Pcosla ilgili bişey danışmak istiyorum

yani aynen benimde 1-2 gun gecerdi ama her ay genelde duzenli olurum evlenirken dugun stresinden 5 gun olmamıştı bir defa da 10gun gecikmisti oda hamile miyim degil miyim diye cok takildigim zmaanlar 10yıldır hep duzenli olurum 2 gun once kontrole gittim 6 gun gecikme yaşadım hamilelik yok zaten hastaneden geldim adet oldum sol yumurtalıkta 3 cm kist ama basit dedi kist icin sağ yumurtaliga baktı pcos dedi 9 aydır da gebe kalamıyorum hormon testleri verdim haftaya gidicdm tekrar

Evlenmeden önce arada düzensiz oluyordum yumurta tembelliği dediler sonra polikistik över görünümü varmış 1,5 sene gebe kalamadım tedavi ile yeni kaldım

benim de öyle. birçok pcos hastası düzenli regl görebiliyor zaten. benim de aon 6 ayda iki kez kist oluştu ama normal kanamayla atılıyor zaten. sağ yumurtalığımda 32 mm kist sol yumurtalığımda da poliskistik gördü. 6 yıldır zaten pcos olduğumu biliyordum 😂 1 yıldır da bebek sahibi olmaya çalışıyoruz

her ay duzenli olurum 2-3ve arada 5-6 gun gecikmeleri saymazsak aşırı kilom asiri kil gibi belirtilerimds yoktur rahmin duzenli dedi ama 3 aylık evliyken gittigimde kist pcos hiçbir şey yoktu rahimde hormon testlerim iyydi 6 ay sonra yani su an gittigimde bunlar soylendi kist ve pcos biraz olsa icimi rahatlatıcak ya da bilgilendiricek şeyler paylaşir misiniz

benim de öyle. birçok pcos hastası düzenli regl görebiliyor zaten. benim de aon 6 ayda iki kez kist oluştu ama normal kanamayla atılıyor zaten. sağ yumurtalığımda 32 mm kist sol yumurtalığımda da poliskistik gördü. 6 yıldır zaten pcos olduğumu biliyordum 😂 1 yıldır da bebek sahibi olmaya çalışıyoruz
Peki eşiniz de herhangi bir sorun var mi

Evet. İlk adet görmeye başladığımdan beri pcostum ama hep de düzenli adet görürdüm. Kistler büyümesin diye doğum kontrol hapı vermişti doktorlar hep. Senelerce kullandım. Çocuk istediğimizde hapı bıraktım. Bıraktığım ay daha gebe kaldım. Şimdi 3 aylık bir kızım var

Benim eşimde de herşey temiz geldi ne yapalım belki buda bizim bu dunyada ki sinavimiz 75 kiloyum boyum 1.64 fazla midir sizce
fazla😂 benim boyum 168 kilom 62. doktor bana 55-65 arasında olmamı söyledi. kilodan da önemli olan sağlıklı beslenmek. ilk pcos teshisi konulduğunda 52 kiloydum. 3 ay ilaç kullandım 69 kilo oldum. iki ayda falan diyet yapıp 65’e düstüm. evlendikten sonra da 62 oldum. kilo maalesef yumurta gelisimini çok engelliyor. zor biraz beslenme düzenini değiştirmek ama bol bol koyu yesil yapraklı sebzeler yiyin. fazla proteinden ve karbonhidrattan kaçının. benim süt hormonum en sorunlu hormonumdu ama beslenme düzeniyle onu da düsürdüm sükür su an 30 süt hormonum. süt hormonu yumurta kalitesi engelleyen en önemli seylerden biri. ve coğu pcos hastasında da süt hormonu yüksek çıkıyor. hiçbir zaman ilaç kullanmadım ben doktorum hep ilaçsız ilerlemeye odaklandı. nisan ayında yumurta takibine başlayacağım artık ama. çünkü kötü beslenmediğim halde yumurtam hala sağlıklı gelismiyor. 2 kez kist oluşturdum ve son 6 ayda hiç yumurtlama göremedim 😔

yorumunuz çok içime dokundu 2 oldu ogreneli bu durumu eşimin yuzune bakarken utanç duyuyorum surekli ağlıyorum psikolojim çok kotu durumda kendimi hiç iui hissetmiyorum
ayy sakın öyle hissetmeyin. benim eşim doktora gittiğinde doktor o kadar övdü ki onu. yok sen ne ile besleniyorsun gergedan mı yiyorsun bunlar nasıl değerler maşallah sana bize de anlat da biz de böyle olalım falan. benim yanımda bir de. ben hiç takmadim. bu bizim elimizde olan bir sey değil. bizde genetik mesela. benim annemde de ablamda da var bu. ben elimden geleni yapıyorum bunun için. ve doktorum hiç üzülmememi çünkü pcos hastalarının gebelik tedavisine en iyi tepki veren hastalar olduğunu söyledi. hatta ikiz gebeliğin sağlıklı kadınlara göre daha yüksek olduğunu söyledi. nolur kendinizi kötü hissetmeyin. bazı doktorlar hiçbir seyi açıklamadan direkt zor gebe kalırsın diyip yolluyor. çok güzel sonuç veren tedaviler var üzülmeyin nolur.

Peki sut hormonu ne diye geciyor e nabizda bakıyım sonuçlarına birde rica etsem bir onceki konuda sonuclsrimi atmistim yorum yapma sansiniz vsr mi sizi cok yordum ama çok korkuyorum

fazla😂 benim boyum 168 kilom 62. doktor bana 55-65 arasında olmamı söyledi. kilodan da önemli olan sağlıklı beslenmek. ilk pcos teshisi konulduğunda 52 kiloydum. 3 ay ilaç kullandım 69 kilo oldum. iki ayda falan diyet yapıp 65’e düstüm. evlendikten sonra da 62 oldum. kilo maalesef yumurta gelisimini çok engelliyor. zor biraz beslenme düzenini değiştirmek ama bol bol koyu yesil yapraklı sebzeler yiyin. fazla proteinden ve karbonhidrattan kaçının. benim süt hormonum en sorunlu hormonumdu ama beslenme düzeniyle onu da düsürdüm sükür su an 30 süt hormonum. süt hormonu yumurta kalitesi engelleyen en önemli seylerden biri. ve coğu pcos hastasında da süt hormonu yüksek çıkıyor. hiçbir zaman ilaç kullanmadım ben doktorum hep ilaçsız ilerlemeye odaklandı. nisan ayında yumurta takibine başlayacağım artık ama. çünkü kötü beslenmediğim halde yumurtam hala sağlıklı gelismiyor. 2 kez kist oluşturdum ve son 6 ayda hiç yumurtlama göremedim 😔
İnternetten baktım prolaktin hormonu sanirim sut hormonu dediğiniz benim 16 çıkmış

X