Köfteler Patates Kroket (Patates Köftesi)

egeninhamsisi

Guru
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2007
2.135
1.287
Patates Kroket (Patates Köftesi)

5 orta boy patates
1 yumurta
2 çorba kaşığı un
50 gr kaşar rendesi
tuz, karabiber, kimyon
1\2 paket kabartma tozu
patateslerin dışına :
2 yumurta
1 kase un
1 kase galete unu
kızartmak için sıvı yağ

patatesleri haşlayıp sıcakken rendeleyin. patatesler soğuyunca içine 1 yumurtayı, kaşar rendesini, 2 çorba kaşığı unu, tuz, karabiber ve kimyonu, kabartma tozunu ekleyip yoğuralım.. patateslerden uzunlamasına silindir köfteler hazırlayalım. (ben uzunlamasına yuvarlayıp sonra bıçakla istediğim ölçüler de kesiyorum.. )
köfteleri önce una, sonra çırpılmış yumurtaya, sonrada galeta ununa batırıp çıkartarak kızdırılmış sıvı yağda arkalı önlü kızartalım. emici bir kağıdın üstüne koyalım..
(not : çayın yanında da servis yapılabilir)

Eklentiler

• $DSCN2784.JPG
    $DSCN2784.JPG
    78,6 KB · Görüntüleme: 671
  • $DSCN2786.JPG
    $DSCN2786.JPG
    67,8 KB · Görüntüleme: 497
  • $DSCN2789.JPG
    $DSCN2789.JPG
    63,6 KB · Görüntüleme: 572
  • $DSCN2791.JPG
    $DSCN2791.JPG
    65,2 KB · Görüntüleme: 530
Son düzenleme:
Eline sağlık canım güzel olmaz olurmuu çok güzel görünüyor.
Oğluma deniycem en kısa zamanda inşallah severde yer. Çünkü o ne yumurta yiyiyor nede peynir yiyior.. Patatesin içine saklanınca seveceğini sanıyoırum
..

patatesli olan herşey lezzetli oluyor bana göre...
bu da çok güzel görünüyor canım ...opuyorumnanaktan

Eline sağlık canım güzel olmaz olurmuu çok güzel görünüyor.
Oğluma deniycem en kısa zamanda inşallah severde yer. Çünkü o ne yumurta yiyiyor nede peynir yiyior.. Patatesin içine saklanınca seveceğini sanıyoırum
..

patatesli olan herşey lezzetli oluyor bana göre...
bu da çok güzel görünüyor canım ...opuyorumnanaktan

bayılırım patates krokete, ellerinize sağlık çok güzel görünüyor.

hepinize çoook çok teşekkür ederim.. :asigim: sizinde yüreklerinize sağlık.. a.s.

Dışarda yemiştim birkaç kez,çok sevip evde de kendim uydurmuştum,ama tam tarif olmadığı için çok iyi olmamıştı,sizin yaptıklarınız çok güzel görünüyor,ellerinize sağlık,en kısa zamanda deneyeceğim.

Dışarda yemiştim birkaç kez,çok sevip evde de kendim uydurmuştum,ama tam tarif olmadığı için çok iyi olmamıştı,sizin yaptıklarınız çok güzel görünüyor,ellerinize sağlık,en kısa zamanda deneyeceğim.

canımcım çok teşekkür ederim... emine beder'in büyük yemek kitabını almıştm.. kendisinin tariflerine çok güveniyorum hepsi harika oluyor.. bu tarifi de birebir kendi kitabından alıp yaptım tatlım.. tavsiye ederim canım.. komşuma da götürdüm iftardan evvel. ertesi gün 'nasıl yaptın çok beğendik yumuşacık bir lezzetti' dedi sağolsun odaa opuyorumnanaktan

işte aradığım tarif mutlaka deneyeceğim
ellerinize sağlık nefis görünüyor

çok güzel gözüküyor daha öncede denemiştim ellerinize sağlık en kısa zamanda tekrar yapacağım cokacimcoook

cok guzel gozukuo ellerine saglik hihoyyyt

çok teşekkür ederim arkadaşlar.. tarifi Emine Beder'in Büyük Yemek Kitabı'ndan alıp yaptım.. kendisinin tariflerini çok seviyorum.. kitabı da mükemmel.. tarifte öyle :-) mutlaka tavsiye ederim..

sevgiler,

Kokusu ta buralara geldi valla... cokacimcoook

canım teşekkür ederm yorumn için :-) tadı çok güzel oluyor.. mutlaka tavsiye edeirm.. haftasonu iftara misafirimiz var.. onlar için tekrar yapıcam. gayet bereketli de bir tarif.. ben 3 orta boy patatesten yaptım doya doya yedik yine bitiremedik..

marifetli kızımmmm benimmm ellerine sağlık.pat.kroketi çoook severim.dondurulmuş olanlardan alıp yaptım ama hiç beğenmedim.zordurda bunu yapmasıyumuşak olduğu için çoook önceden yapmıştım çok güzel olmuştu.bi daha yapmadım üşengeçlikten:)))dondurulmuş hazırınıda hiç sevmedim.bu sıcak sıcak güzel olur zaten .canım çektiiicokacimcoook

ben yaptım arkadaşlar kesinlikle deneyin çok lezzetli oluyor hiç dağılmıyor
teşekkürler bizimle paylaştığın için canım

X