Pitbull ve İnsan...

Tarrcinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
617
4
36
Bir pitbull gördüğümde, önce onun sahibine bakarım.

Korktuğum pitbull değildir.

Çünkü pitbull'lar insanın canavarlaştırdığı, kendi gücünün kurbanı olmuş zavallı hayvanlardır.

Onların suçu yoktur...

Ama sahibi...

Tehlikeli, sinsi ama korkaktır.

(Elbette nasıl olmuşsa bir pitbull sahibi olmuş, şimdi onu başından atmaya kıyamayanları tenzih ederim.)

*

İşte; Hürriyet'in önceki günkü internet sitesinde bir korkunç video görüntüsü vardı:

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde sahibinin gezdirdiği pitbull, bir sokak köpeğini parçalayarak öldürdü.

Sokak köpeği aç...

Kimsesiz...

Güçsüz...

Pitbull'u öldürmeye programlandığı belliydi, sahibi salak salak izledi.

Kamera hazırdı, anlaşılıyor ki bir vahşet sahnesi -belki de pazarlanmak üzere- önceden hazırlanmıştı.

Sokak köpeği çığlık çığlığa ağladı.

Ama pitbull onu parçalayarak öldürdü.

Sahibi pitbull'u alıp gitti.

*

Korkulacak olan insandır...

Parçalamaya ve öldürmeye alıştırılmış bir köpeğe sahip olmak ve onunla sokağa çıkmak hangi aşağılık duygusunun, hangi psikolojik sorunun, hangi manyaklığın sonucudur biz bilemeyiz.

Ama onları gördüğünüzde önce "insan" olanından korkmalısınız.

Günlük olaylara baktığınızda; güçlünün güçsüzü parçalamasına dayalı bir tür sistemin tam ortasındayız.

Sık sık gördüğünüz "pitbull vahşeti" haberleri, aslında toplumun bir yanını bize anlatır.

Asıl korkulacak olan insanlardır...

Bir masum köpekten yarattığı canavara, kendi yapamadığını yaptırır o insan... Kendi hesabına ısırtır, parçalatır, öldürtür...

Ve kendi canavarlığını bir bilinçsiz köpeğe ihale edecek kadar ezik, sinsi ve korkaktır...

Bir "pitbull vahşeti" duyduğunuzda...

Sahibine bakmalısınız...

Bekir Coşkun

tabiki sahibinin yetiştirmesi önemli ama pittbulların doğasında da var bu.. ben açıkçası pittbullardan tırsıyorum bir köpek sahibi olarak.

Biz sitede oturuyoruz yan villamızda kızımın arkadaşı var onunda benekli bir pitbull'u var fakat nasıl dost canlısı anlatamam dediğiniz gibi sahibi nasılsa öyle oluyo hayvan

bakımı çok önemli sevgi aşılarsanız bebekken bizim gibi sürekli sizi kocaman dişleri oldugu halde sadece yalar amaki ona tut komutunu ögretirseniz dövüş köpegi olur zavallıcıklar hayvanların suçu ne cinsi pitbul diyince herkes geri adım atıyo onlar acaba böyl anılmaktan hoşlanıyomu bilinirki onlarda can taşıyo ben şahsen köpegimi çok seviyom karnesinie çıkardım aşılarınıda yaptırcam benimle uyuyan bir köpekten nasıl bir zarar gelebilirki insana ben bebek gibi bakıyom ona

bekir coskun yine mükemmel bir yazi yazmiş...
kopeklere aşık bi hayvansever olarak her kelimesine katiliyorum :içelim:

Bizdede pitbull yavrusu var şu anda , eşim getirmişti , kızdım hatta ona , bizim ufak çocuğumuz var diye, çok korkuyorum bu hayvan cinsinden ama bakalım sahibine benzerse sessiz sakin olması lazım.

X