnerimi kırmadan nasıl anlatacağım bunu arkadaşlar? İnanın güzellikle en az 10 kere söyledim… olmuyor yine söylüyor yine söylüyor çıldıracağım ya. Geçen söz tanışmasında da emrivaki yaptılar, bi anda telefonla biz geliyoruz şu gün dediler. Ben ilk onun ailesi ile tanıştığımda da aynı şeyi yapmışlardı. Bütün işini bırak bizle tanış modundalardı. O zaman da annesi emrivaki yapmayacağım tamam demiş ama yaptı. Ve ben kendime göre müsaitlik tarihimi belirtmeme rağmen annesi bunu inat olarak gördü partnerim de beni kırdı. Özür diledi gelişmek istediğini gözlerinde gördüm tamam dedim inandım.
Evlilik için daha hazır olmadığımı söyledim tamam dedi iki gün sonra ben evlenecem bu sene dedi. Benim evliliğe olan korkularımı vs indirgedi küçümsedi geçer gözüyle baktı. Söz ve aile tanışmada annesi benim partnerime anlattığım hayalleri açarak gerçeklere dön kızım olmaz dedi. Ve kendi istediği düğün biçimi ile düğün tarihini kabul ettirmeye çalıştı. Partnerimin dediği cümlelerin aynısını da kurdu. Tamam oğlunun mutluluğunu istiyorsun ama neden beni hiçe sayıyorsun.
Babannem de böyle bir insan ve en çok travma yaşayam çocuk ben oldum. Babannemi hiç aevmiyorum. Bana asla asla babannelik yapmadı annemi çok üzdü babamla aralarını hep bozdu. Bu benim travmam ve inanılmaz tetiklendim.
Bana ne önerirsiniz arkadaşlar?
Oartnerimin beni sevdiğini ve kaybetmekten korktuğunu anlıyorum benle çok eğlendiğini ve bu zamana kadar benimle bir kaç ön yargısını kırdığını da biliyorum.
Öneriniz nedir?

Bu ilişkide sen yoksun ki etkisiz elemansın,
Söz olmuş, biz geliyoruz diyorlar sormadan etmeden. Düğün için sevgilinin dediği daha vahim ben bu sene evleneceğim demiş sanki tek başına tatile çıkıyor.

Sana evli biri olarak yazıyorum şu dakika mesaj at ve ayrıl.
İnan evlendikten sonra özellikle çocuktan sonra o kayınvalide daha da delirecek ki seninkinde bu benim çocuğum deme potansiyeli bile var.
O kaynana senenin 6 ayı sizle yaşar kendi evinde tuvalete giderken bile izin almak zorunda kalırsın, kendi çocuğuna bakamıyor aciz durumuna düşürürler. Tatili falan unut zaten bütün bayram seyran kaynananın dizinin dibinde oturursun.
Şimdi ay bana kıyamıyor sevgilim dediği adam sana bir kıyar ki keşke evlenmeseydim dersin. Koşarak uzaklaş hemen.

Ama ayrılırken de özellikle belirt seninle anneci olduğun için ayrılıyorum diye. Düğün söz tarihinde bile bana sormadın annen ne derse onu yaptın beni aptal yerine koydun. Kendi paramı nasıl harcayacağım da sizi ilgilendirmez diye özellikle belirt yoksa güzellikten anlamazlar.

Partnerimi kırmadan nasıl anlatacağım bunu arkadaşlar? İnanın güzellikle en az 10 kere söyledim… olmuyor yine söylüyor yine söylüyor çıldıracağım ya. G

Siz de sabır taşindan mi oluştunuz 10 kere güzellikle soyledigim şeyi 11. Kez soylersem kalbini de kırarım yani😃 Hala kirmadan nasil yaparim? Yapamazsin.

Su adamlari düzeltmeye ve evlilige goturmeye calistiginiz sabri, azmi baska bir seyde kullansaniz baya büyük işler cikabilir ortaya. 😄 Ama bu adamla ortaya bir sey cikmaz, ömrünüzü yiyecek.
Başka adam bakın.

Merhabalar herkese umarım iyisinizdir. Ben düşünmekten kendimi inanılmaz strese sokuyorum.
Şuanda evlilik öncesi partnerimle bir süreçteyim. Sözlendik. Ama şunlar var: öncelikle annesi ilk tanıştığımızdan beri inanılmaz meraklo, sürekli merak ediyor kendine göre analiz ediyor ve eleştiriyor.
Misal, geçen sene ayda bir güzel bir lokantada kendimizi şımartalım dedik, hemen gereksiz harcama yapıyorsunuz diyip kısıtladı. Partnerim de o tecrübeli düşüncesiyle uyuyor onun fikirlerine, beni gereksiz harcama yapan ve evlilikte de yaparsa nasıl geçim sağlayacak kafasında eleştirmeye başladılar. Benim gereksiz harcamam olmadı, 6 ayda bir kıyafet alırım. Genellikle dışarı çıkarsam yemeğimi dışarda da yerim. Ayrıca bu benim param. Bunu bir şekilde çözdük felan ama annesine her şeyi anlattığını ya da annesinin anlattırdığını anladım. Bu yüzden de annesi her şeye karışma hakkı buluyor kendinde.
Partnerimi kırmadan nasıl anlatacağım bunu arkadaşlar? İnanın güzellikle en az 10 kere söyledim… olmuyor yine söylüyor yine söylüyor çıldıracağım ya. Geçen söz tanışmasında da emrivaki yaptılar, bi anda telefonla biz geliyoruz şu gün dediler. Ben ilk onun ailesi ile tanıştığımda da aynı şeyi yapmışlardı. Bütün işini bırak bizle tanış modundalardı. O zaman da annesi emrivaki yapmayacağım tamam demiş ama yaptı. Ve ben kendime göre müsaitlik tarihimi belirtmeme rağmen annesi bunu inat olarak gördü partnerim de beni kırdı. Özür diledi gelişmek istediğini gözlerinde gördüm tamam dedim inandım.
Evlilik için daha hazır olmadığımı söyledim tamam dedi iki gün sonra ben evlenecem bu sene dedi. Benim evliliğe olan korkularımı vs indirgedi küçümsedi geçer gözüyle baktı. Söz ve aile tanışmada annesi benim partnerime anlattığım hayalleri açarak gerçeklere dön kızım olmaz dedi. Ve kendi istediği düğün biçimi ile düğün tarihini kabul ettirmeye çalıştı. Partnerimin dediği cümlelerin aynısını da kurdu. Tamam oğlunun mutluluğunu istiyorsun ama neden beni hiçe sayıyorsun.
Babannem de böyle bir insan ve en çok travma yaşayam çocuk ben oldum. Babannemi hiç aevmiyorum. Bana asla asla babannelik yapmadı annemi çok üzdü babamla aralarını hep bozdu. Bu benim travmam ve inanılmaz tetiklendim.
Oartnerimin beni sevdiğini ve kaybetmekten korktuğunu anlıyorum benle çok eğlendiğini ve bu zamana kadar benimle bir kaç ön yargısını kırdığını da biliyorum.
Öneriniz nedir?
Ayrıl Anne sevgisi saygısı ayrı , eş sevgisi saygısı ayrıdır. Bunun idrakina varamamis olması seni çok üzer. Eve alacağın toz şekerin bile önce onayını beklersin. 3-5 ay ağlarsın sonra unutursun.

Babannem de böyle bir insan ve en çok travma yaşayam çocuk ben oldum
İşte kilit nokta burası
Kader motifini duydunuz mu?
Siz ve sizin çocukluktan kalmış olan travmalarınız kaderinizde seçeceğiniz herkeste sizde o travmayı bırakan insanları üzerinize mıknatıs gibi çeker
Babannenizi kayınvalidenizle eş görmüşsünüz
Demek ki annenizde kayınvalidesinden çok çekti
Bunu görerek büyüdünüz ve şu anki tepkileriniz çok normal
Bu adamdan size olmaz
Nedeni nasılı belli yazmışsınız çok farklı kalemlerde insanlarsınız
Annesiyle bağını koparamamış biri size partner değil büyütmeniz gereken bir çocuk olur
Başka da bir şey olmaz
Sizi zehirlemesine izin vermeyin
Ayrılın inanın ki daha iyisini bulursunuz

Yazinizdan anladigim kadariyla kör bir asiksiniz ve ne dersek diyelim ayrilmayi goze alamayacak gibi duruyorsunuz. Umarim cok gec olmadan hatanizin farkina varirsiniz. Siz kirmadan birseyleri cozmeye calisiyorsunuz ya bir kirin bakalim karsi tarafin tepkisi ne olacak onlar sizi kac kere kirmis emrivaki ustune emrivaki yapmis hala kirmim uzulmesinler derdindesiniz. Evlenmeyin kendinizi yakicaksiniz.

Öneriniz nedir?
koşarak uzaklaş şu toksik aileden.

Bu iş üzgünüm ama olmaz yani olur da belli bir süre olur. Daha sevgiliyken senin parana puluna, yediğine içtiğine, gezmene tozmana laf edecek haddi ve cüreti nerden bulabiliyor bu kadın? Daha da acı kısmı sana gelip anlatan sevgilin. Evlendiğinizde olacaklar çok belli de siz hala konduramıyorsanız sadece bir düşüncenizde ısrar edin ve geri adım atmayın, gerekirse kv adayınıza bu konuda fikrini almadığınızı böyle istediğinizi belirtin, sonra oturup izleyin o değişmek isteyen sevgilinizi.

Salak misin cemile? Demek istiyorum ..ha dersen ki ama iyi cocuk belki ben onu zamanla değiştiririm ya sonra pişman olursam diyorsan: bi de bayıl istersen Feriha demek istiyorum... Beni Yak herseyi yak gençliğini yak... :KK14:

Burada buna benzer açılmış onlarca belki yüzlerce konu var. Bir okuyun bakalım düzelmişler mi yoksa daha mı beter olmuşlar. Tecrübeliymiş, sizin anneniz tecrübesiz mi? Senin annen böyle uygun görüyormuş benimki de böyle uygun görüyor derseniz işin rengi çıkar ortaya. O ön yargıları kırılmış adam biraz da sizin annenizi ailenizi dinlesin. Bazısı o ateşe elini değdirmeden yanacağına ikna olmaz. Siz de çok heveslisiniz o ateşe.

Bela geliyorum demiş, bunlar iyilikten kibarliktan anlamaz. Sütten kesilememis bir çocukla berabersiniz bir adamla değil. Kaç yorumlarına tamamen katılmakla birlikte eğer şimdi kaçmazsanız en geç 2 seneye boşanma davası açacaksınız demek istiyorum. Kaçın kurtarın kendinizi karanlık bir gelecek sizi bekliyor.

kaynanalarda gelinle yarışma durumu var. arkadaşımın kaynanası kızın evlilik teklifi yüzüğünün aynısını aldırdı özellikle gençse çok zor. ağzını kapatmayı bilmeyenin ağzına....... ben olsam. en yakın zamanda güzel bir tersleyin ve olanları görün

Öneriniz nedir?
Benim eşimin iki küçük kardeşi de böyleydi. Annesine danışmadan kendi parasıyla evine TV bile almazdı. Adim atsa sorardı 😁. simdi kaç yıllık evliler karisi çok uğraşmıştır eminim. Ama zor çok çok zor

Babaanneniz öyle diye herkes öyle olacak diye bir kural yok.
Erkek arkadaşınızla oturup bir karar verebilirseniz devam edin. Bu arada evlilik sürecinizi maddi olarak kim yönetecek? Erkek arkadaşınızla siz mi,yoksa aileleriniz mi? Eğer aileler yönetecekse onların dediği olur çünkü. Ben burada hep söylüyorum,mühür kimdeyse Süleyman o. Parayı kim harcayacaksa kararlar o verir.

X