PCOSUM VE HAMİLE KALDIM

ceckizii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2023
9
9
27
Herkese merhaba. 2.5 senedir evliyim fakat 7 aydır gebelik için ugrasıyordum. 3 ay önce ilk muayaneye gittigimde bir sorun yok kendiliginden kalırsın devam et daha erken yeni baslamissin dedi doktor sonra 6 ay kadar gebe kalamayınca 1 ay önce yine gittim polikistik over var kabaca engel degil ama bir tık daha zor dedi kilo vermeye calis dedi boy:164 kilom 65 ti kilolu degildim. Fakat 3 aydir adet olamiyordum pcos yapiyormus duzensizligi bu yuzden adet sokturucu verdi o sira hayit tohumunu gordum burdan deneyim dedim hem duzensizlik hem pcos icin 15 gun ictim bu sirada adet sokturucu bitti adet sokturucu biteli 25 gun oldu kasiklarimda agri vardi fakat hala adet olamamistim bugun tekrar gideyim dedim ogrendimki 1 aylik hamileymisim. Benim gibi pcos olanlar okuyup umudunu kaybetmesin diye yazmak istedim ve lutfen hayıt tohumu kullanin duzenli sekilde. Allah isteyen herkese nasip etsin insallah:)

Herkese merhaba. 2.5 senedir evliyim fakat 7 aydır gebelik için ugrasıyordum. 3 ay önce ilk muayaneye gittigimde bir sorun yok kendiliginden kalırsın devam et daha erken yeni baslamissin dedi doktor sonra 6 ay kadar gebe kalamayınca 1 ay önce yine gittim polikistik over var kabaca engel degil ama bir tık daha zor dedi kilo vermeye calis dedi boy:164 kilom 65 ti kilolu degildim. Fakat 3 aydir adet olamiyordum pcos yapiyormus duzensizligi bu yuzden adet sokturucu verdi o sira hayit tohumunu gordum burdan deneyim dedim hem duzensizlik hem pcos icin 15 gun ictim bu sirada adet sokturucu bitti adet sokturucu biteli 25 gun oldu kasiklarimda agri vardi fakat hala adet olamamistim bugun tekrar gideyim dedim ogrendimki 1 aylik hamileymisim. Benim gibi pcos olanlar okuyup umudunu kaybetmesin diye yazmak istedim ve lutfen hayıt tohumu kullanin duzenli sekilde. Allah isteyen herkese nasip etsin insallah:)
Hayıt tohumunu nasıl kullandın

Merhaba cok tesekkur ederim ramazanda iftar sonrasi su kaynattim icine 1 yemek kasigi attim 5-7 dk arasida oyle kaynattim suzup ictim 15 gun araliksiz sonra biraktim gunde 2 tane olarakta iciliyormus 1 hafta ara verip tekrar baslayacaktim ama hamile kalmisim zaten o sira:) Allah sizede nasip etsin insallah

hayırlı olsun sağlıkla alın kucağınıza inşallah :) nasıl kullandınız hayıt tohumu?
Merhaba cok tesekkur ederim ramazanda iftar sonrasi su kaynattim icine 1 yemek kasigi attim 5-7 dk arasida oyle kaynattim suzup ictim 15 gun araliksiz sonra biraktim gunde 2 tane olarakta iciliyormus 1 hafta ara verip tekrar baslayacaktim ama hamile kalmisim zaten o sira:) Allah sizede nasip etsin insallah

15 günlük süreyi adet bitiminde mi başlattınız? Çok tebrik ederim sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah :)

15 günlük süreyi adet bitiminde mi başlattınız? Çok tebrik ederim sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah :)
Söyle soyliyim ben zaten pcosdan dolayi 3 aydir adet olamiyordum duzensizlik vardi yani adet oncesimi sonrasimi kullaniliyor hic bilmiyorum:) Cok tesekkur ederim darisi basiniza insallah

Bende pcos görünümü vardı hormonlarım düzensizdi. C life kullanmaya başladım hem hormonlarım hem adetim düzene girdi bu ay hamile olduğumu öğrendim

Hayıt tohumunu nasıl kullandın
Ben ramazan ayında kullandigim icin gunde bir tane iftar sonrasi ictim ama gunde 2 tane iciliyormus once cezvede su kaynattim sonra icine 1 yemek kasigi attim 5 dk 7 dk arasi iyice kaynadi süzdüm araliksiz 15 gun ictim:)

Ben ramazan ayında kullandigim icin gunde bir tane iftar sonrasi ictim ama gunde 2 tane iciliyormus once cezvede su kaynattim sonra icine 1 yemek kasigi attim 5 dk 7 dk arasi iyice kaynadi süzdüm araliksiz 15 gun ictim:)
Tamam canım teşekkür ederim

merhabalar.kendinizi strese sokmayın lütfen.stres yaptıkça olmuyor.evliliğimizin 5.ayında kendiliğimizden hamile kaldık fakat kimyasal gebelik oldu.20 aylık evliyim bütün testlerim normal eşiminde güzel ama ergenlikten beri hiç belirti vermeyen pcos bebek için kontrole gittiğimizde çıktı.ne kilom var ne insülin direncim nede adet düzensizliğim vardı ta ki geçen aya kadar.klomen kullandım kist yaptı,femara kullandım negatif sonuç.geçen ay tüp bebek için takviye ilaçlara başladık bütün düzenim bozuldu.şu an adet olamadığım için tedaviye de başlayamıyorum.aklınıza getirmemeye çalışın biliyorum zor ama stres her şeye engel maalesef.umarım en kısa sürede ALLAH hayırlısıyla hamile kalmamızı nasip eder.ALLAH isteyen herkese nasip etsin.

Merhabalar, bu hayıt tohumunu ben de alıp çay olarak tüketmeye başladığımdan beri adet sancısı çekiyorum hatta bu ay 4 gün gecikti ve sanki içimi kesiyorlar gibi sancım oldu kan sulandırıcı içtim geçti, acaba bende kötü bir etki mi bıraktı hiç sorun yaşayan oldu mu? Bir de rahim dış duvarında 4.5cm myom var acaba onu mu küçültüyor diye de düşündüm doktor randevusu yer bulabilsem hemen yarın içimde neler oluyor öğrenmek için gitmek istiyorum.

X