Kebaplar Patlıcan Burger (Ablamın Sponsorluğunda)

Muhteşem gorunuyo bunu da deniycem :)) servis edilirken sos nasil o kadar muntazam oldu tekrar üstüne mi dokuyoruz ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Azıcık bansaydın canım ya nasıl durabildin yemedin mi yani bu güzellikten:KK53::KK14:Estagfirullah olur mu hiç hepimiz çok güzel şeyler yapıyoruz eminim inşallah zaman bulabilirsem bu yarışma olmasa da katılacağım bir gün Eylüle de sözüm var :KK53:

Yemedim.:KK5:Azcık köftenin tadına baktım.:KK43:Bende ya hep ya hiçtir durumlar:)Ekmek bansaydım devamı gelirdi.:KK1:İnşallah seni de görürüz bir yarışmada.:KK16:

Muhteşem gorunuyo bunu da deniycem :)) servis edilirken sos nasil o kadar muntazam oldu tekrar üstüne mi dokuyoruz ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Önce yemeği koydum tabağa.Sonra tatlı kaşığıyla sosu etrafına yaydım.Teşekkür ederim güzel yorumunuza.:KK16:

Yemedim.:KK5:Azcık köftenin tadına baktım.:KK43:Bende ya hep ya hiçtir durumlar:)Ekmek bansaydım devamı gelirdi.:KK1:İnşallah seni de görürüz bir yarışmada.:KK16:

Vallahi yemediysen demek ki kafana koymuşsun sen ben dayanamazdım zaten o yüzden gitmiyor 3 kilo :KK43:

Merhabalar.:KK12:

Yine bir yemekle daha karşınızdayım:)Yemeği yapmak için bu patlıcanı aramadığım yer kalmadı.Market,pazar nereye baktıysam bulamadım.Şansımı son bir pazarda deneyeyim dedim.Tek bir satıcıda buldum.Bulunca pazarda çocuğunu kaybedip sonra bulan anne gibi büyük bir sevinç yaşadım.:KK1:Mevsimi mi değil nedir burada bu patlıcan hiç revaçta değil.

Şimdi yemeğime geçiyorum.

Katılan herkese başarılar diliyorum.

PATLICAN BURGER

2 adet bostan patlıcan,
2 adet büyük boy patates,
Kızartmak için yarım çay bardağı sıvıyağ (Ekleme yapabilirsiniz çünkü yağ çekiyor)

RyD7vn.jpg

KÖFTE MALZEMELERİ

500 gr.dana kıyma,
1 adet yumurta,
1 orta boy soğan,
2 yemek kaşığı galeta unu,
1 çay kaşığı karabiber,
1 çay kaşığı kekik,
1 çay kaşığı kimyon,
5 diş sarımsak,
1 tatlı kaşığı tuz

A2zRVz.jpg

DOMATES SOS MALZEMELERİ

6 adet küçük boy domates,
1 tatlı kaşığı biber salçası,
1 çay kaşığı karabiber,
1 çay kaşığı tuz,
2 diş sarımsak

8nz4OA.jpg

ÜZERİ İÇİN

150 gr. kaşar peyniri

zRMPkO.jpg

Öncelikle patlıcanları alacalı soyup yuvarlak dilimleyip tuzlu suda biraz bekletiyoruz.Alışkanlık olmuş bekletmesek ne olur bilmem.Denemek lazım:)Patatesleri de soyup halka halka doğruyoruz.

P3DLZ7.jpg

Patlıcanlar suda beklerken köftemizin yapımına geçiyoruz.Kıymayı derin bir kaba koyup soğanı rendeliyoruz.

JLDoPB.jpg

Galeta ununu,yumurtayı,kimyonu,karabiberi,sarımsağı,tuzu ve kekiği ekliyoruz.

W2DMB2.jpg

Güzelce yoğurup patlıcanın büyüklüğünde büyük köfteler yapıyoruz.

JLDPLY.jpg

Sudan çıkardığımız patlıcanları kurulayıp,tuzlayıp sıvıyağ koyulan tavada kızartıyoruz.

nPl8B1.jpg

4mzBX0.jpg

Kurulanan ve tuzlanan patatesleri de hafif kızartıyoruz fırında da pişeceği için.

LPDVrJ.jpg

Köftelerimizi de hafif kızartıyoruz.

qqv72R.jpg

Kızartılan patlıcanları borcama diziyoruz.

ElDvEZ.jpg

Patatesleri de patlıcanların üzerine diziyoruz.

6RN3l0.jpg

Köfteleri diziyoruz.

P3DXpO.jpg

Şimdi domates sosun yapımına geçiyoruz.

Domatesleri rendeleyip biber salçasını,karabiberini,rendelediğimiz sarımsağı ve tuzunu ekleyip pişiriyoruz.(Bir su bardağı su ekleyebilirsiniz)

gl6mA0.jpg

Sosumuz pişti.

4mz68q.jpg

Pişen sosu yemeğimize döküp 200 derece fırında 15 dakika pişiriyoruz.

MYDqg9.jpg

Fırından çıkardığımız yemeğin üstüne kare şeklinde kestiğimiz kaşar peynirlerini dizip 2-3 dakika daha fırına veriyoruz.

ZN3Gkg.jpg

Yemeğimiz pişti.

A2zB7z.jpg

9XNkLr.jpg

aqYkLd.jpg

VpD40R.jpg
ZN3GEz.jpg

b86NLY.jpg

Afiyet olsun.

Ay inan ki ölünesi bitilesi bi yemek olmuşşşşşşşş :KK56::KK56::KK56: nımm nımmm nımmm
Ellerinize sağlık en kısa zamanda deneyeceğim :KK9:

Vallahi yemediysen demek ki kafana koymuşsun sen ben dayanamazdım zaten o yüzden gitmiyor 3 kilo :KK43:

Evet kafaya koymak zorunda kaldım artık.Göbeğimi içeri çekmek artık kar etmiyor çünkü.:KK53:Yaz geldi.:KK1:Ekmeği ve şekeri kesince veriyorsun.Bir de spor.:KK34:

Evet kafaya koymak zorunda kaldım artık.Göbeğimi içeri çekmek artık kar etmiyor çünkü.:KK53:Yaz geldi.:KK1:Ekmeği ve şekeri kesince veriyorsun.Bir de spor.:KK34:

Spor spor spor başlayacağım :KK8: konunu meşgul etmeyeyim canımcım başarılar dilerim:KK16:

Harika olmuş canım ekrana ekmek banasım geldi :KK60:canım istedi hafta sonu yaparım belki patlıcanlı lezzetlere bayılırım :KK52:rakip olamam yok yok senin Eylülün,Nevrestenin katıldığı yemek yarışmalarına niyeyse rakip olasım gelmiyor:KK53: :KK17:

Canım eğlenmek için katılmalısın inan sonra burdan ayrılamıyacaksın:KK19:
Sen de güzel tarifler sunumlar hazırlarsın hiç öyle düşünme :KK56:
Bu kategori değilse başka bir kategoride bekliyoruz:KK19:

Canım eğlenmek için katılmalısın inan sonra burdan ayrılamıyacaksın:KK19:
Sen de güzel tarifler sunumlar hazırlarsın hiç öyle düşünme :KK56:
Bu kategori değilse başka bir kategoride bekliyoruz:KK19:

Teşekkürederim canım sağol sizi çok önemsiyorum sanki rakip olunca tuhaf bir duygu oluşur gibi geliyor :KK19:İnşallah katılacağım bir gün :KK16:güzel fotoğraf çeken bir telefonum olsa:KK52:

Teşekkürederim canım sağol sizi çok önemsiyorum sanki rakip olunca tuhaf bir duygu oluşur gibi geliyor :KK19:İnşallah katılacağım bir gün :KK16:güzel fotoğraf çeken bir telefonum olsa:KK52:

Canım benim çok sağol bizde senin yarışmadaki maharetlerini görmek istiyoruz:KK19::KK52:
İnşaallah canım ,umarım yakın zamanda olur:KK54:

ellerinize sağlık, yapmaya karar verdiğim tarif buydu ama çok geç kaldım :KK34: çok leziz duruyor.. Başarılar :KK16:

ellerinize sağlık, yapmaya karar verdiğim tarif buydu ama çok geç kaldım :KK34: çok leziz duruyor.. Başarılar :KK16:

Siz de yapın.Belki sizinki daha güzel olur:)Bu tarif benim aylardır aklımdaydı.Yarışma olursa yaparım diye bir köşede duruyordu.Tarif araştırdım ama bunu geçen olmadı.Ben biraz da değiştirdim.Nette buna benzer yok bildiğim kadarıyla.Çok teşekkür ederim ayrıca.:KK16:

ayy yemek harika gorunuyor, eminim tadi da super olmusturr !! Patlican la kiyma bir araya gelsin yeterr:KK16:

X