Pilates eğitmeni olanlar lütfen bir bakın 💕

-Lavinya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
540
1.269
30
Herkese merhaba :KK54:

Uzun zamandır işsizim maalesef. Bulunduğum ilçede başvurmadığım yer kalmadı ve hala bir dönüş yok . Benimse sabrım hiçç kalmadı :KK43: okuduğum bölümle ilgili de bir umudum yok . O yüzden şuan başka arayışlardayım arkadaşlar

Bir müddettir evde amatör şekilde, videolar eşliğinde pilates yapıyorum . Çokta severek yapıyorum . Cimnastik federasyonunun açtığı kurslar varmış . Katılıp sınavlardan geçtiğimiz takdirde pilates eğitmenlik sertifikası alabiliyormuşuz . Düşündüm ve neden olmasın ki dedim 😊

Sorun şu ki ; nereden başlayacağımı bilmiyorum . Birkaç kaynak kitap sipariş ettim , gelecek . Ama ne kadar yeterli olur ?

Hareketleri yapıyorum ama yaptığım hareketin ismini bilmiyorum mesela .
Aranızda pilates eğitmeni olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Nereden başlayayım ? Elinde federasyonun ders notları olan varsa, benimle paylaşabilirse çok sevinirim. Zira hareketlerin tam listesini ve isimlerini hiçbir yerde bulamadım .

Şu işsiz kardeşinize bir el atıverin :KK68:

Son düzenleme:
merhaba , pilates eğitmenliği yapıyorum bir sorun olursa cevaplayabilirim :) federasyonun güncel notları elimde yok ama genel itibariyle klasik pilates serilerini esas alır ve fakat bir miktar anatomi de bilmen gerekir.

merhaba , pilates eğitmenliği yapıyorum bir sorun olursa cevaplayabilirim :) federasyonun güncel notları elimde yok ama genel itibariyle klasik pilates serilerini esas alır ve fakat bir miktar anatomi de bilmen gerekir.
Nasıl sevindim yorumunuzu görünce :)
Siz nasıl başladınız bu işe acaba ? Elimden geldiğince videolar eşliğinde kendim yapıyorum pilates . Çok severek yapıyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum . Misal yaptığım hareketlerin isimlerinin çoğunu bilmiyorum . Federasyon sınavına girsem mesela neler bilmem gerekli geçebilmek için pilates hakkında tam donanımlı mı olmam gerekiyor ? Birde elinizde örnek programlar varsa paylaşabilir misiniz benimle özelden yazsanızda olur . Çok sordum kusura bakmayın ama detaylı yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim inanın :KK36:

ben de sizinle benzer aslında , önemli olan alacağınız eğitimler yani sadece federasyondan eğitim almak yeterli değil bu işi yapmak için çok farklı ve başarılı ekoller var, federasyon için dediğim gibi klasik pilates serilerini bilmek lazım onlar da Joseph Pilates in ilk geliştirdiği seriler bak mesela bu klasik başlangıç serisi örnek olarak . onun dışında anatomi hakkında bilgi sahibi olmak lazım yani hangi kas nerede hangisinin diğeriyle ne tür bir ilişkisi var , bunun için temel tıp dersleri bulabilirsiniz youtube dan kas grupları , eklemler ile ilgili. hareket isimleri ve seriler zaman içerisinde oturacak bir şey en başta temel mantığı oturtmak lazım bedenin işleyişi ile ilgili..

ben de sizinle benzer aslında , önemli olan alacağınız eğitimler yani sadece federasyondan eğitim almak yeterli değil bu işi yapmak için çok farklı ve başarılı ekoller var, federasyon için dediğim gibi klasik pilates serilerini bilmek lazım onlar da Joseph Pilates in ilk geliştirdiği seriler bak mesela bu klasik başlangıç serisi örnek olarak . onun dışında anatomi hakkında bilgi sahibi olmak lazım yani hangi kas nerede hangisinin diğeriyle ne tür bir ilişkisi var , bunun için temel tıp dersleri bulabilirsiniz youtube dan kas grupları , eklemler ile ilgili. hareket isimleri ve seriler zaman içerisinde oturacak bir şey en başta temel mantığı oturtmak lazım bedenin işleyişi ile ilgili..

Yorumunuzu şimdi gördüm bildirim gelmemiş nedense
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim 💕
Videoyu izleyeceğim birazdan
Hareketlerin isimleri konusunda sıkıntım var hareketi yapıyorum ama ne yaptığımı bilmiyorum 😁
Siz nasıl başladınız ilk işinize nasıl adapte oldunuz ne yapacağınızı biliyormudunuz :) birde reformer bilmek gerekiyormu sertifika almak için ?

Kaynak olarak bu iki kitabı aldım faydalı olur mu sizce

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    170,3 KB · Görüntüleme: 132

Hareketlerin isimleri konusunda sıkıntım var hareketi yapıyorum ama ne yaptığımı bilmiyorum 😁
Siz nasıl başladınız ilk işinize nasıl adapte oldunuz ne yapacağınızı biliyormudunuz :) birde reformer bilmek gerekiyormu sertifika almak için ?

M melisp birde bu işe başlarken olan süreçlerinizi paylaşabilir misiniz benim gibi sıfırdan başlayanlar için örnek olması açısından :)

Kaynak olarak bu iki kitabı aldım faydalı olur mu sizce
soldaki kitap bende var güzel bir başlangıç kitabı kas isimlerine ve yerlerine aşina olmak açısından. ikinciyi bilmiyorum içeriğine baktım güzele benziyor ben de alayım bi tane seam akademiden eğitim alma şansım olmadı ama iyi bir kurum zannediyorum :) öncelikle temelini öğrenmek gerek diye düşünüyorum ben yani klasik pilates hareketlerinden başlayıp omurgaya giriş yapmak mantıklı olabilir eş zamanlı ilerlemek için çünkü anatomiyle hareketleri ayrı ayrı bilmek pek bir şey ifade etmiyor birleştirebilmek lazım. 34 mat hareketi vardır mesela joseph pilates in onlarla başlamak faydalı olabilir.

çok güzel bir video mesela bu .

M melisp ilk gönderdiğiniz videoyu izledim biraz önce , gayet açık bir dille güzel anlatılmış buna da bakacağım hemen :) ben mat pilates çalışıyorum bir süredir reformer deneyimim hiç olmadı belge için bu şart mı

evet belge için reformer ve cadillac 1 bilmek lazım bu videolarla başlayabilirsiniz hareket isimlerini de elinizdeki kitaplardan öğrenebilirsiniz :)

evet belge için reformer ve cadillac 1 bilmek lazım bu videolarla başlayabilirsiniz hareket isimlerini de elinizdeki kitaplardan öğrenebilirsiniz :)
Bu konu için yazmadığım bir Allahın kulu kalmadı diyebilirim
Tek dönüş yapan siz oldunuz
Gönülden teşekkür ediyorum
Yardıma ihtiyacım olduğunda yazabilirm değil mi :)

Bu konu için yazmadığım bir Allahın kulu kalmadı diyebilirim
Tek dönüş yapan siz oldunuz
Gönülden teşekkür ediyorum
Yardıma ihtiyacım olduğunda yazabilirm değil mi :)

Merhaba bende Eylül’de TCF nin 1. Kademe Pilates kursuna gideceğim.
Geçmişe dönük sorular yada notları internette bulamadım
Siz bir şeyler bulabildiniz mi ?

Merhaba bende Eylül’de TCF nin 1. Kademe Pilates kursuna gideceğim.
Geçmişe dönük sorular yada notları internette bulamadım
Siz bir şeyler bulabildiniz mi ?
Merhaba hiçbirşey bulamadım maalesef :KK43: federasyona mail bile gönderdim hazırlanabileceğimiz notlar veriyorlar mı diye :KK48: Ama yok
Bulursam hemen paylaşırım burada birkaç arkadaşa daha yazdım dönüş bekliyorum
Siz nasıl hazırlandınız , tam olarak hareketlerin isimleri yapılışları hepsine hakimmisiniz şuan
Ben bi türlü kendime güvenip başvuramıyorum TCF’a .

Merhaba hiçbirşey bulamadım maalesef :KK43: federasyona mail bile gönderdim hazırlanabileceğimiz notlar veriyorlar mı diye :KK48: Ama yok
Bulursam hemen paylaşırım burada birkaç arkadaşa daha yazdım dönüş bekliyorum
Siz nasıl hazırlandınız , tam olarak hareketlerin isimleri yapılışları hepsine hakimmisiniz şuan
Ben bi türlü kendime güvenip başvuramıyorum TCF’a .

Özel bir kurumdan sertifika aldım 5 günlük bir eğitimdi ama anatomi çok azdı . 1 yıldır eğitmenlik yapıyorum Bu belgeyi almayı en başından beri istiyordum ama kontenjan doluyordu. Şimdiye kısmet oldu.
Reformerda hiçbir sorunum yok fakat matten korkuyorum. Bana mat zor geliyor.
Tüm hareketlerin adlarını bilmiyorum bugüne kadar lazım olmadığı için ezberlemedim.
Bence kesinlikle başvurun bu eğitimi aldıktan sonra başka bir şeye ihtiyacınız yok 3-4 senede bir bilgilerinizi güncellemek adına yeni kurslara katılırsınız. Bedeninizi daha iyi tanıyacak ve en başta kendinize iyi geleceksiniz.

Özel bir kurumdan sertifika aldım 5 günlük bir eğitimdi ama anatomi çok azdı . 1 yıldır eğitmenlik yapıyorum Bu belgeyi almayı en başından beri istiyordum ama kontenjan doluyordu. Şimdiye kısmet oldu.
Reformerda hiçbir sorunum yok fakat matten korkuyorum. Bana mat zor geliyor.
Tüm hareketlerin adlarını bilmiyorum bugüne kadar lazım olmadığı için ezberlemedim.
Bence kesinlikle başvurun bu eğitimi aldıktan sonra başka bir şeye ihtiyacınız yok 3-4 senede bir bilgilerinizi güncellemek adına yeni kurslara katılırsınız. Bedeninizi daha iyi tanıyacak ve en başta kendinize iyi geleceksiniz.
Reformer ile ilgili hiçbir deneyimim yok ben de tam tersi mat te iyiyim sorun olur mu dersiniz ?
Bu arada eğitmenlik yaptığınızı söylemişsiniz elinizde örnek çalışma programları var mı özelden paylaşabilir misiniz ? Bu süreçte deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim

Reformer ile ilgili hiçbir deneyimim yok ben de tam tersi mat te iyiyim sorun olur mu dersiniz ?
Bu arada eğitmenlik yaptığınızı söylemişsiniz elinizde örnek çalışma programları var mı özelden paylaşabilir misiniz ? Bu süreçte deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim

Ben uygulamada matin daha zor olduğunu düşünüyorum
Bu yüzden bence daha avantajlısınız.
Reformer da hareket sayısı çok fazla ama başlangıç seviyesinde temel hareketler belli.
Sanırım hareket adları konusunda çok takılıyorsunuz müsait bir zamanda size hareketleri ve adlarını yollayabilirim.

Çalışma programı kişinin postürüne kas küvvetine yaşına direncine ve spor geçmişine bağlı olarak kişiye özel seans içinde tasarlanır ve uygulanır
İki kişiye aynı anda aynı hareketi yaptırırken ufak değişikliklerle farklı etkiler sağlayabilirsiniz.
Kalabalık grup derslerinde bu çok mümkün değildir çoğunluğa göre temel bir program oluşturursunuz ders başlamadan çalışma şekliniz bellidir hareketi söylersiniz ve yaparlar yalnızca birebir yada iki kişilik seanslarda durum başta bahsettiğim gibidir.

Ben uygulamada matin daha zor olduğunu düşünüyorum
Bu yüzden bence daha avantajlısınız.
Reformer da hareket sayısı çok fazla ama başlangıç seviyesinde temel hareketler belli.
Sanırım hareket adları konusunda çok takılıyorsunuz müsait bir zamanda size hareketleri ve adlarını yollayabilirim.

Çalışma programı kişinin postürüne kas küvvetine yaşına direncine ve spor geçmişine bağlı olarak kişiye özel seans içinde tasarlanır ve uygulanır
İki kişiye aynı anda aynı hareketi yaptırırken ufak değişikliklerle farklı etkiler sağlayabilirsiniz.
Kalabalık grup derslerinde bu çok mümkün değildir çoğunluğa göre temel bir program oluşturursunuz ders başlamadan çalışma şekliniz bellidir hareketi söylersiniz ve yaparlar yalnızca birebir yada iki kişilik seanslarda durum başta bahsettiğim gibidir.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim müsait bir vaktinizde paylaşırsınız öyleyse hareket listesini 😊

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim müsait bir vaktinizde paylaşırsınız öyleyse hareket listesini 😊

Merhaba eğitime başladım burada tek önemsiz detay hareket isimleri
Onun dışında hangi hareket hangi pozisyonda yapılır hangi nefes kullanılır hareket esnasında nefes nasıl alınır hangi yaylar kullanır kaç set uygulanır modifikasyonları nelerdir bunlar isteniyor
Hareket isinlerini hatırlayamazsanız yardımcı oluruz sınavda hareketi hatırlamanız için diyor hocalar ama onun dışında hiç bir yardımcı olabilecekleri bir şey yok
Bence hareket isimlerine yoğunlaşarak vakit harcamayın

X