PCO'luların hamileliğe hazırlığı

Elfidailkim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2017
92
42
36
Selam kızlar. Yaklaşık 2 senedir üye olmadan burada ki yorumları okuyorum. Bir olay yaşadığımda hemen burada benzeri olay yaşayan sizlerin paylaşımlarını okuyorum. Bugün üye oldum ve bir başlangıç yapmak istiyorum. Bu süreçte neler yaşayacağım (yaşayacağız) Allah'ım herkesin gönlüne göre versin.

Ben 3 yıllık evliyim. 2 yıldır da çocuk istiyoruz. 1 kez kimyasal gebelik yaşadım. BHCG 78'e kadar çıktı sonra düştü. Sonrasında ise hamile kalamadım. Bana pco teşhisi kondu. İlk gittiğim doktor primolut-n verdi. Bundan sonra kimyasal gebelik oldu. Sonra başka doktora gittim. 2. gittiğim doktor folik asit ve glukofen verdi. Glukofeni tahlil yapmadan verdi. Bende kullandım. Sonrasında evime daha yakın bir hastanede başka bir doktora gittim ve tarlusal, folik asit ve glukofen kullandım. Yine kan tahlili yapılmadı. Tarlusal kullanmaya başlayınca adetim düzene girdi. 6 ay kullandım ve soktora gittim. Klomen, tarlusal, glukofen kullandım yumurta takibi yapıldı ovitrelle çatlatma iğnesi oldum tutmadı.

Sonrasında tüm ilaçları kullanmayı bıraktım. Bunları bırakmamda eşimin beni sinir etme durumuda var.

Neyse evlenmeden önce yılda 2 kez falan adetim gecikirdi. Evlendikten sonra sürekli gecikmeye başladı. 48 gün, 37 gün olmadığım oluyor.

Her ay geciktiği için bir umut. Ovülasyon testleri, arı sütü bal polen, soğan kürü, keçiboynuzu kürü. Ateş takibi hiç biri faydalı olmadı.

Yaşım 29 boyum 1.65 kilom 72. Yarın doktora gideceğim. Doktorun yönlendirmesine göre aşılama yada tüp bebek deneyeceğiz. Allah'ım inşallah nasip eder.

Şimdi tedaviyle beraber yapacağım uygulamaları da sizinle paylaşacağım. Belki sizlere vesile olur.

1) Annem hac'dan Fatma Ana Eli Otu getirtmiş. Bu ay onu kullanacağım. İmkanı olup getirten yada getirtmek isteyen varsa http://www.ot.gen.tr/fatma-ana-eli-otu.html linkinden detaylı okuyabilir.

2) Meşhur İncir kürünü yapacağım.

3) Günlük ateş ölçme takibi

4) Doktorun yönlendirmeleri

Bu süreçte sizlerin yaptığı, faydalı olan yada ruhen faydasını gördüğünüz şeyler varsa bilmek isterim..

Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar, Kimse tavsiyelerde bulunmamış ama ben belki bu durumda olanlara yardımcı olabilir düşüncesiyle yaşadıklarımı anlatıyorum.

Dün Başkent Üniversitesi'nde Hulusi Bülent Zeyneloğlu'na muayene olmaya gittim. Öncelikle belirtmek isterim ki baya bekliyorsunuz. Ben yaklaşık 2,5 saat bekledim. Ama hoca hastalarına detaylı zaman ayırıyor. Dinliyor ve çok ilgileniyor. Eşim izin alamadığı için gelemedi. Hoca beni muayene ettikten sonra aşılama veya tüp bebek yapmayacağını 8 - 10 kilo verdiğimde eşden kaynaklı bir faktör yoksa hamile kalabileceğimi söyledi.

Benden şuana kadar yapılmamış olan kan tahlillerini istedi. Bu sabah kan verdim ancak aldıkları kan hemolize olmuş. Yani pıhtılaşmış. Yarın sabah gidip tekrar kan vereceğim.

Ben hocayı çok sevdim. Güleryüzlü, ilgili. İsteğimiz aşılama, tüp bebek yönündeydi. Eşimin önceden yaptırdığı spermiyogram sonuçlarına göre ihalenin biraz bana kaldığını eşimin tekrar yıkamalı spermiogram testi yaptırmasını ve sonuca göre bir tedavi yöntemi belirleyeceğini bildirdi.

Önümüzdeki hafta tekrar sonuç göstermeye gideceğim.

Sonuçları yazmaya devam edeceğim.

Bende 29 yaşında 1.63 boyunda 70 kg polikistik overliyim bugün Dr gittim normal yollardan hamile kalma şansımın düşük olduğunu söyledi eşimde 34 yaşında olunca Dr boşuna zaman kaybetmeyin tüp bebeği deneyelim dedi inşallah gelecek ay denemeyi düşünüyoruz umarım hayırlı ve sağlıklı bir evlat sahibi oluruz

Mrb, ben de pco luyum ve şu an 8+2 hamileyim. Allah'ım isteyen herkese versin..Evleneli 3 yıl oldu yaşım 34. Arada klomen kullanıp çatlatma iğnesi oldum..Çok büyük yaram vardı yaktırdım/dondurdum öncesinde .. Gel zaman git zaman beslenmeme dikkat ettim. Sigara içmiyorum. PCO lu olduğumdan otomatik insülin direncim de vardı. Uzun araştırmalarım sonucu bir yıldır KARATAY tarzı beslenmeye alıştırdım kendimi ve acaip faydasını gördüm. 65 kilodan 59 a düştüm. Anlatacak çok şey var elbette..Ama bu satırları benim gibi derinlemesine okuyan bir ümit arayan özellikle PCO lu ARKADAŞLAR İÇİN YAZIYORUM..Lütfen ümidinizi kaybetmeyin. Güzel beslenin ...Kilo verin..Kırk yılda bir yumurtluyoruz ve o anı yakalamak lazım..Umarım isteyen herkes meleklerine kavuşur...

Kızlarrrrr

Çok mutluyum çünkü hamileyim :)

2 ay önce rahim filmi çektirdim. Doktor eşime vitamin verdi neofortil verdi. Sanırım ikisinin etkisiyle hiç beklemediğim biranda hamile kaldım.

Şimdi 31 Mayıs SAT. Ben pcolu olduğum için sürekli düzensiz adet oluyordum. Yine epey gecikti. 4 temmuz ile 10 temmuz arası evde çok olduğu için ovülasyon testi yapıp durdum günde 2 tane. Hepsi pozitif çıktı. Göğüs ağrım ve adet gecikmesi dışında hiç bir belirtim yok.

10 Temmuzda idrar testi yaptım negatif çıktı. Ovülasyon testim pozitif çıkıyor hala. Dün iş çıkışı içime sinmediği için bir tane daha test aldım eve gidince yaptım. 2 çizgide kopkoyu. Eşimi aradım. Etlik Zübeyde hanımda çalışan bir arakadaşım var. Hemen onu aradım acile gittik. Daha önce kimyasal gebeliğim olmuştu bir kez. Beta hcg 90 dan sonra düşmüştü.

Neyse ultrasonla baktılar kan verdim. 8 mm kese göründü. beta hcg 6045,5 çıktı. Çok mutluyummmmm. Allah'ım isteyen herkese tez zamanda hayırlı evlatlar verir inşallah. Sağlıklı sıhhatli.

Birde bu hamilelik sürecini anlatıyım size. 2 yılı geçkin süredir çocuk istiyoruz. Allah'ın takdiri olmuyor. Diyet yapamalar, şifalı sular içmeler, bitkiler yemeler yok. Tam bu ay oldu diyorum yine hüsran. En son doktora gittiğimde bana aşılama ve tüp bebek yapamam dedi. Kilo vermemi söyledi gönderdi hoca. Sonra ben sabırsız Zübeyde hanıma gittim. Kafaya taktım aşılama yada tüp bebek yaptırcam. Önce rahim filmi çekelim dediler. Rahim filmi çektirdim çok temiz hiç bir sorun yok kanallarım açık. EŞime Neofortil yazdı doktoru. Adet olunca gel aşılama için tedaviye başlayalım dedi. 31 Mayısta adet oldum ama eşimle o gün tartıştığım için gitmedim doktora. Bundan sonrada gitmicem diye tribe girdim.

Bu arada spora yazıldım Zumbaya gidiyordum haftanın 3 günü. 3 kilo verdim. Bayram öncesi koca evi temizledim. Halılar, perdeler, cam, kapı. İstanbul, Eskişehir ve köye seyahatlerim oldu. Bu ay olmaz dediğim hiç beklemediğim (Tabi adet günüm geçene kadar beklemiyorum) hamileliğim oldu.

Lütfen kafanıza takmayın, biliyorum çok çok zor. Bana kafana takma hayatına devam et diyenlere çok kızardım. Sinirimi içimde yaşardım. Kimse beni anlamıyor derdim. Takmak imkansız. Kendinize günlük işleriniz dışında bir uğraş edinin. Yatıp kalkıp Allah'a dua edelim. Bende tüm evlat hasreti çeken anneliği doğuştan ruhunda olan kadınlarımız için sürekli dua edeceğim.

Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar versin inşallah. Benim için de dualarınızı esirgemeyin. Görüşmek üzere :KK66:

Kızlarrrrr

Çok mutluyum çünkü hamileyim :)

2 ay önce rahim filmi çektirdim. Doktor eşime vitamin verdi neofortil verdi. Sanırım ikisinin etkisiyle hiç beklemediğim biranda hamile kaldım.

Şimdi 31 Mayıs SAT. Ben pcolu olduğum için sürekli düzensiz adet oluyordum. Yine epey gecikti. 4 temmuz ile 10 temmuz arası evde çok olduğu için ovülasyon testi yapıp durdum günde 2 tane. Hepsi pozitif çıktı. Göğüs ağrım ve adet gecikmesi dışında hiç bir belirtim yok.

10 Temmuzda idrar testi yaptım negatif çıktı. Ovülasyon testim pozitif çıkıyor hala. Dün iş çıkışı içime sinmediği için bir tane daha test aldım eve gidince yaptım. 2 çizgide kopkoyu. Eşimi aradım. Etlik Zübeyde hanımda çalışan bir arakadaşım var. Hemen onu aradım acile gittik. Daha önce kimyasal gebeliğim olmuştu bir kez. Beta hcg 90 dan sonra düşmüştü.

Neyse ultrasonla baktılar kan verdim. 8 mm kese göründü. beta hcg 6045,5 çıktı. Çok mutluyummmmm. Allah'ım isteyen herkese tez zamanda hayırlı evlatlar verir inşallah. Sağlıklı sıhhatli.

Birde bu hamilelik sürecini anlatıyım size. 2 yılı geçkin süredir çocuk istiyoruz. Allah'ın takdiri olmuyor. Diyet yapamalar, şifalı sular içmeler, bitkiler yemeler yok. Tam bu ay oldu diyorum yine hüsran. En son doktora gittiğimde bana aşılama ve tüp bebek yapamam dedi. Kilo vermemi söyledi gönderdi hoca. Sonra ben sabırsız Zübeyde hanıma gittim. Kafaya taktım aşılama yada tüp bebek yaptırcam. Önce rahim filmi çekelim dediler. Rahim filmi çektirdim çok temiz hiç bir sorun yok kanallarım açık. EŞime Neofortil yazdı doktoru. Adet olunca gel aşılama için tedaviye başlayalım dedi. 31 Mayısta adet oldum ama eşimle o gün tartıştığım için gitmedim doktora. Bundan sonrada gitmicem diye tribe girdim.

Bu arada spora yazıldım Zumbaya gidiyordum haftanın 3 günü. 3 kilo verdim. Bayram öncesi koca evi temizledim. Halılar, perdeler, cam, kapı. İstanbul, Eskişehir ve köye seyahatlerim oldu. Bu ay olmaz dediğim hiç beklemediğim (Tabi adet günüm geçene kadar beklemiyorum) hamileliğim oldu.

Lütfen kafanıza takmayın, biliyorum çok çok zor. Bana kafana takma hayatına devam et diyenlere çok kızardım. Sinirimi içimde yaşardım. Kimse beni anlamıyor derdim. Takmak imkansız. Kendinize günlük işleriniz dışında bir uğraş edinin. Yatıp kalkıp Allah'a dua edelim. Bende tüm evlat hasreti çeken anneliği doğuştan ruhunda olan kadınlarımız için sürekli dua edeceğim.

Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar versin inşallah. Benim için de dualarınızı esirgemeyin. Görüşmek üzere :KK66:

Sizin adiniza cok.sevindim bizlere de dua edin...bende polip aldircam adet bitimi

X