Pcos geç döllenme

Bende pcos var ama adetlerim düzenlidir genelde hormanlarim da da sıkıntı yoktu doktor da bi sıkıntı görmedi sadece gebyfoll kullanmamı önerdi 2 buçuk aydır da onu kullanıyorum normal bir şekilde de adet olurum ama bu ay normal de 13 Nisan adet günümdü 11 inde lekelenme şeklinde kanama yaşadım adet oluyorum sandım ama sancim her hangi bir ağrım da yoktu diğer gün kesildi ve sonraki günlerde yani 5 6 gün falan ara ara kesilerek kanama kahverengi tonlarında geldi koyu hep ya da çok açık 19 unda da idrar testi yaptım ama negatifti yeniden test yapmalı mıyım sizce yapmaya da korkuyorum bu dönemde çok umutlandim kesildi sandım yeniden lekelendim falan ilk defa yaşıyorum böyle bir şey o yüzden bu konuda yardım istiyorum bu şekilde olup hamile olduğunu öğrenen oldu mu yoksa pcos yüzünden mi 7 aylık evliyim başından beri korunmuyoruz akışına bıraktık çocuk olursa diye pco olduğu için çok ümidim de yok lütfen yorumlarinizi bekliyorum ya da benzer durumlari yaşayanları

Merhabala bende de pcos var ama pcosun tamamen iyileşecek birsey olmadığını ama beslenme sağlıklı hayat tarzı bol yürüyüsle etkilerinin ortadan kalkacağını söylemislerdi. Belirtiler olarak mı iyileştin dediler acaba. Doğum kontrol hapıyla mı tedavi edilmeye calısıldı yoksa vitamin takviyeleri mi
Merhaba canım 6 ay boyunca diane doğum kontrol hap kullandım ve bu hastalıkta zayıflamak zor elimden geldiğince dikkat ettim ama hiç kilo veremedim ona rağmen ilacı düzenli saatinde kullandım ve iyileştim kistler yok artık:))

pcos nedir peki? her adet düzensizliği olan pcos mu oluyor, benimde düzensiz
Hayır her adeti düzensiz olan pcos olmuyor. Pcos ta erkek tipi kıllanma oluyor, sac dökülmesi oluyor, ruh hali değişimleri oluyır, kilo almays meyilli olunuyor. Mesela hormon testlerinde belli olabiliyor veya ultrason cekiminde bazı insanlar farkına bile varamayabiliyor. Ben de varmıs ama yıllarca bi belirtisi yoktu sonra hormonlarımda hep düzgündü ultrasonlarımda normaldi. Son zamanlar ultrason görüntüsünde göründü. Üzüm gibi kücük kücük yumurtalar vardı. Pcos görüntüsü dedi doktor. Normal gebe kalınıyor ama biraz zor olabiliyor. Ben 5. Aşılamamı yaptırdım bekliyorum. İlk başlar normal olur diye bekledik olmadı.

Merhaba canım 6 ay boyunca diane doğum kontrol hap kullandım ve bu hastalıkta zayıflamak zor elimden geldiğince dikkat ettim ama hiç kilo veremedim ona rağmen ilacı düzenli saatinde kullandım ve iyileştim kistler yok artık:))
Kistler zaten yumurtlama döneminde catlamayan yumurtalar adetle kendini atıyor o yüzden ben cok ilac kullanmak istemiyorum yeterince hormon kullanıyorum zaten. Yurtdısında asla kistin varsa doğum kontrol hapı vermiyorlar cünkü zaten adet kanamasıyla kendini atan zararsız kistler oluyor. Zayıflama konusuna gelince insülin direnciyle alakalı birsey o şeker hastalarına verdikleri bi hap veriyorlar o zatıflamayada yardımcı oluyor. Ve glutensiz bir beslenme öğünü akdeniz tipi beslenme bu sendromun dostu. Benim hiç kilom yoktu 52 yi zor görmüstüm. Aşılamada hormon tedavisi olunca şiştim tabii 58 oldum

Bende pcos var ama adetlerim düzenlidir genelde hormanlarim da da sıkıntı yoktu doktor da bi sıkıntı görmedi sadece gebyfoll kullanmamı önerdi 2 buçuk aydır da onu kullanıyorum normal bir şekilde de adet olurum ama bu ay normal de 13 Nisan adet günümdü 11 inde lekelenme şeklinde kanama yaşadım adet oluyorum sandım ama sancim her hangi bir ağrım da yoktu diğer gün kesildi ve sonraki günlerde yani 5 6 gün falan ara ara kesilerek kanama kahverengi tonlarında geldi koyu hep ya da çok açık 19 unda da idrar testi yaptım ama negatifti yeniden test yapmalı mıyım sizce yapmaya da korkuyorum bu dönemde çok umutlandim kesildi sandım yeniden lekelendim falan ilk defa yaşıyorum böyle bir şey o yüzden bu konuda yardım istiyorum bu şekilde olup hamile olduğunu öğrenen oldu mu yoksa pcos yüzünden mi 7 aylık evliyim başından beri korunmuyoruz akışına bıraktık çocuk olursa diye pco olduğu için çok ümidim de yok lütfen yorumlarinizi bekliyorum ya da benzer durumlari yaşayanları
Canım inşallah bebektir diyorum öncelikle. Ama pcıs olanlarda genellikle kanama az olabiliyor kahverengi oluyor. Ben de bazen ped e bile gerek kalmıyor damla damla bile oluyor ama bazende ped yetişmiyor cok oluyor. İnşallah seninki lekelenmedir

Canım inşallah bebektir diyorum öncelikle. Ama pcıs olanlarda genellikle kanama az olabiliyor kahverengi oluyor. Ben de bazen ped e bile gerek kalmıyor damla damla bile oluyor ama bazende ped yetişmiyor cok oluyor. İnşallah seninki lekelenmedir
Hiç olmamisti böyle normal olurdum hep
İnşallah çok istyrm yarında test yapicam bakalım

X