Makarnalar Penne arabiatta (acili domates sosu penne makarna)-Resimli

Libyana

Allah var, Allah yâr...
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2008
5.943
33
Makarnayı içine bir yemek kaşığı tuz ve yapışmaması için göz kararı zeytinyağı kattığınız kaynar suyun içinde diri kalacak şekilde haşlayıp isterseniz soğuk sudan geçirip süzün. Bir kenarda bekletin.
Bu arada sosu hazırlamak için geniş ve derin bir tavada zeytinyağını kızdırın, ince kıyılmış soğan ve ezilmiş sarımsakları tavaya alıp yumuşayana kadar kavurun. Daha sonra doğranmış domatesleri ilave ederek suyunu çekene kadar kavurmaya devam edin.
Tavadaki karışıma kıyılmış maydonoz, tuz, karabiber, parmesan peyniri� ve acı sosu da ilave ederek biraz daha kavurduktan sonra 1,5 çay bardağı su ilave edip ateşi kısın ve suyunu çekip sos yoğunlaşana kadar arada karıştırarak pişirin.
Pişirdiğiniz sosu el blenderından geçirerek pütürlerini alın.
Süzdüğünüz makarnayı sosla karıştırıp servis tabaklarına paylaştırıp üzerine bolca parmesan peyniri rendesi serperek sıcak servis yapın.

Son düzenleyen: Moderatör:
pennevd0.jpg

Alnt-

Son düzenleme:
Kızlar penne meene deyınce garıp bısı gıbı gelıyy kulagaa
ama bıldıınız makarna
Bu aksam yaptık mıs gıbı de ındırdı mıdeyeee
harıkaaaaaaaa oluyor
cok da lezız
deneyın

Ayyy agzim sulandiiiii.
Haftaya esim evde olunca bunu
mutlaka yapicam.Sagol canim.
Yapinca resmini de eklerim.

Ayyy agzim sulandiiiii.
Haftaya esim evde olunca bunu
mutlaka yapicam.Sagol canim.
Yapinca resmini de eklerim.

Bebusum artık hep bırlıkteyızŞeniz yasasın..
Evet denemenı onerırım
acı sevıyorsanız bır de offfffffff harıka..Mantar da katmıstım bır kere
Optum

ben sürekli yaparım çok güzel oluyor cokacimcoook
emeğine sağlık

restoranda yapılan penneye mantarda konuluyor.ben penneyı cok sevıyorum acı olmasıda damak zevkıme cok uyuyor.herkese tavsıye ederım

biz bundan cok yapıyoruz evde yemek yoksa acil hemen yapılan en kolay yemek makarna işe yarıyo
ama cokda lezzetli oluyo a.s.

X