Pelinaz'ın Diyet Günlüğü

pelinaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2011
109
0
merabaLar 70-79 kiLoLar hadi geLin birLikte zayıflayalım konusuna mesaj attım ama kimse cevap vermedi

şimdi ben 1.60 boyunda 80.6 kilo 1 hafta önce dayımlara gittim gitmeden önce 79.3 düm yine almışım demin tartıldım neyse biriyim

Lise 1 e gidiyodum kaldım ve baska okula naklim olucak onun için değişmek istiyorum okulların açılmasına 1.5 ay var

1.5 ayda 69 faLan oLabiLirmiyim ?

şu formülleri buLdum

eLma-sirke-baL yemekLerden sonra içicem bide

Lavanta yağı sürüp kendimi streçLiyip spor yapıcam sizce verirmiyim fotoğrafımıda koyim :)
$188197_1751895489555_1603926276_31731180_7787519_n.jpg
$216354_1817253803472_1603926276_31816077_4097973_n.jpg

Tabi ki kilo verirsin canım yeter ki iste ve azimli ol:KK66: belki 69 olmayabilirsin ama 1,5 ayda 6 kilo verebilirsin diye dusunuyorum hem saglikli ve kalici olur:KK66:hem sen bayagi da gencsin metabolizman bayagi hizlidir:)kolay gelsin azmini yitirmemen dilegiyle:KK66:

1,5 ay da rahatlıkla kilo verebilirsin
Bir yandan da imkanın varsa spor yap derim
Ayrıca gözlerin çok güzelmiş...:nazar:

Verirsin tabi cnm yeterki iste kendine en uygun diyeti bulduktan sonra hiç zorlanmazsın merak etme bu arada spora çok ağırlık ver en önemli kısım spor.yürüyüş ve plates en kolay spor.:KK61: kolay gelsin cnmm inş en kısa sürede en sağlıklı şekilde istediğin kiloya ulaşırsın :KK34:

YazdıkLarınız çok güzeL beni daha çok motive etti demin gittim elma sirkesi ve nestLe aLdım programımda bi değişiklik yaptım lahana yağı 15 tLydi :KK19:

şimdi ramazan olduğu içinde bir yandan sevindim akşama kadar kendimi suçlu hissedicem yemiycem :KK70: hastayım oruç tutamıyorum yarın programıma başlıycam

sabah: (12-1) nestLe spor yürüyüş

öğLen:KK43:4-5) nestle spor

akşam (iftar vaktinde 8de) hafif yemekler salatalar

yemekten sonra elma sirkesi-su-baL karışım

sahur: açık çay yada su peynir domates salata
sahurdada kalkmak zorundayım dayıma neden tutmadığımı söyLeyemem :KK70:

ve gün içersinde 3 Ltre su su içmeyi çok severim 3Litreti bitirceğimden eminim :KK70: :) buraya fırsat buldukca ne yediğimi ve kaç kilo olduğumu yazarım :)

bu arada o gözLeri pcde yaptım öyLe bi Lens aLcaktımda LensLer 40 tL 32 tL civarı :KK70: gözLerim kahverengi bu renk yakışmışmı :KK70: :nazar: :KK55: açık renk göz hastalığı var bende :KK70: :KK70: :KK52:

bu arada o gözLeri pcde yaptım öyLe bi Lens aLcaktımda LensLer 40 tL 32 tL civarı :KK70: gözLerim kahverengi bu renk yakışmışmı :KK70: :nazar: :KK55: açık renk göz hastalığı var bende :KK70: :KK70: :KK52:

Bende tekrar tekrar baktım fotoya ama anlayamadım
yakışmış beğendim ben ama doğallıktan yanayım :-)

sevgili pelinaz,
öncelikle çok iyi gidiyorsun canım. tebrik ederim. ben 30 yaşındayım. ben de lisedeyken kilo almış ve kilolarımı çok kafama takmıştım.
sana eğer beni tecrübeli bir abla olarak görürsen bir iki naçizane tavsiyede bulunmak isterim. öncelikle bu şekilde beslenmeye ve spor yapmaya devam et. sakın bırakma çünkü yaşın çok genç ve fazla kilolarını hemen verebilirsin. bir de eğer toplu yapılan sporlardan birine girersen, basket, hentbol, voleybol vs. burada yaşadığın sosyallik seni uzun yıllar spora bağlayacak ve kilo problemini bir daha yaşamayacaksın. çünkü girdiğin takımda, kulüpte vs. edineceğin arkadaşların da sporla ilgilenen kişiler olacak ve spor senin için bir hayat biçimine dönüşecektir. sana bunu söylüyorum çünkü keşke biri senin yaşındayken bana bunları söyleseydi diye iç geçiriyorum. şimdi hem işimi yapar hem de haftasonları da olsa sporla bağlarımı hiç koparmazdım gibi geliyor.

yoluna devam et çünkü gerçekten yaşına göre çok bilinçli davranıyorsun, bu yüzden mutlaka başaracaksın canım :KK66:

çok teşekkür ablacım uff bazen arada annanemin yaptıklarına dayanamayıp aşırıyorum sonrada vicdan azabından öLüyorum başLayaLı 2 gün oLdu . hergün tartıdayım ya kendimi tutuyorum ama yinede çıkasım geliyo tartıya

dünkü menümü söylim

sabah:nesfit

öğlen:3 kepek ekmeği bir tabak salata zeytinyağlı limonlu soğanlı sonra doymadım :KK70: soğan doğradım zeytinyağlı limonlu onu yedim

akşam: kırmızı et hayatta yemezdim yemem gerektiğini düşündüm yedim baLık yedim saLata yedim . çorba içtim . kepek ekmeği yedim soda içtim
sahurda: kızartma makarna vardı accık ondan yedim su falan içtim çorba yedim yine :KK70:

bugünde işte
sabah:nesfit yedim
öğlen: birazdan soğan yiycem limonlu zeytinyağlı :KK70: bu akşam o elma sirkesi-bal ve su karışımını of aynen ben voleybola gidiyim diycemde nebiliyim kilolarım varya hiç dışarı cıkasım yok hemde hiç ablam ya :KK43: :KK20:

mutlaka zayıfla şu güzel yüzüne yazık etme. he bunu sana diyeninde fazlası var ama olsun 2 ayda 8 kilo veren biri olarak sana tavsiyelerim var . oncelikle diyet listelerinle vakit harcama motivasyonu düşüyo insanın. ben bigün karar verdim yürüyüş yapmaya ve abur cuburu kesmeye. sabahları yarım saat yürüdüm abur cuburu kestim ekmeği kesmedim ama azalttım kilolar gitmeye başlayınca sabah ve akşam yarım saat yürüdüm bi 4 kilo daha verdim. o yuzden diyet listelerini boşver her yemekten ye ama az ye. spor yapmadan çok zor zayıflayacağını bil o yuzden mutlaka en azından yürüyüş yap. havalar çok sıcak ve ramazan diye yürüyüşü bıraktım kilo vermem durdu :83:ama eylül olsun hemen başlıcam

bu arada ek olarak kızartma makarna pilav bunlardan uzak dur azda olsa yeme hiç olmazsa 1 ay yeme sonra canın çektiğinde azcık yersin ben oyle yaptım

canım benimmm yüzün çok güzel.. ortaokul lise döneminde ben de kiloluydum. çok kötü bi durum biliyorum. kilolarım yüzünden lise çağlarımı yaşayamadım desem yeridir :KK5: lise bittiğinde 1 yılda 20 kilo verip 50 kiloya inmiştim. insanın kendine güveni geliyor birden inan ki :KK9: şimdi üniversiteye gidiyorum ve tekrar kilolu hissetmeye başladım :KK37: nerdeyse seninki gibi bir program uyguluyorum. ama ben 2 öğün yiyorum sadece. sabah nesfit akşam da evde ne varsa az miktarda. akşam 9 gibi filan da 1 saat yürüyorum. ama bu şekilde istediğim gibi veremediğimi farkettim de forumda gördüğüm 5 günde 5 kilo diyetine başlamayı planlıyorum pazartesi günü..
umarım istediğin kiloya en kısa zamanda ulaşırsın da lise dönemini dilediğin gibi mutlu yaşarsın :KK54:

bende öyle yapim diyorum ama zayıflayamıyorum sanki geçen hafta 2 kilo verdim şimdi 80 de kaldım sadece gramlar oynuyo okadar :KK43: yürü diyosun evde spor yapıyorum olmazmı .s ? evet bu aksam pilav yedim ama az.kepek ekmek yiyorum demin kek yedim şerbetLi ama çok pişmanlık duydum allah kahretsinn yaa :'( :KK25: :KK14: :KK14: :KK14:

listemi değiştircem ya veremiyorum!!!!!! bu gidişle lise çağımı bende yaşayamıycam galiba onun yüzünde kız mesleğee gitcemm :KK14: hayalimden vazgeçcem sağlık mesleğe gidemiycem galiba :S

Son düzenleme:
şerbetli tatlımı yedin naptın canım sen hemde ilk günlerde:KK53: bak mesela önüne 1 ay zaman dilimi koy katı kuralların şunlar olsun kızartma,makarna,pilav yok ve şerbetli tatlı yok:KK50: evdede spor olur tabiki ama hiç aksatmadan en z haftanın 5 günü yap ilk ay en az 4 kilo verirsin oda en az

spor yap da evde yapmışsın dışarıda yapmışsın hiç farketmez canım yeter ki hareket et.. ama o kaçamaklar çok kötü olmuş bu son olsun tamam mı? zayıfladığında yapıcaklarını düşün, şimdi kilon yüzünden yaşadıklarını, ileride neler giymek istediklerini vs. vs. bu iekilde kendini motive edebilirsin. umutsuzluğa da kapılma sakın spor yapıp yediklerine dikkat ettiğin sürece kilo vermemen imkansız bir şey :KK49: o yüzden unut şimdi o kaçamakları boşver canını sıkma. bundan sonrasına odaklan. ve hayallerinden de sakın vazgeçme. :KK54:

bende öyle yapim diyorum ama zayıflayamıyorum sanki geçen hafta 2 kilo verdim şimdi 80 de kaldım sadece gramlar oynuyo okadar :KK43: yürü diyosun evde spor yapıyorum olmazmı .s ? evet bu aksam pilav yedim ama az.kepek ekmek yiyorum demin kek yedim şerbetLi ama çok pişmanlık duydum allah kahretsinn yaa :'( :KK25: :KK14: :KK14: :KK14:

listemi değiştircem ya veremiyorum!!!!!! bu gidişle lise çağımı bende yaşayamıycam galiba onun yüzünde kız mesleğee gitcemm :KK14: hayalimden vazgeçcem sağlık mesleğe gidemiycem galiba :S

Merhabalar canım. Çok tatlısın, resmini gördüm, bi' söyliyim dedim. Fazla kilolarla güzelliğine yazık etme. Öncelikle; sen bu kiloları birkaç gün içinde almadın, doğal olarak birkaç gün içinde kilo kilo inemezsin. Elbette gramaj oynayacak bir süre. Bir süre de vücudun tutacak yağı, sağlığın için şart bu.
Yürüyüşe erinme. Çatlaklarının olmaması için, her duştan sonra bebe yağı ya da zeytinyağı sür vücuduna. Bu uyarımı kesinlikle dikkate al. Çatlak, kilodan daha lanet bir şey çünkü. Şimdi biz zayıfız da hiçbir şey fark etmiyor, vücut harita gibi. Kesinlikle vücut yağlarını ihmal etme, hatta çatlak kısmına bak sitenin!!! (En önemli uyarıdır bu kilo verilirken)

Yürüyüşü kesinlikle yapmalısın.
Güzel bir diyet ayarlamalısın kendine.
Hayat yemekten ibaret değildir. Tatlı dediğimiz, bir kere ağzımıza alsak tadını alırız ve biter o.
Sağlıklı beslenme şart. Metabolizmanı da hızlandırır.

Yapabilirsin. :)
Ben inanıyorum.
Ben yaptım! Ben de çok şişmandım, ikinci kez zayıflıyorum şimdi.

çok iyisiniz ya yardımcı oluyosunuz bana işte o kaçamaktann sonra bitttim pilav yedim dün akşam ama tuzsuz böyle tadı tuzu yoktu .

yumurta kilo yapıyomu ? kızarmış

ben zaten çok kola içerdim bıraktım . sonra patates kızartması patlıcan faLan bıraktım tatlıyı bitek ozaman yedim ki evde tatlı olmasın diye oda bitti :KK52:

çorba içiyorum tavuk yiyorum kırmızı et yiyorum demin kıvırcıklı falan salata yedim 4 dilim kepek ekmeği zeytinyağlı limonlu salata ...

evet zaten eskiden çok zayıfdım annanem yedirdi sonra annanem köye gitti annem zayıflattı beni annanem köyden dönünce anneme kızdı bu kız bi deri bi kemik kaldı diye ahh annane ahh :KK43: size zayıf halimi gösteriyim

$183802_1715694744559_1603926276_31675803_5263923_n.jpg

cnm selam diyetinde basarilar bir de hic 80 kilo gibi durmuyosun masallah, cok daha zayif gosteriyosun

X