Pcos ve Hayallerim

Herkeslere selamlar..
Uzun zaman olmus yazmayalı biraz son gelismelerden bahsedeyim ve bu da kendime not olarak eklensin aynı zamanda..
2. Kimyasal gebeligimi yasadiktan sonra yine kendi icimde psikolojik bi küslük yasayıp soyutlamistim kendimi gitmicem artik doktora felan demiştim ki oyle de yaptim.. yaklaşık 4 ay doktora felan gitmedim..
Taaa ki bi arkadasim beni ikna ederek.. guzel bi sebep, Rabb'imden vesile diyelim..

Iyi bi doktora denk geldigimi dusunuyorum bu kez cunku cok sakin ve anlayisla dinledi yasadiklarimi.. oncelik benim icin buydu beni dinlemesi anlamasi?!
Sonrasinda sakince cevaplar vererek bana yardimci olacagini guzel bi dille anlatti ve bazi sonuclarimdan yola cikarak genetik testler yaptirmam gerektiğini soyledi..
Genetik testler icin kan verdim ve sonuc bekliyodum..
Sonuclarimi aldim ileri derece pıhtılasma oldugunu ve eger Rabbim nasip eder de gebe kalirsam kan sulandirici ignelerle bu gebeligi gecirecegimi ögrendim..
Ve pihtilasmanin gebelik devam etmesi icin onemli bi etken oldugunu da ogrendim..
Bu surecte gecirdigim grip vb hastaliklardan dolayi reglim gecikmisti..
1 bucuk ay sonunca doktorumun verdigi tarlusal diye bi ilacla regl oldum.. suan kontrollerim yapildi ve 5. Gun klomen kullanmaya basliyorum.. yeni bi sayfa aciyorum sil bastan..
Rabb'imden hayirlisi benim icin ve dua eden isteyen herkes icin insallah..

Merhaba öncelikle umarım en kısa sürede mutlu haberi alırsın. Senin kadar olmasa da bende pikostan çok çektim. 15yasimdan beri hastayım ve bana ilk teşhis konulduğunda bana hamile kalamayacagim belki tüp bebekle ancak olacağı söylendi. Hep ben anne olamayacagim düşüncesiyle yaşadım. Eşim evlilik düşüncesi başladığı dönemde sırf bu nedenle ayrılmak istedim fakat o bunu önemsemedi. İki buçuk yıllık evliyim ve hamile kalmadim. Rahim filminde kanallarda bir sıkıntı yoktu. Başka bir hastalık için genel ultrason çektirdim ve yine 4cmlik bir kistim vardı kanser değerlerini yukselten(16 yaşında da ameliyat olmuştum.) Ameliyat oldum. Fakat aradan iki ay geçti regl olmadım her ihtimale karşı test yaptırdım ve 3aylik hamileydim. Ameliyat oldugumda 3haftalik hamileymisim testte çıkmamış. Doktorlarda anlam veremedi. Şimdi mucize bebeğim 1 aylık ve ben gaz sancılarını gidermeye uğraşıyorum sakin umudunu kaybetme. Her işte bir hayır vardır.

Merhaba öncelikle umarım en kısa sürede mutlu haberi alırsın. Senin kadar olmasa da bende pikostan çok çektim. 15yasimdan beri hastayım ve bana ilk teşhis konulduğunda bana hamile kalamayacagim belki tüp bebekle ancak olacağı söylendi. Hep ben anne olamayacagim düşüncesiyle yaşadım. Eşim evlilik düşüncesi başladığı dönemde sırf bu nedenle ayrılmak istedim fakat o bunu önemsemedi. İki buçuk yıllık evliyim ve hamile kalmadim. Rahim filminde kanallarda bir sıkıntı yoktu. Başka bir hastalık için genel ultrason çektirdim ve yine 4cmlik bir kistim vardı kanser değerlerini yukselten(16 yaşında da ameliyat olmuştum.) Ameliyat oldum. Fakat aradan iki ay geçti regl olmadım her ihtimale karşı test yaptırdım ve 3aylik hamileydim. Ameliyat oldugumda 3haftalik hamileymisim testte çıkmamış. Doktorlarda anlam veremedi. Şimdi mucize bebeğim 1 aylık ve ben gaz sancılarını gidermeye uğraşıyorum sakin umudunu kaybetme. Her işte bir hayır vardır.
Bende suan sizinle aynı kaderi paylaşıyorum bebeğim 43 günlük ve gaz sancıları berbat durumda benimde 3 yıllık savaş sonunda bebeğim oldu hemde hiç ummadıgım bir anxa hamile oldugumu öğrendim :)

Herkeslere selamlar..
Uzun zaman olmus yazmayalı biraz son gelismelerden bahsedeyim ve bu da kendime not olarak eklensin aynı zamanda..
2. Kimyasal gebeligimi yasadiktan sonra yine kendi icimde psikolojik bi küslük yasayıp soyutlamistim kendimi gitmicem artik doktora felan demiştim ki oyle de yaptim.. yaklaşık 4 ay doktora felan gitmedim..
Taaa ki bi arkadasim beni ikna ederek.. guzel bi sebep, Rabb'imden vesile diyelim..

Iyi bi doktora denk geldigimi dusunuyorum bu kez cunku cok sakin ve anlayisla dinledi yasadiklarimi.. oncelik benim icin buydu beni dinlemesi anlamasi?!
Sonrasinda sakince cevaplar vererek bana yardimci olacagini guzel bi dille anlatti ve bazi sonuclarimdan yola cikarak genetik testler yaptirmam gerektiğini soyledi..
Genetik testler icin kan verdim ve sonuc bekliyodum..
Sonuclarimi aldim ileri derece pıhtılasma oldugunu ve eger Rabbim nasip eder de gebe kalirsam kan sulandirici ignelerle bu gebeligi gecirecegimi ögrendim..
Ve pihtilasmanin gebelik devam etmesi icin onemli bi etken oldugunu da ogrendim..
Bu surecte gecirdigim grip vb hastaliklardan dolayi reglim gecikmisti..
1 bucuk ay sonunca doktorumun verdigi tarlusal diye bi ilacla regl oldum.. suan kontrollerim yapildi ve 5. Gun klomen kullanmaya basliyorum.. yeni bi sayfa aciyorum sil bastan..
Rabb'imden hayirlisi benim icin ve dua eden isteyen herkes icin insallah..
İyi oldugunu bilmek güzel Rabbim gönlündekini versin.

Bende suan sizinle aynı kaderi paylaşıyorum bebeğim 43 günlük ve gaz sancıları berbat durumda benimde 3 yıllık savaş sonunda bebeğim oldu hemde hiç ummadıgım bir anxa hamile oldugumu öğrendim :)

Ne guzel boyle mesajlari okumak :)
Rabbim saglikla sihhatle size bagıslasın bebislerinizi :) ♡

İyi oldugunu bilmek güzel Rabbim gönlündekini versin.

Amiiin amin canim sen nasilsin nedir son durumun

Ne guzel boyle mesajlari okumak :)
Rabbim saglikla sihhatle size bagıslasın bebislerinizi :) ♡

Amiiin amin canim sen nasilsin nedir son durumun
en son dr.verdiği ilacı kullanmadım demiştim. Mayıs Ayında gitmiştim doktora birde bu ay gittim kontrol ettirdim hormon tahlilleri ve yumurtuyormuyum diye. hormonlarımda dengesizlik var pco dedi yumurtlama ma baktı adetin 21.günü gittim tahlil sonucum 7,58 çıktı güzel bir sonuç dedi ilaca gerek görmedi sadece folic asit kullanıyorum hayırlısı.

en son dr.verdiği ilacı kullanmadım demiştim. Mayıs Ayında gitmiştim doktora birde bu ay gittim kontrol ettirdim hormon tahlilleri ve yumurtuyormuyum diye. hormonlarımda dengesizlik var pco dedi yumurtlama ma baktı adetin 21.günü gittim tahlil sonucum 7,58 çıktı güzel bir sonuç dedi ilaca gerek görmedi sadece folic asit kullanıyorum hayırlısı.

Evet canim benim Rabbimden hayirlisi insallah..

Canim daha once yazmistim diye hatirliyorum. Merak ettim durumunu. Yilma lutfen sadece tek ugrasin bebek olmasin hayatini akisina birak bebegin seni bulacak. Hemde oyle bir bulacak ki ikinciye tovbe ettirecek sana ben 20 ocakda bebegimi kucagima aldim cok sukur ama neler cektiriyor bana gel de sor. Bir gaz sancisi tutturduk ki sorma gitsin. O kulagimin dibinde cigliklar attikca ben eriyorum. Aklimiz fikrimiz hayatimiz bizim oglanin poposu oldu Rabbim sana da nasip etsin insallah. Bunlarida seni biraz keyiflendirsin aman olmuyosa bi sebebi var belki henuz bu zorluklara hazir degilim diye dusunmen icin anlatiyorum. Inan Allah biz hazir olunca nasip ediyormus herseyi bunu simdi anliyorum canim duacinim Allaha emanetsin ❤❤

Herkese merhabalar öncelikle...

Baktım ki neredeyse bir yıl olmuş yazmayalı ve en son yeni bi umutla tedaviye başladıgımı yazmışım..

Şöyle ki o doktor tahmin ettigim gibi mükemmel birisi çıkmadı ne yazıkki, ilk kimyasal gebeliğimde bile günde 4 klomenle başlamışken bu üçüncü klomen denemesi olacaktı ve günde sadece bir klomenle başladı doktor, bu kadar düşük dozla yumurtaların gelişmeyecegini tahmin ede ede başladım ilaca hiç itiraz etmeden, çünkü güvendim ya doktora yardım edicem sana dedi halledicez çözülmeyecek bişey yok dedi hatta 3 aya sen gebesin bile dedi bana, velhasıl ilaç bitti kontrole gittim, ki hiç unutamayacagım bi gündü yarım metre kar 10 dakkalık yeri bi saatte yürüdügüm yollar..... neyse kontrole girdim, yumurtam gelişmemişti (tahmin ettigim gibi)
Doktor bana ne dese begenirsiniz?
Sen tüp bebek yaptır olmaz başka türlü, yumurtanı geliştirsek bile sağlam spermi nasıl bulucaz (ki eşimde hiç bi problem yoktu Allahıma şükür)
Yani kısaca gerçek bi doktorun asla kurmayacagı cümleleri kurdu bana saçmaladı, sonunda da 2 doktor ismi verdi bana tüp bebek uzmanıymışlar, git yaptır diye..
Yaşadıgım şok ve üzüntüyü çok net hatırlıyorum bana yardım edecek sandıgım babacan sandıgım doktor beş para etmez bi ticaretci çıktı !!!! Şaka gibi !!!

Bu sırada da genetik test sonuçlarım çıkmıştı ve 3 gende taşıyıcı olarak pıhtılaşmam olduğunu öğrendim,,,,

Veee aradan yaklaşık bir yıl daha geçti son hüsranımdan sonra.. ne doktora gittim ne doktor adı andım ama her gece hayaller kurdum hep ağladım istedim dualar ettim koskoca bir yıl geçmişti neredeyse...

Bi gün hiç aklımda yokken ve düşünmüyoken bi doktor tavsiyesi duydum, daha önceden de duydugum ama gitmeye fırsatım olmayan bi doktordu, yada nasip demeli en doğrusu... Regl dönemime de denk gelmişken hiç vakit kaybetmeden sabahına doktorun yanına gittim ani bi kararla..

Önce sıradan yaşadıklarımı anlattım, neredeyse üç yıl boyunca birikmiş tahlillerim koca bi dosya olmuşlardı dosyayı doktorun önüne koydum, doktor pkos olduğumu pıhtılaşmayı herşeyi kontrol etmiş ve hakkımda herşeyi öğrenmişti hemen hemen, usg çekildi tabi hemen görünüyo zaten pkos, ve doktor bana rahimin kalp şeklinde gibi sanki biraz dar hemen yarın öbürgün zaman geçmeden rahim filmi çektirmen gerekiyo dedi, bu zamama kadar gittigim doktorların sayısını unuttum ama bunu ilk kez bu doktordan duydum ve dedimki Allahım hayırlısını nasip et bu doktor bana şifa olsun..

Bu sefer her zamankinden daha kararlıydım zaten, doktoruma 3 yıllık evliyim 2 klomen tedavisi ve 2 kimyasal gebelik var başka da tedavi görmedim ve görmek de istemiyorum ben hemen aşılama yaptırmak istiyorum dedim, zaten evliliğimde 3 yıl bitmek üzereydi ve doktor aşılamaya herhangi bi engel görmedi.. Önce rahim filmi çektirmem gerekiyodu ki hemen bi gün sonra çektirdim..
Çok şükür ki tüpler açıktı bi problem yoktu yalnız doktorun dedigi gibiydi rahimim içi biraz dardı ve hamile kalırsam bebegin tutunması zor olacaktı doktor öyle söylemişti, bu kez de doktorun kararıyla histereskopi amelyatı olmam gerektigini öğrendim, aşılama istedigim için vakit kaybetmeden hemen amelyatımı da oldum, Rabbime sonsuz şükürler olsun yavaşca ilerliyordu tedavim..
Amelyat sonrası 2 aya yakın rahimi toparlayacak ilaçlar kullandım dinlendim ve iyileşmeyi bekledim.. Kontrol günüm geldi ve doktor yolunu tuttum tekrar....

Velhasıl aşılama sürecim başlamıştı Bismillah..

Yumurta geliştirici iğneler alındı bu sürede folik asit vitaminler vs..

İlk olarak 75cc. dozla başladık iğneye kontrollerimde yumurtam fazla gelişmiyordu ve bikaç gün daha kullanmam söylendi, son kontrolde de doz düşük geldiği için yumurtam gelişmediğini öğrendim ve tedavi iptal edilmişti... surat asık yine hüzün içimde evin yolunu tuttum, ama bu sefer yas tutmadım Rabbim sana şükürler olsunki tedavi sürecine girmiştim ben bana nasip etmişti Rabbim, nasıl yas tutabilirdim ki..

Neyse adet olmamı bekledik çok geçmeden afet oldum ve hemen kontrole gittim tekrar, bu kez 2. Adıma geçmiştik yeniden başlandı iğnelere bu defa 150cc. olarak başladım, bu sefer de yumurtalarım çok fazla geliştigi için bi iki kontrolden sonra dozu 75cc. Ye düşürdü doktorum bikaç gün de o şekilde kullandım ve son kontrolde artık yumurtalar istenilen boyuta gelmişti, çatlatma iğnesi yapıldı ve derken aşılama günü geldi çattı, aşılamam yapıldı (SONSUZ ŞÜKÜR NASİP EDEN RABBİME)
artık herşey zamana kalmıştı bana test günü verildi ve kullanmam gereken takviye ilaçlar, bu sırada verilen test gününe daha zaman vardı çok şiddetli gaz sancıları çekmeye başladım kıvranıyodum artık ayağa kalkamaz yatamaz uzanamaz oldum ağlamalı geçti bir hafta kadar bi zamanım, sonrasında daha fazla dayanamadıgım için test gününe 4-5 gün kala muayneye gittim, yumurtalar çok oldugu için ohss olmuştum ve karın boşluguna sıvı birikmişti doktor artarsa bu sıvıyı çekmemiz gerekicek bi sonraki kontrole kadar azalır insallah dedi, bu arada kontrole girmişken kan da vermemi istedi doktor beta hcg için, daha test gününe çok vardı ve ben panikledim negatif çıkıcak ve üzülcem daha çok zaman var zaten diye düşünüyodum, ama kan vermem gerekiyodu verdim....

Evet normalde olan test gününe 4-5 gün kala kan verdim, ve sonucun gelecegi dakikaya kadar hiç hatırlamıyorum kalbim nasıl çarpıyodu ne heycanla bekliyodum çok tedirgindim çünkü rahatsızdım da aynı zamanda, kim bilir neydi diyodum ne var acaba...

Sonuca ilk önce internet üzernden baktım 45-50 arasıydı degerim şok olmuştum inanamıştım test gününe daha cok vardı ve pozitifi gördüm içim içime sığmadı Rabbime çok şükür, derken gün aşırı beta bakıldı 150,450 derken arttı degerim şükürler olsun...

Derken zaman geldi keseyi görmemiz üçin muayne günümüz çattı doktora yine aynı stres heyecan ve tedirginlikle gittik, acaba keseyi görebilecekmiydik varmıydı kese herşey yolundamıydı... 3 yıl beklemenin sonucu ve yaşanılanlar tamamen bu panik atağın sebebi...

Kızlar farkındayım çok fazla uzattım ama 1 yıl olmuş yazmayalı ve çok şey birikmiş anı kutuma yazmam gereken :)

Rabbime şükür ki şuan bebişim benimle 3. Ayı bitirdik sayılır Allahım isteyen herkese nasip etsin.. Bana ve benim gibi arkadaşlarıma da sağ salim kucağımıza alabilmemizi nasip etsin Rabb’im...

AMİN , AMİN , AMİİİİİN ....

Evet normalde olan test gününe 4-5 gün kala kan verdim, ve sonucun gelecegi dakikaya kadar hiç hatırlamıyorum kalbim nasıl çarpıyodu ne heycanla bekliyodum çok tedirgindim çünkü rahatsızdım da aynı zamanda, kim bilir neydi diyodum ne var acaba...

Sonuca ilk önce internet üzernden baktım 45-50 arasıydı degerim şok olmuştum inanamıştım test gününe daha cok vardı ve pozitifi gördüm içim içime sığmadı Rabbime çok şükür, derken gün aşırı beta bakıldı 150,450 derken arttı degerim şükürler olsun...

Derken zaman geldi keseyi görmemiz üçin muayne günümüz çattı doktora yine aynı stres heyecan ve tedirginlikle gittik, acaba keseyi görebilecekmiydik varmıydı kese herşey yolundamıydı... 3 yıl beklemenin sonucu ve yaşanılanlar tamamen bu panik atağın sebebi...

Kızlar farkındayım çok fazla uzattım ama 1 yıl olmuş yazmayalı ve çok şey birikmiş anı kutuma yazmam gereken :)

Rabbime şükür ki şuan bebişim benimle 3. Ayı bitirdik sayılır Allahım isteyen herkese nasip etsin.. Bana ve benim gibi arkadaşlarıma da sağ salim kucağımıza alabilmemizi nasip etsin Rabb’im...

Cok sevindim senin adina canim.bende pkoyum ve tup bebekle hamile kaldim Rabbim ol dedi oldu desek daha dogru.2012de evlendim 2 sene dusunmedik sorasi klomen asilama derken tup bebek vesile oldu cok sukur.Rabbim isteyen herkese tez zamanda nasib etsin ins.sen dogum yaptinmi ?yoksa 3 aylik mi hamilesin?yas kac

Cok sevindim senin adina canim.bende pkoyum ve tup bebekle hamile kaldim Rabbim ol dedi oldu desek daha dogru.2012de evlendim 2 sene dusunmedik sorasi klomen asilama derken tup bebek vesile oldu cok sukur.Rabbim isteyen herkese tez zamanda nasib etsin ins.sen dogum yaptinmi ?yoksa 3 aylik mi hamilesin?yas kac

Canımm ben seni hatırlıyorum yaa senle de çok konuşuyodukk cok sevindim senin için de şuan :)
Yok canım doğum yapmadım hamileyim şuan 13. Haftamdayım sağ salim kucagımıza alırız insallah :)
Ben de 3 3 bucuk yıllık evliyim 28 yaşındayım canım

Canımm ben seni hatırlıyorum yaa senle de çok konuşuyodukk cok sevindim senin için de şuan :)
Yok canım doğum yapmadım hamileyim şuan 13. Haftamdayım sağ salim kucagımıza alırız insallah :)

Bende senin adina cok sevindim cnm.Rabbim kucagimiza aldirsjn ins cumlemizin.gebe kalamayanlar topiginden hatirliyorum sanki ben seni.bende 90liyim cnim.2012 de evlendik

Çok sevindim canım.hep aklımdaydın şükür Rabbim nasip etmiş.bende rahim filminden sonra hamile kaldım filmimde temizdi ama vesile oldu bana şimdi gün sayıyorum kucağıma almak için :) Allah'ım isteyen herkese nasip etsin ve bizim de sağlıkla kucağımıza versin inşallah

Bende senin adina cok sevindim cnm.Rabbim kucagimiza aldirsjn ins cumlemizin.gebe kalamayanlar topiginden hatirliyorum sanki ben seni.bende 90liyim cnim.2012 de evlendik

Çok sevindim canım.hep aklımdaydın şükür Rabbim nasip etmiş.bende rahim filminden sonra hamile kaldım filmimde temizdi ama vesile oldu bana şimdi gün sayıyorum kucağıma almak için :) Allah'ım isteyen herkese nasip etsin ve bizim de sağlıkla kucağımıza versin inşallah

Amiiin amin kızlar cok sağolun Rabbim isteyen herkese nasip etsin bizler de sağ salim kucağımıza alırız insallah, çok sağolun Allah razı olsun..

Hayitli olsun cnm kucağına almak nasip olsun ıns.

merhaba fsh 4.13, lh:4,88, estradiol 29 değer aralığı 21-251, DHEA-S 301,1 değer aralığı 95,8-511,7 , yumurtalıklarımda polikistik görünümü var fakat adetlerim düzenli kilo problemimde yok sonuçlarım adetin 2. günü yapıldı tsh 2 nin altında sonuçlarımı yorumlayabilir misiniz ? ayrıca prolaktin :22,03 deper aralığı 5,18-26,53

Ne desem neresinden başlasam bilemiyorum...
Ama madem ki buraya hikayemi yazmaktı niyetim bunu da anlatayım, ve daha güzel günlere insallah diye ekleyeyim...

Gayet sıradan bir gündü randevu günüm geldi ve bebegimi görmeye gittik cinsiyetini de öğreniriz heyecanıyla tabii ne de olsa 16 haftamız bitmişti, kontrolde gayet güzeldi bebegim iyiydi erkek dedi doktor oğlum olacak diye sevinemedim çünkü hemen peşine ekledi doktor "rahimde açılma var hemen yatışını yaptır işe felan da gidemezsin artık!"
ilaçlar serumlar (sayısını unuttugum kadar cok) böylelikle bi hafta geçti hastanede su içmeye bile kalkmam yasaktı o şekilde yattım hep gözyaşına dualarım dualarıma gözyaşlarım geceme gündüzüm gündüzüme gecem karıştı... 1 hafta sonunda açılma devam ediyordu ve eve çıkardı doktor doğuma kadar yatacaktım artık su içmeye bile kalkmam yasaktı, yalnız haftaya kontrole gel bakalım dedi... 1 hafta sonra kontrole gittik bebegin kafası acıklıga doğru dayanmış ve kese dışa doğru hunileşmişti iyice ama yine eve gönderdi beni doktor ( belkide biliyodu olacakları....)
söyledi de bana zaten leke gelirse hemen gel, suyun gelirse de hemen gel.......

1 gün geçti üzerinden gece uykumda bi anda suyum geldi, o an anlamıyo insan tabii ama sonradan çoook iyi anlıyo...
apar topar acile gittik gecenin bir yarısı ama içimden bi parça canımdan can koptu çünkü anladım hissettim olacakları, gece çok da fazla müdahale etmediler çünkü yapacak bişey kalmamıştı artık, sabah doktor geldi muayne etti bebegimi sordum yaşıyor dedi... o an hala gözümün önünde şuanmış gibi...
ama malesef yapacak bişey yok yaşaması imkansız dedi.. o anları anlatmak istesem de anlatamam çok acı çok zor.. Rabbim kimseye yaşatmasın... :KK43:

çok fazla uzatmak istemiyorum, velhasıl oğlum melek oldu. İnsallah annesini babasını bekleyecek kuzum cennette..
Rabbim orada kavuşmamızı nasip etsin, sarılıp koklamamı insallah.....
Hakkımızda herşeyin hayırlısı...

Hamile olanlara sağ salim kucagına almayı nasip etsin Rabbim evladı olanlara evlatlarını bağışlasın, evlat isteyenlere de en hayırlı zamanda en hayırlısını nasip etsin evlat hasretiyle yandırmasın Rabbim insallah... AMİN...

X