Elektrikli Mutfak Aletleri Pişiriciler ve sorunları

biseydenicem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2015
37
24
34
Hanımlar tekrar merhabalar :)

Kendimi bir kez daha tanıtayım; ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı 4.sınıf öğrencisiyim. Bitirme projem kapsamında yürüttüğüm bir araştırma ile meşgulüm bu aralar. Geçenlerde "mutfak sorunları" başlıklı bi konu açmıştım, orda verilen yanıtlarla araştırmamın birinci aşamasında bana o kadar inanılmaz bir yardımda bulundunuz ki size ne kadar teşekkür etsem az :) danışman firmam, ve hocalarımla görüşüp araştırmalarımı sunduktan sonra, "Sağlıklı yemek alışkanlıkları" üzerine bir ürün çıkarmaya karar verdim. 25 yaşındayım, öğrenciyim ve yıllardır yalnız yaşıyorum, bu yüzden bu konulardaki tecrübem eksi 5 :KK43: sizlerin tecrübe ve bilincine dayanarak gene kendimi burda buldum :KK36:

"sağlıklı beslenme alışkanlıkları" üzerine yoğunlaştık dediğim gibi. Şimdi benim yapacağım ürün, ya tamamen yeni bi yöntemle sağlıklı bir şekilde yemek yapma olanağı tanıyacak, ve ya mevcüt ürünlerdeki sorunlara odaklanıp onları çözeceğim. Aklımdaki ürünler şunlar; Buharlı pişirici, Vakumlu pişirici, Multicooker ürünler, Çorbacı tarzında ürünler, Izgaralar, ve daha benim aklıma gelmeyen, sizin daha iyi bildiğiniz ürünler. Ama özellikle Multicooker ve Buharlı pişirici benim ilgimi çok çekiyor. Bu ürünlerle ilgili sorunlarınız, istekleriniz, şikayetleriniz, ve hatta "Ben bu ürüne bayılıyorum şu şu sebeplerden" hertürlü deneyiminizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim :)

Bu arada Ankarada olanlar, ve ya Temmuz başında ankaraya gelecek olanları da bitirme jürime beklerim :) Ürünü de görürsünüz, tanışmış da oluruz. Şimdiden herkese çok çok teşekkür ediyorum :KK36:

Kolay gelsiin... Bahsettiğin ürünlerle ilgili pek fazla bir sıkıntım yok.

Tefal actifry'a bayılıyorum. Kullanması çok kolay, çok pratik. Pişirdiği şeyler genelde gayet lezzetli oluyor. Bir çok farklı yemek pişirebiliyorum. Hep elimin altında olan ürünlerden biri diyebilirim. Sadece patatesler keşke biraz daha çıtır olabilseydi.

Sanırım tefalin buharlı pişiricisinin de pirinç pilavına hayran kalmıştım. Bende yok ama kullanan bir arkadaşımda yemiştim muhteşemdi.

Elektrikli ızgarayı yazın kullanıyoruz ara ara. Çok süper bir ürün diyemem, olsa da olur olmasa da. İki kişi için gayet ideal ama kalabalık olunca çok yavaş pişirdiği için pek işe yarar bir ürün değil bence. Hızlı pişireni olabilir.

çok ama çok basit bir ürün ama ben şunlara bayılıyorum.
nette de bulamadım türkiyedede.
buharlı pişirici diye geçiyor ama ingilizcesi başka herhalde.
tahtadan veya bambudan bir malzeme. sık şekilde doğal materyelden örülmüş tabanı var. ve tepsi gibi kenarları kalkık. normal pişirme tenceresinin üzerine konup kendi kapağıyla kapatılıyor. kısa sürede sağlıklı ve yumuşak gıdalar elde ediliyor. çin mantısı falan bununla yapılıyor mesela.

Merhaba ;
Benim en sık kullandığın Tefal klipso kapak düdüklü tencere.Hem pratik hemde konrollü kapak sayesinde içerideki buharı hemen dışarı çıkarıp açma kolaylığı var.Eski modellerde patlama ve kapağı açmadan önce suda tutmak gerekiyordu mesela.
7 senedir kullanıyorum çok memnunum klipso kapaktan.

çok az yorum almış. Anlaşılan çok memnun kalınacak bir şey değil. klasik yöntemlere devam :)

canım umarım geç olmamıştır.
ben redmond multicooker kullanıyorum 10 gündür. çok memnunum. hem nerdeyse tüm yemekleri yapabiliyorum, hem buharda sebze pişiriyorum, hem de yoğurt mayalıyorum. kek denedim, o da çok güzel oldu. (10 günde aşık olmuşum alete resmen :) ) kasesi de makinede yıkanabiliyor. özetle bi sürü şeyi tek alette yapabildiğim için sevdim.
ankara'da değilim ama şimdiden bol şans :)

Merhaba ;
Benim en sık kullandığın Tefal klipso kapak düdüklü tencere.Hem pratik hemde konrollü kapak sayesinde içerideki buharı hemen dışarı çıkarıp açma kolaylığı var.Eski modellerde patlama ve kapağı açmadan önce suda tutmak gerekiyordu mesela.
7 senedir kullanıyorum çok memnunum klipso kapaktan.
Kesinlikle bende çok memnunum canım.

X