Perge 75 mg ve Laroxyl 10 mg

alsem

Diva
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Aralık 2019
17.384
53.901
Merhaba sevgili hanımlar. Uzun zamandır burada bir derdimin olmasından yakınıyorum. Hatta bununla ilgili 3 kez konu başlığı da açtım.
Bu Dertten Yıldım, Bıktım, İllallah Getirdim 😢

Her neyse, uzun araştırmalarım ve uğraşlarım sonucu 5 Temmuz'da Süleyman Engin AKHAN'a muayene olmayı başardım. Reklamını yapmak olmasın şimdi ama gerçekten çok ilgilendi. 700 TL muayene ücreti ödedim ve 1 buçuk saate yakın muayene oldum. Sonuç olarak bana vulvar vestibülitis sendromu teşhisini koydu. 6 ay boyunca Perge 75 mg ve Laroxyl 10 mg kullanacağımı söyledi. Bu 6 ay içinde tabii ki kontrollere gideceğim ve ilaç dozlarında ayarlama yapılacak. Eğer iyileşme olmazsa çaresi maalesef ameliyat...

İlaçlar yan etki olarak çok fazla uyku yapıyor, gözlerimi odaklayamıyorum bir yere ve maşallah bir prospektüsleri var ki neredeyse A4 olmanın ucundan dönmüşler 😒 ve tabii ki bir dünya yan etki sıralanmış. Şimdilik akşamları birer tane içiyorum ancak 10 gün tamamlanınca sabah akşam olmak üzere ikişer defa içeceğim. Nette araştırdım çok fazla kilo yapar diyen var, birisi 12 kilo filan almış hatta. Kimisinin dili siyah olmuş 🙄 Herkeste göstereceği yan etki farklı ama haliyle gözüm korktu. Bu ilaçlardan herhangi birini herhangi bir şikayet için kullanan veya kullanıp da "ben şu yan etkiyi yaşadım" diyen var mı acaba? Perge yeşil reçeteli filan... Ben memurum, kimseye bir açıklama yapamam vulvam için verilmişti diye. Bu bilgiye amirler ulaşabilir mi? Sonra "bu, yeşil reçeteli ilaç kullanıyor" tarzında konuşmasınlar. Bir de vvs ameliyatını olan var mı?

Lütfen beni aydınlatın. Sevgiler 🌻

Ya Laroxly antidepresan ama genelde migren için veriliyormuş. Doktor da bana acı/ağrı eşiğini yükseltecek dedi. 🤷🏻‍♀️
Hm antşdepresanların coğu sersemletir zaten ama uzun sureli kullanımda alısılıyor mesela ıkı uc ay sonra hiç ilaç almamız givi gezersin bunye alısıyor

Merhaba sevgili hanımlar. Uzun zamandır burada bir derdimin olmasından yakınıyorum. Hatta bununla ilgili 3 kez konu başlığı da açtım.
Bu Dertten Yıldım, Bıktım, İllallah Getirdim 😢

Her neyse, uzun araştırmalarım ve uğraşlarım sonucu 5 Temmuz'da Süleyman Engin AKHAN'a muayene olmayı başardım. Reklamını yapmak olmasın şimdi ama gerçekten çok ilgilendi. 700 TL muayene ücreti ödedim ve 1 buçuk saate yakın muayene oldum. Sonuç olarak bana vulvar vestibülitis sendromu teşhisini koydu. 6 ay boyunca Perge 75 mg ve Laroxyl 10 mg kullanacağımı söyledi. Bu 6 ay içinde tabii ki kontrollere gideceğim ve ilaç dozlarında ayarlama yapılacak. Eğer iyileşme olmazsa çaresi maalesef ameliyat...

İlaçlar yan etki olarak çok fazla uyku yapıyor, gözlerimi odaklayamıyorum bir yere ve maşallah bir prospektüsleri var ki neredeyse A4 olmanın ucundan dönmüşler 😒 ve tabii ki bir dünya yan etki sıralanmış. Şimdilik akşamları birer tane içiyorum ancak 10 gün tamamlanınca sabah akşam olmak üzere ikişer defa içeceğim. Nette araştırdım çok fazla kilo yapar diyen var, birisi 12 kilo filan almış hatta. Kimisinin dili siyah olmuş 🙄 Herkeste göstereceği yan etki farklı ama haliyle gözüm korktu. Bu ilaçlardan herhangi birini herhangi bir şikayet için kullanan veya kullanıp da "ben şu yan etkiyi yaşadım" diyen var mı acaba? Perge yeşil reçeteli filan... Ben memurum, kimseye bir açıklama yapamam vulvam için verilmişti diye. Bu bilgiye amirler ulaşabilir mi? Sonra "bu, yeşil reçeteli ilaç kullanıyor" tarzında konuşmasınlar. Bir de vvs ameliyatını olan var mı?

Lütfen beni aydınlatın. Sevgiler 🌻
Ben varım ,ilaçlar hiçbir işe yaramadı bende istediğinizi sorabilirsiniz

Ben varım ,ilaçlar hiçbir işe yaramadı bende istediğinizi sorabilirsiniz
Aaaaaa, ben şu an ilaçların 3. Ayına girdim diyebilirim ve nazar değmesin ki son 4 ilişkimde yırtılmam olmadı ve acıda da azalma oldu, nazar değmesin 🧿 sizde ne vardı?

Aaaaaa, ben şu an ilaçların 3. Ayına girdim diyebilirim ve nazar değmesin ki son 4 ilişkimde yırtılmam olmadı ve acıda da azalma oldu, nazar değmesin 🧿 sizde ne vardı?
Aaa süper çok sevindim bana biraz eksik teşhis koydu sanırım .... sadece ilişkide sorun oluyorsa çözebiliyor ... benm vulvam şişiyordu acıyordu oturamıyordum gün içinde de baya sıkıntım vardı ...kot vs giyinemiyordum ameliyat oldum o ilaçları da kullandım hala çok iyileşmedim ... bhartolin apsesi yüzde elli rahatlama sağladı ama sonuç hüsran ama sizinki benimki gibi değil kesinlikle iyileşeceksiniz... bende bakteri ve bunun yanında başka şeyler var . en kötü sadece o kısmı çıkarınca da geçiyor , 5 ay hafif acı oluyormuş ilişkide sonra tamamen geçiyormuş ... sevgiler sağlıklar ❤️

Aaa süper çok sevindim bana biraz eksik teşhis koydu sanırım .... sadece ilişkide sorun oluyorsa çözebiliyor ... benm vulvam şişiyordu acıyordu oturamıyordum gün içinde de baya sıkıntım vardı ...kot vs giyinemiyordum ameliyat oldum o ilaçları da kullandım hala çok iyileşmedim ... bhartolin apsesi yüzde elli rahatlama sağladı ama sonuç hüsran ama sizinki benimki gibi değil kesinlikle iyileşeceksiniz... bende bakteri ve bunun yanında başka şeyler var . en kötü sadece o kısmı çıkarınca da geçiyor , 5 ay hafif acı oluyormuş ilişkide sonra tamamen geçiyormuş ... sevgiler sağlıklar ❤
Çok geçmiş olsun 😕 bartholin bezi bela bir şeymiş ben de okuduklarımdan yola çıkarak söylüyorum bunu tabii. Benim ilişkide jiletle kesme hissi oluyordu ve mutlaka yırtılıyordu. İlk muayenede acılarımın toplamı 33’tü, ikincisinde 20 çıktı. Ekimde tekrar gideceğim kısmetse. İlk ay bende de hiçbir değişiklik yoktu. Şimdilerde kadın olduğumu anladım diyebilirim. Size de çok geçmiş olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Çok geçmiş olsun 😕 bartholin bezi bela bir şeymiş ben de okuduklarımdan yola çıkarak söylüyorum bunu tabii. Benim ilişkide jiletle kesme hissi oluyordu ve mutlaka yırtılıyordu. İlk muayenede acılarımın toplamı 33’tü, ikincisinde 20 çıktı. Ekimde tekrar gideceğim kısmetse. İlk ay bende de hiçbir değişiklik yoktu. Şimdilerde kadın olduğumu anladım diyebilirim. Size de çok geçmiş olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Çok sevindim 🥰 çok çok teşekkürler 🙏 dediğim gibi sadece ilişkideyse sorun her türlü çözer Süleyman bey

Acı derecesi nasıl belileniyor kuzum 33 20 vs.. Canım

Acı derecesi nasıl belileniyor kuzum 33 20 vs.. Canım
Doktor normal bir kulak temizleme çubuğu ile problemli bölgeye dokunup dokunduğu yerdeki acıyı puanlamanı istiyor. (Herhangi bir hassasiyet yoksa sadece dokunma hissi yaşaman gerekir)
“burası acıdı mı?”
“Evet”
“peki, 10 üzerinden kaç diyebiliriz bu acıya?”
“7 diyebiliriz hocam” gibi bir diyalog geçiyor. Diyelim o dokundu, sen 5 yerde acı hissettin ama bazısı 10 üzerinden 10’ken, diğeri 4 puan gibi biraz daha az acılı. Onları topluyor. Sonra bir tedavi veriyor, bir sonraki kontrolde yine aynı muayeneyi yapıp acılarında azalma veya artma var mı diye kıyas yapıyor.

X