Gebeliğe Hazırlık Pcos ve femara ile hamile kaldim. Neler yaptim buyrun konuya.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Herkese merhabalar kk nin kiymetli hanimlari. Ben de kendi hikayemi umut olsun diye paylasmak istiyorum sizlerle. Ben kendimi bildim bileli pcos ile mucadele ediyorum, evlendigim ilk 3 sene bebek istemedik haliyle de dogum kontrol haplariyla adet görmeye devam eden bir surec rutin haline gelmisti. Gecen sene nisan ayindan beri bebek istiyorduk ve bikac ay olmayinca doktora gittik. Eylul ayinda ilk muayenemi oldum bu amacla. Tabi bekledigim seyler, pcoslu olmam ve bunun gebeligi zorlastirabilecegi. Femara ile yumurta takibine basladik. Ayni zamanda doktorum inositol takviyesi ve folik asit basladi. Ilk ay olmadi koca bir husran. Bir ay ara verdik. Bu arada d vitamini ve b12 degerim de alt sinira yakin oldugu icin takviye kullandim yine cunku doktorlarin bircogu deger cok kotu degilse takviye baslatmiyor ki bence kesinlikle alinmali. Bu arada esimin ileri hareketli sperm sayisi biraz dusuk cikti. Morfoloji ve sayi iyiydi ama urolog da hafif varikosel var diyince dedim tamam bu iş olmayacak. 2. Denememiz yine olmadi tabi. Ve ben gecen ay son denemeyi de sirf bitsin diye basladim. Bu arada esime keciboynuzu kürü uyguladik ve keciboynuzu özü yedi her sabah. Ayni zamanda bazi antioksidan ve mineral takviyeleri aldik ona. Gecen hafta nasilsa negatif sonuc bekledigim testi attigim yere bakinca gozlerime inanamadim. Cift cizgi ve hatta 2. Test de cift cizgi. Kan testi yaptirdim sonra suan 5 haftalik hamileyim Rabbimin izniyle esime uyguladigimiz keciboynuzu ve diger takviyelerin vesile oldugunu dusunuyorum. Inositol takviyesinin de bende yumurta kalitesini iyilestirdigi kanaatindeyim sahsen. Bir de beslenmeme aşırı dikkat ettim, haftada 3 gun yürüdüm tempolu.
Gebeligim saglikli ilerler mi ne olur bilemen ama en azindan hamile kalabildim bu durumlarda. Burada evlat isteyen tum kardeslerime hergun dua ediyorum. Rabbim hayirli ve kolayiyla saglikli, salih evlatlar nasip etsin insallah.
Böyle haberler alınca çok mutlu oluyorum ve daha çok umutlaniyorum paylaştığıniz için teşekkürler umarım yakın zamanda bizde güzel haberler aliriz

X