Mutfak Püf Noktaları PİŞTİKTEN SONRA DERİN DONDURUCUDA SAKLANAN YEMEKLER HANGİLERİ?

Artan ne olursa atıyorum ben.
Kayınvalidem lahana sarması verdi pişmiş halde, onu da arttım.
Tüm dolmaları falan da atarım zaten.
Çıkarıp tencereye dizip 10 dk tekrar pişiriyorum, mis gibi oluyorlar.
Artan çorbaları, pilavı vb şeyleri koyuyorum.
Sebze yemeklerini koymuyorum, sıkıntı çıkabilir pişmişken.
Bir de içinde yoğurt, yumurta vb ürün bulunan terbiyeli şeylere dikkat ediyorum pişmiş koymamaya.
Elime ne gelirse atarım valla hiç acımam😂
Sende bendensin 😂 kurabiye poğaça kek ne bulursam atarım hamur işi yemek Allah çıkartan dan razı olsun bu dondurucuyu

Arkadaşlar biz iki kişi yaşıyoruz ve ne yesek artıyor. Ya da yemeğini yapana kadar bozuluyor. Mesela ayıptır söylemesi lahana aldım en küçük boyu bile ikimiz için büyük. Bunun yarısını yapsam biliyorum diğer yarısı kullanılmadan bozulacak, pişirdiğim yarısı ise tam bitmeden dökülecek. Bu yüzden böyle karnabahar lahana gibi büyük parçalı sebzeleri ne kadar sevsem de almaya korkuyorum.
Lahananın hepsini sarsam pişirsem, yenmeyen kısmını dondurucuya kaldırsam olur mu ? çözülünce ısıtıp yeniden yenir mi ?
Bunun dışında karnabaharı haşladıktan sonra dondurucuya koyabilir miyim yoksa çiğ mi konulması gerekir ?
Başka pişirilip dondurucuya kaldırabileceğim gıdalar nelerdir, bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Ben lahanayı yemeklik doğruyorum. Sonra haşlayıp süzüyorum (pişirme kıvamına gelmeyek). Soğuyunca paketleyip dondurucuya atıyorum. Çıkardığımda çözdürüp salçalı soğanın içine atıp kavuruyorum su eklemesi yapmayın soğanla lahanayı soteleyin bu kadar :)

X