Kekler - Pastalar patatesli kek..

hxuxrrem 2000

SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.323
31
çok basit ve pratik...

patatesler küp küp doğranır,1 soğan ince ince doğranır,2-3 sivri biber ince ince doğranır hazır edilir...

3 patates
1kuru soğan
3 sivri biber
pul biber
karabiber
tuz
2yumurta
yarım çay bardağı yoğurtyarım paket kabartma tozu
yarım su bardağı sıvı yağ
alığı kadar un

sebzeler hariç,diğer malzemeler kek gibi boza kıvamında çırpılır...doğrayıp hazır ettiğimiz sebzelerin üzerine dökülür,ve yağlanmış yuvarlak kek kalıbı yada yuvarlak küçük tepsiye dökülür...
170 derecede 40 dakika kadar pişirilir..
afiyet olsun...

Son düzenleme:
fotoraf0028h.jpg

soğan ve sivri biberli olarak hiç denememiştim bi daha ki sefere öle yapayım güzel bi tarif kızlar çayın yanına harika gidiyor...

Sivri bibersiz halini denedim bir de ben içine azcık da peynir koyuyorum, kaşar da olabilir ama kaşar belli bir süre sonra yukarı çıkıp kızarıyor. Ayrıca resimdeki gibi ince olarak yapılmalı. Ha bir de maydanoz da koyuyorum ben. Çok güzel ya olsa da yesek şimdi :))

Sivri bibersiz halini denedim bir de ben içine azcık da peynir koyuyorum, kaşar da olabilir ama kaşar belli bir süre sonra yukarı çıkıp kızarıyor. Ayrıca resimdeki gibi ince olarak yapılmalı. Ha bir de maydanoz da koyuyorum ben. Çok güzel ya olsa da yesek şimdi :))

ewet tatlım bende bazen çeşitli ekler yapıyorum bu tarife...ama esasen böleydi tarif...
eklemelerle çok daha değişk oluyor...yaratıcılık ve hayal gücü... biz hanımlar mütiş şeylere imza atıyoruz değil mi?
ve ewet haklısın ince dökülmeli tepsiye yoksa içi tuhaf oluyor.. çiğ gibi..

soğan ve sivri biberli olarak hiç denememiştim bi daha ki sefere öle yapayım güzel bi tarif kızlar çayın yanına harika gidiyor...

mutlaka dene tatlım .. sivri biber ve soğan ilaveli.. ek olarak peynir yada kaşar da kullanabilirsin...hayal gücü ...

çok basit ve pratik...

patatesler küp küp doğranır,1 soğan ince ince doğranır,2-3 sivri biber ince ince doğranır hazır edilir...

3 patates
1kuru soğan
3 sivri biber
pul biber
karabiber
tuz
2yumurta
yarım çay bardağı yoğurtyarım paket kabartma tozu
yarım su bardağı sıvı yağ
alığı kadar un

sebzeler hariç,diğer malzemeler kek gibi boza kıvamında çırpılır...doğrayıp hazır ettiğimiz sebzelerin üzerine dökülür,ve yağlanmış yuvarlak kek kalıbı yada yuvarlak küçük tepsiye dökülür...
170 derecede 40 dakika kadar pişirilir..
afiyet olsun...
ben soğan koymuyorum soğan kötü bi koku veriyo çünkü
patates havuç ve dereotu koyarsanız daha lezzetli oluyo:KK56::KK56:

X