Pgt ile Tüp bebek yaptıracak olanlar dertleşelim

Sessizgemi86

Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul!
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2017
2.315
2.250
Merhabalar benim bir başarısız tüp denemem var eşimde kromozom translokasyonu tespit edildi pgt uygulancak yarın tedaviye başlıyoruz. Daha önce pgt yaptıranlar ya da yaptıracak olanlar. Nasıl oldu aynı ay transfer oldumu başarı derecesi nedir

Merhaba benimde esimde 13 14 translokasyin var. pgt ye giden 8 taneden sadece 1 tanesi saglikli geldi 8 haziranda transfer yapildi fakat kimyasalla sonuçlandı.su an ikinci tedavideyim cuma gunu yumurtalar toplandi 6 tanesi suan 3.gune geldi.5.gune gelirlerse pgt ye gidecekler.pgt de 20 22 gun sonra sonuc cikiyor ve ondan sonraki ilk adette transfer hazirligina baslaniyor.belki soruna cvp almissinder ama gorunce yazmak istedim

Merhaba benimde esimde 13 14 translokasyin var. pgt ye giden 8 taneden sadece 1 tanesi saglikli geldi 8 haziranda transfer yapildi fakat kimyasalla sonuçlandı.su an ikinci tedavideyim cuma gunu yumurtalar toplandi 6 tanesi suan 3.gune geldi.5.gune gelirlerse pgt ye gidecekler.pgt de 20 22 gun sonra sonuc cikiyor ve ondan sonraki ilk adette transfer hazirligina baslaniyor.belki soruna cvp almissinder ama gorunce yazmak istedim
Merhabalar. Acaba her embriyo için ne kadar ücret ödediniz?

Pahalı bir işlem sanırım. Kesin çözümde değil. Benim 4 başarısız denemem oldu doktorum tek genetik testi kaldı dedi. Eğer bu son transferde tutmazsa bu yöntemi öneriyor.
Bu yöntem Türkiye de yapılıyor değil mi? Neden solar bazında acaba off

Çok sağol canım bende bıgün 3. Gündeyüm adetüme iki hafta var demekki ağustos sonuna sarkacak

Pahalı bir işlem sanırım. Kesin çözümde değil. Benim 4 başarısız denemem oldu doktorum tek genetik testi kaldı dedi. Eğer bu son transferde tutmazsa bu yöntemi öneriyor.
Bu yöntem Türkiye de yapılıyor değil mi? Neden solar bazında acaba off
Bazı merkezler yurt dışına gönderiyolar cNım ben yPtırmanı tavsiye ediyorum en azından boşa kürek çekmezsin

Benim 5. Güne kalan 5 embriyo çok kaliteli olduğu halde iki tanesi tutmayınca dr genetik test istedi eşimde sıkıntı çıkınca baştan başladık

Daha gitmedi perşembeye kalanlarla gitçek şu an 6 tane devam ediyo
benimde bugün 4.gün bende yarını bekliyorum ilk tedavimde 13 yumurta toplandı 10 tane döllendi 8 tanesi pgt ye gitti.bu defa yine 13 toplandı 8 döllendi ama 6 tanesi bölünmeyi devam ettiriyo su an bakalım 5.güne kac tane kalacak.senin ki nasıldı.birde hangi merkezde yaptırıyosun.

benimde bugün 4.gün bende yarını bekliyorum ilk tedavimde 13 yumurta toplandı 10 tane döllendi 8 tanesi pgt ye gitti.bu defa yine 13 toplandı 8 döllendi ama 6 tanesi bölünmeyi devam ettiriyo su an bakalım 5.güne kac tane kalacak.senin ki nasıldı.birde hangi merkezde yaptırıyosun.
Ben maslak acıbademde yaptırıyom benim öncesinde 16 toplandı 11 i döllendi 5. Güne 5 tane kaldı ama onlara pgt yapmadık. Bu seferde 6 tane toplandı 6 sı döllendi devam ediyolar umarım hepsi kalırda sağlam çıkar sen nerde yaptırıyosun

4 kez basarisiz deneme az degil bence hic zaman kaybetmeden genetik testi yaptirmalisin esinede kendine de.

Bende eşimde çoktan genetik komtrollerimizi yaptırdık. Bende kan pıhtılaşması çıktı sadece onun dışında genetik problemimiz yok.
Doktor embiriyolar için genetik testi önerdi.

Bazı merkezler yurt dışına gönderiyolar cNım ben yPtırmanı tavsiye ediyorum en azından boşa kürek çekmezsin

Vallahi maddi açıdan çok pahalıya geliyor bilemiyorum. Eşim diyor transfer yapılaın mevcut embriyolar olmazsa olmaz olursa zaten olur diyor. Diğeri çözüm değil sadece transfer yapılıp yapılmayacağı belirgenleşiyor diyor. Bilemiyorum bakalım bu transferde yapılsın olmazsa en az 1 yıl ara verip belki bu yöntemi deneriz.
Türkiyede 300 dolar civarındaysa Yurt dışını düşünemiyorum bile.

Istanbul Şişli memorial
Ben ilk iki denememi ankara memorıal da yaptırdım ve eksik test yapmışlardı bana boşa harcadım zamanıda parayıda. Ama istanbul memorial i hep iyi duydum. Hakkınızda hayırlısı olsun güzel haberler alırsınız inşallah

Merhabalar benim bir başarısız tüp denemem var eşimde kromozom translokasyonu tespit edildi pgt uygulancak yarın tedaviye başlıyoruz. Daha önce pgt yaptıranlar ya da yaptıracak olanlar. Nasıl oldu aynı ay transfer oldumu başarı derecesi nedir

Lutfen yardim edin.. 26 yasindayim.. 1 down sendromlu kizim oldu ve translokasyon 15 21 tasiyici oldugumu ogrendim. Pgt yaptirdim 10 yumurtadan 6si tutundu ve 6sida hasta cikti.. okadar uzuldumki anlatamam.. vakit kaybetmeden bidahaki adetimde yine tedaviye basladim pazartesi yumurta toplama yaptilar .. nedense tek 6 olgun yumurta var dediler.. cok uzuldum yine .. genetik sonucu 1 ayda geliyor.. ama sansim az gibi gozukuyor cok korkuyorum saglikli cocuk sahibi olamicagim diye.. degerli bilgilerinizi lutfen paylasin

X